Skocz do zawartości

Tomb Raider I–III Remastered


Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie to ktoś opisał w recenzji, że gra wygląda dokładnie jak ją pamiętamy. Czyli w kontakcie z remasterem widzimy z jednej strony te archaizmy bez zmian, a dodatkowo oszukana pamięć nie przypomina sobie tych strasznych rozmazanych i latających tekstur.

Nie skończyłem jeszcze Rise of, ale z o wiele większą miłością wrócę np. do wraku statku w 2-ce, i pięknego systemu kwadratów. Ile godzin spędziłem skacząc w ciemności z koloseum licząc że Lara chwyci jakąś półkę :D

Żadnego malowania na żółto półek, labirynty które trzeba pamiętać, zbieractwo które ma znaczenie, i naprawdę ukryte bonusy.

Edytowane przez Rtooj
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Trzeba się oswoić ze sterowaniem. Można dać na współczesne i sterujemy analogiem, ale czuć wiek. 
Mimo wszystko ładnie to wygląda jak na grę w którą grałem mając 11 lat, a zaraz 40 stuknie :obama:

Mimo wszystko dla weteranów, współcześni gracze/młodzi się odbiją od tego tytułu. Będzie potrzeba samozaparcia żeby to skończyć :) 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.02.2024 o 19:44, iluck85 napisał:

Trzeba się oswoić ze sterowaniem. Można dać na współczesne i sterujemy analogiem, ale czuć wiek. 
Mimo wszystko ładnie to wygląda jak na grę w którą grałem mając 11 lat, a zaraz 40 stuknie :obama:

Mimo wszystko dla weteranów, współcześni gracze/młodzi się odbiją od tego tytułu. Będzie potrzeba samozaparcia żeby to skończyć :) 

 

Starych pierdzieli jest wiecej niż młodych obecnie więc ta reedycja jest strzałem w dziesiątkę. 

Powolny pacing tej gry to jej najwieksza zaleta. Wszystkie odgłosy natury mimo, że nagrane ponad 3 dekady temu dalej robią niesamowity klimat. 

 

Wyliczanie skoków ze skarp też ma swój urok. 

 

Ciekawe czy pójdą za ciosem i wydadzą czworeczke (moja ulubiona część zaraz za trójka) oraz chronicles.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kurde, pamiętam że kiedyś za gówniaka widziałem Tomb Raider 2 gdzie mój kuzyn walczył z tygrysami. Remaster mi daje możliwość aby spróbować się z tą grą ale boję się że kompletnie nie będe wiedział co robić bo to jednak gra siedząca głęboko w latach 90. Czy w remasterze są w ogóle jakieś usprawnienia w tym aspekcie? Pamiętam że np. w Quake 2 dało się włączyć nawigację do celu (o czym w sumie dowiedziałem się po skończeniu gry xd). 

Odnośnik do komentarza

Kto dopiero ma zamiar ograć, to niech spokojnie poczeka na patche (kolejny pod koniec miesiąca). Gra ma bolączki i np. w nowej grafice często nie widać...kluczy do otwierania przeszkód w levelu (i nie mówimy tutaj o sekretach). Jest też duża szansa, że współczesne sterowanie będzie mocno poprawione.

Edytowane przez Badus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, suteq napisał:

Kurde, pamiętam że kiedyś za gówniaka widziałem Tomb Raider 2 gdzie mój kuzyn walczył z tygrysami. Remaster mi daje możliwość aby spróbować się z tą grą ale boję się że kompletnie nie będe wiedział co robić bo to jednak gra siedząca głęboko w latach 90. Czy w remasterze są w ogóle jakieś usprawnienia w tym aspekcie? Pamiętam że np. w Quake 2 dało się włączyć nawigację do celu (o czym w sumie dowiedziałem się po skończeniu gry xd). 

Te gry za gówniaka były trudne, bo byłeś gowniakiem. Nadrabialem niedawno 2 i 4 i może ze trzy razy zajrzałem do poradnika przy każdej. Te gry są o wiele bardziej intuicyjne niż się to pamięta z dzieciństwa.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

1 i 3 były zdecydowanie najbardziej wymagające niż 2 i 4 dla przeciętnego gracza. I nie zgodzę się, że to kwestia bycia gówniakiem, niektóre levele z 1 do dziś potrafią namieszać - w obrębie jednego poziomu trzeba się naskakać, naotwierać, poprzesuwać, powłączać to i tamto i na końcu pamiętać gdzie co się otworzyło. Fakt, że jak się już ograło X gierek to jest łatwiej, ale w zalewie "Press X to Solve" już widać jak część graczy się od TR po prostu odbija.

Odnośnik do komentarza

U mnie 7:50h na końcu jedynki, ale wiadomo, nie są wliczone zgony. Tak czy siak szybko i gładko poszło, nigdzie się nie zacialem z innego powodu niż "po prostu nie zauważyłem durnej dźwigni". Lata temu grałem po raz ostatni.

 

Zobaczymy jak dwójka, nigdy jej nie przeszedłem. Pierwszy raz wyszedłem z Wenecji.

 

Aha, Unfinished Buisness rzeczywiście trudny i zagmatwany. Levele w Atlandydzie słabe, ale Egipt fajny, szczególnie ten drugi level w świątyni Kota. 

Odnośnik do komentarza

I nie zliczę ile razy klepnąłem za szybko zapisywanie. Zamiast save to load.

Poskakalem, gdzieś się dostałem.

- ok zapisuje

….

ku**a :notlikethis: początek planszy :CoolStoryBro:

 

U Midasa najdłużej na teraz.

i wiedziałem że będzie za to osiągnięcie 

Spoiler

Wejście na rękę i Lara zrobi się złota.

 

IMG_8512.jpeg

Edytowane przez iluck85
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...