Skocz do zawartości

Abonamenty - przyszłość czy zguba gierek wideo


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Playstation 4, Xbox One, Nintendo WiiU, Ouya lub/i Nintendo Switch (podziały generacyjne się zacierają i nie wiadomo jak liczyć sprzety Nintendo). Nie wiadomo też do której generacji zaliczyć konsole przenośne, wg wikipedii do 8 generacji zaliczają się również PS Vita, Nintendo 3DS. Każda z tych konsol ma swoje gry ekskluzywne.

 

Ale nie wiem dlaczego ograniczasz się do 8 generacji, konsole nie powstały przecież w 2013 roku. Przez kilkadziesiąt lat istnienia branży, powstały dziesiątki konsol, większość miała swoje gry ekskluzywne.

 

Dziś na rynku mamy tylko 3 głównych graczy, inni się wykruszyli bo byli zbyt mali by rywalizować z konkurencją i robili słabe gry. Podobnie będzie pewnie z serwisami streamingowymi,  teraz trwa boom jak na rynku konsol w latach 90-tych, ale ostatecznie przetrwają tylko najlepsi.

 

Teraz proszę wymień wszystkie serwisy streamingowe które produkują oryginalną zawartość niedostępną nigdzie indziej

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza

Asax nie mogę się z Tobą zgodzić, zbyt wielkie rozdrobnienie prowadzi do kryzysu jak w 1983- spadek o 97%. Zaś abonamenty póki co to margines i MS opycha Gamepassa w promkach. A koleś co ma GP do 2022 dużo nie kupi. Model Sony oparty na promkach gier wydaje się sensowniejszy.

Edit- jak coś to odniosłem się do poprzedniego posta.

Edytowane przez aph
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, ASX napisał:

Dziś na rynku mamy tylko 3 głównych graczy, inni się wykruszyli bo byli zbyt mali by rywalizować z konkurencją i robili słabe gry.

 

Akurat Sega robiła dobre gierki, co innego ich pogrążyło. Atari to już bardziej skomplikowana sprawa. Reszta to faktycznie były małe firmy. 

Odnośnik do komentarza

Exy na konsole(rozłożone na minimum 40 lat licząc od 3 generacji), które mają średni cykl życia 6-7 lat porównujesz z wysypem platform streamingowych, gdzie nayebalo ich jak grzybów po deszczu w krótkim czasie. Potrafisz zauważyć tą subtelną różnicę?

 

Masz na słynnym memie z czapką pirata, policz sobie ikonki, a to i tak nie jest wszystko.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, aph napisał:

Jeszcze w temacie okołogrowym, wydatki na mikrotransakcje na konsolach zaczynają spadać, ergo kończy się łatwa moneta. Premiera next genów to krater który wysysa walutę z rynku, więc raczej szybko trend nie odbije.

No fajnie ale jaki to ma zwiazek z tematem?

Edytowane przez ASX
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Ja jestem w szoku, jak to mega deal jest. 

 

 

Myślę, że jesteśmy świadkami narodzin nowego Netflixa. 

 

Oto mój przykład:

 

- Wlaśnie chciałem kupić Yakuza 0 na PlaysStation, ale instaluję za free z GamPass

- Street of Rage 4 - free na gamepass

- Surge 2 - za darmo i w o niebo lepszej wersji.

- A plague Tale - fajna gierka. Chciałem na PS4, ale za free pogram.

- Sainst Row IV - teraz mam za free. 

 

To jest tylko to, w co ja chcę zagrać i gdzie Sony prawie zarobiło, ale przez M$ nie dostanie tej kasy. To jest około 100-150 funtów w moim przypadku. Tylko na tych grach.

Jak ktoś ma I Xa i PCta, to lista gier jest większa, bo gry się trochę różnią, a abonament jest jeden na dwa systemy.

 

Generalnie nie lubiłem grać na PC, ale jak mogę zagrać za free, to ciężko odrzucić taką ofertę i pokasowałem te tytuły z wishlist na ps store.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...