Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

7 godzin temu, WisnieR napisał:

W życiu nie grałem w bardziej powtarzalną i nudną grę...

Naprawdę? Przecież główny wątek nie był jakiś bardzo powtarzalny. Nie było grindowania, odbijania obszarów itp. najbardziej powtarzalnych rzeczy w gejmingu.

Nie grałeś w Mad Maxa, Mafie 3, Assassina Odysey itp gierki czy pierwszy z brzegu looter? Przecież jest w huu bardziej powtarzalnych i nudnych gier.

 

Nawet jakby były te generyczne mechaniki to już sama walka z maszynami stawia Rudą lvl wyżej od klasycznych sandboxów patrząc pod kątem różnorodności. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, balon napisał:

Naprawdę? Przecież główny wątek nie był jakiś bardzo powtarzalny. Nie było grindowania, odbijania obszarów itp. najbardziej powtarzalnych rzeczy w gejmingu.

Nie grałeś w Mad Maxa, Mafie 3, Assassina Odysey itp gierki czy pierwszy z brzegu looter? Przecież jest w huu bardziej powtarzalnych i nudnych gier.

 

Nawet jakby były te generyczne mechaniki to już sama walka z maszynami stawia Rudą lvl wyżej od klasycznych sandboxów patrząc pod kątem różnorodności. 

Główny wątek, głównym wątkiem, był spoko, gorzej z aktywnościami pobocznymi. Jak sobie przypomnę te strukturę zadań pobocznych, momentami rodem z jak z jakiegoś MMO to mi się niedobrze robi. Pójdź, zabij/zbierz, wróć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Naprawdę? Przecież główny wątek nie był jakiś bardzo powtarzalny. Nie było grindowania, odbijania obszarów itp. najbardziej powtarzalnych rzeczy w gejmingu.
Nie grałeś w Mad Maxa, Mafie 3, Assassina Odysey itp gierki czy pierwszy z brzegu looter? Przecież jest w huu bardziej powtarzalnych i nudnych gier.
 
Nawet jakby były te generyczne mechaniki to już sama walka z maszynami stawia Rudą lvl wyżej od klasycznych sandboxów patrząc pod kątem różnorodności. 
Nie. Sandboxow to ja w ogóle prawie nie ruszam bo mam od razu odruch wymiotny. Pierwszego assasyna wyłączyłem po 3cim skoku z wieży i uświadomieniu sobie, że to już wszystko co ta gra ma do zaoferowania. Reszta serii AC nawet nie ruszona. Nie jestem w stanie sobie nawet teraz przypomnieć jakie open worldy skończyłem na playu.. Fallout 3 na pewno. O dziwno Zelda BoTW to jest cudo gra, mistrzostwo i w ogóle nie ma do niej nie startu. A niby też open world.

A fabuła i postacie w Horizon to był dla mnie najgorszy punkt tej gry. Nudne postacie, drętwe i prymitywne dialogi. No po prostu ciągnęło się to jak nie wiem co... Te dialogi były koszmarne.
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No postacie, dialogi i w ogóle wszystkie cutscenki przy poziomie grafiki w tej grze wyglądały jakby zostały robione przez studenciaków z gorilla games przez to już całkowicie olałem subquesty i jechałem jak najszybciej do końca gry żeby poznać prawdę o robozaurach

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, WisnieR napisał:
Godzinę temu, balon napisał:

Nie. Sandboxow to ja w ogóle prawie nie ruszam bo mam od razu odruch wymiotny.

No to chyba że, gatunek nie dla Ciebie. Ja trochę sandboxow mam zrobionych, to uwierz na słowo, że Horizon nie wypada źle na tym polu. 
 

 Jakbym maniakalnie czyścił mapy i robił każdy side quest to pewno też bym gorzej zapamiętał. A tak zrobiłem w ok 30h zgrabny główny wątek, trochę zbieractwa, polowań i bardzo miło wspominam gierkę. Teraz już widać, że będzie jeszcze lepiej w pewnych tematach.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

No to chyba że, gatunek nie dla Ciebie. Ja trochę sandboxow mam zrobionych, to uwierz na słowo, że Horizon nie wypada źle na tym polu. 
 

 Jakbym maniakalnie czyścił mapy i robił każdy side quest to pewno też bym gorzej zapamiętał. A tak zrobiłem w ok 30h zgrabny główny wątek, trochę zbieractwa, polowań i bardzo miło wspominam gierkę. Teraz już widać, że będzie jeszcze lepiej w pewnych tematach.

ja też kilka gier open world w swoim życiu zaliczyłem. Śmiem nawet stwierdzić że więcej niż ty. Jest tylko 8 open world które mnie wynudziły a niektórych nawet nie skończyłem : Mafia3, Batman Arkham Knight, AC 3, AC Unity, AC Syndicate, Shadow of war, Days gone i Horizon Zero Dawn.  Nie wiem czemu może setting może ta generyczność ale horizon mocno mnie znudził. A historia którą zaraz po premierze tak tutaj chwalili była miałka i po prostu głupia. Bohaterowie jedno wymiarowi i kompletnie źle napisani. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Pupcio napisał:

No postacie, dialogi i w ogóle wszystkie cutscenki przy poziomie grafiki w tej grze wyglądały jakby zostały robione przez studenciaków z gorilla games przez to już całkowicie olałem subquesty i jechałem jak najszybciej do końca gry żeby poznać prawdę o robozaurach

 

Do tego nie wiem dlaczego ale był jakiś bug z dźwiękiem i podczas scenek dźwięk mówiony postaci nie był pozycjonowany na podstawie kamery tylko na podstawie ch... wie czego i tak np. Alloy będą ca po Lewey w słuchawkach mówiła gdzięś z tyłu z prawej xD 

Odnośnik do komentarza

Kurde gdzie moje 60fpsów do jedynki? :(

W sumie sam nie wiem czego się spodziewałem, ale jakoś mnie nie porwało.

Graficznie, no cudnie było, ale w 4K, bo te strimy to są dobre dla zajawek albo Nintedno Direct, gdzie i tak gierki nie są w 4K.

Ależ bym zagrał w BOTW2 z taką grafą!

Nadal jakoś za sterylnie i nie czuję żadnej zajawki fabułą.

Miło, że kopiują rzeczy z Zeldy i trochę Spidera.

 

Obiecuję sobie wrócenie do jedynki, bo jednak walka była świetna, ale dla mnie to jest średni ex Sony

Nie oznacza to bynajmniej, że zły albo średni w ogóle - to jest bardzo dobra gierka.

Po prostu dla mnie Death Stranding/GoT/Pająk są o wiele ciekawszymi grami i z sequelem Horizon to się widzę nie zmieni.

 

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Basior napisał:

Kurde gdzie moje 60fpsów do jedynki? :(

W sumie sam nie wiem czego się spodziewałem, ale jakoś mnie nie porwało.

Graficznie, no cudnie było, ale w 4K, bo te strimy to są dobre dla zajawek albo Nintedno Direct, gdzie i tak gierki nie są w 4K.

Ależ bym zagrał w BOTW2 z taką grafą!

Nadal jakoś za sterylnie i nie czuję żadnej zajawki fabułą.

Miło, że kopiują rzeczy z Zeldy i trochę Spidera.

 

Obiecuję sobie wrócenie do jedynki, bo jednak walka była świetna, ale dla mnie to jest średni ex Sony

Nie oznacza to bynajmniej, że zły albo średni w ogóle - to jest bardzo dobra gierka.

Po prostu dla mnie Death Stranding/GoT/Pająk są o wiele ciekawszymi grami i z sequelem Horizon to się widzę nie zmieni.

 

 

Masz na jednej platformie w horizon 60 fps a nawet 120 jak chcesz ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blantman napisał:

ja też kilka gier open world w swoim życiu zaliczyłem. Śmiem nawet stwierdzić że więcej niż ty. Jest tylko 8 open world które mnie wynudziły a niektórych nawet nie skończyłem : Mafia3, Batman Arkham Knight, AC 3, AC Unity, AC Syndicate, Shadow of war, Days gone i Horizon Zero Dawn.  Nie wiem czemu może setting może ta generyczność ale horizon mocno mnie znudził. A historia którą zaraz po premierze tak tutaj chwalili była miałka i po prostu głupia. Bohaterowie jedno wymiarowi i kompletnie źle napisani. 


No czyli kwestia gustu, chociaż dalej będę się upierać, że choćby przez walkę z maszynami nie etycznie  jest zestawiać Horizona z żadnym Assassinem czy gierkami w których trzeba grindować albo odbijać obszary aby popchnąć fabułę. 

Patrząc jednak po ocenach i sprzedaży to pierwsza liga sandboxow. Ekstraklasa to wiadomo kto i co :) 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, balon napisał:


No czyli kwestia gustu, chociaż dalej będę się upierać, że choćby przez walkę z maszynami nie etycznie  jest zestawiać Horizona z żadnym Assassinem czy gierkami w których trzeba grindować albo odbijać obszary aby popchnąć fabułę. 

Patrząc jednak po ocenach i sprzedaży to pierwsza liga sandboxow. Ekstraklasa to wiadomo kto i co :) 

Asasyny mają przecież również mją dobre oceny, a sprzedażowo przebijają Horizona więc w tej ekstraklasie gra kilka zespołów  ;)

 

Mógłbym się też przyczepić do klasyfikowania tych gier (zarówno Asasyna jak i Horizona) do sandboxów, bo to raczej zwykłe gry akcji w otwartym świecie i oferują zbyt mało swobody idowolności w wykonywaniu zadań i raczej nie nie ma w nich miejsca na kreatywność, żeby zaklasyfikować je jako sandbxoy moim zdaniem. No ale wiem że dla niektórych otwarty świat = sandbox

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, ASX napisał:

Asasyny mają przecież również mją dobre oceny, a sprzedażowo przebijają Horizona więc w tej ekstraklasie gra kilka zespołów  ;)

 

Ani Assassin ani Ruda to jednak nie jest ekstraklasa sandbox. Wiadomo kto i co tam się znajduje :problem:

 

Co do porównań do Asisyna to pisałem jedynie w kontekście dużo płytszego systemu walki oraz konieczności grindowania/odbijania obszarów  - dla mnie to znacznie większa nuda i powtarzalność.
Żeby nie było sam lubię raz na 2 lat szarpnąć w Assassina. 
 

Co do sprzedaży to Horizon poszedł ponad 10 mln na samym PS4. Np taki Assassin Odyssey rozszedł się w większej ilości?

Odnośnik do komentarza

Horizon-Forbidden-West_2021_05-27-21_005

 

Horizon-Forbidden-West_2021_05-27-21_001

 

 

Horizon-Forbidden-West_2021_05-27-21_003

 

Horizon-Forbidden-West_2021_05-27-21_004

 

Horizon-Forbidden-West_2021_05-27-21_006

 

 

Oglądałem ten gameplay na tv poprzez youtube, mimo że kompresja mocno daje o sobie znać, to gra graficznie powala na kolana. Alez to będzie wyglądało na dużym tv, obamiks. Holendrzy znów ustawiają poprzeczkę na wysokim poziomie. Gameplayowo z nowości spadochron i linka z hakiem, to drugi mi się spodobało i powinno wnieść powiew świeżości do rozgrywki. Pierwsza część była dnia mnie bardoz dobrym tytułem, średnia na meta idealnie odzwierciedla moje odczucia do tej gry, także Forbidden West wpada w dniu premiery i znów spędzę kilka godzin w photo mode, cudo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

zarówno Horizon jak i GoT mają spoko walkę co z nich imo robi lepsze gry od asasynów chociaż tutaj tak się wypowiadam bez grania - no ale jak widzę te cyferki grind itp to się odechciewa. 

 

W 1 postacie poboczne słabiutko tutaj fajnie jakby coś nad nimi popracowali, bo sama ruda to wiadomo że się stała mocno rozpoznawalną postacią. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, messer88 napisał:

 

zarówno Horizon jak i GoT mają spoko walkę co z nich imo robi lepsze gry od asasynów chociaż tutaj tak się wypowiadam bez grania - no ale jak widzę te cyferki grind itp to się odechciewa. 

 

Grałem we wszystkie Assassina oraz Horizon i GoT, no i walka w sonyboxach to inna, lepsza liga + brak grindu.

Odnośnik do komentarza

Gdyby Horizon opierał się właśnie tylko na tym co w nim najlepsze czyli bardzo fajny arcadowy system walki z maszynami z piękną grafiką, a wyjebali cały ten niepotrzebny grind, rozbudowę skilli itp. to byłaby świetna gra. Mówie, gdy zabrakło mi strzał i byłem zmuszony biegać i zbierać patyczki to miałem ochotę się powiesić. Po co to ? Ja chciałem tylko polować na wielkie maszyny, a nie zabijać króliczki żeby zdobyć upgrade plecaka.....

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, WisnieR napisał:

Gdyby Horizon opierał się właśnie tylko na tym co w nim najlepsze czyli bardzo fajny arcadowy system walki z maszynami z piękną grafiką, a wyjebali cały ten niepotrzebny grind, rozbudowę skilli itp. to byłaby świetna gra. Mówie, gdy zabrakło mi strzał i byłem zmuszony biegać i zbierać patyczki to miałem ochotę się powiesić. Po co to ? Ja chciałem tylko polować na wielkie maszyny, a nie zabijać króliczki żeby zdobyć upgrade plecaka.....

W Horizonie nie ma wymaganego grindu, mylisz gry. Można robić sam wątek główny + np tylko polowania na maszyny. 
 

Co do patyków to większość można sobie kupić u kupców/zdobyć przechodząc grę.

 

Zresztą ty nie grałeś setek godzin w Destiny? Jak tak to powinieneś być przyzwyczajony to powtarzalnych czynności. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...