Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nie prowadzisz dyskusji. Ty prowadzisz monologi w których sam ze sobą dyskutujesz, jak to bardzo masz rację i jak tylko twoja wizja świata się liczy, bo jest jedyną słuszną.

Nazywanie PS5 next genem to jakiś żart biorąc pod uwagę wszystkie płotki wokół problemów z tą budą. Za chwilę premiera, a nadal nic nie wiem o tej konsoli poza ceną. Sony jest niesamowicie skąpe w informacje na temat produktu, który wypuszczają za chwilę. Dla mnie lecą na opinii i bazie fanów, a ta cisza informacyjna jest celowa bo nie mają o czym mówić.

- nie pokazali fizycznej konsoli tylko same rendery
- nie ma oficjalnego stanowiska co do wstecznej i na jakiej zasadzie ma ona działać
- gry które miały być exami PS5 nagle wychodzą na PC i PS4

Pomijając fakt że Japończycy są tak mocno przywiązani do tradycji i wizji, że PlayStation to konsola do GRANIA, że nie korzystają z najnowszych technologii.

- Brak USB z tyłu w PS4 (na szczęście w PS5 będzie bo to już by był żart),
- Xbox ma Windows Sonic do dźwięku surround na słuchawkach, tymczasem w PS co najwyżej możesz sobie kupić ich słuchawki z VS.
- Chcesz coś podłączyć przez BT? Może słuchawki? Nie ma opcji bawimy się w jakieś dongle jakby nadal był 2000 rok.

Mamy 2020 rok, można by było wymagać trochę więcej od takiego sprzętu. Chcę podłączyć każde urządzenie przez BT do mojej konsoli. Chcę aby oferowała ona coś więcej niż tylko pudło do odpalania gier. Chce 4k i stałych 60 klatek. Marka PlayStation "trąci myszką". Pewnie i tak kupię PS5 z przyzwyczajenia do marki i to jest największy problem, bo Sony to wie i (pipi)ie graczy jak się tylko da.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka



  • Plusik 3
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, WisnieR napisał:

Ty nie prowadzisz dyskusji. Ty prowadzisz monologi w których sam ze sobą dyskutujesz, jak to bardzo masz rację i jak tylko twoja wizja świata się liczy, bo jest jedyną słuszną.
 

A to sie nazywa proba argumentacji swojej racji. Moje posty nie roznily sie niczym od postow kotleta w tej kwestii ale musiales sie przyje,bac do mnie bo dalej w glowie ci siedzi nasza sprzeczka i to ze nie przekonales mnie ze ford mondeo to lepsze auto od bmw serii 5. Dziecinada. 

 

Co do juz nie personalnej wycieczki do mnie to zgadzam sie , tez mnie to wkur.wia ale co na to poradzisz? Masz konkurencje przeciez do wyboru wiec jaki problem sie przesiasc na xboxa jesli bedzie ci pasowal bardziej? Dla mnie marka konsoli jest bez znaczenia, liczy sie co ma dla mnie do zaoferowania. Sony ma dla mnie wiecej, patrze tez przyszlosciowo, przeciez nikt nie kupi tego ps5 na rok czy dwa. Exow konsolowych u sony jest wiecej i sa dla mnie lepsze wiec wybor u mnie jest prosty. Chociaz jak wyjdzie nowa forza horizon to na bank kupuje ixa bez napedu dla tej gierki.

4 minuty temu, WisnieR napisał:


Mamy 2020 rok, można by było wymagać trochę więcej od takiego sprzętu. Chcę podłączyć każde urządzenie przez BT do mojej konsoli. Chcę aby oferowała ona coś więcej niż tylko pudło do odpalania gier. Marka PlayStation "trąci myszką". Pewnie i tak kupię PS5 z przyzwyczajenia do marki i to jest największy problem, bo Sony to wie i (pipi)ie graczy jak się tylko da.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

No a tutaj puenta ktora tylko potwierdza moje posty. I tak kupicie te ps5 i tak wiec po co pisac posty ze PS5 SIE NIE OPYLA ZOSTAJE PRZY PS4. 

Ja nie widze sensu kompletnie zostawac przy ps4. Nawet pro ktore mam a co mowic jak ktos ma zwyklaka. Wole sprzedac stara konsole teraz poki jeszcze cos za nia dostane niz za rok za grosze kiedy ps5 bedzie pwenie kosztowac tyle samo bo uzywki nie biore pod uwage. Chyba ze na dlugiej gwarancji. Kwestia tez tv i tego czego oczekujemy od gier. Dla mnie taki horizon to byla jedna z ulubionych gierek na ps4 i nie wyobrazalbym sobie jej ogrywac w jakiejs smiesznej jakosci. A juz napewno nie wiedzac ze ps5 i tak kupilbym i tak, kwestia tylko kiedy. No ale jak ktos ma w to wyje,bane i tv full hd to ok. Jestem w stanie zrozumiec ze sie nie pcha w nowa generacje. Zreszta zabawne bo dyskusja sie zaczela przeciez o moim kumplu ktorego ja znam wiem jak podchodzi do gier i dlatego napisalem co napisalem. Gosc kupil w tym roku naprawde fajny tv ktory te dwa lata temu bylby w czolowce tv za 6-7k. I juz po samej takiej przesiadce z full hd mimo ze gra na zwyklym ps4 jak odpalil gowa i rdr2 to mowi ze to inne gry. Wiec tym bardziej bawi mnie ze podnieca sie ze horizon wyjdzie na ps4 bo nawet tv nie musialby zmieniac zeby cieszyc sie sto razy lepszymi doznaniami kupujac ps5.

Odnośnik do komentarza

Kupię ale to nie znaczy, że na premierę i będę z wywalonym jęzorem leciał teraz po najnowszą konsolę. PS4 kupiłem w drugiej rewizji i ominęły mnie całe te cyrki z premierowymi wersjami. Nie wyobrażam sobie wywalić ponad 2 klocki na konsole i dokupować jakieś gumki do DS bo zrobili je z ekologicznej gumy. Czuję że PS5 będzie niedopracowanym produktem więc spokojnie jeszcze sobie pogram na PS4. 

 

Dla mnie bez kluczowych informacji odnośnie tego czy będę mógł ograć backlog z PS4 na PS5, czyli po prostu podmienić sobie konsolę, oraz tego jak będą działały gry nie ma sensu w ogóle się interesować tym "półproduktem". Czekam na oficjalne notki prasowe.

Odnośnik do komentarza

No ja ps4 kupilem razem z premiera wiedzmina 3 , wlasnie ze wzgledu na brak wstecznej nie bralem pod uwage zakupu na premiere. Tutaj ma byc wsteczna wiec nie mam na co czekac. Ale tez nie klikalem jeszcze preordera dopoki nie bedzie oficjalnej informacji ze wkladam plytke z ps4 i gram. Jesli to bedzie jakis pic na wode i szacher macher sony to tez nie bede sie pchal na premiere. Dla mnie wsteczna to glowny argument za braniem konsoli na premiere. Nie ma wstecznej, nie ma pospiechu.

Bo nawet jesli nie mam raczej backlogu to nawet w tej chwili z nudow sobie ogrywam drugi raz batmana, mad maxa czy gow3. Jesli nie bedzie wstecznej na ps5 to tez nie bede jje kupowal dla trzech gier a potem zeby sobie stala jak mebel

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Miałem podobny dylemat związany z chęcią pozostania przy mojej stare już fatce z 2016 roku. Ale doszedł nowy TV, który fajnie ogarnia HDR i 4K, no i w tym momencie mój Fat zaczął mi nie odpowiadać. Z ciekawości wystawiłem na olx, w zamyśle, że to ostatni dobry moment, żeby coś zarobić. Byłem zaskoczony, jak kolejnego dnia przyjechał do mnie gość i zabrał konsolę za 750 zł z dwoma padami. No i wtedy została podjęta decyzja o preorderze (no wiecie, w końcu za 1500 zł mam nową konsolę). Jestem wbulwiony na Sony za walenie graczy w bambuko, ale jestem na tyle silnie związany z marką, że zwyczajnie wybiorę Niebieskich z pełną świadomością tego, że Zieloni robią świetną marketingową propagandę i ich produkt jest po prostu dobry.

 

Mimo tego nadal mam z tyłu głowy, że przez czas oczekiwania na premierę zaleje nas fala informacji, które ostatecznie doprowadzą do zrezygnowania z preordera i poczekania do drugiej połowy 2021.

Edytowane przez ginn
Odnośnik do komentarza
37 minut temu, kanabis napisał:

Zreszta skoro pisal ze mgs5 nie roznil sie wiele na ps3 i ps4 to tylko potwierdza.Bf5, cody. Wszystko co sobie przypomne to byla przepasc w crossgenowych wersjach. 

 

Jeszcze jak. Fifa 14 (?) na ps4 po przesiadce z ps3 to byla jedna z ostatnich porzadnych wersji. Kumpel ktory nie zalapal sie na premierowy rzut to przez tydzien przychodzil do mnie i lupalismy mecze po pare godzin. Wspaniala to byla przesiadka, licze ze w tym roku tez bedzie milutko bo od paru lat nie ma pilki na konsole w ktora bym z przyjemnoscia pogral.

 

Mnie to juz na wymioty zbiera jak mam wlaczyc ps4. Znudzilo mi sie totalnie po tylu latach. Tym bardziej w zeszlym roku wymiana tv na 4k, teraz jaranko nowa generacja. Ogra sie spidera, ds, zostane potem z fifa i nba, do tego z ps plus collection moze w koncu bloodborne wleci z kupki wstydu, dokoncze ghost of tsushime. Oczywiscie kazda z tych gier mozna ograc na ps4 ale po sie meczyc? Czekam mocno a hejterom wiadomo co do czego :):):)

Odnośnik do komentarza

Horizon II Forbidden West na PS4 będzie półproduktem. No kanabis jak Ty z taką fachowością doradzasz swoim klientom to gratuluje bardzo.

 

Ile Ty grasz w gry żeby gadać takie bzdury? Gry crossgenowe są do siebie bardzo podobne z różnicami na nowych konsolach przede wszystkim skupiającymi się na rozdzielczości, fpsach i oświetleniu. Wiadomo, że PS5 zaoferuje to w lepszej jakości od PS4, ale jak myślisz, że to będą jeszcze jakieś inne rzeczy to pozdro 600.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Voytec napisał:

Horizon II Forbidden West na PS4 będzie półproduktem. No kanabis jak Ty z taką fachowością doradzasz swoim klientom to gratuluje bardzo.

 

Ile Ty grasz w gry żeby gadać takie bzdury? Gry crossgenowe są do siebie bardzo podobne z różnicami na nowych konsolach przede wszystkim skupiającymi się na rozdzielczości, fpsach i oświetleniu. Wiadomo, że PS5 zaoferuje to w lepszej jakości od PS4, ale jak myślisz, że to będą jeszcze jakieś inne rzeczy to pozdro 600.

Czyli bedzie polproduktem

No jak dla ciebie fpsy, rozdzielczosc i oswietlenie czyli w sumie najwazniejsze rzeczy jesli chodzi o grafike to bzdura to pozdro 600 znawco

Odnośnik do komentarza

Można popatrzeć na ps3/ps4 przykładowo DA:Inkwizycja na ps3 no cóż raczej półprodukt momentami ledwo działający no ale z drugiej strony taki Wolfik tak wiem że fps korytarz ale wyglądał dobrze i hulał w 60 fps. Nie znam się ale jak taka Ruda 2 była tworzona jeszcze z myślą o ps4 to chyba nie będzie wyglądać i działać gorzej niż 1 mimo że przepaść na korzyść wersji nextgenowej pewnie będzie znaczna. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, messer88 napisał:

Można popatrzeć na ps3/ps4 przykładowo DA:Inkwizycja na ps3 no cóż raczej półprodukt momentami ledwo działający no ale z drugiej strony taki Wolfik tak wiem że fps korytarz ale wyglądał dobrze i hulał w 60 fps. Nie znam się ale jak taka Ruda 2 była tworzona jeszcze z myślą o ps4 to chyba nie będzie wyglądać i działać gorzej niż 1 mimo że przepaść na korzyść wersji nextgenowej pewnie będzie znaczna. 

Zgadza sie tylko ze ten wolfek to jeden przyklad z niewielu ;)

Nie no pewnie, moze nawet lepiej na takim pro bedzie wygladac niz jedynka z tym ze uwazam ze wersja na ZWYKLE ps4 to w mojej ocenie bedzie polprodukt jak postawimy ja obok wersji na ps5. Widzialem horizona na zwyklym ps4 i na pro i juz na prownaniu tych obu sprzetow byla znaczaca roznica. Wiec o czym my dyskutujemy porownujac konsole ktora byla slaba na starcie ktory mial miejsce 7 lat z konsola nowej generacji. Badzmy powazni. 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, kanabis napisał:

Czyli bedzie polproduktem

No jak dla ciebie fpsy, rozdzielczosc i oswietlenie czyli w sumie najwazniejsze rzeczy jesli chodzi o grafike to bzdura to pozdro 600 znawco

Przede wszystkim między PS3 a PS4 była duża różnica w przeskoku z 720p nawet do 4K, to raz. Tutaj takiego przeskoku nie będzie. Oświetlenie, które zaliczyło największy skok na tej generacji w porównaniu z poprzednią. Na PS5 będzie ray tracing który bankowo będzie robił robotę ale tu nie mamy do czynienia z multiplatformą, gdzie robili 5 wersji gry jak MGS V, który jest bardzo dobrym przykładem porządnego portu na wcześniejszą generację dzięki genialnemu jak na tamte czasy oświetlenia Fox Engine.

 

Tutaj to robota wewnętrznego studia Sony, które słynie z oprawy i robi porty na PS4 i PS5 gdzie development odbywał się od początku na PS4. 

 

By the way, wygoogluj co to jest półprodukt. Półproduktem w grze może być oświetlenie.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Lukas_AT napisał:

Mając oleda nie mam ochoty już się męczyć z Horizonem 2 na PS4 w 2021 roku (ani z żadną multiplatformą). Różnica w grafice na pewno będzie ogromna. Przywołany tu wcześniej MGS V miał ogromną przewagę na PS4 w jakości obrazu i to widać tylko na żywo, gdzie na papierku rożnica może nie była spora. Ale jak ktoś ma jeszcze zwykły tv 1080p i nie śpieszno mu z przesiadką na nowy sprzęt to może być zadowolony.

MGSV jest spoko na starych konsolach jeśli grasz w GZ(mniejsza skala), lub jesteś w liniowym prologu V, później jak się otwiera świat, to można zapłakać, nawet w FullHD.

To była gra, która zmusiła mnie do przesiadki, a to że została najbardziej zmarnowanym potencjałem generacji, to już inna historia.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Voytec napisał:

Przede wszystkim między PS3 a PS4 była duża różnica w przeskoku z 720p nawet do 4K, to raz. Tutaj takiego przeskoku nie będzie. 

Przede wszystkim czytaj ze zrozumieniem co pisze, odnosze sie do porownania zwyklego ps4 z ps5. Nigdzie o pro nie pisze z ktorym wyskakujesz. Niektore gry z koncowki generacji na ps3 dzialaly w 1080(np gran turismo). Obsluge 4k to miales dopiero w ps4 pro nie na starcie konsoli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...