Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No i wskoczyła pierwsza, a co za tym idzie jedyna w życiu moja platynka!:banana: Nie zawracam sobie zazwyczaj głowy calakowaniem gier, ale dla ER, którą uważam za najlepszą i najbardziej wciągającą grę w jaką w życiu grałem zrobiłem jak widać wyjątek. Żeby nie było, gra posiada wady. Generalnie nie jestem entuzjastą fabuł spod dłuta From Software. Ludzie doszukują się niestworzonych rzeczy, jakiegoś super LORE, natomiast ja osobiście sprowadziłbym fabuły ich produkcji do jednego dosłownie zdania: "Zapyerdol ich wszystkich na śmierć i zostań szefem". Bez poradnika są zerowe szanse na zrobienie wszystkiego co gra oferuje.

Można też próbować się czepiać jeszcze innych rzeczy, ale po co? Wszystko to nie zmienia bowiem faktu, że ER jest super ultymatywną iteracją gry Soulslike z kilkoma nowymi fajnymi patentami i pyerdolonym majstersztykiem:fsg:

Moja ocena: 10/10

  • Plusik 7
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja dzisiaj też skończyłem fabularnych bosów i Malenie. Zajęło mi to 140 godzin i nie mam dość. Nie zrobiłem chyba żadnego questa xD Wszystkie NPCki zdechły, pochowały się, albo w ogóle nie ma ich tam, gdzie powinni być. Teraz NG+ i tym razem z poradnikiem, a potem pewnie NG++ i jeszcze pvp, a potem DLC, o boszeeeee!111

 

Nie pamiętam, żebym poza erą PSX/PS2 miał w jakaś grę powyżej 40 godzin, a tutaj pykło 140 i czuję jakbym  dopiero zaczynał w to grać. Strasznie mi ten Eldenek siadł:banderas:

 

Cudowna gra, 10/10. Dla mnie gierka roku, dekady i chyba osobisty top 3 ever

 

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 5
Odnośnik do komentarza

A mój rezultat w drodze do platyny poniżej. Pewnie było by znacznie krócej gdybym od początku grał z poradnikiem, to oczywiste. Sam rajd do stolycy, który uskuteczniłem już na NG+ po ostatnią potrzebną do osiągnięcia broń trwał ponad dwie godziny. No i niektórzy bossowie mocno mnie sponiewierali...

IMG_20220531_211656689.jpg

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, gekon napisał:

Ja dzisiaj też skończyłem fabularnych bosów i Malenie. Zajęło mi to 140 godzin i nie mam dość. Nie zrobiłem chyba żadnego questa xD Wszystkie NPCki zdechły, pochowały się, albo w ogóle nie ma ich tam, gdzie powinni być. Teraz NG+ i tym razem z poradnikiem, a potem pewnie NG++ i jeszcze pvp, a potem DLC, o boszeeeee!111

 

Nie pamiętam, żebym poza erą PSX/PS2 miał w jakaś grę powyżej 40 godzin, a tutaj pykło 140 i czuję jakbym w dopiero zaczynał w to grać. Strasznie mi ten Eldenek siadł:banderas:

 

Cudowna gra, 10/10. Dla mnie gierka roku, dekady i chyba osobisty top 3 ever

 

 

Mam to samo. Wpadłem w taką obsesję że co jakiś czas gram sobie od nowa z nowymi pomysłami itd :D. Jak pomyślę o odstawieniu tej gry to widzę pustkę którą nie zapełni mi żadna inna gra, chyba że sequel. Oj jeszcze długo pobiegam w Eldenie ;)

Odnośnik do komentarza

Pierwsze przejście zrobiłem z trophy guide, by mieć to odhaczone. 

 

Drugie przejście chciałem zrobić na 100%, by zobaczyć każdy quest i zdobyć każdy pomijalny przedmiot. 

Zacząłem grać z opisem FightingCowboy i słabo mi się grało. Nudno, wolno i nieprzyjemnie tak ciągle oglądać filmik i kopiować czyjąś grę. Do tego nie było to prawdziwe 100%, bo koleś na starcie zabił ważnego NPC. :reggie: Trochę do dupy taki opis. 

 

Jeśli ktoś chce dobry i przyjemny opis, to bardzo polecam ten:

 

 

Koleś skupia się na questach i pomijalnych przedmiotach. Czyli wszystko co ważne i nic ponad to. Jedyne czego mi zabrakło, to każdy możliwy NPC do pomocy w walkach z bossami, bo tych też chciałem zobaczyć i traktuję ich jako opcjonalną część ich questów. 

Odnośnik do komentarza

No ja od premiery w nic innego nie gram. Oba przejścia zajęły mi grubo ponad 100 godzin, a to drugie nawet nie jest skończone, bo zostało mi dozbieranie wszystkiego, ulepszenie do +9/+24 i zabawa w pvp. Teraz też gram pvp i coop, ale okazjonalnie z doskoku. 

 

Nie wiem, czy nie będę miał kryzysu gracza po odłożeniu Eldena i jak będę patrzył na inne gry. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, C1REX napisał:

Nie wiem, czy nie będę miał kryzysu gracza po odłożeniu Eldena i jak będę patrzył na inne gry. 

Zawsze tak się dzieje po jakimś wielkim, rewelacyjnym tytule. Przez pewien czas później inne gry wydają się miałkie. Ale ogólnie ten rok już teraz jest świetny dla branży a jeszcze ma wyjść trochę dobra. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Czoperrr napisał:

Chcę znaleźć wszystkie bronie i prochy wg. listy w necie, ale nie umiem zmienić języka gry na angielski. Zmieniłem region i język konsoli ale gra nadal jest po polsku. Da się to jakoś zmienić?

Na Playstation to przeważnie starcza. Być może na xboksie trzeba przeinstalować grę. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, C1REX napisał:

Na Playstation to przeważnie starcza. Być może na xboksie trzeba przeinstalować grę. 

Nie trzeba, wystarczy sama zmiana języka w ustawieniach konsoli + jej restart, nie trzeba nawet zmieniać regionu.

Może gra zapisała się w Quick Resume i nie ogarnęła zmiany języka w systemie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie. Ciągle testuję różne bronie, wiem że to głupie ale mam taki fetysz :D. Ostatnio wykopałem to niepozorne cudeńko https://eldenring.wiki.fextralife.com/Hoslow's+Petal+Whip  alternatywnie https://eldenring.wiki.fextralife.com/Thorned+Whip. Wyposażyć się w takie dwa i pod L1 wymiatają. Krwawienie wchodzi bardzo szybko no i wisienką na torcie jest niesamowity zasięg. Polecam sprawdzić ;)

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, anarom_pl napisał:

Witam serdecznie. Ciągle testuję różne bronie, wiem że to głupie ale mam taki fetysz :D. Ostatnio wykopałem to niepozorne cudeńko https://eldenring.wiki.fextralife.com/Hoslow's+Petal+Whip  alternatywnie https://eldenring.wiki.fextralife.com/Thorned+Whip. Wyposażyć się w takie dwa i pod L1 wymiatają. Krwawienie wchodzi bardzo szybko no i wisienką na torcie jest niesamowity zasięg. Polecam sprawdzić ;)

No wczoraj w nocy akurat ten czerwony farmiłem x2 z tego grubasa ognistego. Przy okazji wpadła jego zbroja i hełm z kielichem. :dafuq:

Szkoda, że ulepszenie wszystkich broni, to około 20 przejść gry ze wszystkimi questami. 

 

Cytat z wiki:

Cytat

There are 182 Weapons and 58 Shields that require Smithing Stones to upgrade. You would need 2,880 of each numbered stone and 240 Ancient Dragon Smithing Stones to upgrade everything. Due to the limited number of Ancient Dragon Smithing Stones, this would require you to reach NG+ 18 (19 playthroughs).

 

I dla białych kamieni:

 

Cytat

There are a total of 127 Weapons and 10 Shields in the game that utilize Somber Smithing Stones, and you would need 137 of each to fully upgrade everything. Due to the limited number of Somber Ancient Dragon Smithing Stones, this would require you to reach NG+ 17 (18 playthroughs).

 

20 pełnych przejść, jeśli chcemy mieć "tylko" po jednej wymaksowanej broni. Jak chcemy mieć po dwie do power stance, to 40 pełnych przejść. :reggie:

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2022 o 06:12, Czezare napisał:

A mój rezultat w drodze do platyny poniżej. Pewnie było by znacznie krócej gdybym od początku grał z poradnikiem, to oczywiste. Sam rajd do stolycy, który uskuteczniłem już na NG+ po ostatnią potrzebną do osiągnięcia broń trwał ponad dwie godziny. No i niektórzy bossowie mocno mnie sponiewierali...

IMG_20220531_211656689.jpg

Ja wczoraj wbiłem 1000/1000 

Oczywiście musiałem praktycznie przejść grę po raz drugi, bo pominąłem jedną broń na dalekiej północy.  Miałem 170 lvl i o dziwo zajeło mi to kilka chwil. Boss na zamku, Bayonetta galop po lewej stronie stolicy, ubić Strażnika żeby się do niej dostać. Potem rajd przez stolicę, dwóch bossów na strzała i cyk północ xD podniosłem brakujący miecz i wbiłem zaległe osiągnięcie. 

Po drodze zabiłem może 10 wrogów. 

Zawsze mnie to rowzwala w Soulsach, że przy pierwszym przejściu cieszysz się z każdego metra i zaliczonej komnaty, a później grę można zaliczyć poniżej godziny. Podobnie jest z ER, no może nie w godzinę, ale okazuje się, że gra jest do przebiegnięcia na luzaka, a miecz wyciąga się tylko na obowiązkowych bossów. 

 

 

Gierka 10/10 wspaniała przygodna, kunszt, wyobraźnia, odwaga, różnorodność, ogrom i wolność.  Będę tęsknił Zmatowieńcze :lapka:

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...