Skocz do zawartości

The Last of Us - HBO


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

Kuźwa, obejrzałem.

No i znowu 1:1 z grą - dobrze.

Swoje własne pomysły - chujowo.

Co oni zrobili z Joela? Czarna baba rządzi komuną, speedrun po uniwerku i już mamy koniec odcinka.

Fajnie, że był czas na gejowski romans w truskawkach, bo przecież na chooy komu przedstawianie ważnych wydarzeń z gry, które pokazują budowanie relacji głównej dwójki bohaterów (a ta jest tu mega grubymi nićmi szyta).

4. odcinek wciąż najlepszy, a to tutaj to jakieś 4/10 tylko przez sceny i dialogi żywcem z gry wyjęte.

Odnośnik do komentarza

Kontrowersyjna opinia, ale podobał mi się ostatni odcinek. Nie oczekuje od serialu by kopiował i był wierny grze, bo gdybym kolejny raz chciał przeżyć historię z gry to po prostu bym w nią zagrał.

Nareszcie było czasu na więcej czasu ekranowego poświęconego relacji Joela i Ellie w czasie podróży i mimo że nadal  śmieszą mnie memy z Ellie to imo wypada ona dobrze aktorsko jako rozwydrzona gówniara. 

Wiem że wiele osób będzie się doszukiwać w tym lewackiego marginalizowania roli mężczyzny, ale dobrze uczlowielczyli Joela, ataki paniki po tym jak zaczął przywiązywać się do Ellie dobrze wpisują się w traumę której wciąż nie przepracował po strach Sary i widać że boi się że znowu kogoś straci. 

Skrzywilem się mało subtelną propagandę komunizmu. Ale nie rozumiem tych zarzutów że akcja na Uniwerku była za krótka, trwała kilka minut ale była wystarczająco rozbudowana i pokazali w niej wszystko. IMO serial to nie gra, tutaj nie sprawdzi się kilkumimutowe fragmenty chowania się za szafkami, kucania, strzelania i walki że zbirami, bo to byłoby po prostu nudne, dlatego wszystkie fragmenty akcji z gry są skrócone do najważniejszych wydarzeń jak ugryzienie Tess czy ranienie Joela.

 

Co mi się nie podobało to to jak ugrzeczniony jest serial, gra ukazywała przemoc w sposób bardzo naturalistyczny co budowało cały klimat świata. Tu nie tylko brakuje sugestywnych obrazów przemocy ale i sam świat jest ugrzeczniony, brakuke bardzo poczucia zagrożenia związanego z zarażonymi.

 

Ogolenie widać że po początkowych zachwytach przed premierą na podstawie opinii i recenzji, teraz wajha przestawila się na forum w drugą stronę i dużo osób jebie serial i pisze jaki jest beznadziejny. Ale IMO prawda jest gdzieś pośrodku, nie jest to żadne wielkie dzieło ale przyzwoity serial i mimo wielu wad wciąż jest to najlepiej zrealizowana adaptacja aktorska gry.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ASX napisał:

Ale nie rozumiem tych zarzutów że akcja na Uniwerku była za krótka, trwała kilka minut ale była wystarczająco rozbudowana i pokazali w niej wszystko. IMO serial to nie gra, tutaj nie sprawdzi się kilkumimutowe fragmenty chowania się za szafkami, kucania, strzelania i walki że zbirami, bo to byłoby po prostu nudne, dlatego wszystkie fragmenty akcji z gry są skrócone do najważniejszych wydarzeń jak ugryzienie Tess czy ranienie Joela.

No nie zgodzę się. Na uniwerku było trzymające w napięciu przejście przez akademik, z purchlakiem na końcu. No a potem znaleźli info gdzie pojechały świetliki, następnie masakra zbirów, co też miało bardzo duży wpływ na dalsze stosunki David - Ellie.

Wymyślili Karen co goni murzyna, ale to pominęli.

Odnośnik do komentarza

Kuźwa, siódmy epizod, praktycznie w całości poświęcony Left Behind, znowu zajebisty - praktycznie 1:1 z gierką no i znów ciężko się do czegoś przyczepić, kiedy pięknie trzymają się materiału źródłowego (scenariusz do tego epizodu pisał Druckmann:notbad:).

Sówka spoko, nawet fajnie emocje pokazywała, ale przez to też sporo min z  gatunku memicznych na pewno się znajdzie :bella:

Ogólnie mocne 9/10 i obok czwartego epizodu, mój ulubiony.

Odnośnik do komentarza
6 hours ago, Lukas_AT said:

Dobrze, że 

 

  Hide contents

serio grali w automatowe Mortal Kombat, a nie jak w grze. Tylko ciekawe skąd Riley znała kombinacje na robienie Fatality. Szukała poradników w świecie post apo? :D

 

Chyba nie pamietasz oryginalu. W grze ta scena byla niesamowita. W serialu totalnie bez emocji.

 

spoko odcinek mimo to. Fajne zakonczenie.

Odnośnik do komentarza

:bella: bardzo pozytywnie w tym odcinku. 

 

Da się to poprowadzić jak w grze, najbardziej mnie zastanawia ta decyzja odnośnie owocowego epizodu. Nie mówię tu że był zły bo realizacja i aktorsko bardzo dobrze, ale chyba każdy wolałby żeby to przypominało ten etap w grze. Może to jakieś chore fantazje cuckmana.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, messer88 napisał:

 

Da się to poprowadzić jak w grze, najbardziej mnie zastanawia ta decyzja odnośnie owocowego epizodu. Nie mówię tu że był zły bo realizacja i aktorsko bardzo dobrze, ale chyba każdy wolałby żeby to przypominało ten etap w grze. Może to jakieś chore fantazje cuckmana.

Oswajanie widzów przed drugim sezonem :bella:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...