Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Drugi wyścig.

Nie spodziewałem się przed startem rewelacji dlatego odpuściłem start z początku sektora. Ale gdy ruszyliśmy miałem na tyle dużo sił że nogi dobrze podawały więc pchałem póki mogłem. 

 

 

Jeszcze wczoraj chciałem zrobić lekki rozjazd, poczekałem aż żona wróci z pracy ale ona była bez sił i chęci do jazdy w upale. Więc wsiadłem na rower i zrobiłem dystans, którego już nie robię, przejechałem lekko 60 km swój stary klasyk podlaski mtb. U mnie też poszło 2 litry wody ale wymęczyłem się dość mocno. Zapowiadają na szczęście deszcze i lekkie ochłodzenie wiec odpocznę. Następny wyścig dopiero 4 Lipca - Michałowo. Mam zamiar tam pocisnąć bo znam te ich okolice. 

 

A teraz konsola :pawel:

s-l1600.jpg

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
On 6/21/2021 at 2:02 PM, DamianGrecky said:

Ale zamroczone upałem staruszki włażące chwiejnym krokiem na ścieżkę rowerową to jakiś dramat był, jest i będzie :/ jadąc miastem tylko z rękoma doklejonymi do hamulców. 

 

A szkoda nawet pisać. W tym sezonie już 3 dętki w takich sytuacjach uszkodzone (a jeżdżę bardzo spokojnie)

 

Stan części ścieżek rowerowych w Warszawie to dramat. Zaczynam odczuwać silna  potrzebę zakupienia kolażówki miejskiej pashley a do meridy kupić lepszy osprzęt i zostawić na szosę.

Odnośnik do komentarza
23 hours ago, gtfan said:

na czym ta gra niby polega?

 

 

To taki pseudo symulator kolarstwa, oczywiście. Można kierować całą drużyną lub stworzyć swojego Avatara i uczestniczyć w zawodach. Wszystko jest dość uproszczone i polega na zręcznościowym przejeżdżaniu tras, utrzymywaniu się w czele peletonu by później przed metą atakować w sprincie. Trzeba uczyć się kiedy trzymać tempo, kiedy regenerować. Ogólnie to taki ubogi symulator jakich wiele. 

Odnośnik do komentarza

Kilka tygodni temu pytałem się tutaj o zegarek sportowy, dziękuje raz jeszcze za wszystkie opinie i rady. Długo się zastanawiałem nad Garminem lub Suunto, a tuż przed końcem nawet coraz poważniej zacząłem rozważać Polara, głównie ze względu na fajną platformę. Ostatecznie wybór padł na Suunto i na ten moment wydaje się, że nie będę żałował, ale wiadomo, że więcej będę mógł napisać za miesiąc co najmniej. Przyjemnym smaczkiem jest napis „made in Finland” na obudowie. 
 

42CFB361-0443-46DD-A171-CF538D13D8C1.thumb.jpeg.67262e5e039f7a728d980906bc35098d.jpeg
 

7FED8BAA-C973-41D0-9013-44C6B5239164.thumb.jpeg.e772466f7906e38779f044fe9097c5bf.jpeg

  • Plusik 6
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pytanie z inne beczki:

Czy ktoś z Was zna fajne jedno-dwudniowe rajdy zorganizowane w stylu KaszebeRunda? Przed pandemia stowarzyszenie rowerover organizowało w sezonie letnim kilka takich imprez (KaszebeRunda, Kociewie Kołem, Żuławy w koło, CykloPuszcza, KarlsKrona). Także można było klikaset km w sezonie, przejechać w bardzo fajnych okolicznościach. W tym roku, w sezonie letnim, zorganizowali tylko 1 imprezę i odczuwam mocny niedosyt.

Odnośnik do komentarza

A u mnie. 

Przed ostatnim wyścigiem na Podlasiu i w Michałowie tydzień temu padały deszcze i przed samym startem też zaczęło lać więc nie zakładałem kamery i postanowiłem pojechać bardziej wyścigowo. Udało się lepiej niż założyłem i pojechałem grubo ponad moje możliwości wyprzedzając zawodników nawet z 2 sektora, miałem mocne zdziwienie gdy wjechałem na metę, podjechałem do samochodu, zacząłem się rozbierać z kasku, rękawiczek itp. Patrzę w stronę mety kilka minut po tym jak przyjechałem a tam wjeżdżają zawodnicy startujący z 2 sektora. Dopiero po wyścigu pożałowałem że nie nagrywałem przejazdu bo mógłbym później obejrzeć w którym momencie ich dojechałem ale chyba gdzieś na samym początku gdy jechaliśmy rundę przez miasteczku ulicami bo tam ostro wyprzedzałem przed wjazdem do lasu już miałem dobre tempo. 

 

211846177_2587057081597195_2140525826597

 

W ten weekend w niedziele wyścig w Mielniku nad Bugiem. Do trasy mam tylko jedno zastrzeżenie takie że jedno kółko ma 18 km, więc będziemy jechać dwa okrążenia. Nie lubię kręcić się w koło oglądając te same drzewka dlatego zrezygnowałem ze startów w długich 60 km Maratonach na rzecz krótszych półmaratonów. Gdzie organizator układa trasę jedno 30 kilometrowe okrążenie i Maraton gna dwa a pół tylko jedno. No i konkurencja większa w pół maratonie bo ma aż 4 sektory, czasami staje nawet 400 zawodników a w Maratonie zaledwie 80 czasami w porywach do 100. Chociaż teraz przez pandemię sytuacja się drastycznie zmieniła i wpłynęła negatywnie na frekwencję startową. Obecnie w połówce jedzie pod 150 osób a w całym zaledwie 30:hi:

 

No i z rzeczy mniej przyjemnych, to pękła mi karbonowa obręcz Enve, koło pojechało na wymianę gwarancyjną do Włoch. Napisali mi że nie mogą mi wymienić obręczy na taki sam model który mam czyli M5 do Cross Country/Maratonów bo wyszedł z produkcji i proponują M6. Co jest oczywistym bull shitem bo na stronie producenta obręcze M5 są nadal dostępne. Ale pomyślałem sobie, no skoro wymienią to nie będę się pieklił. Tylko ta M6 to trialowa obręcz, nieco cięższa ale też i mocniejsza. Więc jeśli faktycznie odeślą mi koło zbudowane na M6 to będę bardzo zadowolony. 

A to uszkodzenie polega na tym że powietrze wydostaje się przez obręcz co nie powinno mieć miejsca ponieważ taśma uszczelniająca obręcz powinna zakleić szczelnie obręcz tak aby mleczko nie wlewało się do środka obręczy, sprawdziłem taśmę i ta była przyklejona fachowo zakrywając szczelnie otwory na nyple. Więc nie doszedłem to tego którędy ucieka.

Dobrze że mam dwa rowery MTB :pawel:

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Boomcio said:

Pyt do tych, co używają gatek kolarskich - czy faktycznie łagodzą kontakt tyłek - siodło?

Tak, łagodzą. Dobra wkładka to jedno a druga sprawa to oddychający materiał. Naprawdę warto w to zainwestować i pamiętać że w takie spodenki nakłada się na gołą dupę. Żadne tam majtki pod spodenki bo wówczas oddychający materiał nie działa. Warto też kupic gacie z szelkami bo idealni trzymają się ciała i nic nie ściąga w dół.

 

poc-mtb-air-layer-bib-shorts.jpg

  • Plusik 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...