Skocz do zawartości

Ratchet and Clank Rift Apart


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

Bo już się pogubiłem w tym, co by przetestować ten nowy tryb w 40FPSach mając odpowiedni tv zobaczę nowa opcje w ustawieniach grafiki czy mam wybrać „tryb wierność odtwarzania grafiki”

Jak raz przed tym patchem zmieniłem z trybu wydajności 60 + RT na ten „tryb wydajności odtwarzania grafiki” to mi się we łbie zakręciło, w oczach się coś po(pipi)ało i myślałem, ze

Nie wiem jak wcześniej obrywałem wsio w 30FPs i było spoko

Odnośnik do komentarza

Ok jestem ślepy, pod opcja tryby wierność odtwarzania obrazu jest opcja dla 120hz

Jak telewizor zmieniłeś na nowszy to nic dziwnego.

To samo miałem przy control jak chciałem obadac tryb RT w 30 fps to myślałem ze puszczę pawia po przesiadce z 60

Tv to jeszcze inna kwestia, miałem tez bravie tylko model XD wiec 4/5 letni. To bardziej kwestia posmakowanie w końcu 60FPSow niż kwestia tv. Zobaczymy czy przy 40fps tez mi się w oczach będzie pier…

Edit: Jest fpytke, wiem ze to nie betonowe 60 ale nie mam dyskomfortu wiec jadę NG+ a już miałem próbować podejście do FFVII albo metro exodus

Odnośnik do komentarza

Pany, jeszcze robię grę na 100% ale mam pytanie. Można sobie zrobić drugiego sejwa i tam zacząć Tryb Wyzwania a w razie potrzeby wrócić do poorsdneij gry i dalej kończyć 100% mając już odblokowane wszystkie planetyw?

 

Bo pamiętam, że w Ratchecie z PS4 tak się nie dało.

Odnośnik do komentarza

Wreszcie dzisiaj dotarł do mnie Ratchet i przyznaję, że gra się w to lepiej niż w remake. Gram w trybie RT + 60 FPS. Póki co pograłem trochę ponad godzinkę, ale już w tym czasie było kilka momentów budzących wizualny zachwyt. Żona obserwując z boku też powiedziała, że fajnie to wygląda. Może się jeszcze przeproszę z Ratchetem. Nadal widzę momenty kiedy ciężko mówić o jakości animacji Pixara, a pamiętam takie gadanie i przy Tools of Destruction i przy remake’u i teraz, ale wreszcie tym razem przynajmniej momentami jest to zgodne z prawdą. Póki co graficzny benchmark tej generacji 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, balon napisał:

Jest jakiś pucharek albo bonus za przejść na hard? Grałem tak od początku. Dziś 2h mi się nie zapisało bo coś z chmurą się zjebało. Chcę szybko przelecieć na easy do momentu gdzie skończyłem, ale nie wiem czy jest puchar?

Nie ma pucharu za poziom trudności

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, balon napisał:

Jest jakiś pucharek albo bonus za przejście na hard? Grałem tak od początku. Dziś 2h mi się nie zapisało, bo coś z chmurą się zjebało. Chcę szybko przelecieć na easy do momentu gdzie skończyłem, ale nie wiem czy jest puchar?

Chmura a konsola to co innego. Czemu nie mogles wznowic save z konsoli ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mi tam u piratów brakowało tylko motywu muzycznego z Tools of Destruction, choć muza w barze była świetna. :D

 

 

W całej grze to kijowo, że nie ma...

Spoiler

Groovitrona. :( No i też spodziewałem się, że będzie walka z Krakenem. xD

 

W sumie po skończeniu Rift Apart mam wielką ochotę pyknąć sobie właśnie w ToD.:fsg:

Odnośnik do komentarza

Świetny ten tryb 40fps, o ile w trzydziestu nie daje rady, tak w czterdziestu gra się już bardzo przyjemnie. Naprawdę super, że gry zaczynają wykorzystywać nowe telewizory, bo to sporo zmienia.

Sam tryb 60fps z ray tracing też niczego sobie i na dobrą sprawę nie widzę tej niższej rozdzielczości, a jest ekstra boost do klatek na ekranie. Ogólnie insomniac pod względem trybow graficznych daje radę i każdy odnajdzie coś dla siebie.

Pad fajnie wykorzystywany, ale klasycznie raczej zapominam po godzinie grania, choć pójście do dyskoteki było świetnym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Moldar napisał:

Sam tryb 60fps z ray tracing też niczego sobie i na dobrą sprawę nie widzę tej niższej rozdzielczośc

Potwierdzam. W tym trybie niby rozdzielczość jest niska, ale tu nie widać takich artefaktów jak np. w grach na PS4 Pro, gdzie przecież rozdzielczość potrafi być wyższa. Zastosowano zaawansowane wygładzanie krawędzi albo coś innego, bo efekt zdumiewa. Obraz nadal jest czysty i ostry.

Edytowane przez Lukas_AT
Odnośnik do komentarza

Ukończona gierka w 11h, na pewno będę robił osiągnięcia jeszcze. Jak dla mnie 9/10, bardzo mocny, niezobowiązujący, luzacki tytuł. Wyważona rozgrywka, ekstremalnie dobra grafika i ogólne dopracowanie poziomów.  Może lokacje mogłyby być trochę bardziej rozbudowane tu i tam, ale to już czepialstwo, jak na ten rodzaj rozgrywki, myślę, że te 11-15 godzin to jest dobry wynik. Jestem w pełni usatysfakcjonowany.

 

W goty 2021 race na pewno top 3 do tej pory razem z RE VIllage i Returnalem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...