Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra, z tymi imionami to mnie faktycznie poniosło, ale Geralt, mimo że imię na to nie wskazuje, to wiadomo, że jest nasz, słowiański na wskroś. Oczywiście gracze anglojęzyczni mają tu też swoje bonusy, jak np różne akcenty - np krasnoludy z twardym szkockim itp. Szkoda, że w polskiej wersji nie mówią np gwarą ze Śląska. 

 

No i tak  jak ktoś już pisał - zawsze gram w tym oryginalnym języku, w którym gra docelowo była produkowana, bo to właśnie ta wersja jest najbardziej dopieszczona. Większość obecnych produkcji ma tzw "performance capture", gdzie aktorzy oprócz rozmów, odgrywają całe sceny, fizycznie się wysilając i żaden  Boberek stojący z kartką w budce nie odda mi tych emocji, bo sam ich zwyczajnie nie będzie czuł (pomijam już częste przypadki nieznajomości kontekstu, czy zwyczajnie ch#jowy przekład). 

Więc może Kratos nie jest Brytyjczykiem/Amerykaninem, ale Christopher Judge już tak, a to on odgrywał rolę wrukwionego Spartiaty, a nie jakiś Dziurman (choć nazwisko ma świetne, pasuje na jakiegoś superbohatera). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Kiedys zagralem w Infamous po polsku bo tylko ta wersja byla dostepna na polskim PSNie wiec niestety musialem to przebolec, ale procz tego gardze polskim dubbingiem z pasja. Karygodne bledy w tlumaczeniach, doslowne przeklady i patetycznie brzmiace kwestie psuja mi cala przyjemnosc. Czasem napisy wlacze, ale i tak wole grac bez. 

Polacy na dubbingu sie nie znajo, a maja czelnosc nawet Buggsa spolszczac.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Polski dubbing  zwyczajnie psuje klimat, dlatego za brak wyboru w postaci kinowego spolszczenia należy się wp.ierdol (killzone 2/3, until dawn, order, Spider-Man, hitman absolution itd.). Jest jednak pare wyjątków jak oczywisty Wiechu i np. mniej oczywisty, ale też bardzo dobry i pasujący do konwencji dubbing w Puppeteer (tutaj ci teatralni aktorzy pasowali jak ulał).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Yap napisał:

Kiedys zagralem w Infamous po polsku bo tylko ta wersja byla dostepna na polskim PSNie

 

Ło koreła, z tym tytułem wiąże się chyba mój największy cringe, jeśli chodzi o polski dubbing. 

Też byłem zmuszony tak grać, bo wersja pudełkowa również miała tylko polski, no i ta ostatnia walka z Kesslerem, moment kiedy na arenę wkracza Zeke i krzyczy... Polecam sprawdzić obydwie wersje na YT, dopiero po latach, gdy uzupełnieniłem kolekcję o wydanie anglojęzyczne, zrozumiałem głupotę polskiego tłumaczenia. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.11.2018 o 10:18, easye napisał:

"Bluber juz sprawe wyjasnil" xDDDDDDDD No akurat zdanie goscia co nawet w Wiedzmina grał po angielsku mało mnie interesuje. Poważnie czytając te forum mam wrażenie, ze ludzie po prostu rodzimego jezyka nie lubia, albo psiocza dla zasady. Dla przypomnienia włączyłem swoja walke z Walkiria - jak dla kogoś to jest drewniany dubbing to niech wymieni, które polskie podkłady w ostatnich grach mu podobały... (założe się, że zadne, bo te same osoby w każdej dubbingowanej grze od początku forum zawsze piszą to samo.), same słowa "chłopcze" w tej grze nie brzmią gorzej niz Booooooy w angielskiej wersji.

 


a) do minuty CZWARTEJ da się wychwycić: "uważaj ojcze!", "uważaj!", "królowa!" (dalej nie dałem rady, walka bardzo słaba i padłeś) - mylślę, że tak rozbudowane kwestie spokojnie obalają argument o drewnianym dubbingu,

b) zauważyłem, że jesteś tak oddanym rycerzem języka polskiego, że film wrzuciłeś jako "Valkyrie Queen Boss Fight".

Tak sobie tylko bekę kręcę -_-

Odnośnik do komentarza

Zacząłem grać jednak od nowa po tej prawie 3-miesiecznej przerwie. I gierka robi wrażenie, zwłaszcza walka. To jest bardzo dobrze zrobiony element rozgrywki. Bo kombinacji i dowolnych ciosów jest dużo. Fajnie się gra w trybie Wyzwanie bo walki są trudniejsze i wymagają ciągłej zmiany taktyki.

 

Nie, nie grajcie w to po polsku. To niefajne. 

 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Niestety tak nie bedzie. I to jeszcze dlugo. Zobacz ze dopiero teraz w sumie wykorzystano potencjal obecnej generacjoprzejscia. 

Osobiście wolalbym zeby ucinali pepowine na starcie no ale i tak 99% graczy mnie zayebie minusami. Inna sprawa ze poki jest crossgen to twórcy maja łatwiej bo nie ma spiny, szybsza droga do sukcesu niz skupianie sie tylko na nowym sprzecie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, II KoBik II napisał:

Niestety tak nie bedzie. I to jeszcze dlugo. Zobacz ze dopiero teraz w sumie wykorzystano potencjal obecnej generacjoprzejscia. 

Osobiście wolalbym zeby ucinali pepowine na starcie no ale i tak 99% graczy mnie zayebie minusami. Inna sprawa ze poki jest crossgen to twórcy maja łatwiej bo nie ma spiny, szybsza droga do sukcesu niz skupianie sie tylko na nowym sprzecie. 

Nie byłoby problemu gdyby dodali wsteczną kompatybilność, ale firmy po premierze PS3(na początku było co prawda) zlały temat, bo za dużo roboty z przenoszeniem na bebzony IBM:reggie:

Teraz nie widzę problemu skoro PS5 i pewnie następny X będą na AMD, ale tu znowu dochodzi kwestia chęci trzepania kasy na głupich portach z wcześniejszej generacji:nvmnd:

Odnośnik do komentarza

No plotki o wstecznej na PS5 są dość często powtarzane, więc może coś jest na rzeczy...
Kiedyś sam byłem z tych, co chcieliby wersję na stare sprzęty, bo dość długo trzymałem się PS3 i PS4 kupiłem dopiero w 2015, ale teraz już jakoś mentalnie przygotowuję się na koniec obecnej generacji i nie mam nic przeciwko zlaniu starej - tu mam w co grać, zaległości jeszcze długo będą rozgrzewać żyletę, więc nowe tytuły na PS4 jak dla mnie mogłyby przestać wychodzić choćby i zaraz :)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Wredny napisał:

No plotki o wstecznej na PS5 są dość często powtarzane, więc może coś jest na rzeczy...
Kiedyś sam byłem z tych, co chcieliby wersję na stare sprzęty, bo dość długo trzymałem się PS3 i PS4 kupiłem dopiero w 2015, ale teraz już jakoś mentalnie przygotowuję się na koniec obecnej generacji i nie mam nic przeciwko zlaniu starej - tu mam w co grać, zaległości jeszcze długo będą rozgrzewać żyletę, więc nowe tytuły na PS4 jak dla mnie mogłyby przestać wychodzić choćby i zaraz :)

Ja chcę wsteczną tylko po to żeby nie musieć trzymać kilku sprzętów na półce co przy małej ilości miejsca jest jednak denerwujące. Poza tym byłby ciekaw czy gry ze "starej" chodziłyby choć trochę lepiej na "nowej". Już nie mówię o PS3, bo to programistyczny koszmarek, ale to co jest na PS4 byłoby glanc.

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.11.2018 o 19:06, McDrive napisał:

Ja chcę wsteczną tylko po to żeby nie musieć trzymać kilku sprzętów na półce co przy małej ilości miejsca jest jednak denerwujące. Poza tym byłby ciekaw czy gry ze "starej" chodziłyby choć trochę lepiej na "nowej". Już nie mówię o PS3, bo to programistyczny koszmarek, ale to co jest na PS4 byłoby glanc.

Oby bo już mam powoli tego dość, że 3 generacje z rzędu płacę za residenta 4:) Właśnie dlatego wróciłem do grania na PC, kupuję grę raz i mam na wieki wieków jeszcze z patchami od moderów..Ostatnio naszła mnie chęć żeby pograć w sobie w MGS' a 3 którego przeszedłem na ps2 a potem na ps3 i co? Okazuje się, że przy tej konfiguracji sprzętów jaką mam obecnie mogę sobie pomarzyć i zostaje mi ponowne kupno ps3 albo vity..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

O Valhallo , wiem, że ta gra to prawie clear Sony-made, ale wykładam na to wszystko co mam. Gra się wyśmienicie na bogu wojny. Dawno mi tak nie podszedł system walki jak tutaj. Oprawa, relacja z bojjj, klimat (ta mgła omg), świetna eksploracja (i w dodatku niezbędna na tym poziomie trudności), bestiariusz, różne możliwości. Drażni mnie tylko mapa. Mógłbym w to grać bez przerwy! 

 

Edit: @Rozi jak konsekwentnie smutuje każdy plus dla tej gry xd

Edytowane przez Wiolku
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Ja wróciłem do gry i lecę GmGoW na NG+. Eksploracja podoba mi się bardziej niż przy premierze, ale dalej boli mnie słaby design kostiumów i proces ich ulepszania, bo większość rzeczy jest po prostu zbędna, a jak już moglibyśmy coś fajnego zrobić, to dopiero pod koniec gry dostaniemy to w łapy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Square napisał:

ale dalej boli mnie słaby design kostiumów i proces ich ulepszania, bo większość rzeczy jest po prostu zbędna, a jak już moglibyśmy coś fajnego zrobić, to dopiero pod koniec gry dostaniemy to w łapy.

Najlepszy kostium to zdecydowanie ten z początku gry, reszta pasuje jak pięść do oka. Designerzy nie popisali się, w dwójce liczę, że spędzą przy tym elemencie gry więcej niż jeden wieczór.

 

4 minuty temu, Pupcio napisał:

Przecież sony mówiło że ludzie nie chcą grać w stare gry xD 

Teraz tak mówi, bo PS3, a 4 to zupełnie dwa inne światy i więcej by było z tym zachodu niz korzyści Plotek, że PS5 odpali gry z tej generacji jest już mnóstwo.

https://www.eurogamer.pl/articles/2018-10-08-patent-sony-sugeruje-wsteczna-kompatybilnosc-na-ps5

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, YETI napisał:
Godzinę temu, Square napisał:

ale dalej boli mnie słaby design kostiumów i proces ich ulepszania, bo większość rzeczy jest po prostu zbędna, a jak już moglibyśmy coś fajnego zrobić, to dopiero pod koniec gry dostaniemy to w łapy.

Najlepszy kostium to zdecydowanie ten z początku gry, reszta pasuje jak pięść do oka. Designerzy nie popisali się, w dwójce liczę, że spędzą przy tym elemencie gry więcej niż jeden wieczór.

Jak najbardziej się zgadzam. Dużo lepiej by wyszło jakby dali wybór designu każdego stroju, bo teraz jesteśmy z góry skazani na te trzy domyślne, a z reguły najlepsze są te w pełnej zbroi. Nawet nowe stroje w NG+ są dostępne tylko w jednym typie (zbroja), które mają się nijak do Kratosa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...