Skocz do zawartości

Resident Evil 8 Village


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Voytec napisał:

Hmmm, pytanie do tych co grali w demo - co takiego jest strasznego z tym gunplayem w porównaniu do RE7? W sensie wiemy, że tam nie był jakiś świetny, ale jest jakoś gorzej?


Brak fizyki ciał i reakcji na strzały, brak gore i widocznych obrażeń, kiepski feeling broni (dźwięk).

Jakimś cudem zaliczyli downgrade z tego
 


do tego tworu który wrzucałem wcześniej. No ale to już zyebali w RE3 - tam też był kupsztal. Ale tak to jest jak przy grze nie pracują japończycy, tylko jacyś wyrobnicy byle nową odsłonę wypluć co rok.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Pozostaje się cieszyć, że trafiło na RE2 :)

 

Dla mnie Village wygląda git, ale hajpu nie ma. Na RE7 się czekało, bo seria wstała z grobu, potem RE2 umocniło pozycję robiąc większość rzeczy lepiej i dając jednocześnie opus magnum serii jak dla mnie. Potem RE3, czyli tendencja zniżkowa, wszystkie elementy wypadły gorzej niż w poprzedniczce, widać że się spieszyło. No i teraz Village, który zapowiadał się na horror (po pierwszym trailerze), ale kolejne materiały i info pokazały, że będzie to shooter jak RE4, nawet w tych samych klimatach, tylko że w FPP. Nadal mi się podoba i nie liczę na nic poniżej 7/10, ale no właśnie - to tylko na 7 się zapowiada.

 

Tak to jest z Capcomem. Raz Capgod, raz zupki chińskie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Nyu napisał:

Dla mnie Village wygląda git, ale hajpu nie ma. Na RE7 się czekało, bo seria wstała z grobu, potem RE2 umocniło pozycję robiąc większość rzeczy lepiej i dając jednocześnie opus magnum serii jak dla mnie. Potem RE3, czyli tendencja zniżkowa, wszystkie elementy wypadły gorzej niż w poprzedniczce, widać że się spieszyło.

Tutaj się w prawie w pełni zgadzam z wyjątkiem jednej rzeczy - z historii z Raccoon City najlepszą bohaterką jest moim zdaniem Jill :) 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, smoo napisał:

Rzeczywiście. Nie pomaga też fakt, że gdy np coś za nimi exploduje, to tego cienia dynamicznego też wtedy nie ma. Przez to modele wyglądają jak by były doklejone do sceny. Inna sprawa, że kończyny im co chwilę przenikają przez podłoże czy obiekty, więc tych cieni też często po prostu nie widać.

 

Pod tym względem też się nie popisali. Miał być hit na nextgeny, a poza wcześniejszymi minusami dochodzi brak RT(?) co miało być skokiem jakości do nextgenów. Chyba dlatego dali ograniczenie czasowe na te demka aby ludzi się nie połapali, że to tylko DLC do 7 części sprzedawane za pełną cenę ;)

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, łom napisał:

A nie lata w 4k 60fps w trybie bez RT? Jest test na NX Gamer i chyba nie miał spadków. Tryb RT już gorzej działa i tu powinni zmniejszyć rozdzielczość do tych 1800p żeby było stałe 60fps.

Racja nie doczytalem że na ps5/sexie 4k/60 przy RT off. Kurna brakuje konsolom dlss mocno. Byłoby ładnie i płynnie. 

Odnośnik do komentarza

Czy tylko ja zuwazyłem, że grając w demo RE Village, tak naprawde grałem w RE4 w perspektywie FPS. Co oczywiście jest dla mnie ogromnym plusem, bo tą część uwazam, za jedną z najlepszych- inspiracje tej gry widać na kazdym kroku. Zdecydowanie kupie tą grę na premiere. Jestem zatwardziałym fanem klasycznych RE z prespektywy 3 osoby, ale demo daje nadzieje, ze będzie taki sam "FUN", jak w RE4. 

Odnośnik do komentarza

Tam mial byc support pod VR? bo od jakiegos czasu nie siedzialem w temacie.

 

Strzelanie faktycznie wyglada dretwo, glownie jesli chodzi o te strzelanie "z ramienia", zamiast normalnie przez celownik. Jak w jakims 1997. chociaz w sumie nie wiem, sprawdze w ten weekend jak demo ogarne na Xsie. Gunplay w re4 faktycznie wybitny, jak na tamte czasy, ale dzisiaj takie statyczne strzelanie w sensie, ustawienie sie klockiem, celowanie i strzal, to sie juz raczej nie sprawdza i zajezdza srogim archaizmem. U mnie strzelanie jesli chodzi o residenty, to elegancko pasowalo w revelations 2. 

Edytowane przez Andżej
Odnośnik do komentarza

Miałem dylemat czy kupić na premierę, ale akurat szefu dał mi urlop w tym czasie, więc problem się rozwiązał :rayos: żadnego dema nie tykałem, nawet nie sprawdzałem ostatnich trailerów, więc można powiedzieć, że wjadę w giereczkę "na świeżo". Teraz takie pytanie do Was ziomeczki, bo w sumie już dawno nie brałem gry w pudełku na premierę: gdzie kupujecie? Polecicie jakiś sprawdzony sklep, który na 100% wyśle grę tak, żeby w dniu premiery była do odbioru? 

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, Josh said:

Miałem dylemat czy kupić na premierę, ale akurat szefu dał mi urlop w tym czasie, więc problem się rozwiązał :rayos: żadnego dema nie tykałem, nawet nie sprawdzałem ostatnich trailerów, więc można powiedzieć, że wjadę w giereczkę "na świeżo". Teraz takie pytanie do Was ziomeczki, bo w sumie już dawno nie brałem gry w pudełku na premierę: gdzie kupujecie? Polecicie jakiś sprawdzony sklep, który na 100% wyśle grę tak, żeby w dniu premiery była do odbioru? 

 

Ze sklepów, które wyrabiają się z wysyłką i dodatkowo powiązany jest z forumkiem to perfectblue. W piątek będę akurat w warszawie to kupie z odbiorem osobistym ale nie wątpię w to że czezky wyrobi się z wysyłką. :lapka:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...