Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, GSPdibbler napisał:

Gracze tworzą petycje o kontynuację średniej według niektórych gry :obama:

 

Dokładnie tak jest ;) Dla niektórych jest to średniak niewarty zachodu, a dla innych bardzo dobra gra. Mi bliżej do tej drugiej grupy. Bawiłem się tutaj równie dobrze co w serii Dead Rising, a na pewno lepiej niż w grze z serii Walking Dead czy nawet State of Dedcay (1 i 2). Nie wspominając Zoombie U, które było totalną porażką (przynajmniej jak grało się w jej port na inne konsole niż Wii U lub na PC). Moim zdaniem na tle konkurencji gra trzymała przyzwoity poziom. Część rzeczy robiła lepiej, a część może gorzej ale można było to poprawić w kontynuacji. W sumie to nie przychodzą mi teraz na myśl inne gry, które oferują równie duży otwarty świat z tematyką zoombie, o których mógłbym powiedzieć, że są dobrze zrobione. Pozytywnie zaskoczył mnie dodatek do pierwszego RDR ale to było już dawno temu.

 

42 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Jedyna petycja, która by mogłą odnieść sukces, to bardzo dobra sprzedaż gry. Ciekawe czy chociaż połowa z nich kupiła.

 

To chyba już za późno aby poprawić tutaj statystyki. Skoro gra jest za darmo w PS+, a na PS5 można w nią grać w PS Collection, to już chyba po zawodach. Ciągle się łudzę, że to może jest jakiś element kampanii marketingowej pod drugą część. Jeżeli nie to Sony chyba już pogrzebało szanse na kontynuację w najbliższym czasie. A szkoda, bo grając w DG ciągle liczyłem na to, że za jakiś czas druga część zrobi to wszystko lepiej. Deweloper dał na początku ciała przez to, że wydal zbugowany produkt czym naraził się na gorsze oceny recenzentów i graczy. Wcale się nie dziwię, bo gdybym zapłacił pełną cenę za grę w wersji beta to też bym się wkur.... Dlatego nauczony doświadczeniem innych nigdy nie kupuję gier na premierę. W obecnych czasach to jak gra w rosyjską ruletkę ;) Wyjątek zrobiłem dla AC:Valhala, bo akurat gra przyszła do mnie z nową konsolą.

Odnośnik do komentarza

Wątek O'Briana ma przecież taki potencjał na kontynuację, w ogóle przy tym settingu można nawet akcję przenieść w zupełnie inny rejon Stanów, zapuścić się do większych miast, albo parków (Sekwoje <3). Cholera, nawet Deacon mógłby być jedynie postacią drugoplanową, ale potencjał jest żeby zrobić z tego mocne IP.

 

Naprawdę nie kumam tego, że gra nie zebrała należytej uwagi na premierę. Szczerze to sam nawet krzywo patrzyłem nie znając jej, słychać było tylko o bugach a słynna "recenzja" IGN tylko dorzuciła do pieca. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Voytec napisał:

Czyli jak to w końcu jest? Schreier nakręca kolejną inbę o strasznej branży czy faktycznie DG2 w ogóle nie jest w produkcji?

Na pewno jeden z twórców zaprzeczył temu co schreier mówił jakoby bend studio było przydupasami naughty dog i chwalił wolność jaką w tworzeniu gier daje sony. Generalnie wersja dziennikarza nie pokrywa się z tym co mówił były pracownik bend studio. Co do tego czy days gone 2 powstaje były pracownik studia powiedział, że nie może nic powiedzieć a schreier powiedział wprost, że days gone 2 nie powstaje ale on może sobie pozwolić na więcej swobody w wypowiedziach :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tak to jest z tymi "dziennikarzami" śledczymi. Powie, że coś nie powstaje i potem faktycznie nie powstanie - a nie mówiłem! Powie, że nie powstaje, a finalnie gra wychodzi - moje źródła mówiły co innego. Shreiera nie znoszę i mam nadzieję, że te jego źródła po raz kolejny się mylą a on kręci inbę bo tylko tym się zajmuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Z tym wydawaniem niektórych exów po kilku latach na PC Sonka ma niezły bizz.

 

Najpierw sprzeda dobrych kilka mln sztuk na PS, następnie  znowu za dobrą cenę opychają port blacharzom i fanboyom  Xboxa. Duży odstęp czasowy oraz wydawanie tylko wybranych gier  nie zabija także sprzedaży ich sprzętu. 


Gdzieś czytałem, że Horizon dobrze ponad bańkę sprzedał się na PC. Dobry wynik jak na kilku letnią gierkę, która sprzedała się wcześniej w tylu milionach.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze że bardzo cieszy mnie wsparcie dla monitorów ultrawide.  Odkąd mam taki monitor to po prostu uwielbiam ogrywać gierki w takich proporcjach. Wielka szkoda, że konsole nie obsługują takich rozdzielczości, dlatego cieszę się że powstają takie porty.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, balon napisał:

Z tym wydawaniem niektórych exów po kilku latach na PC Sonka ma niezły bizz.

 

Najpierw sprzeda dobrych kilka mln sztuk na PS, następnie  znowu za dobrą cenę opychają port blacharzom i fanboyom  Xboxa. Duży odstęp czasowy oraz wydawanie tylko wybranych gier  nie zabija także sprzedaży ich sprzętu. 


Gdzieś czytałem, że Horizon dobrze ponad bańkę sprzedał się na PC. Dobry wynik jak na kilku letnią gierkę, która sprzedała się wcześniej w tylu milionach.

Oby tak zostało. Eksy sony niech będą pisane pod konsole a później portowane a nie pisane pod wiele konfiguracji. Amen:xboss:

Odnośnik do komentarza

Zaręczam, że dla każdego developera/wydawcy ten wynik jest bardzo ważny: dla indie, bo łatwiej przebić się w świadomości i dostać odzew od graczy, dla AAA - bo jak wykładasz ponad 100 mln na produkt, to oczekujesz coś więcej niż dobrej sprzedaży, dla AA - jest to połączenie obu tych rzeczy (tylko z mniejszym budżetem).

A artykuł PPE trzyma poziom, poziom PPE, naturalnie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.