Skocz do zawartości

Spider-Man Miles Morales


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

od prawie 3 lat nie grałem w nic poniżej 60 klatek, a na monitorze często gram w 100+, wiec jak teraz gdzieś zobaczę grę w 30 to slideshow przed oczami, dlatego bylem ciekaw jak wypada Spiderman graficznie w trybie performance. No cóż, trzeba będzie sprawdzić na własnej skórze!

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Basior napisał:

Ja za to wczoraj zrobiłem platynę (ciekawe, że tak z połowę filmików można skipować tylko) i cały czas na 30fpsach z RT.

No dla mnie RT na tyle robił robotę, że nawet się nie zastanawiałem, a koniec końców zapomniałem, że mogę przełączyć.

Kurde dla mnie pająk to jedna z najlepszych IP Sony.

A Insomniac pewnie w Q1 2021 wyda Ratcheta jeszcze. Mniam.

 

Ciekawe czy zrobią do tego DLC :D

DLC do DLC? xD

 

Do podstawki zapowiedzieli 3-częściowe DLC jeszcze przed premiera. Myśle de tutaj musiałoby być podobnie, bo w nowym roku cały focus insomniaców pójdzie na Ratcheta. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Basior napisał:

Ja za to wczoraj zrobiłem platynę (ciekawe, że tak z połowę filmików można skipować tylko) :D

Nie mozna wcale skipowac. Dopiero jak juz raz obejrzysz , skusisz i ogladasz kolejny raz :reggie: Walki sa swietne i dobrze sie ogladalo ale te zamułki jako zwykly miles łojezu

Tez mnie to zdziwilo. Moze chodzilo o to zeby czasem nie wyszlo 3h czystego gameplayu. Albo mniej. Lecac tylko fabule. 

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, kanabis napisał:

Nie mozna wcale skipowac. Dopiero jak juz raz obejrzysz , skusisz i ogladasz kolejny raz :reggie: Walki sa swietne i dobrze sie ogladalo ale te zamułki jako zwykly miles łojezu

Tez mnie to zdziwilo. Moze chodzilo o to zeby czasem nie wyszlo 3h czystego gameplayu. Albo mniej. Lecac tylko fabule. 

No nie no jak leciałem na ng+ i wciskałem start/select czy jak to się nazywa to raz było Pomiń film a raz nie. Żadnych skuch. Przeważnie były do skipa filmiki, które miały dużo gadania, a te bardziej "akcyjne" mniej.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, schabek napisał:

No powinny byc juz te wyzwania dostepne. Kasuj i graj od nowa bo to i tak poczatek gry.

 

Tez mialem pare bugow w grze, raz trofeum nie chcialo wpasc. Dobrze ze mialem inne sejwy, polecam zapisywac recznie co jakis czas

 

Odetkalo się jak porzucilem misje i pobiegłem do znacznika ze spider treningiem. Wcześniej nie reagowalo mimo że nie byłem w czasie misji. Byc moze cos w kodzie gry nadal traktowalo jakby misja trwala, stąd nie pozwalał uaktywnic tych czelendży.

 

Ogolnie jest spore dejavu i poprzedni spider był juz na tyle ładny, że tu jakiś mi szczena nie opada 'nextgenowo'. Ładnie jest pod kątem tekstur, odbicia w szybach spoko. Za to przełomem w komforcie gry są w końcu loadingi. 4 sekundy by z menu glownego pojawiła się mapa miasta? Porównując z Wasteland 3, w którym przejście dwoch krotkich ekranow ładuje 2x po minucie to jakis kosmos.

Odnośnik do komentarza

Samodzielnie remastera kupić w PSN nie idzie, ale po włożeniu płyty z Moralesem standard edition pojawia się bloczek "upgrade to ultimate" (czy jakoś tak) za 90zl. To powinno umożliwić pobranie remastera.

 

Swoją drogą pooglądałem trochę porównań na YT i w zasadzie poza facjatą bohatera ta gra kompletnie nie wymagała remastera, a czasami nawet trochę jej brakuje do oryginału (ucięto cienie drzew etc.). Zbyt ładna i świeża produkcja by zasługiwała na remaster moim zdaniem.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, SlimShady napisał:

No gdzie remaster dwuletniej gry robić, i to jeszcze płatny.

To jest opcjonalne, nie chcesz, to nie kupujesz, lub kupujesz wersje ps4 :)

 

Co do Moralesa: ja wybrałem opcję 60 fps i już nie ma dla mnie powrotu:)  Btw ciekawe jest to, że w photomode RT się załącza, nawet jak gramy w trybie perf, dobry bajer:). 

Edytowane przez KrYcHu_89
Odnośnik do komentarza

Skończyłem te piękną przygodę i zakończenie jest świetne! 

To prawda, że gra jest trochę za krótka, chciałoby się więcej, ale dużo zyskała dzięki mocom Milesa i sporo się pozmieniało w samym doświadczeniu. Nie wiedziałem na który tryb się zdecydować i przeskakiwałem pomiędzy 30, a 60 klatek. Ray-tracing wygląda obłędnie w tej grze, ale 60 klatek bardzo się przydaje podczas starć, jest o wiele przyjemniej :)

 

Ogólnie gra jest jak dla mnie znakomitym tytułem startowym, sprawdza się idealnie, lecz widziałbym ją w cenie max. 180 zł za te 5h zabawy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Skończone. Miła odskocznia od długich tytułów, typowy sandbox gdzie właśnie robienie pobocznych pierdół przy wesołym bujaniu się na pajęczych linach daje główną satysfakcję. W poprzedniego Spidera grałem ponad rok temu, ale to tylko delikatna ewolucja, zatem szybko dało się przypomnieć sterowanie.

 

Poruszanie się jest mega płynne, nigdzie się nie zahaczylem przez przypadek, bardzo responsywna postać. Fabuła jakas tam jest, nie przeszkadza, trochę ckliwa, trochę perypetii nastolatków, trochę superhero stuff. Klisza raczej, jest spoko.

 

Mapka klasycznie zasrana jest ikonkami, ale w przeciwieństwie do serii Ubi, tutaj ma to sens bo cala radocha w tym przemierzaniu miasta i klepaniu masek.

 

Jestem zaskoczony dubbingiem PL - 1/3 gry gralem po angielsku, ale przełączyłem się i aktorzy naprawdę dają radę. Dobra jest tez sama jakość nagrań, bo czasem brzmią jak w teatrze, a tu całkiem nieźle.

 

Wizualnie ładnie, to cross-gen więc jeszcze muszę poczekac na opad szczeny, ale jest bardzo schludnie, a cut scenki jak to w Insomniacach, robią robotę.

 

Warto obadac, wszystko razem bez NG+ zajęło mi chyba ze 4 wieczory, ok 16h. Nie wyczyściłem tylko kilku aktywności bo nie wszystkie są e k s c y t u j a c e.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...