Skocz do zawartości

Cyberpunk 2077


Rekomendowane odpowiedzi

Ogrywam sobie od początku jako korp tym razem i zupełnie inna gra, niż rok temu. Fabuła postacie i dialogi niezmiennie TOP, nadal uważam, że końcówka 1 aktu i początek drugiego to mistrzostwo gierkowe. Pierwsze przejście w bólach (trwało chyba z pół roku...) robiłem pakując wszystko w siłę i brón, także teraz bawie się hakowaniem i jest pięknie.

Odnośnik do komentarza

No ja jestem oczarowany grą. I dawno się tak nie wczułem w klimat. Widok z pierwszej osoby, gesty, ruch podczas dialogów (oczywiście jak się patrzy na pierwszoplanową postać, bo to co się dzieje z tyłu to przyprawia o facepalm), ciekawe miejsce, muzyka! szczególnie w walkach, samo miasto no cudo, ale cała reszta no nie jest najwyższych lotów. Gdyby tą grę wydali teraz to jestem przekonany, że wyszli by na tym dużo lepiej. 

Jednak mam obawy co do wiedźmina 4, bo patrząc po ich wszystkich grach to w każdej występują te same plusy i minusy. Mam nadzieję, że w końcu wyciągania wnioski.

 

Odnośnik do komentarza

Jak tylko nastrój pozwala to odpalam to dalej. Mam już dżonnego i teraz nadrabiam wszystko poboczne, czego rok temu nie tknąlem. Mamusiu ile tu contentu, nawet takie pierdołowate misje jak roller coaster z Keanu siedzacym obok. Jakbym oglądał nagrania z Energylandii za pomocą Go Pro na Hyperionie, z tymi samymi wrzaskami (dlatego polski dubbing robi robote).

 

Naprawde kawał swietnej roboty z budowaniem świata, klimatu itp. Strzelanie z shotguna w łeb tez daje kupę satysfakcji jak przeciwnika od razu zwala z nóg + stealth, hacki. 

 

Pomimo że poprawili AI NPCów i kierowców, to nadal kuleje gdy mamy misję np. ucieczki z jakiegos budynku (straże czesto stoją jak cioły w miejscu i nas wołają), ale poza tym jest świetnie.

No i niestety, armor o najwyższych statsach powoduje, że moja postać wygląda trochę jak nasz detektyw:

MjU1NjEzYgs0UzhZagFvHncLbAMsWGFIIBN0SGpC

Odnośnik do komentarza

Wczoraj skończyłem tę grę. Spodobało mi się, nawet bardzo, ale entuzjazm po wystrzałowym początku nieco wyparował w trakcie trwania tej przygody, ale tylko nieco. O topowej fabule i konstrukcji zadań głównych i większości pobocznych nie ma co pisać, bo wiadomo, że pod tym względem RED-om mało kto dorównuje. Kapitalnie się strzelało, znakomicie jeździło (kompletnie nie rozumiem zarzutów, że jeżdżenie samochodami w C2077 jest passe), fenomenalnie chłonęło historię i klimat świata przedstawionego. Wygląd postaci, zwłaszcza ich ubioru jest absolutnie genialny! 

Co mi się nie widziało? Wydawało mi się, że jak wybiorę poziom trudności Normal to będzie on stanowił chociaż drobne wyzwanie. Nie stanowił. Całą grę przechodzi się trzymając pada lewą ręką, tylko może z dwa razy podczas jej przechodzenia dostawiając rękę prawą. Widać też niestety, że projektowana była pod starą generację konsol. Patch pod nextgeny pomógł, ale wszystkich niedoskonałości w oprawie niestety nie przykrył. Aspekt erpegowy też trochę kuleje, albowiem w grze nie warto niczego ulepszać ani niczego kupować. Bez sensu, bo co chwilę wpada coś lepszego, więc te słabsze rzeczy idą non stop na przemiał. Niektóre zadania jak np Cyberpsychoza mogli sobie też darować, ponieważ te typowe ubizapchajdziury obniżają ogólnie znakomite wrażenie jeśli chodzi o to co w grze jest do zrobienia.

Generalnie grę bardzo polecam, zwłaszcza na PS5, gdzie znakomicie wykorzystano możliwości pada (głośniczek+ haptyki rules!).

 

Ocena końcowa: Najmocniejsze 8/10, jakie kiedykolwiek wystawiłem jakiejkolwiek grze.

  • Plusik 1
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

PS

taki bugolec zauważyłem. Jak zmieniam grafikę z performance na raytracing to włącza się ziarno i motion blur, mimo ze w opcjach są wyłączone. Po prostu widać szum i rozmazywanie. Jak włączę te dodatki i wyłączę to wtedy są faktycznie off.

Ale wracaja jak znowu przełączę się na performance. No zawsze coś...

Odnośnik do komentarza

Odpaliłem tą wersję PS5 i graficznie* jakieś meh, po HFW szału nie robi. Granie na tym RTX w 30 to jakaś tragedia, wspomniana wyżej gra na takim samym klatkarzu to jakby się w 60fps grało. Celować tutaj w tych 30- no jak dla mnie to jakbym w jakiejś smole się poruszał. 

Miasto momentami pustawe, niedoróbki i błędy nadal są. Na plus to rzecz jasna w końcu można coś zmienić w postaci w trakcie gry czy nowe apartamenty. Jakby jeszcze dorzucili customizacje wózków, to też by było fajnie- ale szczerze w to wątpię.

Może kiedyś zrobię do tego drugie podejście, póki co moja druga połówka się za to w końcu zabrała.

 

 

*choć nocą, w deszczu bardziej czuć ten klimat niż poprzednio. 

 

FM8ymdGXEAgAhrV.jpeg

Odnośnik do komentarza

Fabuła skończona, na liczniku 50 godzin (osiągnięć wpadło zaskakująco mało), cóż powiedzieć - dawno się tak nie wciągnąłem, w końcu chciało mi się robić znów sesje po parę godzin przy konsoli, a na pewno kiedyś będę wspominał z nostalgią.

Kupiłem na premierę, trochę pograłem, odłożyłem na półkę w oczekiwaniu na patch, teraz po wyjściu 1.5 mogłem już spokojnie ograć w sensownej formie. Na XSX w trybie performance gra nie zrobiła na mnie wrażenia pod względem graficznym, natomiast pozytywnie zaskakuje natężenie ruchu i ilość przechodniów. O ile przy jeździe pojazdami gameplay nie zachwyca, to jeśli przejść się z buta po centrum miasta, imersja zaczyna robić wrażenie. Poza tym nie spotkałem żadnych poważnych bugów poza okazjonalnymi z gatunku "śmiesznych".

Najlepsza w Cyberpunku jest dla mnie wszechobecna dowolność sposobu przechodzenia misji, licznych opcji dialogowych, niełatwych czasem wyborów moralnych, w połączeniu z licznymi możliwościami budowania postaci. Super jak można kreować własną postać dopasowaną do stylu gry, kształtować relacje z innymi postaciami, oraz mocno wpływać na fabułę, nie mówiąc o zakończeniu.

Teraz zamierzam jeszcze ogarnąć ostatnie misje poboczne, inne zakończenia, pobudować jeszcze trochę postać i zrobić parę kontraktów.

 

Tutaj konkretnie pytanie: raczej nie planuję wbijać calaka ani czyścić do końca mapy, natomiast interesuje mnie kwestia kontraktów. Zrobiłem może kilkanaście z nich i niektóre są nijakimi kopiuj-wklej (np. zabij randomowych przeciwników i odzyskaj jakiś przedmiot/pojazd), natomiast inne są całkiem interesujące i wprowadzają ciekawe postaci, często z fajnymi dialogami i paroma opcjami zakończenia misji. Jest gdzieś na necie spis tych najciekawszych, żeby nie pominąć ukrytych perełek, jeśli nie robić wszystkich?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, GSPdibbler napisał:

Rozpierdala mnie twierdzenie że RT to jakaś przyszłość gejmingu. Przy dynamicznych grach to nawet człowiek nie zauważy. Chyba że ficzer do symulatorów chodzenia. Bardzo zasobożerne, a mało daje jakościowo. Już te 60 klatek robi większą robotę.

Ta, zero różnicy jakościowo. Trzeba stać z lupą i się przyglądać. Bredzisz, ale EOT, bo to nie temat o RT, żeby sie dalej nad tym rozwodzić. Filmiki poniżej raczej wszystko wyjaśniają i pokazują, że takie gadanie jak Twoje to zwykłe bajdurzenie.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...