Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, ASX napisał:

nie wiem czy kogoś tutaj interesuje sprzedaż konsol, tym bardziej w Ameryce, ale wrzucę to jako ciekawostkę

 

 

Czerwiec 2021 był najlepszym miesiącem w historii dla Xboxa pod względem sprzedaży w USA, przebijając poprzedni rekord sprzed ponad 10 lat

 

 

Nie był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży, tylko był najlepszym miesiącem pod względem wygenerowanej sumarycznej kwoty za sprzedaż wszystkich Xboxów. 

 

To są dwie inne kwestie. W 2011 roku sprzedało się więcej Xboxów, ale mieliśmy wtedy końcówkę generacji i ich cena jednostkowa nie była tak duża, jak np 500$ za series x. Teraz Xbox po prostu wygenerował najwięcej dolarów w swojej historii w tym miesiącu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, zloto napisał:

 

 

Nie był najlepszym miesiącem pod względem sprzedaży, tylko był najlepszym miesiącem pod względem wygenerowanej sumarycznej kwoty za sprzedaż wszystkich Xboxów. 

 

To są dwie inne kwestie. W 2011 roku sprzedało się więcej Xboxów, ale mieliśmy wtedy końcówkę generacji i ich cena jednostkowa nie była tak duża, jak np 500$ za series x. Teraz Xbox po prostu wygenerował najwięcej dolarów w swojej historii w tym miesiącu.

Oczywiście masz rację, nie doprecyzowalem tego

Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Czoperrr said:

Tutaj trochę obszerniejszy artykuł:

https://www.forbes.com/sites/paultassi/2021/07/16/xbox-series-x-and-s-outsold-switch-ps5-in-us-dollar-sales-in-june/

 

Xbox zaczyna sobie znów bardzo dobrze radzić.

 

No jak nie można kupić PS5 tam tak łatwo to chyba nie ciężko? (A Switch? no fajnie, konsola z 2017 roku) 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Labtec napisał:

 

No jak nie można kupić PS5 tam tak łatwo to chyba nie ciężko? (A Switch? no fajnie, konsola z 2017 roku) 

 

Xboxa też nie jest tam tak łatwo kupić, wciąż trwają problemy z dostępnością, a popyt na nowe konsole znacznie przewyższa podaż

 

 

Odnośnik do komentarza

Od reki nie kupisz nigdzie XSX, ale tez o wiele rzadziej sa wystawiane przez najwiekszych sprzedawcow w porownaniu do PS5 i nie ma zadnej regularnosci. Caly czas sa dostepne te biedawersje, nikt tego nie kupuje bo w sumie nie ma po co na chwile obecna. 

A i ceny od scalperow sie roznia. PS5 chodzi po 750-850 euro na ebayu, podczas gdy XSX 600 euro. Podejrzewam ze gdyby byly rzucane takie same ilosci obu konsol do sklepow to by Xboxy mozna bylo kupic bez problemu w MM itp.

Edytowane przez Il Brutto
Odnośnik do komentarza
Cytat

A i ceny od scalperow sie roznia. PS5 chodzi po 750-850 euro na ebayu, podczas gdy XSX 600 euro. Podejrzewam ze gdyby byly rzucane takie same ilosci obu konsol do sklepow to by Xboxy mozna bylo kupic bez problemu w MM itp.

ale pierdolenie, na ebay plejki z napędem średnio latają po 600-700 bez napędu 500-550

https://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_nkw=ps5&_sacat=0&LH_TitleDesc=0&Modell=Sony%20PlayStation%205%20Blu%2DRay%20Edition&_dcat=139971&rt=nc&LH_BIN=1

Edytowane przez Daddy
Odnośnik do komentarza
Odnośnik do komentarza

Ale macie problemy ;)

 

Powinniśmy się cieszyć że w Polsce nie ma większych problemów z dostaniem konsoli, bo w wielu miejscach na świecie ludzie nie mają takiego komfortu. No chyba że ktoś lubi braki w sklepach i przepłacanie u scalperow.

 

Ja jestem ciekawy jak bardzo na te rekordowe wyniki za czerwiec wpłynęła bardzo pozytywnie odebrana tegoroczna konferencja na E3, gdzie po (nie ma co się oszukiwać) bardzo słabej pierwszej połowie roku, M$ zaprezentował bardzo solidny lineup na pozostałą część.

Odnośnik do komentarza

Jako że chyba 3 raz w domu zagościł u mnie Xbox Series X i tym razem zostanie pewnie na dłużej to chciałbym tylko napisać, że projekt tej konsoli to jest absolutne mistrzostwo świata!

Pomijam już fakt jej piękno, ale ta kultura pracy to jest jakiś Rocket Science Staff. 3 model i każdy był tak samo cichy, tak samo dobrze wykonany!

image.png.c16a52246e4d792ce677230dc7500b7a.png

 

Kultura pracy 10 :banderas:/10

 

Jako że ostatnie lata grałem głównie na PC, oddałem kumplowi konto, nie chcąc mu zabierać wyłączyłem wszystkie tryby czuwania, szybsze włączanie, aktualizacje w tle – jednym słowem X działała w trybie oszczędzania energii, a mój profil musi za każdym razem się logować i co? Quick Resume mimo tego działa. Jezu jakie to jest piękne, móc włączyć konsole i wrócić do wybranego momentu w grze, ba – w GRACH, szybciej niż uruchomi się telewizor.

Przy intensywniejszym trybie życia, jak mam tylko chwilkę to włączam X'a, bo tutaj powrót do gry jest tak samo szybki jak na handheldzie! :choragiewka:

 

Szkoda że z padem przespali, mi osobiście mocno brakuje tej całej haptyki, trigerów, mam nadzieję, że szybko nadrobią. Jakby jeszcze z tą konsolą szły gry jak u konkurencji...

Oby końcówką tego roku zmienili w końcu tendencje!

 

Swoją drogą ciągle czytam o tym braku dostępności konsol w sklepach, głównie chyba przez handlarzy, którzy wszystko co mogą biorą na handel  do tej słynnej IRLANDII, bo 3 raz kupuje konsole na OLX (3 miesięczną) za 1650 zł, bo ogłoszenie wisi od 2 miesięcy i jest zerowe zainteresowanie. :/

Odnośnik do komentarza

Więcej sensu niż Seriws X bez napędu miałby chyba wariant Series S z napędem. Dla targetu tej konsoli (czyli ludzie, którym nie jest potrzebna dopasiona graficzka w 4K, a bardziej zwracają uwagę na możliwość ekonomicznego pogrania w gierki) to byłby mily dodatek, pozwalający na korzystanie z tanich używek na płytkach. Z drugiej strony Game Pass i jego katalog dla takich osób pewnie wystarcza z nadwyżką, żeby popykać.

 

Plus dla serduszka: duże ilości rigczu naraz <3

Spoiler

r/XboxSeriesX - Xbox twitter account

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, easye napisał:

Szkoda że z padem przespali, mi osobiście mocno brakuje tej całej haptyki, trigerów, mam nadzieję, że szybko nadrobią. Jakby jeszcze z tą konsolą szły gry jak u konkurencji...

Oby końcówką tego roku zmienili w końcu tendencje!

 

 

Masz Ps5 i korzystasz z tego? Oprócz Astro room gdzie jest demo tych wibracji, to podczas grania w Spider Mana czy DKS nie odczuwałem specjalnie różnicy.

Wierzysz w to, że to się rozwinie? Ja wątpię- skończy jak panel dotykowy na padzie czy sixaxis w czasach PS3. Jest to bajer na początek żeby sprawdzić, potem wszyscy o tym zapomnieli. 

Wciskasz spust, leci jeden pocisk, wciśniesz mocniej, to poleci seria- widzisz takie "bajery" podczas grania w COD? Online? To samo analogowe spusty- używasz tego podczas wyścigów? Ja zawsze wciskam i ogień na tłoki. Dlatego jak dla mnie nie będzie to specjalnie wykorzystywane. Tak samo Ray Tracing. Ja wolę jak Spider mi śmiga na ekranie niż 30 klatek z odbiciem w szybach. Włączyłem, zobaczyłem odbicie w szybach i spoko, fajnie. Odbicie w kałuży, no też spoko. Nie będę oglądać takich szczegółów, bo wybieram płynność i grając nie zwracam na to uwagi. Tym samym nie uważam że przespali pada w MS. Nadal są aku które dla mnie są wygodniejszą alternatywą od wbudowanego akumulatorka. Leży lepiej w łapie i analogi po przekątnej. Spencer też się zachwycił padem od Ps5. Ja się zachwyciłem w dniu zakupu konsoli, teraz o tym nie pamiętam. 

Mogę się mylić, bo to moje zdanie. 3D w TV wywróżyłem, ale jestem zdziwiony, że VR jeszcze jest- tu też liczyłem na chwilowy boom. 

 

Co do gier, to się zgadzam. Szczególnie było to widać w poprzedniej generacji. Brakowało mi tego pazura i tego agresora którego miał MS w czasach 360. Zobaczymy jak teraz będzie wyglądać sytuacja. Tutaj na forum nawet widać, że sporo osób wróciło do Xboxa, bo kupują na 3 lata ultimate za 120zł i grają. Bez tego konsol byłoby znacznie mniej. 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Dobra, mój post został usunięty. Co do exa MS, to zaczną powoli płakać, gdzie taki Doom, czy Wolf nie wyląduję u konkurencji, są ku temu powody, że nie mają zamiar się dzielić, bo już na temat Starfield się wypowiadają, że nie chcą. Ja nie mam problemu w ogrywanie exy gier, bo kupić, to kupię PS5 jak się pojawi więcej gier, tylko tyle i aż tyle. Więcej problemu robią gracze, gdzie płaczą, że w ms nie ma gier.

Odnośnik do komentarza

No moze to i lepiej, bo w ogole nie zrozumiales tego co napisałem. Gdzie ja krytykuje GP? Ja krytykuje Ms za ich podejście do gier exclusyvnych, pisząc że konsole ratuje między innymi właśnie usługa growego Netflixa. Gdyby jeszcze tego nie było, to byłaby KOMPLETNA stypa. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...