Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze, że już dawno nie byłem tak bardzo rozdarty w kwestii oceny jakiegoś tytułu. Sinusoida wrażeń jest ogromna. Od totalnego „wow ale to było dobre” aż po „‚matko niech to się już kończy bo mam dość”. I tak jest co godzinę. Człowiek męczy się momentami okrutnie, zmusza się żeby pchnąć fabułę dalej a potem wsiąka na kolejne godziny i zapomina o smaku govna, które towarzyszyło nam chwile wcześniej i wręcz odrzucało od konsoli. Nawet ocena grafiki czy technikaliów jest tak trudna, że chyba bym się jej nie podjął. Absolutnie topowe efekty cząsteczkowe i świetlne. Mega wykonane i animowane postacie główne, bossowie czy przeciwnicy. A obok tego tekstury pamiętające PS2 i tu nie chodzi tylko o te nieszczęsne drzwi bo takich kwiatków jest wszędzie pełno. Włącznie z rozmazanymi paćkami tła - koszmar do potęgi. Nawet nie wiem czy potrafiłbym komuś tę grę polecić... osobiście wsiąknąłem na te 40+ godzin. Na tyle mocno, że rozważałem second run na hardzie ale chyba odpuszczę. Strasznie nierówny tytuł i jako, że nie jestem uber fanem oryginalnej VII (raczej jestem w obozie tych osób, które wolały ósemkę) to bawiłem się świetnie. Mam jednak nadzieje, że kolejny part poprawi chociażby questy poboczne, nie będzie wsadzał kvtasa w oczy marnymi teksturami i usprawni pacing gry bo ten zaserwowany tu leży i kwiczy. O ile ktoś kto projektował cały tytuł w ogóle zadał sobie jakikolwiek trud żeby rozgrywkę wyważyć chociaż trochę. Wydaje mi się, że nie bo ciągnących się, nudnych, brzydkich  i wywołujących odruch wymiotny, momentów jest aż nadto.

Chyba najlepszym określeniem poziomu całości będzie takie stwierdzenie: 

Jeśli kupiłbym na premierę za 250zł to bym żałował. Mimo wszystko. Za darmo w plusie czy za połowę ceny jak najbardziej brać i grać. 

Edytowane przez _D23
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Cholera, minęło trochę czasu od zakończenia przeze mnie tej przygody i powiem szczerze... ciągnie mnie jak cholera żeby wrócić do tego świata. 
Na szczęście jak w końcu zaopatrzę się w PS5 to w okolicach premiery part II, Intergrade wjedzie jak złoto. 
Czekam z wiadomo czym, z wiadomo gdzie ufff :banderas::banderas:

Odnośnik do komentarza

Wlasnie wymeczylem po przeszlo 2 tygodniach. Czas na male podsumowanie.

Musze od razu przyznac ze gdyby nie to ze gralem w pierwowzor kiedys na PSX to prawdopodobnie odinstalowal bym to po kilku godzinach, a tak to 37 godzin, glownie nudy i meczarni. Fabularnie malo pamietalem w ogole z oryginalu, zreszta nigdy nie ukonczylem, ale umowmy sie, jest to slaba historia dla malych dziewczynek a do tego dziurawa i fatalnie opowiedziana. Nie ma w tej grze zadnych ciekawych rzeczy ktore by jakos podawaly historie o uniwersum, slabo rozwiniete watki postaci glownych, fatalne questy poboczne.

Lokacje rozwleczone do granic mozliwosci, pierwszy raz sie zaczalem zastanawiac przy rozdziale w tunelach ze cos sie to dluzy mocno, ze w tym oryginale chyba tego nie bylo to postanowilem sprawdzic na youtube i rzeczywiscie. Takie wydluzanie na sile gierki majace miejsce praktycznie w kazdym rozdziale, momentami juz sie od tego chcialo rzygac. Nie wiem co ci ludzie maja z tymi rimejkami, RE3 za krotki, ten za dlugi. Na domiar zlego wiekszosc z lokacji wyglada slabo. Juz wspominalem, ze kontrast sylwetek postaci jest komiczny, glowni bohaterowie chodzace chinskie bajki, poboczni npc jak Fallout 4. To juz mogli wszystkich dac na bajkowo, chociaz w sumie nie, bo az mnie skreca jak sobie przypomne Tife z tymi wielkimi cyckami. 

Walka bardzo nierowna, chaotyczna i zamieniajaca sie w zrecznosciowke jak przychodzi do walki z bossami humanoidalnymi. Sam system materii nie jest ani ciekawy ani skomplikowany, nie pozwala za bardzo na jakies fajne buildy czy cos w tym stylu. W ogole ciezko to nazwac rpgiem, taki typowy korytarzyk ktory sie ciagnie w nieskonczonosc.

Slabo zrealizowany dzwiek, pisalem o tym wczesniej, nakladajace sie na siebie dialogi, zremasterowana muzyka z oryginalu raczej drazni, zwlaszcza takie lokacje jak dom Aerith gdzie brzmi jak taka typowa ambientowa muzyczka z bajek dla dzieci z lat 80-90.  

No nie chce mi sie juz pisac nawet o tym, na nastepna czesc nie czekam. Gierka takie 3 w porywach do 4 na 10.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ok, słaby jestem w te kulki. Jakieś pomysły na co stawiać? I czy trzymać gile, czy wydawać na potiony bo ekipa przy walkach z bossami łyka je aż zdrowo. Materie kupować (ATB stagger/HP UP/MP UP/element) czy szukać bo od kujona można tylko po jednej po taniości kupić, c'nie? Mongolskie monety wydawać w pierwszej kolejności na pakiety do broni, a co potem?

Taki zestaw mam przy etapie z wagonami:

Cloud: 

Hardedge, caliginous bracelet, power wristguards

materie: broń - elemental + fire, steadfast block

            armor - healin + revival, first strike

summon: Ifrit

 

Tifa:

na razie sonic strikers ale jak nabiję focused strike to przerzucam się na feathered gloves, studded bracer, power wristguards

materie: broń - ice + deadly doge, steadfast block + lightning

            armor - healing + chakra

summon: shiva

 

Arith: 

mithril rod

materie: broń - wind + warding, MP UP, assess

            armor - prayer + healing

summon: chocobo

 

Barret pójdzie później pewnie w tank + bariera.

 Czy to ważne gdzie lądują materie, na armor czy bronie? oprócz oczywiście elemental + żywioł z wiadomych przyczyn.

Odnośnik do komentarza

Materie wykupuj na bieżąco, co prawda niektóre można tylko w ilości 1 szt (te najmocniejsze).

 

Nie ma znaczenia gdzie wkładasz kulki, poza wyjątkiem o którym wspomniałeś.

 

Ja polecam zrobić z Clouda tanka (cover + ta materia która ogranicza obrażenia w czasie blokowania, nie pamiętam teraz nazwy).

 

Itemki śmiało łykaj, bo na hardzie nie da się z nich korzystać wcale (jeśli celujesz w platynę).

 

Poza tym nie wiem co poradzić, generalnie trzeba się pobawić i znaleźć swoje ulubione kombinacje materii. Jeśli czeszesz na bieżąco lokacje i sklepy z itemów i materii to nie ma większych problemów z bossami.

 

Jak będziesz miał możliwość to wróć do koloseum i zrób wszystkie poboczne misje dla każdej postaci - jest tam dobry stuff do wygrania.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
3 godziny temu, Basior napisał:

Pytanko. A jak to właściwie kupić? To będzie na płytce? Jako całość wtedy trza jak na płycie? Czy zwykłe dlc do gry? Mam swoją wersję ff7r na płytce w wersji takiej pół kolekcjonerkiej. Będzie cos takiego też do dlc?

 

10 czerwca będziesz mógł pobrać na PS5 darmowy update do Intergrade. Wtedy z poziomu gry będzie można kupić DLC z Yuffie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

@Figuś 84zł, 10gb do zassania, mozna kupic bez wchodzenia do gry jednak.

 

Upgrde do PS5 to prawie 100gb. 17h na moim zdupy internecie, a miała być nocka grana :frog:

 

W Intergrade jest nowe rozszerzone zakończenie wprowadzające do Part2, spoilery już latają w necie jak coś więc radzę uważać.

 

Najważniejsza premiera roku dla mnie, to bedzie cudowny weekend. :banderas:

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jakby co jest porównanie wszystkich wersji

Spoiler

- The PS5 quality mode reaches 2160p, while the FPS mode drops to 1620p. PS4 at 1080p and PS4 Pro at 1620p.

- I have not detected any framerate problem. The game runs at 2160p/30fps or 1620p/60fps with no issues.

- There is a substantial improvement in global illumination, although some points of light still do not cast shadow on the character.

- FOG has been added on PS5.

- Numerous textures have been fixed and improved on PS5. I suspect these are the original textures, but they had to be trimmed on the PS4 versions.

- The shadows have undergone slight changes.

- Substantial improvement in loading times. We went from 40 seconds to 2 seconds on PS5. - Pop-in has been considerably reduced, giving greater stability to the visual set.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mi się ściąga jakie 84gb. Szybki look przed Ratchetem. FF7R świetna gra, ale już kłuła w oczy na zwykłym PS4. Z przyjemnością przejdę ponownie.

Dobry okres na takie upgrady. TLOU2(60fps), FF7R, jeszcze by Death Stranding dali i lato zapełnione na przeczekanie do jesieni.

Edytowane przez Donatello1991
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...