Skocz do zawartości

Gran Turismo 7


Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Emet napisał:

Gram na PS5 ale jako, że mam pierdolca to z ciekawości obczaiłem też wersję na PS4. Możesz śmiało atakować bo chodzi raczej stabilnie i nawet na PS4 wygląda znacznie lepiej niż GT Sport.

Jeśli grasz na kamerze zza samochodu to polecam na dzień dobry zmienić jej ustawienia (w menu podczas wyścigu można zmienić odległość i jej "sztywność"), chyba że odpowiadała Ci sztywna kamera z GT Sport.

Gram na kamerze z maski lub ze środka. Dzięki Emet, bede śmigał z wielką przyjemnością  

Odnośnik do komentarza
5 hours ago, orion50 said:

Czy poza kupnem 3 legendarnych aut, są jeszcze jakieś inne kłopotliwe trofea? Będę celował w platynę :shotgun:

 

Wyścigi online są o tyle irytujące że trzeba w nich uczestniczyć. Nie musisz żadnego wygrać jak w GT Sport ale samo czekanie na wyścig jest irytujące. W ciągu godziny można odbyć chyba tylko trzy. Więc to mocno czasochłonne. A tak poza tym to upierdliwy grind żeby kupić te trzy Auta legendarne. Reszta pucharów sama w padnie w ramach przechodzenia gry. Nie zaliczaj żadnych wyścigów poza tymi z Coffe. Tak dobiłem bez problemów do 50 levelu. Pozostało mi jeszcze ze trzydzieści wyścigów ale po tym jak wpadła mi :platinum: to straciłem dalsze zainteresowanie tą grą. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem dokładnie jak było w sporcie, a 7 dawno nie odpalałem, ale np. w FH opony nabijają bardzo dużo punktów. Po prostu sprawdź ile wzrasta po zmianie samych gum i będziesz wiedział. Jeśli tak, to opony zostaw, a dodaj mocy, zmniejsz wagę czy zmień zawieszenie (które chyba nie powinno wpływać na osiągi za bardzo...chyba). W każdym razie zobacz jaki wpływ mają gumy, bo możesz się zdziwić.

Odnośnik do komentarza

Trzeba wziąć poprawkę na trasę, bo np. na trasach z długimi prostymi może się bardziej opłacać większa moc, kosztem masy lub opon. Z kolei na krótszych, krętych trasach mogą się lepiej sprawdzić lepsze opony czy niższa masa.

 

@iluck85 Nie wiem na jakiej grasz kamerze, ale jeśli zza samochodu to spróbuj jeszcze "rozluźnić" tę kamerę w ustawieniach dostępnych w menu pauzy podczas gry. To znacząco zmniejsza odczucie sztywności. 

Odnośnik do komentarza

Pierwsze GT od czasu GT3 i gra się wyśmienicie. Dokładnie tego chciałem, powolnego kupowania samochodów, czyszczenia szybek, wygrywania rury do ferrari zamiast samochodu.

Większość tras dla mnie jest nowych, licencje bawią, model jazdy super. Ale jak widzę te zniszczenia, i czytam że nie ma nowych tras to trochę współczuję jak ktoś przerabia serię regularnie.

 

Odnośnik do komentarza

Gram w każdą część nie dla platyny które olewam a dla przyjemności i to regularnie przez całą generację i za każdym odpaleniem gry bawię się whbornie . To nie ma prawa się znudzić . Offline oczywiście . Wszystko na złoto za chwilę wpadnie licencje już są zostały mi wyścigi w klasie 800 .

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, gtfan napisał:

przy okazji jak bawiłem się w taki dobór ogranicznika mocy i balastu żeby zbliżyć się jak najbliżej limitu PO to zauważyłem ładną bzdurę - dodawanie kg czasem powoduje wzrost PO zamiast oczekiwanego spadku. jak teoretycznie jesteśmy na limicie i odjęcie 1kg powoduje jego przekroczenie, to warto spróbować odjąć kolejne kg bo często po tym manewrze PO ponownie spada poniżej limitu.

Ważna jest też kolejność wykonywania tych zmian, zwiększanie balastu, zmiana opon, zmniejszanie mocy itp. Szczerze mówiąc to nie wiem czy to jest błąd gry, czy po prostu tego nie rozgryzłem. Miałem samochód już ustawiony na PO 799 do wyścigów w klasie 800. Ale chciałem się jeszcze trochę pobawić ustawieniami żeby zyskać trochę więcej mocy. Zmieniałem ustawienia nie zapamiętując co dokładnie robiłem w jakiej kolejności i na koniec wróciłem do tych początkowych ustawień (PO 799). I mimo że wszystko miałem ustawione jak przed zmianami to PO wzrosło do 801. Można się naciąć, dlatego dobrze jest mieć zapisanych kilka ustawień żeby w razie co wczytać sobie to najlepsze.

 

Dopiero wczoraj, po kilku miesiącach grania zauważyłem graficzny bajer. Widać podczas gwałtownego hamowania, że hamulce nagrzewają się do czerwoności. Wcześniej tego nie zauważyłem i w ogóle ciężko to zauważyć. Przypadkiem na to trafiłem jak bawiłem się Dodge Tomahawk na Special Stage Route X. Można tam rozpędzić samochód do maksimum i obejrzeć go z każdej strony bez strachu, że się wyleci z trasy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pierwsza praktyka na torze i zabrakło 0,111 sekundy by mieć złoto.

Gra jest pochłaniająca doszczętnie, dzięki tym szybkim restartom można powtarzać zadanie 100 razy i frustracje są tylko z powodu własnych błędów. To jak ta gra wygląda jest czasami wręcz niesmaczne, nie sądziłem że czeka mnie taka żyleta. Tak jak Forza mi się bardzo podobała, tak tutaj ciągle się chwytam za czoło. Głównie przez powtórki i trasy w słońcu/deszczu.

Straszny kwas z tymi kuponami, 9/10 kuponów losuje mi najmniejszą kupkę złota albo jakąś rurę do poloneza, raz wylosowałęm zaproszenie od Aston Martina do kupienia Vulcana za 3,3 miliona, nie powiem, zakochałem się od pierwszego wejrzenia, ale pieniądze ogromne.

 

Pytanie, czy po tych update'ach poprawili kwestię małych zarobków i będę miał szansę kupić choć parę aut za parę milionów nie spędzając 100 godzin ja jednym torze?

Edytowane przez Rtooj
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rtooj napisał:

Pytanie, czy po tych update'ach poprawili kwestię małych zarobków i będę miał szansę kupić choć parę aut za parę milionów nie spędzając 100 godzin ja jednym torze?

Później jak już trochę więcej progresu wbijesz to będziesz miał wyścigi gdzie za pierwsze miejsce jest ponad milion kredytów (np jednogodzinny wyścig klasą 800 w SPA). Niestety, ale grind jest uciążliwy i też się frustrowałem, że zbieram parę baniek na samochód, którym przejadę trzy wyścigi i więcej do niego nie wsiądę. Czasami jak masz sześciogwiazdkową ruletkę to wpadnie kilka baniek.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...