Skocz do zawartości

NETFLIX


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, teddy napisał:

Jak kiedys bedziesz mial dostep to nie polecam sobie tego zajebac tak nonszalancko xD Mozesz sie zdziwic. Ten filmik nie mowi o paru kwestiach

Domyślam się. Gdybym miał to zrobić to na chacie w odpowiednich warunkach bez, żadnych randomów, z dobrym nastawieniem i luźnym klimacie. Na pewno nie załadował bym sobie na spontanie ot tak.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten nowy sezon Love Death and Robots ma kilka naprawdę fajnych animacji. Wprawdzie pojawiły się rzeczy wtórne („Automatyczna obsługa klienta" i "Life Hutch"), ale są tu filmy bardzo udane. Najbardziej podobały mi się Wysoka trawa, które wywołało u mnie napięcie jak z koszmarnego snu i zachwyciło animacją, i Regulator z prawdopodobnie najbardziej kompletną historią z całego zestawu, zachowujący fajny balans między fotorealizmem, a wymyśloną estetyką. Ogólnie w animacjach preferuję zabawę stylistyką, która celowo unika fotorealizmu i próbuje zrobić coś unikalnego, czego nie jest w stanie zrobić film aktorski. Dlatego też ten "Life Hutch" wydał mi się nudny zarówno jeśli chodzi o temat jak i wygląd, a już na przykład Straszny dom był zabawnym połączeniem treści i udawanej poklatkowej animacji. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mam od kilku dni dziwną akcję. Materiały lecà mi max 2,86-4 mega w rozdzielczości 720-1080p. Nigdy tak nie miałem. Zawsze treści UHD szły sztywne 15 mega.

- sprawdzam ofc materiały UHD

- appka Netflixa pokazuje szybkość ponad 50 mega

- yt, Prime itp leci w 4k

- net wpięty kablem do TV

- TV Sony

- oczywiście testowałem wsio itp

 

Miał ktoś podobnie? Jakieś pomysły? Oczy krwawią...
 

 

Odnośnik do komentarza

Film o Eurowizji - niespodziewałem się ale było to nawet zabawne. Fabuła odlatuje wysoko poza logike, aktorzy udają islandzki akcent, Dan Stevens wyglądający jak młody rosyjski George Michael. Do tego gościnnie gwiazdy prawdziwych eurowizji z kobietą z brodą na czele. Ogólnie lepszy film niż mogłoby się wydawać. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

"Z Nation" - genialne, nietypowe fantastyczno-naukowe serialowe ,,coś". Kiczowate królewskie bezguście! Dopiero... i aż (tyle wrażeń, tyle skrajnych emocji!) oglądnąłem 4 odcinki przygód specyficznie dobranej ekipy śmiałków przemierzającej USA z jednego krańca na drugi w celu

Spoiler

dostarczenia do jakiegoś oddziału CDC pewnego jegomościa mającego w swej krwi możliwą odpowiedź na Wirusa Zombie.

I to, co mógłbym powiedzieć o tym serialu, to jedno: niszowa, prosta, ale w pewien sposób zachwycająca produkcja. To swego rodzaju nieco bardziej aktorsko i realizacyjnie lepsze "Sharknado" czy "Pięciogłowy rekin atakuje" lub "Atak mega karaczanów" i temu podobne obrazy. Z tym serialem od SyFy i The Asylum jest tak, że: "The Walking Dead", "Fear The Walking Dead", czy inne dzieła filmowe o ,,poważnej tematyce w tym gatunku i tonie" są tak skonstruowane, że w każdym aspekcie budowy typowego świata typowego post-apo serialu, da się je podrobić, czy coś z nich skopiować. "Z Nation", jest tak atypowy w odniesieniu do wszystkiego co w naszym wspaniałym popkulturowym świecie jest ,,Zombie", że w odróżnieniu do tamtych klasycznych tytułów, jego... nie da się podrobić, naśladować, spróbować być od niego lepszym. To, cholibka!, piekielnie dobra sztuka kontrastów: kicz jest tu sztuką! To jest takie bombastyczne! Po 4 obejrzanych odcinkach z pięciu pełnych sezonów, "Z Nation" ocenię na: 8/10!

 

"Travelers" również oglądam. Netflix dał nam w postaci tej produkcji nieco bardziej dynamiczną  serialową ,,podróż w czasie", w typie gatunkowym: akcja i sensacja z motywem FBI i innych agencji rządowych i pozarządowych, w tym różnych matactw i tajemnic, i śledztw. Historie bohaterów są tu tak samo istotne, jak główny wątek ,,grup podróżników" po czasoprzestrzeni etc. Dlatego "Travelers" będzie się rozwijał - według mnie,  gdyż dopiero zacząłem oglądać ten serial, a on jak wiemy dawno się zakończył - bardzo ospale, widz będzie w zawieszeniu fabularnym: ciągłe oczekiwanie tego, co, kiedy i jak się wydarzy. Dlatego też, na ten moment "Travelers" (od początku 4 odcinki za mną) ocenię na: 6/10, nie więcej.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba
3 godziny temu, Boomcio napisał:

Z-nation jest mega klimatyczne i  miejscami mocno śmieszne. Główny bohater, a raczej aktor, który go gra jest przezajebisty w tej roli.

Kopalnia świetnych pomysłów i dobre motywy. Dziadek palacz też daje radę.

 

Doc, bo to jest właśnie ,,dziadek palacz", jest, co podejrzewam, odgrywany przez Russella Hodgkinsona na pewnej dozie improwizacji. To tak znośna, tak skurkowańsko nieprzewidywalna, naturalna, mega-nietuzinkowa, mimo iż trochę głupkowata, to do tego serialu pasująca perfekcyjnie postać, że nie wyobrażam sobie - przy czym jestem dopiero po oglądnięciu 4-odcinków pierwszego sezonu tejże wyjątkowości - "Z Nation" bez Doca. Poniższa sekwencja z 

Spoiler

windy/szybu w którymś szpitalu za Filadelfią, przez którą przejeżdżali bohaterowie serialu, gdzie trafili tam, aby wypełnić część głównej misji od Rządu USA(s01e04), jest po część głupkowata, śmiechołkowa, ale z drugiej strony nieprawdopodobnie odważna, do czego sylwetka ,,Doca" wpisuje się bardzo dobrze. Sęk w tym, że takiej interpretacji ,,spotkania na haju" z Zombie, w ogóle zetknięcie się z ,,Zetem", w żadnym filmie czy serialu o tym gatunku, konwencji, tematyce jeszcze nie było... A zdarzyło się to dopiero w "Z Nation". 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dobrze prawisz, jutro "nagrodzę" wypowiedź, bo dzisiaj już null. 

Btw 5 sezon mocno zasysa i jak niektórzy piszą jest totalnie niepotrzebny. Sprawdziłem kilka odc i faktycznie duży, duży spadek formy.

Ale 4 podstawowe sezony - mocna perełka!

Edytowane przez Boomcio
Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba

"Transformers: Prime", ponad 50-odcinkowy serial animowany, niegdyś (Łej Panie, a kiedy to było...?) emitowany na Cartoon Network.. Teraz produkcja ta przykuwa moją uwagę, głównie z dwóch względów: raz, jest na Netflixie, a dwa, jest osadzona w Uniwersum Transformers. Ponoć nie jest to ,,byle co"; animacja komputerowa, zaburzona ostrość konturów i elementów budowy postaci (ot taki styl twórców) - wcale te elementy fizyczne serialu nie przeszkadzają. W końcu to jest ponad 50 odcinków, a nie 13 czy 24. Oglądał ktoś z Was tę animację? 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...