Skocz do zawartości

Days Gone


SzczurekPB

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, areka napisał:

Ok, sprawdzę. Ale aż dziwne, że przeszedłem wątek główny, spaliłem gniazda lęgowe, pozbyłem się hord, a nie odkryłem jakichś obozów na mapie..


Może się tak zdarzyć ponieważ niektóre obozy są blisko granicy mapy.
Jak przesuwasz się po mapie to widzisz listę wszystkich aktywności w danym regionie i czego brakuje. Objechać jeden region po obrzeżach to kwestia 2-3 minut.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Elitesse napisał:

 

Mam podobne odczucia, co do polskich lokalizacji gier robionych przez Sony. Próbowałem grać w grę po angielsku ale kompletnie mi te ich głosy nie podeszły. To samo miałem z THoU. No po prostu jest to zrobione na tyle dobrze, że nie widzę sensu grać z oryginalnym językiem. Może to być kwestia tego, że najpierw przechodziłem te gry po polsku, a później sprawdzałem jak brzmią w oryginale. A na pewno jest kwestia tego, że nie znam tak dobrze języka jak bym chciał.

 

Ja z kolei jestem anglistą i większość gier ogrywam w oryginale, ale reżyseria dubbingu Days Gone i dobór aktorów to pierwsza klasa. Ostatnie lata to zresztą naprawdę ogromny skok jakościowy dubbingów - Spider Man, Detroit, Tomb Raider. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, giger_andrus napisał:

Nie mam zastrzeżeń co do doboru aktorów pod dubbing DG.
Ale jest jedna ewidentna wtopa. Wielokrotnie podczas rozmów Deacona z innymi postaciami główny bohater drze japę jakby z odległości podczas gdy jego rozmówca mówi "normalnie". Jest to źle dopasowane / zmontowane / nienaturalne.

 

Tja zazwyczaj na motocyklu bo to miało oddać wczuwkę w klimat, że pędzisz. Śmieszniej jak stajesz na chwilę, kompletna cisza a Deacon darł mordę do kompana. Ogolnie kojarzy mi się, że dubbing był bardzo dobry, ale edycja dźwięku taka sobie, raz cos za cicho, raz za głośno.

Odnośnik do komentarza

Weź pod uwagę, że aktorzy nagrywający dubbing w innych językach niż oryginalny, z reguły nie mają dostępu do materiałów źródłowych, idealnie oddających kontekst danej sceny. Często działają na chybił trafił. Ciężko jest wstrzelić się w 100% z takim podkładem w liniowej grze fabularnej, a co dopiero w sandboxie.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, giger_andrus napisał:

W grze zrobiłem wszystko co się da i zostały Wyzwania. Widzę, że tutaj lajtowo nie będzie, dopiero jedno na srebro machnąłem. Ktoś zrobił tą aktywność i ma jakieś złote rady ?

Zapewne do niektórych nie ma co podchodzić bez konkretnych perków ?

 

Ja się przyznam, że te wyzwania mnie odrzuciły. Gra ma potężne jednak loadingi i zmęczyło mnie powtarzanie tych wyzwań

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, giger_andrus napisał:

W grze zrobiłem wszystko co się da i zostały Wyzwania. Widzę, że tutaj lajtowo nie będzie, dopiero jedno na srebro machnąłem. Ktoś zrobił tą aktywność i ma jakieś złote rady ?

Zapewne do niektórych nie ma co podchodzić bez konkretnych perków ?

Pierwsze jest najgorsze, zostaw na koniec - jest na nie sposób "nielegalny".

Pozostałe to kwestia praktyki i opracowania optymalnej trasy. Najpierw odblokuj wszystkie akcesoria - bez nich zrobienie złota jest chyba niemożliwe.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ma_niek napisał:

Gry jest aktualnie najlepiej sprzedającym się tytułem na steam. Może te gamonie z sony nie zarżną marki

 

9 minut temu, giger_andrus napisał:

To jest dużo lepsza informacja dla fanów DG niż jakaś tam petycja. Hajs działa na wyobraźnię. 

zalecałbym dystans i poczekał na oficjalne wyniki na temat sprzedaży, pierwsze miejsce wśród bestsellerów w okolicach premiery to nie jest jeszcze żadne osiągnięcie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

 

zalecałbym dystans i poczekał na oficjalne wyniki na temat sprzedaży, pierwsze miejsce wśród bestsellerów w okolicach premiery to nie jest jeszcze żadne osiągnięcie.


Dystans akurat mi nie jest potrzebny bo równie chętnie co DG2 przyjmę nowe IP od Bend. 
Mnie się wydaje, że jakieś osiągnięcie to już jest. Ruch wokół gry, dodatkowa reklama, piszące portale. Według mnie to już teraz więcej niż petycja. A czy da jakiś efekt to inna bajka. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Powiedzą pany, bo pierwszy raz gram. Któryś konretny wątek skończy mi grę i będę musiał grać in plus, czy gra mi pozwoli zrobić resztę przed zakończeniem? Wyjechałem za przełęcz. Przed nią były już pewne informacje, dotyczące tego, z czym muszę się liczyć, ale nie na tyle wiążące, abym musiał się martwić o dalszym postęp gry. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...