Skocz do zawartości

Ratchet and Clank Rift Apart


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Emtebe napisał:

Pany, mieszaliście coś w opcjach gry zmieniajac np. ziarno, rozmycie czy aberrację? Czy gracie na domyślnych ustawieniach? Jak wyłączę te wszystkie dodatki to stracę coś?

Wszystko do wyłączenia, obojętnie jaka by to gra nie była. No może z wyjątkiem Lost and Damned.

Odnośnik do komentarza

9ftHEkD.jpg

:platinum: #155 Raczet i Klank Rift Apart. Grę na wysokim poziomie trudności zaliczyłem w 16 godz. 40 min. Dodatkowe 4 godziny zajęło dobicie do 100%. Bawiłem się fantastycznie, na tyle dobrze, że po ukończeniu rozgrywki z miejsca zacząłem NG+.

Tytuł jest prześliczny i pięknie (dosłownie) pokazuje moc sprzętu Sony.:kaz: Dubbing wypadł więcej jak poprawnie (przypominam, że całość jest skierowana też do młodszego odbiorcy), ale większość czasu spędziłem przy grze z oryginalnymi głosami (głównie przez kapitalnego Klanka). Odskocznie od tradycyjnego kombo strzelam + skacze dobrze wypełniły nowe mechaniki zabawy - latanie na smoku, podróżowanie na turbo ślimaku, mini gra panią Usterką.

Nowi bohaterowie spisali się na medal, a sama gra jest istnym generatorem frajdy i nie sposób się przy niej nudzić.

Po dżentelmeńsku nie ma co innym do portfela zaglądać. Gry niestety podrożały, ale osobiście nie żałują żadnej złotówki wydanej na przygody Futrzaków i Śrubków. Zaraz po Ratchet & Clank 3 (Up Your Arsenal), to moja ulubiona gra serii. Średnia światowa rzędu 89/100 od recenzentów, 92/100 od graczy, według mnie w pełni zasłużona.


Gorąco polecam i na chwilę obecną mój nr jeden do tytułu Gry Roku. :good2:

ma0t086.jpg
Wep2oVK.jpg
eoFJraO.jpg

  • Plusik 9
Odnośnik do komentarza

Pograłem godzinę i niestety nie poczułem magii na razie, może przez to że nie widziałem na razie nic nowego, wszystko było na trailerach. Zawodzi również mechanika poruszania się i strzelania, po returnalu czuję się jakbym kierował kłodą. Brak dasha i tego uczucia że trafiasz przeciwnika. No ale mam nadzieję że będzie lepiej.

Grafika super, jak pixar, ale fizyka kolizji to psx niestety, zauważył to też ARHN w recenzji, ześlizgiwanie się po ścianach wbrew temu że naciska się podskok i atak kluczem, no szkoda.

Gram dalej, z nadzieją ze znajdę artefakt z dashem :)

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, w poprzednie ratchety jakie grałem (pierwszy ratchet i ToD) nigdy nie zważałem na fabułę, zawsze chodziło o świetny gameplay.

Moja uwaga odnosiła się do liczby filmików dla dzieci, a nie grupy docelowej, ciężko wymagać powagi od gry z pluszakami w roli głównej.

Nie kumam o co chodzi z językiem chorwackim w menu, i dlaczego nie mogę wybrać polskich napisów pod angielski dubbing.

Odnośnik do komentarza

Dobre. Zresztą ten Raczet i Klank to wręcz kopalnia smaczków i świetnych pomysłów.:good2:
Przykład - po użyciu Ż.U.B.R. (R.Y.N.O.) z innego wymiaru wypadają na arenę walki, zadając przy tym olbrzymie obrażenia, przeróżne ciekawostki. Podczas NG+ u mnie pojawił się m.in. Jak z kultowego Jak and Daxter , a nawet oczko zostało puszczone do Horiozn Zero Dawn. :kaz:

a0WWJYE.jpg

Szanuję.

Bajery przedstawione w trybie foto prezentują się zacnie. :lapka:
 



 

Odnośnik do komentarza

Gra jest świetna, wszystko pięknie się rozkręciło, i dash, i świetne poziomy do prowadzenia walk, wspaniały system upgrade'u broni.

Jedyny problem to że gra jest za łatwa, ale to też mam nadzieję się zmieni. A, i broń nie zmienia się zbyt płynnie, nie wystarczy kliknąć strzałki na d-padzie, trzeba zrobić to w odpowiednim momencie.

Rozwalanie tych pomarańczowych roślin na drugiej planecie - nie będę pisał z czym mi się to znowu kojarzy ;]

Odnośnik do komentarza

Zostal mi jeden pucharek do platyny, Return Policy, i jaki to jest syyyyyyyyyyf ja pierdole. Cos sie zbugowalo i nie wpada, ponowna instalacja gry nie pomogla. Nie wiem, nienawidze czegos takiego. Juz same trofea typu zbij przeciwnika 10 razy tak i tak mnie obrzydzaja ale jak sa jeszcze z nimi problemy to obrzydzaja mi cala gre.

 

Szkoda mi teraz tego zostawiac z jednym niewbitym pucharkiem ale nie chce mi sie nawet narazie patrzec na tego szczura. Co z tego ze dzbanki sa banalnie proste jak zepsute

Odnośnik do komentarza

On nie jest zabugowany tylko na bank go źle robisz. Musisz mieć tą broń z tarczą na 5 poziomie, potem musisz łapać strzały w nią i wystrzelić je w przeciwników. Problem jest taki, że jak stoisz bliżej to ich zabija fala uderzeniowa, a nie strzały. Trzeba stać daleko od nich i wypuszczać strzały. Najlepiej robić to na arenie, 1 wyzwanie z piratami. Jak masz wszystkie złote śrubki to włącz sobie nieskończoną amunicję, bo ta broń szybko się kończy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No wlasnie zwracalem na to uwage bo szukalem juz odpowiedzi na jutubach czemu to nie wpada. Probowalem na arenie i w ng+ na samym poczatku gdzie pojawia sie pierwszy przeciwnik bo tez ktos polecal to miejsce.

 

Zobacze, moze faktycznie ustawie sie jeszcze dalej ale odbijam te pociski ze sporego dystanu, poza tym na tyle prob wydaje mi sie ze i tak powinno to juz wpasc nawet jezeli nie wszystkie strzaly byly czyste. Co nie zmienia faktu ze nie cierpie takich trofeow, to juz chyba wole zbieractwo. Od razu przypomina mi sie Uncharted i pucharki typu zabijanie wrogow grantem zwisajac z krawedzi :reggie:

 

Odnośnik do komentarza

Dokładnie. Ja również polecam arenę (pierwsze wyzwanie, druga runda), gdzie przeciwnicy to wyposażeni w pistolety podwładni Pierre'a. Najlepiej biegać z włączoną tarczą po planszy (poziom minimum V), zgarnąć co najmniej siedem strzałów i wystrzelić tarczę z odpowiedniej odległości mając przed sobą przynajmniej 3-4 piratów. Raczej któryś oberwie. Ogólnie upierdliwie trofeum, bowiem mało intuicyjne. Dodam, że arenę zawsze kończ, bo choroba wie, jak to jest naliczane jeżeli się wyjdzie (są 4 fale, więc szybko pójdzie, a w ostatniej znowu występuje kilku piratów, tylko najpierw należy pozbyć się ich pomagierów).

Nieco cierpliwości, bo szkoda obrzydzić sobie fantastyczną grę irytacją na osiągniecie, które zapewne wpadnie niebawem. :lapka::platinum:
Dasz radę. :drinks:

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj wbiłem platynę i tez miałem problem z tym trofeum. Po krotce, wbijamy broń na 5lvl lepiej trochę ja ulepszyć i na tym pierwszym brązowym wyzwaniu, druga fala. Zbieramy kilka strzałów, aż tarcza zrobi się fioletowa i puszczamy r2. Ale uwaga, przeciwnicy musza być w dużej odległości od nas, bo w przeciwnym przypadku nie zabija ich te zmagazynowane pociski tylko fala tarczy, a tego nie zalicza do trofeum. Ale w końcu wpadło. Jak brakowało amunicji, albo fala skończona to dajecie restart do punktu kontrolnego i od nowa. I tak w kółko, dopóki nie wpadnie trofka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...