Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 5,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

To porównywanie Polski do Grecji z 2004 roku to trochę nieporozumienie, bo Grecy wtedy grali brzydko, ale walczyli, byli w opór niewygodnym przeciwnikiem i strzelali bramki. Tyle, ile akurat potrzebowali. W fazie pucharowej odprawili Francję z Zidanem, Henrym i Ribery, najmocniejsze w swojej historii Czechy z Nedvedem, Rosickym i Barosem, a w finale gospodarza Portugalię z młodym Ronaldo, Figo, czy Rui Costa. Jak było trzeba komuś zajebać to to robili. Wczoraj Messi biegał między tyczkami, bo wiedział, że może i się go boją. Jakby na początku meczu ktoś go poturbował to by miał inne nastawienie.

 

Ale ta bramka z wolnego Meksykańca to ja pitolę, jak Juninho, albo Beckham kiedyś, a to jakiś chłopek wychowany na guacamole :obama:

Dziwne kursy na dzisiejsze spotkania:

image.png.c77724c78b54892ae16ea5887dc4dc05.png

 

Szczególnie Niemcy - Kostaryka, gdzie obie drużyny będą chciały wygrać.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, balon napisał:

Styl fatalny, ale z takim pełnym ocenianem, pretensjami itp poczekałbym aż odpadną. Wg mnie to nie czas i miejsce na taką szyderę.

Dokladnie. Nie ma co teraz, odpadna to bedzie przerwa, chlopaki odpoczna, zaczna sie eliminacje do ME to sie zobaczy. Ale to tez nie od razu trzeba raban podnosic, skoncza sie eliminacje to bedzie awanas albo nie, ale poczekajmy z ocenianiem, wystartuje liga narodow to tez roznie moze byc. Poczekajmy. Kadra w budowie.

 

xD Nie no, kadra to nie firma a ja nie jestem inwestorem z ulokowanym kapitalem, zeby nie patrzec na styl tylko na wyniki. Wlaczam mecz dla rozrywki i chce widziec jak wyselekcjonowani reprezentanci kraju pokazuja jaka jest u nas kultura gry w pilke. I zamiast wybieganych, technicznych, sredniakow widze stojace tyczki i wybijanie pilki za polowe przez bramkarza. Kraj z futbolowymi tradycjami xD.

 

A przyrownywanie do Grecji slabe bo tam obrona chociaz byla w miare szczelna. Nam pigmeje wjezdzali pod 5 metr w trzech podaniach zaczynajac od bramkarza. I to nie tak, ze Grecje trzeba teraz chwalic, bo ich ch.ujowy antyfutbol az pamieta sie do dzis i na szczescie potem nikt tego nie kopiowal. Tylko ze my jestesmy jeszcze ze cztery poziomy nizej. I najsmutniejsze w tej historii jest to, ze o tym czy MY awansujemy nie zdecydowalismy MY tylko inni. "Bo pa Dżoł, mamy przewage bramek to pobronimy ile sie da a MOZE meksyki nie strzela, dobry plan nie?". Jak dla kogos to jest wyznacznik turniejowej druzyny to nie mam pytan. Dobrze, ze w niedziele koniec bo francuzi nie dadza sobie zszargac opinii przegrana z druzyna ktora odpier.dala takie taktyczne fikoly.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Wolę 3 fajne mecze niż 4 chuyowe. Ostatnie Mistrzostwa Europy miło wspominam, fajnie się oglądało, tu raczej nie będą miał ani jednego dobrego wspomnienia. Ciekawe czy Lewandowski dogoni w golach Bosackiego, czy dopiero za 4 lata jak już na mistrzostwach będzie grał niemal każdy kraj na świecie.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Kurwa my kompletnie skompromitowaliśmy się tym meczem, wejdźcie sobie na twittera oraz fb, ludzie pizgaja z tego jak grali Polacy, jak byli beznadziejni, jakim niesamowitym farfoclem przeszliśmy W środku pola oraz z przodu nie istnieliśmy kompletnie, jak była 3-4 razy szansa żeby wyjść do przodu z piłką to nagle stawaliśmy i zaczynaliśmy grać atak pozycyjny xDDDDDDDDDDDDDD Przecież nasza gra poza pierwszymi 10 minutami, to było wypierdolenie piły przez wojtka szczesnego albo dwa trzy podania między sobą i strata XDDDDDD 
Nie ma żadnego stylu, żadnego pomysłu, Czesia taktyka na silnego rywala to autobus i modlitwa o jakąś cudowną kontrę. 
Tutaj meczyk Polaków za kadencji Czesia, brama ze stałego fragmentu, a tak to pizda xD

 

Odnośnik do komentarza

Całą tą gadkę o stylu mamy teraz tylko i wyłącznie przez mecz z Meksykiem. Bo jeśli ktoś się spodziewał w obecnej sytuacji w grupie (gdzie remis dawał pierwsze miejsce) w meczu z Argentyną innego stylu gry to chyba ogląda piłkę tylko z doskoku raz na 4 lata. To było oczywiste, że tak będzie wyglądał mecz z Argentyną podstawioną pod ścianą i w sumie do tego karnego z dupy wyglądało to bardzo dobrze, Argentyna atakowała, ale zupełnie nic z tego nie miała. Dopiero po karnym się końcówka pierwszej połowy posypała.

I zupełnie inna gadka by teraz była jakby z Meksykiem zagrali normalnie, bo tam już taka taktyka jak z Argentyną nie miała żadnego uzasadnienia, po kilkunastu minutach pierwszej połowy było już widać, że nie ma się czego bać i trzeba grać normalnie, bo Meksyk nic szczególnego nie grał. I jakby tam padł remis, ale po normalnej grze, a nie laga bonito, potem zwycięstwo z Arabią (gdzie mogło być nawet 4-0) to nawet po takim meczu jak wczoraj nie można by się było czepiać o styl. No chyba, że ktoś myśli, że skoro mamy Lewandowskiego to jesteśmy od razu światową potęgą i możemy grać jak równy z równym z Argentyną, ale to już jego problem. Pojedyncze dobre mecze w przeszłości, jak np. ten z Portugalią trafiają się wszystkim średniakom raz na jakiś czas, a nawet drużynom słabym jak np. zwycięstwo Arabii nad Argentyną.

Odnośnik do komentarza

Polski kibic to ma jednak coś z mózgiem, to jest rak... szkoda mi tylko piłkarzy, ale myślę, że za kilka dni się zmieni narracja, bo to jest żenada. Idźcie oglądać Brazylię, oni ładnie grają xDD.

Czesiu nie jest debilem, jakbyśmy się otworzyli przy stanie 2:0 dla Meksyku, to dopiero mógłby być dramat, sytuacja w grupie była, jaka była. Celem był awans, nie mogliśmy grać z Arg jak równy z równym, dzisiaj już nikt nie pamięta drugiej połowy z Arabią, kibice jednego wieczoru, ja pier***le xDD. 

Na Twitterze i facebooku to się śmieją z nas chyba Arabowie i Meksykanie, tylko dlatego, że to myśmy weszli, a nie oni, reszta ma na to wyjebane. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, mugen napisał:

Wolę 3 fajne mecze niż 4 chuyowe. Ostatnie Mistrzostwa Europy miło wspominam, fajnie się oglądało, 

Kolega chyba zapomnial ze na ostatnim euro bylismy w najslabszej grupie, awansowaly 3 z 4 druzyn pierwszy raz w historii a stracilismy szanse na awans juz w pierwszym meczu. To byla jedna z wiekszych kompromitacji w historii polskiej pilki. 

 

A teraz? Wszystkie druzyny procz argentyny byly chujowe do bólu i nie wiem ktora niby jakos szczegolnie bardziej od innych zaslugiwala od nas? Meksyk? Xd To chyba juz bardziej arabia bo pokonala argentyne. Awansowalismy, jest sukces jakby nie patrzec. To fakt. I tyle, nic wiecej, nic mniej.

 

Dla mnie mecz z francja to ciekawostka, moze sie wcale nie obyc . Ale jednak wczoraj przerzucalem osrany w 90 minutu z tvp1 na tvp2 bo jednak w moim zyciu nigdy nie gralismy o cos w trzecim meczu na mundialu.

 

Ps: Porownania do grecji czy nawet polski 2016 to smiech na sali. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Może to trochę brutalne ale jeśli mielibyśmy odpaść z Francją, to mam nadzieję że nie po jakimś 0-1 czy 0-2.

Tylko centralnie po pogromie 0-5, tak żeby nikt nie miał jakichkolwiek złudzeń co do tej drużyny i trenera. Bo od blamażu w Rosji nie zbudowaliśmy niczego, zmarnowaliśmy ten czas i zapowiada się że zmarnujemy go więcej. 

Dziwny to dzień heh

  • This 2
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, drozdu7 napisał:

Może to trochę brutalne ale jeśli mielibyśmy odpaść z Francją, to mam nadzieję że nie po jakimś 0-1 czy 0-2.

Tylko centralnie po pogromie 0-5, tak żeby nikt nie miał jakichkolwiek złudzeń co do tej drużyny i trenera. Bo od blamażu w Rosji nie zbudowaliśmy niczego, zmarnowaliśmy ten czas i zapowiada się że zmarnujemy go więcej. 

Dziwny to dzień heh

Dokładnie, cały ten czas został zmarnowany :/ :/ 
Kurwa Polska myśl trenerska, tfu, ile polskich trenerów robi kariere zagranicą? Ile polskich trenerów, prowadzi klub w jakiejś renomowanej lidze? ZERO. Tak kurwa cenieni są nasi trenerzy w Europie. Oni tylko lawirują na karuzeli w ekstraklasie i 1 lidzę.

Odnośnik do komentarza

Ja myślałem ze odklejka to tylko w cw, ale widzę ze forumek dostarcza xddd

 

Wy dalej nic nie rozumiecie ze najważniejszy jest wynik? Czesiobus się udał i tyle w temacie. Polacy nie umieją grac na luzie właśnie dlatego że przez typowego polaczka jest pozniej lincz - jaki wynik by nie był. 

 

Caly zespół zestresowany to wywalał tą piłkę i liczył na cud. I się stal cud. 

 

Trzeba się cieszyć z tego co mamy, a gadanie ze sie jakies gamonie w jakiś obesranych twiterkach śmieją? Typowe polaczkowe podejście..... 

 

Ma-sa-kra z wami.

Odnośnik do komentarza

Panowie przecież google już wie

Brak opisu.

 

A tak poważnie najgorsze w tym wszystkim jest to co mówi @Tokar - awans do 1/8 to prawie z automatu przedłużona umowa z Czesiem do końca eliminacje Euro. Grupe mamy jedną ze śmieszniejszych w historii, więc znowu nas nabierze, że potrafimy coś grać. Trzeba się pogodzić, że jesteśmy troche zawieszeni w próżni - za dobrzy, żeby nie awansować z takich grup w eliminacjach, za słabi żeby rywalizować na granie w piłkę z kimkolwiek z ~top20 rankingu Fifa. A będzie tylko gorzej, bo rozjazd między tym co młode pokolenie nasze jest uczone na zachodzie w klubach, a tym co każą im grać w kadrze będzie tylko coraz większe. 2-3 lata i zostaniemy w ataku ze Świderskim, Buksą i 30 letnim Piątkiem, który po raz 6ty wróći do Serie A, Zielińskiemu nadal nie zawsze przeskoczy, a połowa kadry będzie powoływana z 2 Bundesligi albo Championship. Dlatego ja się cieszę mimo wszystko, że wyszli, bo to po Euro 2016 drugi turniej za mojego życia, gdzie cokolwiek ugraliśmy i naprawdę cały świat to wali w jakim stylu, za 10 lat będziemy tęsknić do tego turnieju.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe ile w tym prawdy :yao:

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/1033645/argentyna-celowo-odpuscila-przy-20-ujawniono-o-czym-messi-rozmawial-z-trenerem

 

Cytat

"Wśród Polaków zaczęło narastać napięcie związane z ich sytuacją. Messi zwrócił się z pytaniem do ławki, kamery uchwyciły go od tyłu, ale z reakcji Lionela Scalionego wyraźnie widać, że troska Messiego dotyczyła wyniku innych drużyn z grupy C" - czytamy.

Scaloni miał mówić do Messiego "2:0, 2:0", co mogło oznaczać wynik meczu Arabii Saudyjskiej z Meksykiem. To jednak nie koniec dialogu. - Jeżeli strzelimy im jeszcze jednego gola, to odpadną. Oni więcej nie chcą - dodał szkoleniowiec.

 

Odnośnik do komentarza

w to nie uwierzę że nie ma z czego budować. Zawodnicy Barcelony, Juventusu, Napoli, PSV, Romy, Aston Villi to kadra lepsza niż wiele drużyn na tym mundialu. Polska ma potencjał na coś więcej niż 4 celne strzały na Mundialu w 3 meczach.

i nie chodzi tylko o mecz z Argentyną, gdzie wiadomo liczyło się przede wszystkim to by stracić jak najmniej bramek, ale obraz wszystkich tych 3 meczy jest smutny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Już wcześniej pisałem, że grając antyfutbol można coś tam osiągnąć więc nie chce za bardzo się powtarzać. Ale jak mamy to zrobić, jak w czasie meczu nie oddajemy celnego strzału na bramkę, nie tworzymy żadnych sytuacji podbramkowych, bez znaczenie jest posiadanie jednego z najlepszych napastników świata, skoro linia pomocy (nie wiem czy ją mamy) nie potrafi tego wykorzystać, dostarczając mu odpowiednią piłkę, która pozwoli mu się wykazać. Ba, nie potrafimy się utrzymać przy piłce na połowie przeciwnika, o ile w meczu w ogóle tam zagościmy. Po prostu można grać defensywnie i tak wygrywać mecze, ale po 3 spotkaniach nie potrafię zajeść żadnego argumentu pozwalającego w racjonalny sposób mówić o szansach na pokonanie Francji, która na ten mecz wyjdzie w pierwszym garniturze.  No chyba, że już wychodzimy z taktyką, że jakimś cudem gramy na remis, a Pan Wojciech Szczęsny, który ewidentnie na tym turnieju ma - formę mutant, wciągnie nam to w karnych. Ale jaka jest na to szansa?

 

A teraz MÓZG OFF

 

To tylko jeden mecz, w którym wszystko może się zdarzyć, może tym razem to my dostaniemy karnego z kapelusza i strzelimy bramkę, a później dzięki szczęściu, opatrzności bożej, umiejętnością, michniewiczowy autobus się nie spier.doli z rowerka i to wybronimy, może Francja będzie w niedzielę grała swój najgorszy mecz na turnieju.

 

A co do Czesia, to z tego co pamiętam, ponoć ma w kontrakcie, za wyjście z grupy zapisany automatyczne przedłużenie kontraktu o 18 miesięcy, przedłużenie nie dojdzie do skutki tylko jeśli Michniewicz sam nie podpisze umowy.

Edytowane przez tedi007
Odnośnik do komentarza

Najważniejszy był awans, styl nieważny bla bla bla.

Proszę trochę wytrzeźwieć, to była nie tylko rozpaczliwa obrona wszystkimi zawodnikami ale również tony farta, mecz spokojnie mógł się zakończyć dużo wyższym wynikiem dla Argentyny i wówczas nie byłoby awansu - czy w takiej sytuacji również powiedzielibyście że wszystko fajnie dobry przekaz leci Czesiu top?

Tu nie chodzi o to żeby grać porywająca, finezyjną piłkę z trudnym rywalem, ale o to by w ogóle grać - utrzymać się przy piłce, wymieniać między sobą CELNE podania. Co nasz piłkarz miał futbolówkę przy nodze to wypierdalal ją przed siebie hen daleko na osamotnionego Lewego.

To był czysty antyfutbol, którego efektem ubocznym był awans, ciężko mi się z niego cieszyć bo dalej mi oczy krwawią po 90 minutach oglądania tego spotkania. 

Historyczny awans psia mać, zwycięska porażka :balon:

Odnośnik do komentarza

Ten cel w postaci „awans z grupy” to chyba jedynie można rozpatrywać jako sukces w celu finansowym PZPN, bo dodatkowa z tego kasa wpłynie. Natomiast pod względem piłkarskim nie wiem skad ta podnieta wyjściem z grupy skoro nic z tego nie wyniknie poza bęckami od Francji. Z taka żałosna gra wyjście z grupy to tylko przedłużanie agonii, bo tej drużyny oglądać się nie da. 

 

tez liczę na jakieś 5:0 dla Francji, żeby agent711 i jego lizodupy z KS zeszły na ziemie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...