Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.07.2020 o 21:59, krzysiekp392 napisał:

Nie żeby to miało dla mnie jakieolwiek znaczenie, ale ciekawi mnie, czy i kiedy MS i Sony odetną trupy w postaci X360 i PS3 od sieci. MS już dawno mógłby to zrobić, ze względu na wsteczną na One.

 

na PS3 już wyrzucili promocje z psstore (ostatnia była bodajże na święta 2019), więc pewnie już niedługo, może kwestia roku albo i nie

Edytowane przez Ludwes
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2020 o 19:38, Ludwes napisał:

Czy ktoś tutaj miał okazję oglądać ten trailer w tym 2004 roku? Ludzie szaleli na punkcie tej gry i nie mogli się doczekać premiery, ale i co niektórzy płakali, bo to już nie Resident Evil, którego znają z pierwszego playstation?

 

W sumie nie pamiętam jakoś szczególnie tego konkretnie trailera, choć raczej sprawdzałem wtedy co głośniejsze zwiastuny. Bardziej utkwił mi w pamięci ten pierwszy, "prototypowy" (wizja gry, którą RE4 w rezultacie się nie stało). RE4 przed premierę i w jej okolicach nie podniecał mnie specjalnie z dwóch prostych przyczyn: status exa na konsolę, której nie mam, oraz zasadnicze zmiany w gejmpleju, którym jako stary gejmingowy konserwatysta, jakoś specjalnie nie ufałem. Myślę, że nie tylko ja miałem takie odczucia, bo nie przypominam sobie jakiegoś potężnego hype'u, chociażby na FPE. No ale nie powiem, oceny w PE i ogólna ekscytacja "branży" po trochę się udzielały.

 

Koniec końców, zagrałem dopiero w 2012 xd.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, kotlet_schabowy napisał:

 

W sumie nie pamiętam jakoś szczególnie tego konkretnie trailera, choć raczej sprawdzałem wtedy co głośniejsze zwiastuny. Bardziej utkwił mi w pamięci ten pierwszy, "prototypowy" (wizja gry, którą RE4 w rezultacie się nie stało). RE4 przed premierę i w jej okolicach nie podniecał mnie specjalnie z dwóch prostych przyczyn: status exa na konsolę, której nie mam, oraz zasadnicze zmiany w gejmpleju, którym jako stary gejmingowy konserwatysta, jakoś specjalnie nie ufałem. Myślę, że nie tylko ja miałem takie odczucia, bo nie przypominam sobie jakiegoś potężnego hype'u, chociażby na FPE. No ale nie powiem, oceny w PE i ogólna ekscytacja "branży" po trochę się udzielały.

 

Koniec końców, zagrałem dopiero w 2012 xd.

przeca RE4 to juz nie survival ani horror tylko zwykle action Adventure :( Nie wiem czemu tego jeszcze nikt nie napisali, ale prawdziwe Resident Evil to z ery Playstation. Dalej juz tylko szyld i nowa mechanika bez juz nawet ducha tej gry. 

Odnośnik do komentarza

Obie decyzje, ta dotycząca Re4 i Re7 były zasadne i z perspektywy czasu chyba dobre dla serii. Być może gdyby seria nie ewoluowała mogłaby skończyć już dawno, podzielić los Silent Hilla np. 

 

A tak, Resident 4 okazał się kosmicznie grywalną pozycją. Już nie typowym survivalem, ale jednak niezwykle klimatyczną produkcją. Tak samo Re7. 

I tak myślę że teraz nie ma co narzekać, szczególnie gdy seria podzieliła się na 3 nurty (główne, remaki, revelations). 

 

Być może dzięki temu seria pomimu ponad dwudziestu lat, jest na topie. Patrząc np na serię którą również uwielbiam czyli Gears of War, zawsze gra mi się w to dobrze, tylko już wszystkie motywy się zna praktycznie i tam widziałbym rewolucję na miarę Re4 (np zrobienie z GoW horroru) 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2020 o 19:38, Ludwes napisał:

Ja wiem, że Resident Evil 4 co jakiś czas jest tutaj tematem dyskusji, ale za każdym razem, kiedy trafiam na ten trailer, to nie potrafię wyjść z podziwu. Ku.rwa, ogralem tę grę, a mimo to patrzę na ten filmik i mam ochotę, żeby ograć ją znowu. Jestem ciekawy, jak zareagowałbym, gdybym cofnął się w czasie i zobaczył to te 16 lat temu - pewnie bym się zes.rał z wrażenia. Czy ktoś tutaj miał okazję oglądać ten trailer w tym 2004 roku? Ludzie szaleli na punkcie tej gry i nie mogli się doczekać premiery, ale i co niektórzy płakali, bo to już nie Resident Evil, którego znają z pierwszego playstation?

 

Te posty powyżej trochę mają rację, że hype'u specjalnie nie było w Polsce. Jednak GameCube w 2004 roku w Polsce to była niszowa sprawa. Tutaj zwłaszcza. PSX Extreme zaczął pisać o tej konsoli, ale traktował ją bardzo po macoszemu, największy producent gier w historii był opisywany trochę jako jakaś egzotyka dla dziwaków. Posiadacze konsol Nintendo zazwyczaj siedzieli na paru innych forach, które chyba już co do jednego nie istnieją (no, powiedzmy że w jakiejś formie duch truchła forum Neo Plus nadal istnieje; zresztą to też o czymś świadczy, że akurat w dziale Nintendo to tam nadal jest chyba więcej postów, niż tutaj).

 

Na Zachodzie hype był dużo większy, Resident był kultową marką, a i konsole Nintendo nie były jakimś rarytasem (chociaż o tym, że to exclusive dla GameCube'a sporo się gadało - wiadomo, że nadal dość sporo osób tej konsoli nie kupiło).

 

Płakać raczej nie płakali, może pojedyncze przypadki. Oczywiście było zastanawianie się niektórych, co tutaj zostanie ze starego Residenta i czy zachowają "ducha" serii, ale bez przesady. Wiadomo, że trailerowo gra wyglądała jak nowa generacja.

 

 

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, C1REX napisał:

Death Stranding chyba nie jest od Sony. Kojima jest niezależny i Sony kupiło wyłączność na krótki czas.

 

Gra jest fundowana przez Sony i na ich silniku Decima więc jak najbardziej jest od Sony, na PC po prostu wydaje ją 505 Games 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, bluber napisał:

 

Gra jest fundowana przez Sony i na ich silniku Decima więc jak najbardziej jest od Sony, na PC po prostu wydaje ją 505 Games 

Ciekawe. Czyli Kojima jest niezależny, ale Sony zrobiło deal na tą jedną grę i marka Death Stranding należy do Sony? Czy Kojima jest jednak częścią Sony?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, C1REX napisał:

Ciekawe. Czyli Kojima jest niezależny, ale Sony zrobiło deal na tą jedną grę i marka Death Stranding należy do Sony? Czy Kojima jest jednak częścią Sony?

 

Kojima Productions jest niezależne, Death Stranding zostało stworzone w partnerstwie z Sony, na ich silniku i wydana na PS4 przez Sony IP z tego co można znaleźć w necie należy do Sony.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2020 o 18:38, Ludwes napisał:

 

Ja wiem, że Resident Evil 4 co jakiś czas jest tutaj tematem dyskusji, ale za każdym razem, kiedy trafiam na ten trailer, to nie potrafię wyjść z podziwu. Ku.rwa, ogralem tę grę, a mimo to patrzę na ten filmik i mam ochotę, żeby ograć ją znowu. Jestem ciekawy, jak zareagowałbym, gdybym cofnął się w czasie i zobaczył to te 16 lat temu - pewnie bym się zes.rał z wrażenia. Czy ktoś tutaj miał okazję oglądać ten trailer w tym 2004 roku? Ludzie szaleli na punkcie tej gry i nie mogli się doczekać premiery, ale i co niektórzy płakali, bo to już nie Resident Evil, którego znają z pierwszego playstation?

mialem to szczescie? ze gralem na premiere na Gamecube i fakt srodowisko moich kolegow bylo mocno nastawione na nie,  ze leeee to juz nie jest klasyczny resident, z perpsektywy czasu wydaje mi sie ze bylo to spowodowane tym ze nie mieli tej gry na czym ograc, 

 

mnie gra tak pochlonela ze 2 razy pod rzad skonczylem a ogolnie skonczylem ja z 10 razy xd  koledzy ktorzy plakali ze to juz nie resident, szybko zmienili zdanie gdy wpadali do mnie do domu zeby pograc 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...