Skocz do zawartości

The Order:1886


Zwyrodnialec

Rekomendowane odpowiedzi

@Maciomaniak

Wszystko fajnie pięknie, ale weź pod uwagę, że ekipa z dualshockers zrobiła po prostu zoom na tych screenach, dlatego 2,40:1 wypada lepiej. Dobry przykład na korzyść formatu 16/9 to pierwszy screen.

 

the-order-1886_comparison.jpg

 

Jak zapewne zauważyłeś na lewej stronie widać więcej. Nie wiem jak innym, ale mi chodzi właśnie o dodanie obrazu u góry i na dole, a nie robienie zoomu. Przy takim układzie jaki wolałbyś format?

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza

Czy Ty masz jakiś wielki problem z tymi grami na PlayStation którekolwiek? Bo to nawet zabawne nie jest, jak dosłownie wszystko hejtujesz.

 

W nienawiści do PlayStation tak wychowano mnie, pogódź się z tym.

Odnośnik do komentarza

Nie potrafię pogodzić się z fanatyzmem i zaślepieniem.

 

Porównanie może nie jest szczególnie trafne, ale też myślę, że perspektywa wiele tutaj zmienia. To nie jest 21:9, jak rozszerzone monitory, gdzie po prostu mamy dołożone więcej po bokach i 16:9 zyskuje. To 2.40:1, czyli obraz panoramiczny w oddaleniu względem 16:9, który zyskuje na obszarze rysowania. I uczuciu filmowości tak czy siak.

 

Dla wszystkich malkontenów głoszących, że to celowy zabieg mający zatuszować braki w mocy PS4 - The Order 1886 korzysta z rozdzielczości 1920x800 i do tego wykorzystuje 4xMSAA wygładzanie krawędzi (które jest bardzo wymagające). Ta kombinacja jest znacznie bardziej zasobożerna od 1080p.

Odnośnik do komentarza

@Moldar

Widzę, że nie zrozumiałeś więc masz wersję obrazkową. Nie chciało mi się rysować dodatkowego planu, mam nadzieje, że sam tekst wystarczy :D

 

2n7xh3.png

 

@Maciomaniak

Po twoim wpisie mogę śmiało zakładać, że PS4 jest za słabe na 1080p z 4xMSAA :P Spoko, niech RaD tworzy swoją wizję, ale mogą dać wybór co nie? Ja wolałbym obraz w wersji, którą przytoczyłem, bo wkurza mnie to, że część ekranu się marnuje.

Odnośnik do komentarza

Nie jest to samo. 16:9 to obszar, który zajmuje obraz na Twoim telewizorze (tak normalnie). Gra wygląda w 16:9 jak na tym zdjęciu i zajmuje cały obszar ekranu TV bez pasów. Proporcje 2.40:1 znacznie rozszerzają perspektywę o dodatek po bokach i zwiększają pole widzenia, ale przy tym nie odbierają nic z obrazu, który jest w proporcji 16:9. Nie tracisz, a zyskujesz.

 

Tam gdzie są pasy na dole i górze na moim obrazku, tam NIC nie ma. I nie powinno być w tej proporcji.

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie jest to papka marketingowa. Posłuże się twoim obrazkiem, po prostu sobie odwórć teksty. Ty chciałbyś aby pole po bokach było dodane, a to prostu jest przycięty obraz u góry i na dole :P

 

the-roder-aspect-ex-1.jpg?resize=798%2C4

 

Nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu. Prawie każdy uważa ten pomysł za chybiony, ale jak będzie w rzeczywistości to się okaże.

Odnośnik do komentarza

Definitywny post (tak, z neogafa), który udowadnia, że nikt z was nie ma racji ;p

 

 

If you're doing a comparison on a single screenshot and cropping it to fit your argument, you're being disingenuous.

Normally, when you switch from 16:9 to 2.37:1, you'll get a wider horizontal view assuming the same FOV. Here are 4 screenshots I just took from Borderlands 2 (I downsampled them from their original resolutions). I did not move the camera at all. I only changed resolution and FOV.

 

16:9 (fov 70)

 

12571044673_1c9c7a46e9_o.jpg

 

 

2.37:1 (fov 70)

 

12571044323_f8afb0b9e8_o.jpg

 

 

Now the only thing I did for those first 2 is change the resolution. You see that in the bottom one, you get a much wider view. This is normally how games work when you switch to different aspect ratios with the same FOV.

But if you're developing a game with a certain aspect ratio in mind, you're going to adjust the FOV to give you the view you want. In order to get 2.37:1 to have a similar view angle to 16:9, I have to lower the FOV tro 58.

 

2.37:1 (fov 58)

 

12571388574_995d7387a6_o.jpg

 

 

If the devs wanted to though, they could give you 16:9 AND a wider view simply by increasing the FOV.

16:9 (fov 80)

 

12571040163_8cf15879ee_o.jpg

 

 

So to sum up, neither aspect ratio gives you a wider view unless you stick to a single FOV. But there's NO REASON TO DO THAT. Devs will ajust BOTH field of view and aspect ratio to give you the vision they intend.

 

People who are cropping pictures to make one aspect ratio look superior to the other are missing the point that The Order is engineered with a specific aspect ratio in mind. It's not like the devs had the game at 16:9 up until they just randomly decided to change it to 2.4:1. The game is built from the ground up for a certain aspect ratio, the FoV is not going to be an issue.

 

 

BTW już we wtorek koło 16 zostaje wzniesione embargo i wylecą filmiki, tak jak to było z InFamousem :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...