Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale syf. Po pierwsze gunplay który jest jeszcze bardziej gówniany niż w RE7 po drugie "pływanie" postaci podczas skrętów jak ktoś wyżej słusznie zauważył. I w sumie te dwa aspekty powodują że gry na pewno nie sprawdzę, nawet tych demowek nie dałem rady ukończyć. Przeprosić sie z RE6 bo zapowiada się shit.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A moim zdaniem feeling strzelania nie jest wcale taki zły. Odpaliłem dla porównania RE7 i RE 2 Remake. Siódemka wypada pod tym względem zdecydowanie najgorzej, a Village stawiałbym na równi z dwójką, a jeśli gramy na PS5 to nawet trochę wyżej (adaptacyjne triggery robią niesamowitą robotę). Przeciwnicy próbują robić uniki, chwieją się kiedy dostaną strzała, szarżują na bohatera, fizyka ich ciał jest na sensownym poziomie. Nie jest to na pewno mistrzostwo świata, wiele gier radzi sobie ze strzelaniem lepiej (Resident nigdy zresztą z tego nie słynął), ale na pewno nie jest źle. Mi strzela się bardzo przyjemnie :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Demo Village ograne. Podobał mi się zamek, Zdecydowanie biorę to już w piątek i gram cały weekend. Nie mam nic do zarzucenia strzelaniu, mało tego było ale to co zastałem w lochach zamku wystarczyło mi abym był zadowolony. 

Na chwilę wciągnęło mnie czytanie notatek, rozbijanie każdego wazonu nożem. W pewnej chwili podszedłem do jakiegoś kredensu i wydawało mi się że za szybą na półce leży moneta ale nie mogłem jej podnieść. Więc poszedłem dalej, po chwili gdy wyciągnąłem nóż i zczaiłem że może szybę będę mógł rozbić i wróciłem i okazało się że mam rację. Ależ będę lizać ściany nie śpiesząc się z fabułą :) 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Voytec napisał:

Ech, sam nie wiem po tym demie. Pograłem pół godziny, fabularnie doszedłem do miejsca gdzie muszę znaleźć dom Luizy.

 

 

O którym demie mówisz? Pierwsze kończy się

 

Spoiler

jak otworzymy bramę z drogą do zamku.

 

A drugie w zamku, w moim przypadku kończyło się

Spoiler

jak ten wampir z much się na mnie rzucał jak próbowałem przedostać się przez zabite dechami drzwi.

 

Za pierwszym razem myślałem, że nie zdążyłem i mi postać zabiło. Za drugim razem oddałem kilka strzałów w stronę tego wroga jednak jak podszedłem do

 

Spoiler

drzwi zabitych dechami

 

to skończyło się tak samo. Tak ma być? ;)

Odnośnik do komentarza

Według mnie gra wygląda fatalnie jeśli chodzi o grafikę na XSX. Początkowo tylko dla jest genów el o el. Niektóre tekstury pamiętają wczesna erę x360. W dodatku te koślawe animacje wilkołaków w denku village, nie wiem czy to nostalgia czy nie, ale wydaje mi się że w starusienkim RE5 przeciwnicy wiarygodniej reagowali na postrzał.
No jest słabo, porównując do takiego RE2 REMAKE to nie idą do przodu.

Odnośnik do komentarza
Gość lpcl
1 godzinę temu, Bielik napisał:

Według mnie gra wygląda fatalnie jeśli chodzi o grafikę na XSX. Początkowo tylko dla jest genów el o el. Niektóre tekstury pamiętają wczesna erę x360. W dodatku te koślawe animacje wilkołaków w denku village, nie wiem czy to nostalgia czy nie, ale wydaje mi się że w starusienkim RE5 przeciwnicy wiarygodniej reagowali na postrzał.
No jest słabo, porównując do takiego RE2 REMAKE to nie idą do przodu.

Imi wnętrza w zamku ocierają się momentami o fotorealizm. Na zewnątrz gorzej ale nadal całkiem dobrze. Animacja tak jak piszesz. W sumie i tak jestem pozytywnie zaskoczony tym demem. 

Odnośnik do komentarza

Dobra zmusilem się i przeszedłem demo w wiosce i lolwut nr 1: Ethan bez problemu przebija mur samochodem ale przy próbie wjechania w zabarykadowane drzwi auto się przewraca. No co za bzdura totalna, chyba gorsze było tylko piąstkowanie głazów w RE5.

Lolwut nr 2: czy osoba podkładająca głos przez ta ocalałą babe to nie ta sama która podkładała glos Mii w RE7? Ta sama maniera głosu i jak dodatkowo usłyszałem tym samym tonem przeraźliwe "Iiiiithan" to noz w kieszeni się otworzył, śmieszność dialogowa której nie mogłem zdzierżyć w RE7.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Popi napisał:

 

Lolwut nr 2: czy osoba podkładająca głos przez ta ocalałą babe to nie ta sama która podkładała glos Mii w RE7? Ta sama maniera głosu i jak dodatkowo usłyszałem tym samym tonem przeraźliwe "Iiiiithan" to noz w kieszeni się otworzył, śmieszność dialogowa której nie mogłem zdzierżyć w RE7.

 

Jesli chodzi o ta laseczke ktora spotykamy w chacie z ojcem, to jej glos podklada ta sama aktorka co Jill w RE3. Ogolnie to jak juz pisalem, to jest kur.wa skandal zeby glownym bohaterom serii dawac co odslone nowych VA i malo tego, mieszac ich z pobocznymi NPC'ami. Chris = Carlos, wiesniaczka = Jill, Heisenberg = Nicholai, wyglada jakby przy nagrywaniu RE3 stwierdzili "no skoro juz jestescie, to przeczytajcie jeszcze te kwestie bo za 9 miesiecy musimy wydac kolejna gierke".

 

W doope niech sobie wsadza te praktyki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, u55r napisał:

Do kieszeni to niech sobie wsadzą moje pieniążki, nie mogę się doczekać weekendu. Już wziąłem w robocie wolne. Będzie 3 dni i nocy ostrego grania. Potrzebuję tego. 

Podobnie tutaj, w piątek na luźno do sklepu, powrót, zamknięcie się w pieczarze na weekend i tylko granko w planach. Skończyłem siódemkę parę dni temu, totalnie siada mi ta formuła na Residenta, więc dawać pudełeczko i jedziemy z tematem.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

To będzie najlepszy Resident od czasów czwórki. Klimat wioski jest świetny, gdyby akcja działa się przy pełni księżyca, to pole ze strachem na wroblem wyjęte prosto z Bloodborne. Zamek również klimatyczny i desingniersko pod tym względem świetnie, ciekawe jak pozostałe lokacje. Wampiry, wilkołaki, przeciwnicy wizualnie o klasę lepsi niż w siódemce, gdzie strzelaliśmy do przerośniętych glutow. Fakt, że moc pukawek nieco słabo oddana, ale może to się zmieni wraz z uprgadem broni u sprzedawcy. 

 

Także wrażenia po demku bardzo pozytywne, dodatków gra na konsoli o mocy 1.8tfl wygląda ładnie. Zdecydowanie będzie grane. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...