Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nigdy nie grałem w oryginał i nie czuję, żeby mi ktoś sprzedał wykastrowaną wersję. Uważam za to,  że gdyby z gry wyciąć te dłużyzny, zmniejszyć chaos w walkach, szczególnie z Bossami i lepiej nakreślić sens niektórych wydarzeń i background postaci, to byłaby gra  na co najmniej 8/10. W wersji, którą dostałem- 0 emocji.

Odnośnik do komentarza

Pokazywałem to już kiedyś i zaprezentuje jeszcze raz

tak powinien wyglądać rimejk 7i z zachowaniem oryginalnych mechanik przedstawionego świata czyli  w rzucie izometrycznym jak za starych dobrych czasów.

To co widzimy powyżej jest zrobione przez jednego fana i już wygląda mega fajnie i klimatycznie. Wyobraźmy sobie zatem gdyby tym tropem poszła wielka firma z mózgiem (którą niestety Squareenix nie jest), która wpompowała by w ten projekt grube miliony - mogło by to wyglądać jeszcze lepiej.

Dodali by przerywniki filmowe na wypasie, które obrazowały by ważniejsze sceny, podrasowali by turowe walki oraz uwidocznili przeciwników na mapie i a wygląd głównych bohaterów jak i pobocznych panolków czy to npców czy potworasów przypominał by to co mieliśmy  w oryginale oczywiście wpompowano by  w nich więcej polygonów i kurna był by wypas jak cholera.

W późniejszym okresie na tym silniku można było by machnąć fajnala 6, 8, czy 9e oraz np chrono crossa i trigera.

2 -3 lata intensywnego developingu na jeden projekt i w przeciągu 10-15 lat mamy rimejki marzeń.

Jednak ludzie już zagłosowali portfelem i rimeki fajnali oraz chrono serii - jak już się za nie zabiorą i będzie to ten sam szablon co przy tworzeniu 7i, to będziemy znowu czekać przez długie lata, ale przy niezdecydowaniu i rozmontowani tej firmy przez pizdowatych prezesików i niewydarzonych pracowników to obstawiam, że będzie to znowu robione w bulach i wyjdzie gówno jak rimek 7i. 

A na pocieszenie, taki o to majstersztyk

Kurla jak by było pięknie gdyby zebrać tak tych pasjonatów dać im pod buta tych wszystkich osłów ze Squareenix i niech rządzą i dzielą,.............................. z Sonikiem się udało :)

 

 

 

 

Edytowane przez kazuyoshi
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.01.2021 o 14:26, kazuyoshi napisał:

Pokazywałem to już kiedyś i zaprezentuje jeszcze raz

tak powinien wyglądać rimejk 7i z zachowaniem oryginalnych mechanik przedstawionego świata czyli  w rzucie izometrycznym jak za starych dobrych czasów.

To co widzimy powyżej jest zrobione przez jednego fana i już wygląda mega fajnie i klimatycznie. Wyobraźmy sobie zatem gdyby tym tropem poszła wielka firma z mózgiem (którą niestety Squareenix nie jest), która wpompowała by w ten projekt grube miliony - mogło by to wyglądać jeszcze lepiej.

Dodali by przerywniki filmowe na wypasie, które obrazowały by ważniejsze sceny, podrasowali by turowe walki oraz uwidocznili przeciwników na mapie i a wygląd głównych bohaterów jak i pobocznych panolków czy to npców czy potworasów przypominał by to co mieliśmy  w oryginale oczywiście wpompowano by  w nich więcej polygonów i kurna był by wypas jak cholera.

W późniejszym okresie na tym silniku można było by machnąć fajnala 6, 8, czy 9e oraz np chrono crossa i trigera.

2 -3 lata intensywnego developingu na jeden projekt i w przeciągu 10-15 lat mamy rimejki marzeń.

Jednak ludzie już zagłosowali portfelem i rimeki fajnali oraz chrono serii - jak już się za nie zabiorą i będzie to ten sam szablon co przy tworzeniu 7i, to będziemy znowu czekać przez długie lata, ale przy niezdecydowaniu i rozmontowani tej firmy przez pizdowatych prezesików i niewydarzonych pracowników to obstawiam, że będzie to znowu robione w bulach i wyjdzie gówno jak rimek 7i. 

A na pocieszenie, taki o to majstersztyk

Kurla jak by było pięknie gdyby zebrać tak tych pasjonatów dać im pod buta tych wszystkich osłów ze Squareenix i niech rządzą i dzielą,.............................. z Sonikiem się udało :)

 

 

 

 

No cóż, mam podobne odczucia. Nawet nie chodzi o to, że koniecznie musieli zrobić rzut izometryczny ale drażni mnie fakt, ze wpompowano kupę kasy np. w przerywniki filmowe, a tak mało czasu  skupiono się na wypełnieniu wykreowanego świata jakimiś ciekawymi postaciami/questami itd. W tym jrpg, RPGa jest tyle co kot napłakał...

Odnośnik do komentarza

A mi się podobały obie wersje. System walki w FF7R był moim zdaniem fenomenalny i super, że była opcja grania na hard. Jedynie dłużyzny przy platynowaniu trochę mnie drażniły.

Postacie wreszcie się czymś różniły poza limit breakiem i zasięgiem broni.

Po przejściu remejka zagrałem sobie w ff7 na ps4 i też się super bawiłem, ale gra była szokująco łatwa. Dużo za łatwa, a wcale tak jej nie zapamiętałem.  Aż sobie kupiłem wersję na PC i zainstalowałem mody podnoszące lekko poziom trudności. 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Źródłem jest użytkownik forum Resetera o pseudonimie Navtra. Internauta uchodzi za osobę dobrze zaznajomioną z planami związanymi z rozwojem cyklu Square Enix - przed oficjalną zapowiedzią ujawnił istnienie szesnastej odsłony serii.

„Gra ukaże się na PS5 i PC (nie trafi na Xboksy), gdzie zaoferuje coś więcej niż tylko zwiększoną rozdzielczość. Pojawi się nowa fabularna zawartość” - przekonuje. Podkreśla, że rozbudowaną edycję miano zapowiedzieć osiem miesięcy temu wraz z Final Fantasy 16, ale plany zmieniono.

https://www.eurogamer.pl/articles/2021-02-09-plotka-final-fantasy-7-remake-na-pc-i-ps5-otrzyma-nowa-zawartosc

 

Fajnie, zwłaszcza że grę mam przed sobą, to wpadłaby rozszerzona wersja na PS5. Liczę również na jakieś informacje o Part II. 

Odnośnik do komentarza

Mi tam sie podobalo.

Jestem generalnie zadowolony z formy w jaka poszli.

Mam to szczescie , ze ff7 skonczylem z 10 razu i nie potrxebuje graficzki zeby skonczyc to ponownie.

 

Domyslam sie, ze z tego samego wyszli producenci.

Fan zakupil juz 3 razy wszelkiej masci femake. Wiec takie podbicie graficzki jak.w.ff9 powyzej nie zdalo by moim.zdaniem egzaminu. Kolejna wersja gry ....

Natomiast przebudowanie Ff7 , w sposob jaki zaprezentowali, moze nie bylo idealne z punktu widzenia fana, ale napewno przez niego akceptowalne. A ludzie ktorzy nie gralo dostali giere na 8/10 o przywoitej dlugosci i napewno o masywnym bodzcu do sprobowania zagrania w oryginal

Kasa na 100% tez sie zgadza

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jaram się jak szalony :banderas::banderas:

Nikt sie tego nie spodziewał, a każdy potrzebował.

Darmowe DLC upgrade na PS5? Fuck yasssss!

 

Yuffie wygląda idealnie. Przez moment myślałem, że typ z patykiem na plecach to będzie Cid, ale jednak to by było zbyt dużo :D Tego Weissa mogli by sobie jednak odpuścić, liczyłem na spuszczenie w klopie tych failowych goovien z kompilacji...

 

No a dla bulodupców i "purystów FFVII" jest Ever Crisis:
 

 

Może w końcu skończy się to pyerodlenie, że FFVII potrzebował tylko "wiernego remake z poprawioną graficzką", No to mają - 1:1 przeniesioną kompilację z turowym systemem alki, dziurawą jak ser szwajcarski fabułą z wysrywami Tabaty z CC i DoC  włącznie, oraz całym dobrodziejstwem inwentarza (pewnie też kompletnie zjebane tłumaczenie included).

 

Ponadto, gdzieś na twitterze mignęło mi info ze stanowiska Directora FFVIIR Nomurę zastąpi Hamaguchi, a Nomura zostaje Creative Directorem.
Także dla każdego coś miłego.

 

 

Czas zacząć rozglądać się za PS5, termin - czerwiec 2021.

Edytowane przez smoo
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No i fajnie, ale po platynie jakoś nie wiem czy będzie mi się chciało wracać, żeby zobaczyć wspaniałości. Ale cholera wie - mi się FF7R bardzo podobało.

Ciekawe czy te legendarne drzwi poprawią. Aż czekałem, że pokażą jak teraz wyglądają.

 

Za to DLC - mniam. Ciekawe czy trzeba będzie instalować całość znów, bo wygrzebanie miejsca na PS5 może nie być łatwe.

Odnośnik do komentarza

Oglądam sobie ten Ever crisis i już lekki uśmiech na mordzie się pojawia, myślę sobie - kurka chyba dostane rimejk siódemki jakiego chciałem :) 

Oglądam dalej plus czytam informacie i kuśka mięknie :( 

Niestety, to tylko następna nieudolna próba nachapania się na nieświadomych graczach.

Później zapodałem trailer dodatku z Yuffi i zobaczyłem więcej gównianych misji - błyskotliwych niczym popłuczyny z podstawki, to dobiło mnie już całkowicie.

A jest jeszcze ten cały batle royal - pierdolozo jakich mało, tego gówna to już nawet nie chcę pamiętać.

SE spakujcie zabawki i wypier...ać z piaskownicy. 

Edytowane przez kazuyoshi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...