Skocz do zawartości

Death Stranding


Fanek

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, oFi napisał:

 

 

ludzie nie lubią zmian. Wprowadzić i niech się przyzwyczajają po prostu.

A jak nie, to zawsze mozna sobie konto skasować.

 

Powiem więcej - ludzie nie lubią pctòw(jako platformy do grania), zwłaszcza konsolowcy(siema). Jestem zdecydowanie na NIE. Zawsze można sobie założyć konto na forum PCMR, jeśli dział pc nie wystarcza. Robimy ankiete ?

 

Doszło mi kolejne 25h w grze, i jakoś nie może mi się znudzić, nic się nie zmieniło w odbiorze, świetnie się przy niej relaksuje. Podobnie miałem przy Mudrunnerze, niby nic wielkiego się nie dzieje, a wciąga jak bagno. Także nie dziwi mnie, że czasami ktoś nawiązuje do tej gry. Niby inne gatunki, ale i tu i tu dostarczamy.

Spoiler

Chociaż jak w górach prowadzimy ciężaròwke(ale fun !) to skojarzenia nasuwają się same.

 

Dostałem na pocztę już kilka wiadomości, że w danej miejscówce widziano tajemnicze światło, i prośby czy jako ekspert od spraw wszelakich mógłbym obadać sprawe. To są takie historyjki wkręcające w świat gry, czy jest tam coś do odkrycia ? Mógłby mi to ktoś potwierdzić ? Bo możliwe że za bardzo się wczułem:kojima:, i po pierwszej takiej wyruszyłem do spalarni wyposażony w sprzęt, ale nic nie znalazłem (pròbowałem nawet wleźć na komin :)

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Ps4Player napisał:

Dostałem na pocztę już kilka wiadomości, że w danej miejscówce widziano tajemnicze światło, i prośby czy jako ekspert od spraw wszelakich mógłbym obadać sprawe. To są takie historyjki wkręcające w świat gry, czy jest tam coś do odkrycia ?

To hinty dotyczące memory chipów.

Odnośnik do komentarza

Kmiot, a co to za podstarzały ŁD-ek w profilowym ? Po minie wnioskuje, że kapsuła była nieszczelna, i doszła dawka temporalu ;) (albo to reakcja na moje posty w temacie)

 

Nie wydaje wam się, że brak możliwości oddania moczu na leżącego skutego Higgsa jest strasznie nieKojimowski ? (liczyłem na extra damage). Ide o zakład, że była taka opcja przed interwencją Sony. Znowu chcą ograniczać wene twòrczą mistrza, jak kiedyś w Konami !

 

Czy tylko ja jestem taką miękką fają, że uległem sile sugestii i reklamy, i zakupiłem Monsterka pod sesyjke w DS ? Nie pijam tego typu ścierwa, ale musiałem ten jeden raz. Musiałem !

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
9 godzin temu, creatinfreak napisał:

Mam muszę do portu iść a mam pół mapy do przejścia :wallbash:

 

 

Rozumiem, że to pierwsza wyprawa do Port Knot City, ta z fabuły? Przez góry i tak chyba wygodniej z buta będzie, ja przynajmniej tak przeszedłem. Po drodze co nieco spotkałem ;). A potem piękny marsz w dół do miasta przy niesamowitej muzyce :banderas:.

Szkoda pędzić na motorze w takich chwilach!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Właśnie widzę napisy końcowe i WTF just happend? Totalnie chuj wie o co tu chodziło. Ale grało się przednio przez prawie 43h, mimo początkowego zniechęcenia bo strasznie długo się rozkręca. Gra nierówna, mogli to bardziej jakoś porozdzielać i poprzeplatać (DHL/mgs/film). Mam tyle pytań i żadnych odpowiedzi. No Panie Kojima dwójka musi być i wytłumaczyć (znając kojime jeszxze bardziej pokręcić) wszystko. :fsg:

  • Plusik 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Artur_K napisał:

To już wszystko. MZ na koniec biorąc pod uwagę całość fabuły, i tak udało się to jakoś zręcznie pospinać i wytłumaczyć. 

Spoiler

To mi wytłumacz co to jest plaża i jakim cudem nosiłem samego siebie? No nie zgrywa mi się to, albo czegoś nie zrozumiałem.

 

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, creatinfreak napisał:
  Ukryj zawartość

To mi wytłumacz co to jest plaża i jakim cudem nosiłem samego siebie? No nie zgrywa mi się to, albo czegoś nie zrozumiałem.

 

 

 

Spoiler

Po krótce. Plaża, to dla mnie taki świat między światami (czyściec, przedsionek piekła ;) czy jak kto chce to nazwać), każdy ma swoją plażę. Sam jest Repatriantem, więc nie umiera tylko jest w stanie wrócić ze swojej plaży do świata żywych.

 

BB które nosi Sam, to przecież nie on. Jest to jakieś inne dziecko, które tak jak młody Sam miało te same cechy i zostało BB. Sam co zresztą dobrze widać, mocno się do dziecka przywiązuje i nazwa go najpierw Lou bo tak miał mieć na imię nieurodzony syn Sama, w ostatnim filmiku z rączkami okazuje się po opuszczeniu kapsuły, że to jednak dziewczynka stąd Louise.

 

Sam to syn Cliffa, przedwcześnie urodzony trafia do kapsuły i zostaje BB. W jednej ze scenek zostaje postrzelony kapsułą pęka i młody Sam umiera i trafia na plażę. Tam odnajduje go Amelia i odkrywa że dziecko jest Repatriantem i pomaga mu wrócić do życia, obiecując, że wychowa go jak swojego syna.

 

Cliff wołający od początku BB, wyczuwał swojego syna i chyba na początku myślał, że jego syn jest w kapsule a tak na prawdę wyczuwał dorosłego Sama.

To chyba tyle, tak to zapamiętałem, choć pisząc tego posta musiałem odświeżyć sobie pamięć. Polecam poszukać różnych tematów i artykułów wyjaśniających fabułę.

 

Odnośnik do komentarza

Wróciłem do gierki po dość długiej przerwie (porzuciłem po skończeniu piątego chaptera), no i w weekend zaliczyłem rozdział szósty, a teraz podziwiam chore wizje Hideo w siódmym :obama:
Nie powiem, konkretnie się bawiłem w górach. Samodzielne zdobywanie szczytów w tej burzy śnieżnej, by wreszcie zainstalować sobie słup w strategicznym miejscu, a później sieć tyrolek, znacząco ułatwiająca/przyspieszająca robotę :fsg:

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Z ta gra wg. mnie jest tak że ciężko ja polecić. Gameplay na poziome sterowania postacią to coś czego nie było więc ciężko się odnieść. A czy dobre i czy wciąga to już trzeba samemu. 

Wizualnie gra powala nie tylko jakością grafiki ale też tym jak świat przedstawiono chociaż głównie podziwiasz przyrodę. 

Fabularnie jest różnie, zakręcenie i intrygująco. Mi się bardzo podobało. Sposób narracji troche podobny do tego z MGSV. 

A i gra daje swego rodzaju odpoczynek. Nie tylko od gier innego gatunku ale ogólnie gra potrafi być dośc relaksująca ale to moje odczucia. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...