Skocz do zawartości

Resident Evil 4 Remake


Popi

Rekomendowane odpowiedzi

Zeby nie było tak, ze jestem jakimś wielkim hejterem tej gry. Oryginał skobczyłem z 5 razy, i z wielkim bólem serca wtierdzam, ze obecne "odświezenie", to kurewski skok na kase. Grafika w tej grze jesli chodzi o kwestie tecnicznie, to jakies nieporozumienie.-te kstury rodem z ps2 przerazają. Gameplay, owszem, daje rade, ale po minęło 18 lat od premiery priewowzoru, ale tak nie pownnia wyglądac rozgrywka dla graczy w 2023. Rozumiem, ze duch tamtej gry mial byc zachowany, ale nie trawie tej "prymitywnej" rozgrywki, szcegołmnie kiedy namiętnie sie szarpało w takie tytułu, notabene cross-gen'owe, jak The last Of us 2 czy Horizon Forbidden West. MI HYPE interntowy się nie udzielił. Nie chce mi się w to grać. Wolę jeszcze raz dowiadczyć Rersifent Evil 2, bo to jest PRAWDZIWY Remake, a nie  ten nadmuchanu balon jakim jest Re4:Rermake. 

 

 

  • Haha 1
  • Minusik 10
Odnośnik do komentarza

Ja próbowałem kilka miesięcy temu, remastera oryginału i już nie dałem rady tego kwadraciaka przejść. I też dziwi mnie narzekanie na grafikę. Czaje, że tekstury nie dojeżdżają, ale całościowo prezentacja, to jest lepiej niż w takim Village i to lekko. I modele postaci są super, widoczki, efekty pogodowe, jakieś latające farfocle. Ale nie wiem może jestem jakiś ślepy i jest jednak tragicznie xd
Moja ulubiona walka z oryginału, Mendez w stodole to :fsg: 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy komuś to pomoże ale na kartoflu SS w trybie resolution tekstury są niczym z PSX , jak włączycie tryb frame rate wszystko wraca do normy, tzn. gra wygląda tak jak powinna. 

Coś nie tak jest już od czasu dema, miałem nadzieję ze to naprawią ale nie, dodatkowo tryb HDR/DV nie domaga w czarnych scenach/lokacjach obraz świeci na niebiesko, wygląda to paskudnie. Dziwne to, bo poprzednie remajki od capcomu tego problemu nie miały

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, walek napisał:

ale nie trawie tej "prymitywnej" rozgrywki, szcegołmnie kiedy namiętnie sie szarpało w takie tytułu, notabene cross-gen'owe, jak The last Of us 2 czy Horizon Forbidden West

 

Że jak? To żeś poleciał z porównaniami.

 

 

No Panie, dojechało dosłownie wszystko, póki co na standardzie dość łatwo, ale nic to, i tak na jednym razie się nie skończy. A jak to wygląda :obama:

gH89aog.jpg

 

3SNlIcV.jpg

 

JTYAn0c.jpg

Edytowane przez tjery
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Po demie z początku też nie byłem zachwycony "płytkością" otoczenia ale im dalej w pełniaku tym więcej postaranka widzę.

 

Zarzucanie grze skok na kasę, kiedy mamy świeże zmiany w gameplayu jak z tym nożem, czy w samych lokacjach i przyrównywanie do TLOU2, któremu sam bez starania znalazłem niekorzystne tekstury. Już nawet nie wspomnę o "remaku" jedynki za 3 bomby xddd Piękne samozaoranie.

Odnośnik do komentarza

Za to  Ray Tracing spełnia się w RE4make. Co do wioski, kilka ciekawych zmian i świeżych hintów dla weterenów oryginału (patrz ja):m 

Spoiler

- Mendez "przykręca kurek" w bramie jeszcze przed starciem w szopie, akcja z ucieczką trochę filmowa ale bardzo ciekawa

- Salvador pojawia się przed domostwem, gdzie spotykamy Adę (zestrzelenie kapelusza Mendeza chyli się w stornę Mr. X z RE2make, śmiechowe)

- Waląca się wieża przed wejściem do dzwonnicy

- wilczek w nowej lokacji

- Akcja z obroną chaty w sumie prostsza, z innym zakończeniem 

- Albo mi się wydaje, albo trudniej jest zestrzelić latające siekiery

 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Ja pierdziele im dalej tym lepiej. 

Cofam jednak, że hdr jest git.

Nie jest. Jak w grze się wyłączy to wygląda dużo lepiej gra. Czarny wygląda jak czarny w ciemnych pomieszczeniach.

Albo mam problem w kolejny RE ustawić hdr I tv pod grę. Nigdzie indziej takich problemów nie miałem.

 

Jaki tv?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Donatello1991 napisał:

Ja pierdziele im dalej tym lepiej. 

Cofam jednak, że hdr jest git.

Nie jest. Jak w grze się wyłączy to wygląda dużo lepiej gra. Czarny wygląda jak czarny w ciemnych pomieszczeniach.

Albo mam problem w kolejny RE ustawić hdr I tv pod grę. Nigdzie indziej takich problemów nie miałem.

 

 

To raczej masz coś nie tak z ustawieniami w TV bądź w grze. Zobacz sobie moje screeny, np. ten na dole w pomieszczeniu z lampą, z czernią jest wszystko w jak najlepszym porządku, a gram tylko na ustawieniach z menu HDR gry, bez reshade'a.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, tjery napisał:

 

To raczej masz coś nie tak z ustawieniami w TV bądź w grze. Zobacz sobie moje screeny, np. ten na dole w pomieszczeniu z lampą, z czernią jest wszystko w jak najlepszym porządku, a gram tylko na ustawieniach z menu HDR gry, bez reshade'a.

No widzę i super to wygląda. Pokombinuje.

Odnośnik do komentarza

Przyznaję z ogromnym wstydem, że  tego gigasztosa ukończyłem jeno raz wieeeele lat temu, przez co teraz jak zacząłem grać na PS5 to jest to dla mnie nieomal nowe doświadczenie. Zrozumiałym jest zatem, że wiele rzeczy, związanych z tą grą spowija mgła niepamięci. Mam pytanie odnośnie fotki poniżej. Chodzi o tę ikonkę na murze w wiosce zaraz na początku gry. Co ona oznacza?

IMG_20230324_211539064.jpg

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Oryginał ogrywałem z miesiąc temu i wszystkie klasyczne miejscówki (jestem dopiero kawałek za jeziorem) są tutaj ale każda jest tak rozbudowana, że wieje świeżością aż miło i nie ma mowy o odgrzewaniu tego samego kotleta. 

 

Jedyny minus znaleziony na siłę to tekstury jeziora i scenka z pluciem krwią, które mocno odstawały technicznie od reszty. 

 

Reszta zmian w scenariuszu tylko na plus - nie było przejeżdżania autem przez drewniany most ale samo przejście przez podwieszony most zostało, Leon w końcu mówi do lokalsa po hiszpańsku, znalezienia Luisa i spotkanie z Mendezem też miało więcej sensu, ratowanie pieska, no kurna wszystko jest poprawione i po prostu lepsze. 

 

Nawet nie patrząc przez pryzmat nostalgii do oryginału, to RE4R jest po prostu zajebistym szpilem według standardów 2023 roku. 

Odnośnik do komentarza

Szybka kawka z rana i lecę dalej z tematem. Im dłużej gram, tym bardziej widzę jak gameplay się różni względem klasyka - tam radośnie strzelałem na prawo i lewo i nigdy nie brakowało mi amunicji, tutaj zarządzanie ekwipunkiem bardziej przypomina mi RE2. Właśnie doszedłem do oblężenia chatki i nie mam prawie nic :kekw: a to zaledwie poziom HC, na Pro to dopiero będzie przeprawa.

 

Podoba mi się jak zmienili zachowanie Leona w remake'u. Czasem walnie jakimś głupim tekstem, ale przez większość czasu gość jest mocno stonowany, a w relacjach z niektórymi postaciami (np. z Luisem) czuć od niego wręcz niezłego wkurwa (co zresztą zostało fajnie uwarunkowane fabularnie). Nie powiem, że jest to jakaś niesamowita głębia, ale tym razem widać, że wydarzenia w Raccoon oraz później morderczy trening odcisnęły na nim swoje piętno.

 

Niecałe 5 godzin na liczniku, strasznie powoli mi to idzie, ale staram się lizać każdą ścianę. Szkoda, że w pewnym momencie droga do niektórych skarbów jest zablokowana, bo chciałem wyczyścić wszystko przed zamkiem, ale tam gdzie jestem nie mam już takiej możliwości ;(  Anyway zmieniam wstępną ocenę z 12/10 na 13/10. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...