Skocz do zawartości

Horizon II Forbidden West


Sylvan Wielki

Rekomendowane odpowiedzi

To prawda, że velociraptory były malutkimi teropodami, ale nie wszystkie zwierzęta z tej rodziny były tak niewielkie. Na przykład taki Utah Raptor, który pochodził z rodziny dromeozaurów, tej samej co velociraptor, jak najbardziej pasuje już do tych wizerunków filmowych / growych raptorów o sporej wielkości. Nie pamiętam już, jak w takim Parku Jurajskim nazywane są te dinozaury - czy określają je tam jako velociraptory czy po prosty jako raptory. Jeśli to pierwsze, to takie określenie byłoby jak sam zauważyłeś mocno niewłaściwe, jednak jeśli to drugie, można by to zaakceptować i rozumieć jako ogólne określenie na dużego dinozaura pochodzącego z tej rodziny

 

 

 

1280px-Utahraptor_scale.png

 

 

1200px-Utahraptor_updated.png

 

 

[/NationalGeographic]

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 4,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość lpcl
13 minut temu, Hal Emmerich napisał:

To prawda, że velociraptory były malutkimi teropodami, ale nie wszystkie zwierzęta z tej rodziny były tak niewielkie. Na przykład taki Utah Raptor, który pochodził z rodziny dromeozaurów, tej samej co velociraptor, jak najbardziej pasuje już do tych wizerunków filmowych / growych raptorów o sporej wielkości. Nie pamiętam już, jak w takim Parku Jurajskim nazywane są te dinozaury - czy określają je tam jako velociraptory czy po prosty jako raptory. Jeśli to pierwsze, to takie określenie byłoby jak sam zauważyłeś mocno niewłaściwe, jednak jeśli to drugie, można by to zaakceptować i rozumieć jako ogólne określenie na dużego dinozaura pochodzącego z tej rodziny

 

 

 

1280px-Utahraptor_scale.png

 

 

1200px-Utahraptor_updated.png

 

 

[/NationalGeographic]

Pewnie masz rację ale śmieszne jest też traktowanie tych gadów jak jakiś Einsteinów wśród zwierząt. Otwieranie klamek i inne takie cuda. Taki krokodyl mimo, że paskudne bydlę nie jest jakimś tytanem intelektu. xd

Odnośnik do komentarza

Mocno odpłynęli. Jeszcze kilka tych filmów i raptory będą wysyłać promy w przestrzeń kosmiczną. Aż mi się przypomniała końcówka Jurassic Park 3 i to wydawanie przez Granta poleceń głosowych raptorom przy pomocy odlewu komory nozdrzy ze skamieniałej czaszki.

 

Wszystko to jest dobrym przykładem na to, jak dzieła fikcji naginają fakty, po to tylko by uczynić coś bardziej interesującym na ekranie. Albo bardziej żenującym.

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Pupcio napisał:

Ja to jestem ciekawy jak w takich czasach i przy takim trybie życia aloy została ulańcem. Mega nierealistyczne i psuje to immersje

Na fb w komentarzach inceli od ktorych nie spierdalaja podczas rozmowy tylko baby 4/10 wrecz przeciwnie. Im mniej atrakcyjna bohaterka tym zwiekszona immersja.

 

Malo tego jak ich wysmialem to mnie od spermiarzuf zwyzywali ! Ało

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, kanabis napisał:

Zajebiscie to wyglada. Niektorym przypominam ze ta gra nie jest oparta na faktach autentycznych i prawdziwej historii ziemii. Jeszcze raz powtarzam. Tak nie wygladal swiat przed chrystusem.

Wiadomo, że dinozaury są w grze żeby było efektownie ale pewnie sporo osób nadal uważa, że to dzięki byciu jakimś max wytworem ewolucji. xd

Odnośnik do komentarza

No ideałem moze nie byly ale majac wysokosc bloku , pelen zestaw ostrzy w mordzie i bedac jedna wielka masa miesniowa nie musialy umiec otwierac klamek ani potrafic rozwiazac sudoku zeby byc cool

1 minutę temu, schabek napisał:

E2mhZbzXIA075gb?format=jpg&name=medium

 

Taka Aloy mogli zrobic, wiem ze nie wyglada na kogos kto z zapalki wybuduje dom i zniszczy mechaniczne dinozaury ale co z tego

Kto powiedzial ze w tamtych czasach nie moglo byc wyborow miss venezuela?

Kopsnałbym zetona

Odnośnik do komentarza

Bardzo podoba mi się podejście  do bohaterki Returnal i Horizon, najłatwiej zrobić wydmuszkę ala Lara Croft, przy okazji robienia głębszej postaci można im odjąć trochę z urody (przynajmniej tej obiektywnie uważanej za doskonałą) i pokazać w tym wymalowanym świecie że bohaterka może być w wieku 40+ albo nie mieć 90/60/90. Dla mnie np. wygląd Selene wspaniale się uzupełnia do historii i nie widziałbym w jej miejsce blondynki ala Samus.

 

Mam nadzieję że doczekamy się gier gdzie bohater będzie na wózku albo będzie miał też np. syndrom Down'a, niesamowicie takie elementy wpływają na społeczeństwo, oczywiście te gry muszą też być dobre.

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...