Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Forum PSX Extreme

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Sylvan Wielki

Użytkownicy
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Sylvan Wielki

  1. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Boomcio temat w Ogólne
    Zrobione. Informacje są szczątkowe i raczej odnoszą się do zakończenia poprzedniczki, więc.... Tak w skrócie, to historia dzieje się po wydarzeniach z pierwszej części. Po raz kolejny świat fantasy będzie łączył się z sci-fi , a bohaterem ma być ponownie Jax. Poza frakcjami znanymi z ELEX do gry wkroczy grupa Morkonów (odziani w skóry, są na jednym ze zdjęć przedstawieni).
  2. #155 Raczet i Klank Rift Apart. Grę na wysokim poziomie trudności zaliczyłem w 16 godz. 40 min. Dodatkowe 4 godziny zajęło dobicie do 100%. Bawiłem się fantastycznie, na tyle dobrze, że po ukończeniu rozgrywki z miejsca zacząłem NG+. Tytuł jest prześliczny i pięknie (dosłownie) pokazuje moc sprzętu Sony. Dubbing wypadł więcej jak poprawnie (przypominam, że całość jest skierowana też do młodszego odbiorcy), ale większość czasu spędziłem przy grze z oryginalnymi głosami (głównie przez kapitalnego Klanka). Odskocznie od tradycyjnego kombo strzelam + skacze dobrze wypełniły nowe mechaniki zabawy - latanie na smoku, podróżowanie na turbo ślimaku, mini gra panią Usterką. Nowi bohaterowie spisali się na medal, a sama gra jest istnym generatorem frajdy i nie sposób się przy niej nudzić. Po dżentelmeńsku nie ma co innym do portfela zaglądać. Gry niestety podrożały, ale osobiście nie żałują żadnej złotówki wydanej na przygody Futrzaków i Śrubków. Zaraz po Ratchet & Clank 3 (Up Your Arsenal), to moja ulubiona gra serii. Średnia światowa rzędu 89/100 od recenzentów, 92/100 od graczy, według mnie w pełni zasłużona. Gorąco polecam i na chwilę obecną mój nr jeden do tytułu Gry Roku.
  3. Mogą. Generalnie w świecie Shirne of Storms (wspomniane 4-1) czeka cię niechybny łomot, ale warto i przebiec do czarnego szkieletu i ją zdobyć, ponieważ jest mocarna. Będzie gonie służyła przez większą część gry, a na upartego możesz z nią biegać przez całą rozrywkę, a i na NG+ się przyda - oczywiście maksymalnie ulepszona.
  4. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Faka temat w Ogólne
    Widzę, że kolega @lpcl już odniósł się do pytania. Dodam, że nie jest to klasyczny otwarty świat. Ot czasami pole działań będzie znacznie większe, aniżeli klaustrofobiczny korytarz. Z całą pewnością plusem jest odmienność klimatu poszczególnych placówek. Kosztuj, zwiedzaj, strzelaj, baw się dobrze.
  5. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Fanek temat w Ogólne
    Kto nie ograł, to teraz będzie na to najlepszy czas.
  6. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Faka temat w Ogólne
    Ja przy Exodus bawiłem się bardzo dobrze. Osobiście uważam, że Last Light było lepsze, a 2033 nieco słabsze, choć też mi się podobało. Natomiast, jeżeli dwie pierwsze odsłony nieszczególnie przypadły ci do gustu, to tak jak napisał messer88 - raczej odpuść. Oczywiście możesz spróbować (nawet zachęcam, a nuż się spodoba), ale marnie to widzę.
  7. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ASX temat w Ogólne
  8. Z tymi 30 k/s to kwestia przyzwyczajenia. Ja sprawdziłem wszystkie tryby. Powrót z 60 klatek na trzydzieści jest .... bolesny. Niemniej, gdy zacząłem NG+, to postawiłem na taką wartość i nie da się ukryć, że po kilku(nastu) minutach idzie się przyzwyczaić i nie zwraca na to szczególnej uwagi. Jednakże przez lwią część gry korzystałem z dobrodziejstw 60 k/s. Komfort gry i płynność robią swoje. Trafnie to jednak ująłeś, grafika prowadzi do destrukcji klejnotów rodzinnych.
  9. Zgadzam się z tym, co Square napisał. Pan Zurkon > Grzybek. Technicznie gra, to majstersztyk. Mnie również brakuje rozbudowanego trybu areny (kiedyś to było). Tu niestety jest skromniej, ale i tak strzela się bardzo dobrze. wpadła na konto. Niebawem coś więcej napiszę, choć raczej zaskoczenia nie będzie i powtórzę to co opisałem kilka dni temu - rewelacyjna, piękna gra. Zrzut dla kolorytu. P.S. Pani Usterka towarzyszy nam pięć razy.
  10. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Bigby temat w Souls-like
    Nadciąga dodatek.
  11. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w Xbox Series X|S
    Klimat, muzyka, ten piksel art. Mocno trzymam kciuki, by projekt się udał.
  12. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Daddy temat w Forza Motorsport
    Ależ będzie grane.
  13. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na MBeniek temat w Ogólne
    Lubisz złych w Far Krajach - coś specjalnie dla ciebie.
  14. Sylvan Wielki opublikował(a) temat w Xbox Series X|S
    Zapowiada się znakomicie. Seria X/S otrzyma stosowne wsparcie w stosunku do poprzedniej generacji. Gra ma wylądować w Xbox Game Pass. Niestety przyjdzie nam poczekać do 2022r.
  15. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Grabek temat w Ogólne
    Najnowszy zwiastun. Zdecydowanie czekam.
  16. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na ogqozo temat w Ogólne
    Ano. Świetna gra.
  17. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Daddy temat w Forza Motorsport
    Godrizon 4 jest reprezentantem starej generacji, a wciąż prezentuje powalająco - szczególnie, gdy gramy na Serii X. Tu zapewne podkręcili oprawę i raczej ładniejszych/lepszych wyścigów w tym roku nie uświadczymy. Ja się cieszę, bo uwielbiam tę serię. Mam jednak nadzieję, że Motorspot i kolejna Hori wyjdą już tylko na Serii X/S - One(XS), wybacz staruszku.
  18. https://www.youtube.com/watch?v=4rQlyA5e1co&t=611s Według Digital Foundry mamy do czynienie z jednym z najlepszych usprawnień pomiędzy generacjami. Ulepszono tekstury, znacząco skrócono czas ładowania danych. Tryb 4k + 30 k/s, oferuję betonowe trzydzieści klatek, a natywne 4k gra utrzymuje niemal cały czas. Przy trybie wydajności rozdzielczość jest obniżona do 1520p przy zachowaniu wszelakich efektów i detali, a animacja to złoto w najczystszej postaci i wyświetlana jest w glorius stałych 60 klatkach.
  19. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na SzczurekPB temat w PS4
    @Okie from Muskogee nie kuś W sumie, jakby nie kombo Final VII, Raczet i Klank, Retunal , niedokończona Valhalla, to z chęcią bym ograł raz jeszcze, tym razem wykorzystując potencjał nowej konsoli. stanadby, jak już wspomniałem, rewelacyjna fabuła na pewno nie jest, ale ma kilka całkiem soczystych akcentów, które zostają w pamięci. Ogólnie tak na moje, to trochę za grzecznie było. Taki odpychający, brutalny świat aż prosi się o pociągnięcie za odpowiednie sznurki. Nie twierdzę, że zaraz ma być szokująco i z grubej rury niczym w komiksach Crossed (polecam ), ale mogli niczym Bret Easton Ellis w "American Psycho" nadać niektórym scenom nieco pieprzu. Niektóre postaci, czy sceny aż prosiły się by wrzucić całość na wyższy bieg. Dla przykładu ten motyw, choć akurat tu było niczego sobie:
  20. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Ogólne
    Tak. Wersja na Series X/S ma już oznaczenie X/S i jest darmowa - właśnie sprawdzam. Generalnie to zacząłem w Jedi Fallen Order grać kilka miesięcy temu we wstecznej w wykorzystując do tego oczywiście tryb wydajności (niższa rozdzielczość i 60 klatek). Było znacznie płynniej niż na poprzedniej, ale umówmy się 65 cali z 1080p niespecjalnie się kocha. W każdym razie jakiś czas później (o czym przecież była mowa) doszła łatka podbijająca rozdzielczość w owym trybie i stawiam, że było to 1440p. W takiej wersji grę ukończyłem. Z miejsca można było dostrzec wyraźnie ostrzejszy obraz i przy kombo 1440p i 60 klatek gra wyglądała już Szczerze, to zdziwiło mnie, że łatka pod aktualną generację ma mieć 4k/30k/s, 1440p/60k/s, skoro już wcześniej można było tak grac, chyba, że poprawili efekty, usprawnili wczytywanie, przypudrowali tekstury - ponczo teraz wygląda bardziej okazale. Poleciałem teraz na Kashyyk i faktycznie wygląda to ładniej niż podczas ostatniej wizyty. Jak ktoś nie miał okazji ograć przygód Cala, to zdecydowanie polecam. Ma swoje braki i wady, ale mnie miło ten tytuł zaskoczył. Jeżeli poprawią kilka aspektów, to kontynuacja może namieszać.
  21. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na SzczurekPB temat w PS4
    O panie. Z takim progresem drugie tyle. I bardzo dobrze, bo to świetna gra i miałem podobnie - im dłużej w nią grałem, tyle była przyjemniejsza w odbiorze. Świrusy karm ołowiem ile fabryka dała. Ogólnie chętnie poznam twoje zdanie po jej ukończeniu. Niby fabularnie nie jest to Spec Ops The Line, ale swoje momenty ma. I pamiętaj @standby, by po ukończeniu zabawy (koniecznie) obejrzeć dodatkowe zakończenie, które jest Ostatnio sprawdziłem Days Gone na piątce. Ależ to hula w 60 klatkach Mam nadzieję, że kiedyś będzie nam dane zagrać w kontynuację przygód pana Lee St. Johna. Dwójkę brałbym dej łan.
  22. Ja po siedmiu godzinach rozgrywki mam zaliczone 1/4 gry, zatem @Voytec tak, jak napisał pan Square - "Nie masz się co obawiać". Oczywiście gram niespiesznie. Podziwiam ten zachwycający świat. Gdy tylko zobaczę rarytanium, podobnie jak Schabek udaję się nie niego. Na złote śrubki i elementy skafandrów też poluję. Sądzę, że przejście gry, to okolice 16 godzin, a platyna minimum dodatkowe 4 godziny zabawy. Oczywiście można szybciej, ale to nie Call of Duty, by biegać na hurra z jednego punktu do drugiego. Przypominam też, że nowy Raczet i Klank ma sporo aktywności pobocznych - dodatkowe misje, czy kultowa arena walk Jeżeli chodzi o to sadzę, że podany przez Bryana z ps4trophies czas jest jak najbardziej osiągalny. Analizujemy poradnik, następnie na niezbyt wysokim poziomie zaliczamy tylko znaczniki głównych misji, wykonując przy tym wymaganą aktywność (zebranie pięciu złotych śrub). Tylko, że nie na tym zabawa wg mnie polega. Ale to tak, jak z Village, przechodzi się w czasie 14 godzin, a tak po prawdzie, na upartego grę można w 3-4 zaliczyć. Mniejsza o to. Jak już wspomniałem dwie strony temu. Gra jest kapitalna i prześliczna. Dbałość o najmniejsze detale wręcz poraża. Podam taki przykład. Jest sobie plansza. Ładnie to wygląda na zdjęciu, a gwarantuje, że na 65 " OLED czapki z głów I teraz robimy zbliżenie na te urocze, latające w tle robaczki. Obok Demon's Souls chyba najpiękniejsza gra w jaką grałem na obecnej generacji. P.S. @łom pytałeś Patricko o w A Crank in Time. Ta jest bardziej wymagająca i dłuższa przy tym, niż w Rift Apart. Co prawda zdobyłem ją ponad jedenaście lat temu, ale z tego co pamiętam, grę należało przejść dwukrotnie (aktualnego RiC wystarczy raz) i należało to zrobić na wysokim poziomie trudności. Ten oczywiście nie jest specjalnie wymagający, ale można było z dwa, trzy razy powtórzyć walkę z ostatnim bossem. RA można zaliczyć na każdym z dostępnych - gdzie na tym najniższym postać zginać nie może). Ogólnie polecam gorąco tę odsłonę.
  23. Sylvan Wielki odpowiedział(a) na Sylvan Wielki temat w Ogólne
    Sifu na nowej rozgrywce. Tym razem przedstawiono walkę w klubie.
  24. Już sprawdziłem. Trzeba wyjść z gry, nie do menu, a całkowicie ją zamknąć. Wówczas mamy angielskie głowy i polskie napisy. @Moldar

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.