Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jest sprawa. Fotelik do roweru dla 2-latka.

Oczywiście problem ten sam co zawsze bo są takie za 200zł jak i za 600zł.

 

Czy jest sens płacić 600zł za coś takiego:

https://scandinavianbaby.pl/product-pol-1162-Fotelik-rowerowy-THULE-RideAlong-ciemnoszary.html

gdy w Decathlonie mogę kupić to:

https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-buddy/_/R-p-X8591602?mc=8591602

 

 

Odnośnik do komentarza
On 7/29/2020 at 2:33 PM, alb84 said:

 Mam dwa podobne do tego z decathlonu. Mogę powiedzieć, że przetestowane w boju i mogę polecić. Na początku oczywiscie jeździło się ostrożnie i bez zaufania, ale służą już trzeci  rok. Moja córka waży już te ~22 kg czyli tyle, ile przewidziane przez producenta i po tym sezonie idą w odstawkę. Fotelik sprawia wrażenie, że jeszcze by wytrzymał te +2kg ale wiadomo przekraczanie norm producenta w tym wypadku nie wchodzi w grę, a tymbardziej że juz przy 22kg "balastu" potrafi zachwiać rowerem i nie jest to już taka bezstresowa niedzielna przejażdżka jak te -5 kg temu :).

 

 Oczywiście polecam, frajda dla dziecka i rodzica. Ulubione słowo podczas jazdy? "Szybciej szybciej!" 

 

@WisnieR podtrzymuję :lapka:. Te "budżetowe" foteliki spełniły swoje zadanie, i imo nie ma sensu przepłacać. Tzn na pierwszy rzut oka, to ten droższy fotelik wygląda na bardziej "premium", z opisu wychodzi że jest aż 1,5kg cięższy i ma zamontowane odblaski. Czy waga konstrukcji przekłada się na większe bezpieczeństwo? Nie wiem, nie odważę się na porównanie tych fotelików pod tym kątem, ale obydwie konstrukcje to max 22kg udźwigu. Także j.w. ten tańszy sprawdziłem i polecam. Różnica w cenie spora, a jakieś odblaski czy tam światełka to na trytki czy coś raczej nie problem samemu ogarnąć. 

 

btw. powyższy cytat to odp do @_Red_:lapka:, być może kolega też już ma swoją wyrobioną opinię nt fotelików. 

 

Co złego to nie ja, pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza

 

3 hours ago, WisnieR said:

Panowie jest sprawa. Fotelik do roweru dla 2-latka.

Oczywiście problem ten sam co zawsze bo są takie za 200zł jak i za 600zł.

 

Czy jest sens płacić 600zł za coś takiego:

https://scandinavianbaby.pl/product-pol-1162-Fotelik-rowerowy-THULE-RideAlong-ciemnoszary.html

gdy w Decathlonie mogę kupić to:

https://www.decathlon.pl/p/fotelik-rowerowy-dzieciecy-buddy/_/R-p-X8591602?mc=8591602

 

 

 

A może lepsza przyczepka ;) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Bardzo warto. I nie oszczędzaj - mam gatki za 100 i mam za 450. Różnica KOLOSALNA jak robisz 20km+ traski.
 
RASO - poelcam jako kolarskie gacie - cena/jakość świetna. 
Wg mnie nie warto kupować wyrobów firm Raso czy Eroe. Mam spodenki od nich i absolutnie niczym nie odbiegają od spodenek firm Rion czy Spexcel z Ali. Natomiast różnica w cenie jest spora.

Ostatnio kupiłem spodenki Swiftofo z Ali i generalnie polskie wyroby się chowają. Jakość materiałów i wkładka w tych spodenkach od my frienda niszczy wszystko.


https://a.aliexpress.com/_u648DX
Odnośnik do komentarza

Tez kupilem na alli jakies gatki za 150zl. Kumpel mnie namowil bo sceptycznie podchodze do tego serwisu. Ale...

 

Jestem bardzo mocno zaskoczony jakoscia, szczegolnie wkladki. Wczesniej mialem wlasnie za 150zl jakies gatki z polskiego sklepu i przepasc imo. Wszystko idealnie lezy, nic nie obciera, dupa nie boli itd. No bardzo jestem zadowolony. 

 

Najlepsze ze patrze ze identyczne gacie na allegro kosztuja 250zl xD  To ladna marza 100zl na sciagnieciu z alli

Odnośnik do komentarza

Ja zmienię trochę temat ;) W poprzednim tygodniu zacząłem urlop i najlepszym rozwiązaniem był wyjazd do Bielska i Szczyrku na okoliczne trasy, a jest ich tam całkiem sporo. Przez tydzień wykręciłem ponad 200km, a i tak nie objechałem wszystkich. Polecam ogólnie te miejscówki bo dla każdego znajdzie się coś co go zainteresuje. Tu filmik z  jednej trasy.

 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 11.07.2021 o 21:38, u55r napisał:

Tak, łagodzą. Dobra wkładka to jedno a druga sprawa to oddychający materiał. Naprawdę warto w to zainwestować i pamiętać że w takie spodenki nakłada się na gołą dupę. Żadne tam majtki pod spodenki bo wówczas oddychający materiał nie działa. Warto też kupic gacie z szelkami bo idealni trzymają się ciała i nic nie ściąga w dół.

 

poc-mtb-air-layer-bib-shorts.jpg

 

Zdecydowanie. A na zimę komplecik z "meszkiem" co by w jajeczka nie było zimno ;). 

Odnośnik do komentarza

Dobra kupiłem te krzesełko i zamontowałem. Niestety musiałem ściągnąć bagażnik, na którym miałem torbę z sakwami i teraz praktycznie nie mam żadnej torby. Trochę słabo bo nie mam nawet gdzie picia dla małego schować. Muszę kupić coś większego  montowanego na przód ramy chyba. Rower też muszę oddać na serwis bo dwa lata stał w piwnicy. Ale bym sobie pojeździł...

20210712_205945.jpg

20210712_205912.jpg

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Labtec napisał:

Ja zawieszałem mały plecak dziecka z tylu z woda, przez pasy fotelika mocowałem, ale tez możesz pomyśleć nad torba pod ramę 

 

A można tak dowieszać do fotelika mały plecak? Jest to bezpieczene? To niby dodatkowe kilo wagi i to na sam tył fotelika. Torba pod ramę będzie za mała. jakieś 2 litry może pojemności. Musiałby się tam zmieścić mój bidon (bo wtedy nie mogę mieć miejsca na bidon na ramie bo zajmuje go torba), coś dla małego, jakieś pieluchy ewentualnie itp.

 

Myśle raczej nad torbą na kierownicę. 6.6 litra pojemności wystarczy.

AUTHOR Handlebar bag A-H721 QRX7

Odnośnik do komentarza

Jest git. Młody się nie boi i nawet mu się podobało. Do momentu aż nie poczułem, że coś śmierdzi, a że nie mam torby to i sprzętu do zmiany pieluchy nie było i ekspresowo do domu jazda. Muszę sobie zrobić mały serwis roweru bo coś przerzutka z przodu się rozjechała. Dwa lata na rowerze nie byłem i dziś jakoś odżyłem. Będziemy jeździć codziennie teraz.

20210713_195700.jpg

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...