Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

A mi się wydaje ze to nie wina GP że zmieniają strategie odnosnie swoich gier. Już kiedys Spancer mówił że przegrali poprzednia/obecną i a moje zdali sobie sprawe ze przegrają zapewne nastepna generację przez słaby One i to jak ludzie zbudowali sobie bibliotekę na ps4. Nie wiem co musialby zrobic Microsoft aby przekonać te osoby do przesiadki na Xboxa. Jak ktoś nie przesiadł się do tej pory to już nigdy tego nie zrobi. Pewnie stwierdzili że skoro nie chcą grać na Xboxach to gry z X przyjdą do nich. 

 

A odnosnie tych gier w abo i ich jakości. Cała branża wali w ch..ya i wydaje niedorobione produkty.

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Szkoda. Xox, xsx....najlepsze konsole Microsoftu jakie miałem. Wizja gamepassa z grami na premierę, coraz więcej studiów do robienia tych gier, playanyware itd. Tym mnie kupili. Teraz wszystko może (pipi)nąć na ryj. Coraz bardziej myślę o pc. Tam teraz masz gry only pc, wszystko z Xboxa  i coraz więcej gier z PlayStation. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, ASX napisał:

Sprzęt dobry, kierunek bardzo ambitny a ostatecznie może się okazać że największym zagrożenien dla Xboxa okaże się się nie konkurencja ale sam Microsoft

Tak,to prawda.

W pewnym sensie,Jim Ryan walczący o brak akwizycji acti był największym obrońcą starego Xboxa.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Gość MacLSkr

A może w przyszłym tygodniu Phil ogłosi, że kupił Sony i teraz jak będzie chciał wydawać gry na PS5, to jakby nie patrzeć będzie wydawał je u siebie :P Wyda jakiś model konsolki w kolorze zielonym i pasuje :D No albo druga wersja - Sony zatrudniło Phila, na miejsce Jima, a ten wskoczy na miejsce tego drugiego. Jimmy będzie miał swojego COD'a, a Phil gierki na wszystkich platformach tak jak zawsze marzył :)

 

A tak serio, to przesiadam się z całą biblioteką na PS5. Przynajmniej z grami od Sony i jakimiś nowościami, których mój lapek nie uciągnie. Ciekawe czy cały czas mieli zamiar przejść w multiplatformy i ta szopka z Aci-Blizz była tylko na pokaz, czy jednak nagle stwierdzili, że to był strzał w kolano i trzeba jak najszybciej odzyskać kasę. W każdym razie jeżeli to wszystko się potwierdzi, to dla posiadaczy X-klocka, którzy liczyli na exy i zdrową konkurencję jest to niezły strzał w pysk. Ja drugiego policzka nie nastawię. Czytaj: nie kupię kolejnego Xboxa. No i za przesiadką z wszystkim na PS5 w moim przypadku decyduje też fakt, że wersje fizyczne chyba jednak będą nadal wydawali. Przynajmniej swoje tytuły.

Odnośnik do komentarza

Cholera, to jest amerykańskie korpo, przychodzi nowy człowiek i chce robić wszystko po swojemu, albo nawet ci starzy nagle się orientują że coś się nie zgadza w rachunkach i wymuszają radykalne zmiany. Chyba pod tym względem Japończycy są lepsi niż Amerykanie, bo tu tradycja, wartości, pierdy i tym z kolei o wiele trudniej zmienić obrany kierunek.

 

Ja jestem otwarcie anty-MS, zagrabili sobie u mnie już ponad 20 lat temu, ale wrzucę perełkę historii trochę bliższej: jak była bitwa Blu-Ray i HDDVD (pomijam, że ich znaczenie jest pomijalne poza, paradoksalnie, rynkiem gier na konsole) to gdy PS3 wyszło z Blu-Ray to MS wypuściło zewnętrzny napęd HDDVD do X360. Po paru latach któryśtam exec się wygadał, że oni wiedzieli, że HDDVD nie ma przyszłości i tylko chcieli do(pipi)ić Sony. Do(pipi)ić kosztem swoich własnych klientów, którzy im uwierzyli i to kupowali. Tyle w temacie.

 

Edit: a jeśli MS kupuje Sony (na co na pewno ich stać), to z kolei ja będę rezygnował z konsolowania. Równowaga w przyrodzie musi być.

 

Edit2: Żeby nie było, to będzie bardzo, bardzo źle jeśli MS przestanie robić konsole.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

W biznesie za grube miliardy nie ma mowy o jakis wartosciach, kultywowaniu konsolowej tradycji itd. liczy się wylącznie kasa tylko to ich interesuje. 

Dotyczy to wszystkich, zarówno Amerykanów, Europejczyków jak i Japończyków. Sony i Microsoft i dowolną inną korporacja z miliardowyn kapitałem niczym się pod tym względem nie różnią. 

Odnośnik do komentarza

Zgodnie z zasadą „jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz”, by ocenić MS trzeba spojrzeć na ostatnią ich grę czyli Forze.

 

jedna z dwóch najważniejszych gier MS tamtego roku okazała się porażką, gra jest bez contentu i w jakości early access. W zasadzie community jest zgodne z tym że to najgorsza czesc serii. Zabawne jest to jak 10 lat temu potrafili wypluwać co dwa lata grę lepsza z każdą odsłona, a teraz 6 lat developingu nie wystarczy by stworzyć dobrze działającą grę.

 

dla mnie sytuacja z Forza na tyle przelała czarę goryczy że los gier Microsoftu i samego Xboxa z każdym dniem robi mi się coraz bardziej obojętny. Jak będzie game pass i dobry jakościowo sprzęt to nadal będę miał Xboxa, bo wizja posiadania i grania wyłącznie na PS5 kompletnie mi nie siedzi z tą ich polityka cenowa i prędzej w peceta zainwestuje.

 

co by jednak nie mówić o grach Sony, nawet jeśli są odtwórcze i korzystają z Sony template, to jednak w ostatnich latach one zwyczajnie dostarczały jakościowo, a MS tylko w tamtym roku na 3 proby wydania gry AAA miał 3 porażki. W dobie social media wieść się niesie i zwyczajnie posiadanie xboxa nie jest „cool”. Ja osobiście mam coraz większe opory w jego polecaniu poza faktem taniego dostępu do gier, tylko co, konsola ma jechać cały czas na GTA V w abonamencie? Bo chyba nie na Forzie i Starfieldzie, grach które w momencie premiery są przestarzałe o parę lat.

  • Plusik 7
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Plotki plotkami, przecieki przeciekami... w każdej plotce jest ziarno prawdy... ale kurde ludziska... wydaje mi się, że za bardzo panikujecie. Wszyscy już grzebią Xboxa i zakładają, że za tydzień MS zostaje wydawcą 3rd party i tyle. No ja mimo wszystko nie wyskakiwałbym aż tak w przyszłość i trochę w sci-fi.

Może się mylę, ale nie wydaje mi się aby to tak wszystko się drastycznie zmieniło, a już na pewno nie tak szybko.

Tutaj zacznie się od mniejszych premier i za kilka lat, wraz z następną generacją może dojdzie do tego że większość lub wszystkie gry będą wychodzić też na inne konsole... ale wciąż z opóźnieniem (powiedzmy 6-18 miesięcy).

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Emet napisał:

Plotki plotkami, przecieki przeciekami... w każdej plotce jest ziarno prawdy... ale kurde ludziska... wydaje mi się, że za bardzo panikujecie. Wszyscy już grzebią Xboxa i zakładają, że za tydzień MS zostaje wydawcą 3rd party i tyle. No ja mimo wszystko nie wyskakiwałbym aż tak w przyszłość i trochę w sci-fi.

Może się mylę, ale nie wydaje mi się aby to tak wszystko się drastycznie zmieniło, a już na pewno nie tak szybko.

Jeśli to są plotki i większość tego się nie spełni albo będzie mocno odbiegać od prawdy (np. okaże się że Xbox będzie wydawał gry na platformy konkurencji ale z minimum 2 letnim opóźnieniem) to dział PR powinien najpóźniej wczoraj wystosować odpowiedni komunikat. Przecież teraz internet jest zalany masą artykułów/filmików z nagłówkami Xbox is Dead/The end of Xbox itd. Toż to jest wizerunkowa wtopa największej skali i ten pożar powinien być ugaszony jak najszybciej a nie za tydzień.

  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Phil wyjdzie powie że dziś jest jutro i pokaże Elitę3. Może spusty będą działać dłużej niż w poprzednich odsłonach tego pada.

Powie tylko że pudełka mają znikomy udział w rynku i olewają. Ale nie zostawia na lodzie fanów marki eksbox i jak ktoś chce może sobie dokupić czytnik płyt do ich nowej konsoli.

Mozna się rozejść. 

Odnośnik do komentarza

Pamiętajcie o informacji, że Microsoft rezygnuje z działu wydawania gier w formie pudełkowej. To pierwszy znak, ktory powinen dać nam do myślenia. A teraz mamy kolejne rewelacje. Być może kładą wszystkie karty na gamepass i będzie on dostępny na PlayStation (podniosą cenę) i będą zarabiać kupe kasy. I gry będą wydawane tylko w formie cyfrowej i to w GP, nawet na konsoli Sony. Xbox od teraz stanie się jedynie naczyniem dla gamepass. Dojdzie do tego konsolka jak steamdeck i wolność wyboru. Nie ważne na czym grasz, ważne że płacisz za GP.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, rodi84 napisał:

Pamiętajcie o informacji, że Microsoft rezygnuje z działu wydawania gier w formie pudełkowej. To pierwszy znak, ktory powinen dać nam do myślenia. A teraz mamy kolejne rewelacje. Być może kładą wszystkie karty na gamepass i będzie on dostępny na PlayStation (podniosą cenę) i będą zarabiać kupe kasy. I gry będą wydawane tylko w formie cyfrowej i to w GP, nawet na konsoli Sony. Xbox od teraz stanie się jedynie naczyniem dla gamepass. Dojdzie do tego konsolka jak steamdeck i wolność wyboru. Nie ważne na czym grasz, ważne że płacisz za GP.

W sumie - nie jest to złe, Microsoft to firma na sofcie oparta, niech tylko integracja z PSN będzie topowa i naprawią apkę na PC, bo jest z(pipi)ana. 

Odnośnik do komentarza

No trzeba czekać do oficjalnej wypowiedzi. Pewne jest, że będą wydawać gry na innych platformach, bo inaczej już wczoraj poszłaby informacja dementujące tą plotki. Wszystko inne to gdybanie, czy gry będą miały premierę na wszystkich platformach w tym samym czasie, czy jak w przypadku Sony i PC, wydawanie u "konkurencji" będzie miało miejsce po jakimś czasie, żeby dać grze drugie życie i drugi raz monetyzować  produkt za pełną cenę, czy game pass pojawi się na innych platformach, czy nie.

Odnośnik do komentarza

Myślę że będzie to wyglądalo w ten sposób:

 

- na początku pojedyncze porty na PS5 i Nintendo, potem ten okres między wydaniem na inne platformy będzie się coraz bardziej skracać, aż do momentu kiedy gry będą wychodzić jednocześnie na wszystkie platformy 

- nie wyeliminują kupowania cyfrowych wersji Game Passem, bo doskonale wiedzą i sami to powtarzali że  abonamenty nie mają takiej penetracji rynku i wiele osób po prostu woli kupować gry niż korzystać z abonamentu 

- Xbox zostanie największym wydawcom gier na wszystkie platformy 

- XSX jest ostatnią konsolą z napędem, ale Xbox wciąż będzie wydawać konsole, coś jak Steam z Deckiem, który też nie ma własnych exow,

- odejście od pudełek pozwoli śmielej postawić na przenośne wersję konsol, na które jest duze parcie na rynku patrząc na Steam Decka, ROG Ally czy Legiona Go.

 

W skrócie Xbox jako platforma dostępna na PC, konsolach stacjonarnych, przenośnych i w chmurze nie przywiązana do żadnego konkretnego urządzenia, ale wciąż wydająca własny hardware jak np. Valve 

 

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
13 minutes ago, ASX said:

Myślę że będzie to wyglądalo w ten sposób:

 

- na początku pojedyncze porty na PS5 i Nintendo, potem ten okres między wydaniem na inne platformy będzie się coraz bardziej skracać, aż do momentu kiedy gry będą wychodzić jednocześnie na wszystkie platformy 

- nie wyeliminują kupowania cyfrowych wersji Game Passem, bo doskonale wiedzą i sami to powtarzali że  abonamenty nie mają takiej penetracji rynku i wiele osób po prostu woli kupować gry niż korzystać z abonamentu 

- Xbox zostanie największym wydawcom gier na wszystkie platformy 

- XSX jest ostatnią konsolą z napędem, ale Xbox wciąż będzie wydawać konsole, coś jak Steam z Deckiem, który też nie ma własnych exow,

- odejście od pudełek pozwoli śmielej postawić na przenośne wersję konsol, na które jest duze parcie na rynku patrząc na Steam Decka, ROG Ally czy Legiona Go.

 

W skrócie Xbox jako platforma dostępna na PC, konsolach stacjonarnych, przenośnych i w chmurze nie przywiązana do żadnego konkretnego urządzenia, ale wciąż wydająca własny hardware jak np. Valve 

 

 

Tylko najwięksi fanboje kupią następnego Xboxa bo taki zakup będzie miał 0 sensu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...