Skocz do zawartości

Konsolowa Tęcza


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto za taką kasę to ciężko powiedzieć, zależy co tam zaaranżowali. Ostatnio byłem we Wrocku na koncercie muzy z FF i dałem niewiele mniej, no ale np. część poświęcona FF 7 (czyli połowa całego koncertu) to nie było po prostu zagranie muzyczki z gry, tylko potężny medley z określonymi motywami tematycznymi (Sephiroth, Aerith) i oryginalną aranżacją spajającą wszystkie kawałki w jedną całość, którą przeżywało się jak dobrą historię. Także nie żałowałem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio w podcaście Rock i Borys, ten drugi poruszył ciekawy temat. Mianowicie że Unia Europejska próbuje wymusić na tych największych dostawcach by można umieszczać na ich platformach inne sklepy, aplikacje itp.

 

Nie wiem na ile zweryfikowana jest ta informacja, za przykład podawał Apple że taki moloch a musiał iść na ustępstwa. 

Ciekawe ale nie wiem czy realne, chociaż trudno przewidzieć co będzie za kilka lat

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, drozdu7 napisał:

Ostatnio w podcaście Rock i Borys, ten drugi poruszył ciekawy temat. Mianowicie że Unia Europejska próbuje wymusić na tych największych dostawcach by można umieszczać na ich platformach inne sklepy, aplikacje itp.

 

Nie wiem na ile zweryfikowana jest ta informacja, za przykład podawał Apple że taki moloch a musiał iść na ustępstwa. 

Ciekawe ale nie wiem czy realne, chociaż trudno przewidzieć co będzie za kilka lat


Tak ale to się tyczy systemów operacyjnych dostępnych na różnych urządzeniach. 

Odnośnik do komentarza

To niepopularne o tym pisać, ale tak to niestety wygląda. Konsole nie umierają, ale są w stagnacji. Dlatego zarówno Sony jak i Xbox są zmuszeni szukać  źródeł dochodów poza tradycyjnymi konsolami.  A zjawisko ekskluzywności sprzętowej, czyli gier wychodzących na jedną konkretną konsole będzie coraz rzadsze (z wyjątkiem Nintendo na razie) 

 

 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Beelzeboss napisał:

Xbox bedzie musiał wydawać wszedzie, bo nikt nie chce ich konsol. Sony bedzie musiało wydawac na pc, bo maja chore budzety gier. U nintendo po staremu do końca swiata.

 
Myślę, że gdyby Nintendo teraz wydało Zelde Breath of the Wild na PC, PS5 i Xboksy w zremasterowanej grafice 4k/60fps to by sprzedali miliony egzemplarzy w pełnej cenie. 
 

Zobaczymy ile sprzedadzą „Switcha 2”. Jeśli z jakiegoś powodu sprzedaż następcy nie tak będzie tak wysoka jak teraz Switcha to będą się ratować wydawaniem gier na inne platformy. 

Odnośnik do komentarza

Nintendo musi się wywrócić jak kiedyś Sega żeby stało się multiplatformowym graczem. Byli blisko z WiiU i nie byli pewni sukcesu Switcha to eksperymentowali z mobilkami. Z tego co pamiętam nie byli zadowoleni z wyników finansowych swoich gier na platformach mobilnych. 
 

Zdegradowanie do wydawcy zawsze odziera producenta z tej magi u pieprzu :)  gierki będą oceniane na równych prawach i nie będzie już patrzenia przez pryzmat eksa. 
 

Było to widać jak Sega przeszła na taki model, jak gry z Xboxa zaczęły wychodzić na PC czy teraz gierki z Sonki.  Nintendo też to spotka jeśli kiedyś się to stanie. 

Odnośnik do komentarza

U Nintendo wszystko to kwestia tego czy wstrzelą się ze sprzętem i gadżetami. 

 

Jabym nie przesądzał sukcesu Switcha 2, gdy Switch debiutował, to nie było rynków przenośnych pecetów. Casuale mogą stwierdzić, że nie mają po prostu powodu przesiadać się nowe Nintendo, a inni, że rynek przenośnych pecetów oferuje więcej.

Odnośnik do komentarza

Wii U miało najtragiczniejsze gry na premierę w historii konsol Nintendo. 3DS też tak sobie i też sprzedażowo leciał tragicznie ale go odratowali bo na PS Vita było jeszcze gorzej. Z Wii U tak łatwo nie mieli, była dobra alternatywa. 

 

Wydaje mi się ,że Nintendo odrobiło lekcję i są świadomi ,że ich konsolę kupuje się dla exów a nie multiplatform. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał:

Wii U miało najtragiczniejsze gry na premierę w historii konsol Nintendo. 3DS też tak sobie i też sprzedażowo leciał tragicznie ale go odratowali bo na PS Vita było jeszcze gorzej. Z Wii U tak łatwo nie mieli, była dobra alternatywa. 

 

Wydaje mi się ,że Nintendo odrobiło lekcję i są świadomi ,że ich konsolę kupuje się dla exów a nie multiplatform. 

 

Ja to pamiętam trochę inaczej. Na WiiU było więcej dobrych exow niż na Xone i PS4 razem wziętych. Przecież przez połowę swojego żywota Switch leciał na konwersjach z WiiU właśnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...