Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

6 hours ago, kotlet_schabowy said:

Jebły mi dwie szprychy w tylnym kole MTB. Koło ma tyle, co rower, czyli ~10 lat. Lepiej iść do serwisu na wymianę szprych+centrowanie (obstawiam, że minimum 50 zł), czy kupić nowe koło?

 

Dziś taniej jest wstawić szprychy niż znaleźć koło do 10 letniego roweru. Podejrzewam że 26 cali gdzie obowiązującym standardem jest 29.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
17 godzin temu, kanabis napisał:

Dystans spoko. Jak srednia predkosc jest z 27kmh to ok :) Jesli jezdzisz szosą ofkors

 

U mnie ostatnie 5 miesiecy 2990km i srednia 28,6kmh

 

Wszystko zależy po jakim terenie się poruszasz. Ile jest podjazdów itp. Srednia nawet 30 km.h na płaskim to wynik co najwyżej słaby, 30 na Jurze to B.Dobry wynik. A 30 na Podhalu to kozak jesteś ;)

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, mattaman napisał:

Widzę kolega dobry kozak skoro 30km/h średniej na płaskim to "co najmniej słaby wynik"


Jak na amatora radzę sobie: 33-36 km/h mam w  jedzie solo na 100 km na Jurze. Przy przewyższeniu około 800 m.

W peletonie podchodzi się pod 40 km.h. 
Wiec na płaskim celuje się pod 40 km/h średnia. 
Ja mam FTP około 254 W , najlepsi amatorzy którzy wygrywają zawady krajowe maja FTP ponad 400 W

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Są lepsze i słabsze okresy formy, dużo zależy też od kierunku i siły wiatru i mnóstwa innych czynników. 
Swoje miejsce w szeregu znam, dowartościowywać się nie musze. Mnóstwo  innych amatorów kolarzy bije mnie na głowę nawet na lokalnych ustawkach szosowych. 
 

 

A właśnie zamiast tak pisać zapraszam kolegów szosowych na trening na Jurze. Kilka postów wyżej macie mojego insta wiec możecie zobaczyć w jakich warunkach krajobrazowych przyjdzie nam jeździć. Poznamy się, pojeździmy , piwko wypijemy. Mogę pomoc w organizacji noclegu itp. Zapraszam 

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

No ale tez co innego srednia na treningach z tetnem 120 a co innego srednia jadac na pelnej. Wiadomo ze na plaskim jadac "na powaznie" srednia 30 to raczej bardzo przecietnie. Chociaz jak to w kolarstwie zalezy to od wielu czynnikow. Tez co innego bedzie srednia 30kmh w bezwietrznych warunkach a co innego z wiatrem w morde najezona podjazdami. Najlepszy wyznacznik to waty ale miernik ze wzgledu na cene raczej nie jest standardowym wyposazeniem u kazdego kolarza amatora.  

 

Moim zdaniem srednia 30 nawet na plaskim w przekroju calego sezonu gdzie 2/3 to jazda w tlenie to wynik dobry i powyzej przecietnej. 

Ale to tez kwestia wytrenowania. Ja mowie z perspektywy trenowania duathlonu od 3 lat. Inaczej to bedzie wygladac u goscia co jezdzi pol roku a inaczej u goscia ktory jezdzi 10 lat.

 

Nie wspominajac o roznicy gdzie ktos trenuje sam a ktos w grupie z jazda na kole. 

Edytowane przez kanabis
Odnośnik do komentarza

Siemiatycze MTB. Po co ja tam pojechałem? Nie wiem. Sprawdzałem pogodę każdego dnia i trzy dni przed wyścigiem padało. Dopiero w niedziele nieco się przejaśniło ale kropelki nadal kapały z chmur. Do tego wszystkiego było zimno, tylko 6 stopni C. Dwa okrążenia po 18 km, przewalczyłem z błotem i zmarzniętymi stopami :/ ale dojechałem, nie zszedłem z roweru po pierwszym okrążeniu jak ponad 40 zawodników. Jeszcze tylko ostatnie zawody w Augustowie za dwa tygodnie i zakończę sezon 1f6b4-200d-2642.png

 

 

 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...