Skocz do zawartości

Patronite.pl - miesięcznik PSX Extreme startuje z kampanią w serwisie


Rekomendowane odpowiedzi

Just now, Grzes58 said:

Ja wsparłem w sumie raz za 100 zł, za to dostałem parę dni później dwa duże plakaty z Monkey Island, jakieś naklejki, kilka innych gadżetów (generalnie to, co było napisane w progach, poza tymi spotkaniami z czytelnikami czy tam czatami online, już nie pamiętam) przedłużono mi prenumeratę o sześć numerów i jeszcze udało się wygrać extreme boxa, w którym było kilka koszulek, kilka komiksów, soundtracki, bookarty i pełno innych fantów, a teraz czekam na numery zerowe PSXa, więc generalnie porównując cenę sześciu kioskowych numerów plus cenę dwóch numerów zerowych, a tego co dostałem za te 100 zł na patronie to dla mnie był to bardzo opłacalny interes. Oczywiście bez tego extreme boxa byłoby dużo mniej, ale i tak to się opłaca moim zdaniem. Chyba, że przeszkadza Ci około tygodniowe opóźnienie względem premiery kioskowej i czasem zagięte rogi pisma plus brak możliwości wyboru okładek, gdy są numery specjalne to wtedy ten próg z prenumeratą nie będzie zachęcający. 

 

Ja nie patrzę na to w kategorii ekonomicznej opłacalności, bo nie taka jest idea bycia patronem. Wspieram NRGeeka 100 miesięcznie od kilku miesięcy i w zamian zrobił on kilka filmów na moja prośbę, kilka razy z nim porozmawiałem, a raz nawet dzięki temu, że miałem wcześniejszy dostęp do filmu uniknał sporego babola, którego wychwyciłem :) I to jest super. Wspieram kogoś, kogo lubię,

kogo content lubię, słucham itp. I to jest właśnie dla mnie idea bycia patronem. A nie plakat, długopis czy prenumerata

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nrgeeka oglądam regularnie ale gosc ma jeden problem. Ściemnia. Oglądałem stream z nim re4 twierdził na początku ze przeszedł już ta grę ale patrząc na to jak grał to chyba przeszedł ale na yt. Po co oszukiwać? Przecież nikt we wszystko nie grał. To mi sumie przeszkadza u niego bo tak to dobrze się to ogląda. 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
16 minutes ago, mozi said:

Nrgeeka oglądam regularnie ale gosc ma jeden problem. Ściemnia. Oglądałem stream z nim re4 twierdził na początku ze przeszedł już ta grę ale patrząc na to jak grał to chyba przeszedł ale na yt. Po co oszukiwać? Przecież nikt we wszystko nie grał. To mi sumie przeszkadza u niego bo tak to dobrze się to ogląda. 

 

O to ciekawe jest. Ja RE4 przeszedłem w premierę na Gamecube, a potem jakiś rok niecały temu i mimo chyba 15 lat przerwy czułem się jak ryba w wodzie. Jakieś jeszcze inne przykłady?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Homelander napisał:

 

Ja nie patrzę na to w kategorii ekonomicznej opłacalności, bo nie taka jest idea bycia patronem. Wspieram NRGeeka 100 miesięcznie od kilku miesięcy i w zamian zrobił on kilka filmów na moja prośbę, kilka razy z nim porozmawiałem, a raz nawet dzięki temu, że miałem wcześniejszy dostęp do filmu uniknał sporego babola, którego wychwyciłem :) I to jest super. Wspieram kogoś, kogo lubię,

kogo content lubię, słucham itp. I to jest właśnie dla mnie idea bycia patronem. A nie plakat, długopis czy prenumerata

Mnie on ostatnio denerwuje tym żebraniem. Co film to rzuć pieniążkiem. Coraz mniej go oglądam. Archon idzie w strone tvgry. Czyli nic dla mnie. Same jakieś pierdoły tzw. Zapchaj dziury.

Może wpadnij do Konsolite i ich posłuchaj.

Taki Nrgeek ma 170 tys subsybentow a ciągle żebrze. Kasa z reklam plus z współpracy i ciągle mało. Nawet taki Pająk z podróży wojownika zamyka patronita bo sam mówi że to wstyd o kasę prosić jak od sponsorów dostajesz.

Ps Konsolite ostatnio nabijał się z ogłoszenia Koche media o współpracy z jutuberami. Coś mi się wydaje że właśnie Nrgeek w to wszedł bo bardzo dużo o nich u niego na kanale. 

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
5 godzin temu, Damian14 napisał:

Można gdzieś sprawdzić ile Extrim dostał in total kasy z patronajta? U innych zbierających to widać, ale tutaj chyba łapusz skitrał pełną kwotę, żeby nie było dramy, że czytelnicy mu dorzucili 200k do willi na Seszelach

7.587 co miesiąc* od 12.03.2021, więc łatwo policzyć ;)

*co miesiąc od jakiegoś czasu, trzeba sprawdzić od kiedy ale można założyć że było stabilnie

 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Damian14 napisał:

Można gdzieś sprawdzić ile Extrim dostał in total kasy z patronajta? U innych zbierających to widać, ale tutaj chyba łapusz skitrał pełną kwotę, żeby nie było dramy, że czytelnicy mu dorzucili 200k do willi na Seszelach

Po co Ci taka wiedza? Najważniejsze, że dzięki wsparciu na patronajcie pismo wychodzi na czas, prenumerata punktualna a i wszystkie bonusy dochodzą bez problemu i bez dopraszania się w mailach

 

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Przez pierwsze miesiące kwota była bliżej 9k z tego co pamiętam. No to wychodzi z 200k zebrane przez te niecałe dwa lata. Okrągła sumka. Pixel zbierał podobne pieniądze, a padł i łapusz nawet nie zapłakał. Wychodzi na to, że patronajt ma znikomy wpływ na przetrwanie gazetek. Więcej zależy od ogarnięcia naczelnego i wpływów z ekstra numerów

Odnośnik do komentarza

Mam pomysła, jak to mawiał pewien znany alkoholik. Materiały dla patronów, coś jak przecieki, ale w formie wideo. Bo jak sobie przeglądam stare filmiki na PPETV (które nadal są dostępne!) gdy jeszcze ekipa PSXE to prowadziła, to tak szkoda że jest tak rzadko okazja zobaczyć ZgRedów "na żywo".

Wiem że były próby ekspansji na YT, choćby na tym PPETV czy HIV jako ZagraniE, i nie okazały się one sukcesem. Pewnie wynika też z tego niechęć do materiałów wideo, co udowadnia stwierdzenie bodajże Rogera w filmie Domino że Zgredzi robią dobrze pismo czytane, i na tym się skupiają, i nie ma sensu konkurować np. z TVGry.

 

Jak to widzę? Choćby jeden krótki, minutowy filmik, kręcony kamerką do selfie z pozdrowieniami od jakiegoś ZgReda.

Jak forumek to widzi? :) 

PS: 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Wypadłem zupełnie z tematu przez jakieś tam swoje sprawy i przestałem śledzić co tam się z PSXe dzieje, ale skoro faktycznie olali już nawet comiesięczne rozdawnictwo dla partonów to marnie widzę dalszą egzystencję. Zarówno magazynu jak i wydawcy.

Może sprawa zamknięcia Pixela Łapusza tak pochłonęła że nie ma czasu na inne rzeczy. Podobnie jak i na to forum.

 

spacer.png

Edytowane przez kr4wi3c
dodałem screen
  • Haha 2
  • beka z typa 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...