Skocz do zawartości

Indyki & ukryte perełki, które warto znać


Rekomendowane odpowiedzi

Zakładam ten temat, gdyż często, kiedy wychodzi jakaś perełka na wszystkie platformy, ginie w natłoku tematów, albo ląduje w dziale Switcha. Później perełki te nikną w gąszczu gier i nikt się nimi nie interesuje - a warto! Na pierwszy ogień idziej świeżutka premiera - Animal Well, metroidvania w niesamowitej atmosferze:

 

Oczywiście możecie tutaj wrzucać inne zapomniane tytuły, nie muszą być to stricte nowości i gry niezależne.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ogółem z tymi indykami i miejscem na forum jest problem , jest temat indyków w dziale pc,teraz ten temat, często też o indykach pisze się w temacie eshopu.

 

A tak btw to oczywiście kupiłem na dywanie i będzie testowanie tego niespodziewanego sztosu bo w ogóle gry nie sledzilem

Odnośnik do komentarza

Moja polecajka: Hypnospace Outlaw

 

Wyszło chyba na każdą platformę, ja skończyłem na Switchu. To zasadniczo point n click symulator internetu (zwłaszcza Geocities), mega klimatyczny, pomysłowy, wciągający. W dodatku bardzo dobrze oddający klimat internetu końca lat 90 i Y2K. Pozycja obowiązkowa dla tych, co mieli stronkę na members.lycos.co.uk i przekierowanie przez prv.pl, żeby skrócić URL :)

 

Sequel będzie się dział w późnym 2000s, też ciepło wspominam tamten czas. Ogólnie w internecie było fajnie tak do ~2010, później to już sraka.

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fajny temat, poza nowościami co jakiś czas można wrzucić jakąś inną perełkę. Zaczynam:

 

 

Kawał fajnej metroidvanii mającej już swoje lata. Na wyróżnienie zasługuje walka inspirowana DMC, co nie stanowi częstego źródła inspiracji w tego typu grach. Szkoda, że rzecz nie doczekała się kontynuacji, którą zwiastowało zakończenie. Obecnie do dorwania za jakieś grosze na przecenach, warto.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Daffy napisał:

Ja bym brał na premierę ale hades2, eiyuden, diablo4s4 i ghost of tsushima mam zaczęte 

Ja kupiłem ostatnio Sea of Stars na Deczka, pięknie na baterii to z 5 godzin, fajna oprawa i systemy, ale jednak przy Chained Echoes to nie stało, jakieś takie wszystko jak w grze dla dzieci :niki:. No ale na jakieś wieczorki na tarasie będzie na jedno oko. 

Odnośnik do komentarza

Chained Echoes jest przejebane, jeden kurwa Niemiec zrobił jrpg lepszego niż większość innych wydanych ostatnio, nawet robionych często przez zespoły z kraju z którego wywodzi się ten gatunek xddd

 

Sea of stars już parę razy miałem brać ale zawsze mnie blokuje to że i fabularnie i systemowo nie jest przesadnie chwalony więc w sumie to taki jrpg do grania dla fajnej muzyczki i uroczego pixel artu

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Daffy napisał:

Chained Echoes jest przejebane, jeden kurwa Niemiec zrobił jrpg lepszego niż większość innych wydanych ostatnio, nawet robionych często przez zespoły z kraju z którego wywodzi się ten gatunek xddd

 

Sea of stars już parę razy miałem brać ale zawsze mnie blokuje to że i fabularnie i systemowo nie jest przesadnie chwalony więc w sumie to taki jrpg do grania dla fajnej muzyczki i uroczego pixel artu

Ja na razie po dosłownie 2h-3h, ale już widzę na czym rzecz polega, że naprawdę sporo brakuje do Chained, prócz fantastycznej oprawy i fajnego systemu poruszania się. Chained Echoes im dalej w las po ogrywaniu innych jRPG, tym bardziej doceniam, na pewno lepsze niż Octopath 2, Star Ocean R, chyba lepsze niż Sea of Stars. Szacunek dla tego szwaba, mistrz gatunku 2D jRPG z Niemiec :). 

Odnośnik do komentarza

Dla mnie Chained Echoes = Octopath Traveler. Chained ma lepszą fabułę, Octopath daje znacznie więcej swobody, za to oba mają jedne z najlepszych systemów walki w japońskich erpegach. Sea of Stars ze dwie klasy niżej przez przygniatającą liniowość i malutkie, proste w konstrukcji lokacje (przez większość czasu) oraz głupawą fabułę z bardzo prostymi postaciami. Ale to też dobra gierka, nie da się jej odmówić uroku, po prostu nie ma mowy o pierwszej lidze. 

Odnośnik do komentarza

Na początku byłem też trochę rozczarowany przez te porównania, jakich się naczytało przed premierą, na pewno gra ich nie spełnia, ale ostatecznie okazało się, że to nie Sea of Stars jest gupie, tylko te porównania są gupie. To kompletnie nie jest gra tego typu i nie widzę sensu tak upartego porównywania do Chained Echoes bo obie gry z grubsza są jRPG-ami. 

 

Tak naprawdę prędzej bym porównał tę grę nawet do Messengera niż do każdego byle jRPG-a bo się nazywa jRPG. Chociaż najbliższe porównanie, jeśli już naprawdę trzeba, to pewnie RPG-i z Mario. Ale można i nie porównywać i patrzeć na to co jest w grze, a nie to co jest w innych.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.05.2024 o 17:50, ogqozo napisał(a):

Na początku byłem też trochę rozczarowany przez te porównania, jakich się naczytało przed premierą, na pewno gra ich nie spełnia, ale ostatecznie okazało się, że to nie Sea of Stars jest gupie, tylko te porównania są gupie. To kompletnie nie jest gra tego typu i nie widzę sensu tak upartego porównywania do Chained Echoes bo obie gry z grubsza są jRPG-ami. 

 

Tak naprawdę prędzej bym porównał tę grę nawet do Messengera niż do każdego byle jRPG-a bo się nazywa jRPG. Chociaż najbliższe porównanie, jeśli już naprawdę trzeba, to pewnie RPG-i z Mario. Ale można i nie porównywać i patrzeć na to co jest w grze, a nie to co jest w innych.

Pograłem więcej i jak już jest do czegoś z gatunku bardzo podobna, to Chrono Triggera najbardziej mi przypomina (w Mario RPG nie grałem jeszcze nigdy), chociaż oczywiście nieco inna liga fabularnie. Takie 8/10 i bardzo przyjemna gra jRPG, beż ochów i achów. 

 

No i nie ma takiej muzyki :/, ale też jest ok, generalnie, wszystko w SoS jest ok, ale żeby indyk roku? No nie wiem, w zeszłym roku były lepsze. 

 

 

 

Edytowane przez KrYcHu_89
  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...