Skocz do zawartości

PSX Extreme 299


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Materiał o Thrill Kill to jest modelowy przykład artykułu retro - powinno się go prezentować jako wzór dla wszystkich felietonistów, reportażystów i innych pismaków. :) Story telling wysokiej próby, sprawiający, że z zaciekawieniem czyta się o grze, o której się nie miało bladego pojęcia. Kolejny przykład na to, że w takich tekstach wcale nie trzeba się skupiać na najważniejszych/największych/najbardziej popularnych tytułach, bo o jakości lektury nie decyduje temat, tylko historia za tym tematem się kryjąca i umiejętność jej opowiedzenia. 

 

Chylę czoła panie @Piechota. :) Sądzę, że razem z panem @K.Adamus ciągniecie teraz jakościową publicystykę w Szmatławcu - powiem więcej, bo jestem też świeżo po lekturze Retro od CDA - ciągniecie jakościową publicystykę w całej polskiej prasie gierkowej. :trophy_gold:

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Aż szkoda, że ten Thrill Kill nie przypadł na trzysetny. Kłaniam się, dziękuję, sam byłem zaskoczony potencjałem tematu. Naprawdę miło widzieć, że wysiłek komuś zapewnił miłą lekturę. Mam nadzieję, że raz lub dwa jeszcze zdołamy tak „dowieźć”. A że Adamus odwala całkiem tytaniczną robotę, wiadomo nie od dziś :D ma facet zajawkę, jakiej nie widuję za często w tej branży

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2022 o 10:16, LeifErikson napisał:

Chylę czoła panie @Piechota. :) Sądzę, że razem z panem @K.Adamus ciągniecie teraz jakościową publicystykę w Szmatławcu - powiem więcej, bo jestem też świeżo po lekturze Retro od CDA - ciągniecie jakościową publicystykę w całej polskiej prasie gierkowej. :trophy_gold:

Wrocilem po 3 letniej przerwie do PE i tak jak czytalem juz wiele razy pochwaly dla Piechoty tak nie bardzo rozumiem skad one sie biora. Dla mnie jego dlugie teksty sa bardzo meczace. Nie w sensie, ze nudne ale cos mi nie lezy w skladni i formulowaniu zdan. Musze sie bardzo skupic zeby przez nie przebrnac, czasami czytam po kilka razy jakis fragment. Sa tez wtracenia dla mnie nieznane, tak jakby autor wychodzil z zalozenia, ze czytelnik na bank je zna. I nie wiem czy to przypadek, ale dwa numery z rzedu we wstepie takiego tekstu bylo jakies wyjasnianie co zostalo ustalone z Rogerem, ze czym ten tekst bedzie (cos w stylu: bedziemy sie skupiac na tym i na tym, bo chcemy pokazac to i to, a tamto i tamto olewamy).

 

Zdaje sobie sprawe, ze obecnie to Piechota+3 wiec moze cos sie zmienilo bo i niedawno dopiero takie pochwaly zaczely splywac. Zapewne tez po wielu latach czytania tylko cda musze na nowo okrzepnac z PE, bo jednak pisze sie tu inaczej. Chociaz czytajac po takiej przerwy innych nie mialem takiego dysonansu. Bede cie mial na oku Piechota :sonkassie:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Mejm napisał:

Nie w sensie, ze nudne ale cos mi nie lezy w skladni i formulowaniu zdan. Musze sie bardzo skupic zeby przez nie przebrnac, czasami czytam po kilka razy jakis fragment. Sa tez wtracenia dla mnie nieznane, tak jakby autor wychodzil z zalozenia, ze czytelnik na bank je zna. I nie wiem czy to przypadek, ale dwa numery z rzedu we wstepie takiego tekstu bylo jakies wyjasnianie co zostalo ustalone z Rogerem, ze czym ten tekst bedzie (cos w stylu: bedziemy sie skupiac na tym i na tym, bo chcemy pokazac to i to, a tamto i tamto olewamy)

 

image.png.9d08d2ef8ac29c1fb050d5a3ab2ea1c7.png

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Mejm napisał:

Wrocilem po 3 letniej przerwie do PE i tak jak czytalem juz wiele razy pochwaly dla Piechoty tak nie bardzo rozumiem skad one sie biora. Dla mnie jego dlugie teksty sa bardzo meczace. Nie w sensie, ze nudne ale cos mi nie lezy w skladni i formulowaniu zdan. Musze sie bardzo skupic zeby przez nie przebrnac, czasami czytam po kilka razy jakis fragment. Sa tez wtracenia dla mnie nieznane, tak jakby autor wychodzil z zalozenia, ze czytelnik na bank je zna. I nie wiem czy to przypadek, ale dwa numery z rzedu we wstepie takiego tekstu bylo jakies wyjasnianie co zostalo ustalone z Rogerem, ze czym ten tekst bedzie (cos w stylu: bedziemy sie skupiac na tym i na tym, bo chcemy pokazac to i to, a tamto i tamto olewamy).

 

Zdaje sobie sprawe, ze obecnie to Piechota+3 wiec moze cos sie zmienilo bo i niedawno dopiero takie pochwaly zaczely splywac. Zapewne tez po wielu latach czytania tylko cda musze na nowo okrzepnac z PE, bo jednak pisze sie tu inaczej. Chociaz czytajac po takiej przerwy innych nie mialem takiego dysonansu. Bede cie mial na oku Piechota :sonkassie:

A ja to kumam. Już za Polygamii dostawałem info, że składnia jest przesadzona - staram się to ograniczać. Czasem się udaje, czasem nie. Niektórzy to są w stanie zaakceptować, inni nie zawsze. Będę pamiętał ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Kmiot napisał:

Jaki szanujący się recenzent naśmiewa się ze scenek fabularnych, a potem przyznaje, że nawet ich nie oglądał i "przewijał, by nie zasnąć".

Hm... To zupełnie ostatnio jak ja robię z PSXE ;) Przeglądam, przeczytam kilka zdań, spojrzę na ocenę i główne cechy i dalej. Takie czasy, brak czasu, zmiana proporcji zainteresowań i przeznaczam mniej czasu na konsole. I mam wrażenie, że część ekipy też tak ma po Twoim wpisie. Widocznie trzeba odświeżenia, osób które chcą w gry grać, rozgryzać je i pisać o nich. Pokolenia się zmieniają, nasze oczekiwania chyba też. Młodzieży już gazetki nie interesują, jak mają wszystko w internecie i przechodzą gry na YT. Więc stare dziady recenzują gry, których już im się nie chce rozgryzać i tak to się kończy ;)

Całej redakcji życzę pasji do tego co robią! 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...