Skocz do zawartości

Final Fantasy VII Remake


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Kompletnie nie byłem przekonany do gry a z serii FF ukończyłem jedynie FF XV , po 30% gry dałem sobie spokój czekając na wersje PS5 i ło matko bosko. Nie dość że gra wygląda bosko(gdy jest wybór jednak wolę lepsze wrażenia wizualne z 30 klatkami) to i fabularnie po paru godzinach gra już całkowicie mnie pochłoneła . Gra wciągneła mnie na tyle że kupiłem wersje PSX i będę ogrywał na ps3 by sprawdzić co dalej w fabule bo na całość remak-u pewnie poczekamy lata. Dalej podtrzymuje też to co pisałem , wersja ps5 jeszcze bardziej potęguje wrażenia wizualne i tak jak wcześniej wersja PS4 tak teraz uważam że wersja PS5 jest najładniejszą grą na rynku obok nowego ratchet-a . Nie mówie o teksturach a o całości wykonania i oddania świata , piękne i monumentalne tła a do tego fenomenalnie wykonane twarze postaci robią robote.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, adi napisał:

To Ci od razu napiszę,że jak nie znajdziesz White Materia to Aeris zginie, ewentualnie musisz odpowiednio przeprowadzić walkę z Sephirothem.

A orientujesz się czy lepiej uderzać w wersje klasyczną z ps3 czy lepiej ograć te nową np. na Switchu?

Odnośnik do komentarza

Pierwsze slysze o white materia.

Wersja na switcha,ps4 i telefony to chyba ta sama wersja. Niczym specjalnie sie nie rozni oprocz opcji ulatwiajacych rozgrywke i ja przyspieszajaca. 

Ogralem na ps4 i skonczylem w 30 godzin czyszczac cala mape razem z weaponami. Potem juz nie ma co robic. Jak masz wszystkie materie, zlotego chocobosa, wszystkie ultima weapony i master materie.

Jakos wole ff9. 7 po latach jakas zbyt prosta. Mysle ze jak nie grales nigdy to mozesz sie od niej odbic.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2021 o 21:38, SpacierShark123 napisał:

A orientujesz się czy lepiej uderzać w wersje klasyczną z ps3 czy lepiej ograć te nową np. na Switchu?

Nowa ma quality of life zmiany takie jak np przyśpieszenie tempa gry, przez co można szybko lecieć walki, jak na emulatorze. Puryści mogą kręcić nosem ale sam jak to spróbowałem w takim FF XII nie wyobrażałbym sobie teraz grać w to bez tej funkcji.

W dniu 27.06.2021 o 21:57, Jontek80 napisał:

Jakos wole ff9. 7 po latach jakas zbyt prosta. Mysle ze jak nie grales nigdy to mozesz sie od niej odbic.

Imo każdy Finał po 6 jest prosty. Nie uważam się za jakiegoś wyjadacza gatunku a kończyłem je bez większych oporów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2021 o 21:38, SpacierShark123 napisał:

A orientujesz się czy lepiej uderzać w wersje klasyczną z ps3 czy lepiej ograć te nową np. na Switchu?

Nowa wersja ma też naprawionego buga z niedziałającą do końca statystyką MagicDefense. A jak chcesz najlepiej wyglądającą grę to zaopatrz się w egzemplarz na Steamie i zainstaluj mody, tła w wysokiej rozdzielczości wyglądają bardzo dobrze (zobacz sobie na necie porównania).

FF7 jest łatwe przy kolejnych przejściach jak już się ogarnie porządnie system i wiadomo co czeka dalej (jak chyba z każdą grą). Jeśli ktoś gra pierwszy raz i nie posiłkuje się netem to w 30h wymaksować jest ciężko.

Odnośnik do komentarza

No grając w FFVII po raz pierwszy w 1997 roku, gdy internetu nie było a gazetki z opisami dopiero raczkowały, ta gra nie była prosta. Szczególnie jeśli chodzi o endgame, bo odkryć samemu tajniki hodowli chocobo, zwerbować Yuffie, znaleźć ostatnie bronie (szczególnie Aerith), albo rozwalić Weapony to mało kto był w stanie. Także ocenianie trudności gry sprzed 24 lat jest trochę bez sensu.

 

Anyway, Weiss klaszcze moimi pośladkami jak szalony. Najtrudniejsza walka w grze, nawet nie ma do czego porównać. Niestety to już jest bardziej Sekiro niż FFVII, bez timingu nieblokowalnych ataków nic się nie da zrobić, a okienko na unik jest bardzo małe. Muszę przykoxić parę materii.

Odnośnik do komentarza

Jestem wielkim fanem ff7 w wersji pierwotnej, ale ten remake to coś pięknego. Czekałem cierpliwie na wersję PS5 no i mistrzostwo, nie wiadomo na czym skupić wzrok, grafice, Tifie, czy może po prostu zatrzymać się i posłuchać tej wspaniałej muzyki. Wszystko jest tak zrobione z miłością, że nawet szukanie kotów i wymiana filtrów daje radochę. Rachet, a tym bardziej Clank, muszą zdecydowanie poczekać w połowie misji ratowania świata.

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2021 o 18:25, SpacierShark123 napisał:

 uważam że wersja PS5 jest najładniejszą grą na rynku obok nowego ratchet-a . Nie mówie o teksturach a o całości wykonania i oddania świata , piękne i monumentalne tła a do tego fenomenalnie wykonane twarze postaci robią robote.

Gram w trybie 60fps ale raczej te elementy mamy identyczne - twarze są super ale nie  jest to top topów, ruch ust jest niezależny od reszty twarzy, czasami wygląda to sztucznie, na pewno wyglądałoby gorzej gdyby design był bardziej realistyczny, dzięki stylowi anime na szczęście tylko czasami wygląda to jak kukiełki. Druga sprawa czasami tekstury są dziwnie kiepskie, drzwi niby poprawiono, ale nadal są fatalne :D no i jak była scena zbliżenia na  tatuaż "47" - jak można dać rozpikselowany tatuaż na który kamera specjalnie najeżdza ;]. Ale reszta jest piękna, specjalnie jak przechodziłem obok boiska poszedłem sprawdzić  czy Cloud może kopnąć piłkę - może, w świecie  RE Village złamałby sobie nogę. Szkoda że nie dali samemu polatać spadochronem ;]

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.06.2021 o 21:38, SpacierShark123 napisał:

A orientujesz się czy lepiej uderzać w wersje klasyczną z ps3 czy lepiej ograć te nową np. na Switchu?

Bier na Switcha. Sam ograłem kolejny raz tego sztosa w zeszłym roku właśnie w tej wersji. Przede wszystkim w trybie przenośnym wybaczysz grze dużo więcej w kwestii grafiki, a wprowadzone opcje są przydatne ( zwłaszcza przyśpieszenie tempa, w zasadzie bez tego już ciężko mi grać w jakiegoś starego RPGa - ostatnio odbiłem się od LOst Odyssey ze względu na właśnie masakrycznie długie wstawki przed walką).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Redmitsu napisał:

Zaraz odpalam FFVII, w jakiej wersji językowej grać? Jestem mangozyebem ale nie pogardzę dobrym angielskim dubbem

Ktory wypada lepiej?

Angielski dubbing jest wybitny, równo z  muzyką, sam o tym myślałem ale to by było morderstwo. Choćby dla Clouda i Barreta.

Pytanie:

Spoiler

czy po odwiedzeniu budynku Shinra będę  mógł zrobić zadania poboczne? Bo chyba dostałem ostrzeżenie że to jest one way ticket, ale czy chodzi że to koniec gry czy że  wrócę do sektorów dopiero po całym budynku? Akcja cały czas pędzi, i nie  chciałbym robić teraz zadań pobocznych :(

 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Pamiętam, że w tej wersji One Winged Angel ostro mnie zadziwił. No ale ta aranżacja po początkowym zdziwieniu spodobała mi się, szczególnie biorąc pod uwagę to co działo na ekranie. Ten filmik bardzo ładnie opisuje czemu było tak a nie inaczej:

 

 

 

Nie śledziłem absolutnie tematu, ale muszę napisać, że końcówka i szczególnie walka wiadomych dwóch panów to jest absolutny sztos. Dziękuję za ten rimejk bo spodziewałem się czegoś o wiele, wiele gorszego.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Wczoraj przeszedłem jakby prolog czyli te pierwszą do wybuchu reaktora i powiem Wam, że mam mieszane uczucia. Uwielbiałem oryginał z turowym systemem walki teraz niby jest jego namiastka ale jakaś chaotyczna ta walka dla mnie jest, nie mogę sobie poradzić momentami ze zwykłymi pionkami bo atakują mnie z różnych stron i nie wiem za bardzo jak się bronić i jak prowadzić walkę, ten pierwszy boss napsuł mi krwi. Może to kwestia przestawienia się na dynamiczną walką, ale na pewno dam szansę bo jednak sentyment mam duży do tego tytułu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...