Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.06.2022 o 12:56, gekon napisał:

wygląda nawet lepiej niż z katankami:)

Te mieczyki są rewelacyjne. Zobacz jak gość rozpuszcza przeciwników na pvp ;). Na bossów używam tylko tego a na przeciwników elitarnych i kryształowych używam Grave Scythe z popiołkiem Sword Dance, dlatego że ich przełamuję i nie mogę mnie szybko atakować :)

 

 

 

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.06.2022 o 22:52, Czoperrr napisał:

udało się ale oczywiście zapomniałem dotknąć site of grace, za kombinowałem z sejwami by zrobić zakończenia i muszę znowu męczyć się z bossem to jest jakiś koszmar :frog:

 

No drugi raz już go nie pokonam, za pierwszym to był jakiś cud. Wyłączam zanim tv rozwalę

Jak chcesz mieć łatwo to wypuść mimica i nawalaj specjalem z tej broni. Minus jest taki że trzeba ten miecz ulepszyć i zresetować pod niego staty. Alternatywnie zagraj magiem to to już zupełnie z górki ;)

https://eldenring.wiki.fextralife.com/Blasphemous+Blade

Edytowane przez anarom_pl
Odnośnik do komentarza

Nie czytaj podręczników, nie przejmuj się że coś ominiesz, większość rzeczy będziesz mógł zrobić potem, najwyżej pod tym kątem sprawdź co możesz popsuć jeżeli zależy Ci na 100%. Gra zdecydowanie będzie ciekawsza. A dużo rzeczy sam zrobisz bez pomocy.

I na początku siadaj przy ogniskach, ktoś był  w temacie kto w połowie gry nie miał szkapy :D

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Podstawowy tip na sam start jest IMO taki: pierwszy większy obszar, w którym dostaniesz wolność, to w istocie seria samouczków za mini-bossami. W różnych punktach (głównie każdej jaskini na tym obszarze, albo postać stojąca bardzo blisko jakiegoś ogniska) pokonasz innego bazowego mini-bossa i dostaniesz jakąś podstawową rzecz.

 

Niektórzy mnie zabiją za spoilery jak powiem że w grze są tarcze itp., więc powiedzmy tyle - jeśli czujesz że coś powinno być w grze a nie ma, to spora szansa, że jest jakaś jaskinia blisko w początkowej lokacji gdzie to dostajesz. Są oczywiście listy typu "przydatne przedmioty na start w Eldenie" i można sobie zobaczyć i uznać że to coś przydatnego albo nie i wtedy szukać albo nie.

 

Może banał, ale ja bym serio niektóre podstawowe mechanizmy dostał po 50 godzinach jakby nie było internetu, bo po prostu ominąłem daną jaskinię bo były inne rzeczy do robienia heh. I nie uważam że gra byłaby "ciekawsza" bez tego lol. God of War nie byłby imo ciekawszy gdyby możliwość rzucania toporem była za jakimś schowanym w kącie i nigdy niewspomnianym w grze sidequeście, i tak samo Elden Ring moim zdaniem nie jest ciekawszy bez pewnych bazowych rzeczy na których potem można oprzeć całe swoje podejście do grania.

 

 

Można też oczywiście to olać i sobie iść gdzie chcesz i robić co chcesz i patrzeć co się wtedy dzieje, ale to chyba żadna porada bo kurde każdy wie że może wszystkie porady olać i sobie robić co chce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wystarczy uważnie splądrować pierwszą mapę, i wszystko będzie jak w dark souls. Tym bardziej że początkowa eksploracja w tej grze jest bardzo uzależniająca, nowe jaskinie, nowe katakumby, nowi przeciwnicy, ruiny, wieże, stwory ciągnące sarkofagi. Tu fakt, powinienem dopisać że nie czytać nic, ale wszędzie na początku zaglądać.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Kalel napisał:

Dobra, zaczynam Elena - jakieś tipy na start? Grałem w poprzednie Soulsborney jbc

Przypomniałem sobie  o czymś ważnym - wykorzystuj znaczniki na mapie świata, można samemu oznakowywać miejsca. Bardzo pomocne, ponieważ gra wielu rzeczy sama Ci nie pokaże ani nie zaznaczy. Zaznaczaj:

- trudnych przeciwników nie do pokonania

- katakumby/ kopalnie/ jaskinie których nie przeszedłeś do końca, gra sama zaznacza na mapie jaskinie, ale niestety nie podpowie czy się je przeszło, a czasami można trafić na ścianę i zostawić na później

- miejsca dziwne, z dziwnymi sytuacjami itd. (magiczne ślady na ziemi, drzewka, nieosiągalne skrzynie)

- postacie NPC.

Gra i tak jest długa, i wymaga żmudnego szukania, po co niepotrzebnie tracić czas na szukanie czegoś co widziało się 100 godzin temu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Kalel napisał:

pierwszym pytaniem powinno być raczej - "gdzie iść".  Odblokowałem możliwość level upowania i na razie się wałęsam. 

Find the Albinauric woman. She hides in a cave to the west of the Laskyar Ruins which jut from the mist-shrouded lake of Liurnia. She knows the location of the medallion's counterpart, I am sure.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktoś ma problem z ostatnim bossem to polecam zaopatrzyć się w te 3 rzeczy :). Broń oczywiście można sobie zamienić na coś pod swój gust.

 

 

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Donatello1991 napisał:

Jeżeli ktoś ma problem z ostatnim bossem, to znaczy że ominął z 60% gry i nie ma postaci dobrze wylevelowanej.

To trochę od buildu zależy. Mój melee bleed build np. zaorał Malenie, a ostatni boss był od niej trudniejszy i generalnie najtrudniejszy w grze. Zwłaszcza druga część, kiedy nie mogłem złapać gumisia, a jego ciosy dystansowe zabierały mi niemal cały pasek. 

Odnośnik do komentarza

Ja już przy ostatnim bossie się poddałem i zabiłem go grając w co-op z dwoma innymi graczami. Miałem 160 level.

 

Spoiler

I akurat podwójna walka to patent, którego nie lubię. A byłem już powoli na wyczerpaniu po Godfreyu.

 

Grę ukończyłem i zajęło mi to 150h. Przeczesałem 90% zawartości. Dla mnie gra na 10-. Trochę jednak za bardzo ją wydłużyli. Gdyby po dotarciu do stolicy byłaby jakas finałowa akcja i boss to wyszłoby to lepiej. Po stolicy zacząłem powoli czuć znużenie jak na standardy gry 10/10 - bo nadal mimo wszystko chcialo się grać bardzo mocno i zwiedzać ten świat, ale to nie było już to samo zafascynowanie, co w pierwszych 70h. 

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Generalnie zrobiłem w tej grze wszystko co można było zrobić w wersji na PS4 i na PS5. Koniec przygody i trzeba czekać na kontynuację albo inne Soulsy ;).

Jeżeli ktoś chce jakiś złom itd to proszę się nie krępować i dać znać na psn. Oddam bezpłatnie wszystko co potrzebne :drinks:.  Nagrałem krótki filmik z mojej jednej z ulubionych broni którą onegdaj zachwalałem. Polecam Grave Scythe z popiołem Sword Dance jeżeli ktoś lubi biegać z tarczą i obezwładniać większych przeciwników.

 

 

Edytowane przez anarom_pl
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Jadę z kolejnym przejściem. Tym razem kontynuuję i robię NG+. Dość szybko i łatwo idzie. Chcę mieć mega dopasionego kolesia z dostępem do wszystkiego i najlepsze bronie w grze na +10/+25 razy dwa. :obama:

Gdybym nie robił questów dla tych kamieni do ulepszeń, to w momencik takie przejście można zaliczyć przebiegając przez wszystko i tylko zabijając kilku niezbędnych bossów.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...