Skocz do zawartości

Niegranie w gry


Rekomendowane odpowiedzi

wezyr bo bb jest fajne a soulsy nie, dlatego zaskoczyło, miałem tak samo

 

wez sie w glowe puknij kolego, soulsy też są zaje.biste ale mniej ofensywne dlatego wiele osób sie odbija, bb mocno na hurra można przejść, gra jest mniejsza i mniej skomplikowana, broni jest mniej, lokacje nie są tak pokomplikowane no i klimat też zupełnie inny więc też może bardziej siąść, paolo wróc sobie po BB do DkS III napewno będzie fajniej się grało jak już załapałeś bakcyla

Odnośnik do komentarza

ja zawsze na lato bardzo mocno ograniczam granie ale licze ze crash z nostalgia to zmieni

 

a tak to przez ostatni miesiac moj jedyny kontakt z grami ogranicza sie do odpalenia w lozeczku switcha na te chocby 2-3 wyscigi online w mk8d kilka razy na dzien - uwialbiam za to handheldy, 15minut czasu - instant on, , 3 wyscigi po 3minuty, instant off, konsola na oparcie lozeczka i mozna zajac sie innymi sprawami

Odnośnik do komentarza

U mnie chyba jest już końcowe stadium przygody z gierkami, gdyż raz, że gram bardzo mało (może z 3-4 h w tygodniu, a i to nie zawsze), a dwa, że od jakiegoś roku kompletnie obojętne są mi nowości i zapowiedzi. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu miesięcy z nowych gierek kupiłem bodajże Disgaeę 5, Wipeouta Omega Collection i Tekkena 7, z czego tę ostatnią sprzedałem po tygodniu. Pomimo jakiejś tam chęci zagrania w ogóle nie nabyłem jeszcze Uncharted 4 i Persony 5, Bloodborne leży nietknięty na dysku, a premierę zremasterowanych Crashy przyjąłem z całkowitą obojętnością i nawet pomimo wszechobecnego hype'u nie mam zamiaru ich kupować. Nawet Wiedźmina 3 jakoś nie mam ochoty zaczynać.
W międzyczasie kompletnie wyleczyłem się ze zbierania gierek, sprzedałem część kolekcji przekonując się przy okazji o raku nazywającym się OLX. Jeśli już w coś w ogóle gram, to w starocie pokroju Castlevanii/FFT/Advance Wars na DS-a czy okazyjnie Diablo 3/Wipeout OC na PS4. Starość nie radość. :sapek:

Odnośnik do komentarza

Ja nie grałem z 2-3 miechy (nie licząc jakiś dem, czy włączenia aby coś sprawdzić w Wieśku). Ostatnia gra jaką skończyłem to episody King's Quest.

 

Czuję jednak, że 30 czerwca się to zmieni. Jeżeli CB nie pomoże, to chyba już tylko Switch może pomóc. Jak nie to skupiam się na NBA 2k i największych mast hewach typu GTA czy inne Wieśki, Mariany i Unchartety.

No i Crash mnie "uleczył" w dwa dni prawie 4h pograne. Tyle grania jeszcze przede mną, a już myślę o Rime i Yooka Laylee, któte kupię jak skończę Crashe. Tak więc Switch trochę jeszcze poczeka. Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

No ale to zależy od człowieka. Dla mnie nie ma nic fajniejszego jak z półeczki odkopać gierkę, bo coś skończyłem i szukam sobie nowego tytułu do ogrania i dokładnie to co chce od razu mam dostępne. A na granie mam ochotę non-stop od paru miesięcy. Jedynie co bym sobie odpuścił kupowanie gier na premierę oprócz absolutnych pewniaków (jak Mario np.), bo za często daję się porwać hajpowi.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale to zależy od człowieka. Dla mnie nie ma nic fajniejszego jak z półeczki odkopać gierkę, bo coś skończyłem i szukam sobie nowego tytułu do ogrania i dokładnie to co chce od razu mam dostępne. A na granie mam ochotę non-stop od paru miesięcy. Jedynie co bym sobie odpuścił kupowanie gier na premierę oprócz absolutnych pewniaków (jak Mario np.), bo za często daję się porwać hajpowi.

 

Zapewne masz rację. Mogę mówić tylko za siebie :) Ja lubię mieć max 3 gry na półce zaczęte bo brzydzi mnie backlog. A tak dalej odczuwam ten "dreszczyk" podczas kupna gry bo wiem, że mogę się od razu za nią zabrać, a nie, że "potem bo przecież mam, A, B, C oraz Y do skończenia". 

Odnośnik do komentarza

grac gram dalej ale od paru lat juz mam awersje do gier szalenczo dlugich (a w czasach psx gralem tylko w jrpg praktycznie), do wyciskania z gier wszystkiego (a w czasach psx konczylem wiekszosc jrpg na maxa) i do gier trudnych (a w czasach amigi skonczylem praktycznie kazda point & click bez opisu)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zapewne masz rację. Mogę mówić tylko za siebie :) Ja lubię mieć max 3 gry na półce zaczęte bo brzydzi mnie backlog. A tak dalej odczuwam ten "dreszczyk" podczas kupna gry bo wiem, że mogę się od razu za nią zabrać, a nie, że "potem bo przecież mam, A, B, C oraz Y do skończenia".

U mnie to nie nastąpi już chyba do końca życia, no chyba że bym skasował konto na Steamie i pomylił worki na śmieci z workami z gierkami xd.

Ale wiem o co chodzi, czasami jak jadę do rodziców mając tylko PS3 pod łapą z dwoma-trzema gierkami to jest to takie czyszczące doświadczenie, można się skupić tylko na tych produkcjach i nic innego nie ciąży z tyłu głowy. Z drugiej strony tak długo mając tak ogromny backlog nauczyłem się jakoś o tym nie myśleć i grać w to na co mam ochotę oraz czerpać przyjemność ze świadomości dostępności właściwie każdego tytułu na jaki mógłbym mieć ochotę. Trzeba tylko wypracować sobie dyscyplinę i mieć jednocześnie jednocyfrową liczbę gier rozgrzebaną, najlepiej nawet mniej niż 5.

Odnośnik do komentarza

U mnie nadrabianie backlogu wygląda następująco - przechodzę jedna grę, kupuje dwie. ;/

 

Ale w sumie w tym roku ostro jadę z backlogiem i sporo poprzechodzilem. Gorsze jest to ze głównie pozostawały mi gry na +20h jak nie +100h. Ale nigdzie mi się nie spieszy i nie myślę o tym - biorę gierki po kolei i gra mi się świetnie.

Odnośnik do komentarza

NIe ma czegoś takiego jak backlog, trzeba zaakceptować, że nie da się we wszystko zagrać tak samo jest z każdym innym medium. Jak ktoś  sobie sztucznie stawia wyzwania typu "przeszedłem dwie części FF, zostało jeszcze 25" to sam sobie "kopie grób".

 

Wracając do tematu to też za bardzo nie mam teraz ochoty na gierki mimo, że pełno sztosów dookoła. Nie pomaga różnorodność, ani nic z tych rzeczy, ale możliwe, że na Jesien/Zime głód powróci, bo od zawsze męczy mnie granie  w okresie wiosenno-letnim.

Może jakbym mieszkał w pie.rdolonej Islandii to byłoby inaczej.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
Gość mate5

Mialo byc grane pod koniec czerwca, a jedyne co zrobilem w zwiazku z gierkami w ostatnim tygodniu to obejrzenie trwającego prawie 3 godziny komentarzu Demons Souls autorstwa MatthewMatosis. xD Furi nie kupilem, Punishera na ps2 też nie. Je.bać gierki, no. Obecnie frajdę sprawia mi wyłącznie 'fantazja' gier video, a nie one same, wiec nie ma sensu probowac na sile.

Odnośnik do komentarza

Ja to czasem mam wrażenie, że to tylko wina internetu. Jak bym go nie miał to bym tylko siedział i grał, ewentualnie czasem jakiś mecz obejrzał.

Mój backlog to w tej chwili chyba ze 100 tytułów (sic!). Wracam z pracy i zamiast odpalić konsole to wchodzę na forumek i piszę posta o niegraniu w gry. Zaraz odpalę jakiś filmik na jutubie i pewnie też będzię o grach, tak jak 3/4 tego co oglądam, no ale z konsolą jakoś mi nie po drodze... Chęć grania cały czas jest, ale czasem człowiek taki zmęczony, że stwierdza, że nawet nie opłaca się odpalać bo po pół godziny ślipia się kleją i to by było na tyle grania. 

 

Coraz częściej ostatnio myślę o stopniowym sprzedawaniu kolekcji. Nawet ostatnio powiedziałem o tym mojej dziewczynie to powiedziała, żebym się puknął w głowę. Sprzedam wszystko, a potem będę płakał.

 

No chyba miała rację.

Odnośnik do komentarza

IMO ma rację sprzedać, dla samego sprzedania bez sensu. Jeżeli nie potrzebujesz do niczego konkretnego teraz pieniędzy dlaczego masz się pozbywać. Coś w tym jest człowiekowi łatwiej jest usiąść i odpalić fejsa/forumek/YT niż prawilnie złapać za pada i w coś pogierzyć. Sam staram się trochę na forum rzadziej włazić a już na pewno nie włazić do tematów, które mniej interesują.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...