Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie jedyny problem to fakt że czasami zmieniają się postacie w drużynie i trzeba im przekładać materie, wtedy zaczyna się chaos, bo ciężko mieć wypracowany system przez całą grę, chodzi o rozdział kto ma jakie materie. Trzeba się uczyć na nowo bo nie każdy ma tyle samo miejsc na kulki. Najważniejsze to rozwijać różne materie naraz, kupować zawsze nowe w sklepach i zawsze trzymać wsadzone te któe zwiększają ilość HP i MP.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na razie mam początek trochę się odbiłem bo jednak ja doceniałem z oryginału turowy system walki był taki spokojniejszy i mogłem na spokojnie sobie poukładać.Co nieco z materii pamiętałem więc na razie sobie radzę choć niektóre z nich mają zawiłe opisy i nie kumam do czego służą :)
Uwielbiałem FF VII i VIII
, ale remakeowi też dam szansę jeszcze jakiś czas bo ogólnie lubię takie klimaty. Zobaczymy jak się odbiję to już pewnie nie wrócę ale jeszcze się pobawię może się wciągnę.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pograłem i przeszedłem chapter bodajże 6 i już po tych platformach jak się biegało było fajnie, więcej walk rozkręciło się nieco.

A powiedzcie mi proszę bo moja materia np cure ma już awans na kolejny poziom czyli cura ale jak używam podczas walki to cały czas mam cure czy gra z automatu używa mocniejszej wersji czy trzeba to gdzieś zmienić?

 

Ogólnie trochę się pobawiłem wczoraj walką i zacząłem używać ataków specjalnych innych postaci bez przełączania się między nimi tylko przez command i zmianę L2 R2 szybciej jestem w stanie wyprowadzać ataki, powoli się docieram :D

Odnośnik do komentarza

Gram od jakiegoś czasu w ten FF VII Remake, ale powiem szczerze, że oczekiwałem więcej. :)

 

Jestem co prawda na 11 chapterze, ale widzę, że gra mnie już niczym nie zaskoczy. 

 

Oryginalne FFVII przeszedłem w życiu tylko raz, ale w miarę dobrze pamiętam tę grę. 

 

Generalnie na plus jest graficzka (wersja na PS5) i mega klimatyczna muzyka. Ładowanie to jakiś szok, bo po kilku sekundach od odpalenia konsoli jesteśmy od razu w grze :blink: 

Technicznie jest zatem pełen szac. 

 

Delikatnych zmian w fabule nie oceniam źle, bo mam do tego zdrowe podejście, nie usiadłem do tego tytułu oczekując odtworzenia 1:1...

Jednak nuży mnie strasznie powolne tempo tej gry, walka bardziej przypominająca slasher, niż grę RPG.

Irytujące są te sidequesty, gdy wątek główny na chwilę stanie w miejscu. Lokacje sprawiające wrażenie dużych, a tak naprawdę są to makiety z kilkoma uliczkami na krzyż - trochę nie jest to godne gry z 2020 r. 

Moim zdaniem gdyby tempo gry było szybsze, a nie rozwleczone na siłę, to spokojnie zmieściliby się z całością historii, skupiając się na konkretach. 

 

Trochę się dziwię, że gra ma tak wysokie oceny, bo dla mnie to taki średniak i nie do końca udało się odtworzyć ten genialny, ciężki klimat oryginału. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak sobie gram spokojnie, ale powiem Wam, że do starego oryginału nie ma startu. Ogólnie grafika mi się podoba, system walki też nawet ok, ale wszystko tak rozwleczone, wiecznie 2 postaci w drużynie, jestem w 9 rozdziale i summona użyłem może 4 razy a wychodzi, że to połowa gry. Misje poboczne wynieś, przynieś, pozamiataj.

Wolałbym żeby ta gra trwała 8 godzin i była napakowana akcją i porządnymi walkami, a tak jest rozwleczona na maksa i zaczynam czuć znużenie całą historią.  Lubię gry przechodzić w całości jak już zacząłem, ale jak tak dalej pójdzie to będzie Final pierwszą grą od dłuższego czasu, którą przerwę w połowie.

Odnośnik do komentarza

Nie mogę powiedzieć czy oddała w pełni klimat oryginału bo grałem w nią ponad 20 lat temu, ale z tego co pamiętam to summonami można było walczyć w każdej walce. Jestem w 9 rozdziale i jakoś mi brakuje polotu w tej grze.
Nie twierdzę, że jest zła bo nie jest, ale jakoś mnie nie porwała choć taki niedosyt czułem od jakiegoś 5 rozdziału i tak co chapter mam nadzieję, że się rozkręci :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Square i Epic szaleją, FF7 Remake Intergrade za 370zl :rofl:

 

rozumiem ze z DLC ale to cyfra i prawie 2 letnia gra, tylko na Epic Store (Steam to jeszcze mozna pomyyyyslec)

nie ściągam torrentow od czasu kiedy Steam zaczął mieć letnie/zimowe przeceny.....ale chyba czas to zmienić

Odnośnik do komentarza

Part 2 to już wyjdzie na PC pewnie równolegle z wersjami na PS5, więc nie powiedziałbym, że nikogo

 

ogra każdy kto nie sfrajerzył się zakupem PS5 beta od skalperów. Tak czy siak, zakupię za 15 lat jak wyjdzie całość

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...