Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, kanabis napisał:

Przede wszystkim czytaj ze zrozumieniem co pisze, odnosze sie do porownania zwyklego ps4 z ps5. Nigdzie o pro nie pisze z ktorym wyskakujesz. Niektore gry z koncowki generacji na ps3 dzialaly w 1080(np gran turismo). Obsluge 4k to miales dopiero w ps4 pro nie na starcie konsoli.

GT to żadna końcówka generacji a 2010 rok i mogę się mylić ale w 1080p działał tryb fotograficzny. 

 

Pisze o roznicy między generacjami gdzie różnica w rozdzielczości jest bardzo duża i może sięgać nawet DO 4K, a nie że każda gra crossgenowa to był przeskok z 720p do 2160p, bo na początku tego nie było. Jezu 

Odnośnik do komentarza

Tych gier które chodzą natywnnie w 4 k na pro chyba nie ma za dużo więc przesiadając się z takiej czwórki co już miała problemy na starcie konsoli jak jakieś rozdzialki w 900p do natywnego mam nadzieję 4 k z wszystkim bajerami graficznymi to będzie kosa.

Odnośnik do komentarza

No ciężko żebyś widział różnice między FHD a dynamicznym 4K na skompresowanym filmiku na YT. HzD prezentowało się wybornie na obu sprzętach tylko na PS4Pro gra miała wyraźnie lepsze IQ, podobnie polecam odpalić sobie dajmy na to Forze Horizon 4 w 4K a potem w FHD (pomijając już w ogole fakt, że w trybie 60 fps i 1080 gra traci mase detali) na screenach i YT to może nie robić wrażenia, ale na telewizorze 4K już jak najbardziej jest widoczne. Sony ogólnie chyba trochę dało dupy z tą PRO wersją jednak bo mało gier korzystało z jakiegoś szczególnego dopakowania głownie były to właśnie różnice między FHD a pseudo4K. Zresztą przeskoku między PS3, które miało 8 lat a PS4 już nie zobaczycie bo w trakcie tej generacji dostaliśmy dopakowaną rewizje konsol, ludzie opanujcie się xD Ta nowa generacja na start zaoferuje najmniejszą rożnice chyba ever, ale takie rzeczy jak 4k60fps/120fps czy Ray Tracing będą dawać sporo ale w porównaniach na filmikach to nie zbyt będzie widoczne a pewnie dopiero gry pisane zupełnie pod nową generacje będą robiły wrażenie. 

 

Teraz pewnie FIFA na PS4 i PS5 będzie na tym samym silniku czyli gów,nie obesranym Frostbite ale licze, że na nextgenach chociaż 120 fps dadzą (na co ja liczę...) 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, balon said:

@kanabis nie chcę nic mówić, ale dyskutujesz z typem co jak rozmawialiśmy o dużych tv 60+ wpadł, powiedział, że to bez snsu sprawa, fanaberia i szastanie kasą kupować takie duże TV. On woli przesunąć fotel do ekranu i ma to samo...

Uprzedzam więc, że może być to trudna dyskusja 

Tez mi sie wydawalo ze duzy ekran to zbedny bajer, duze koszty i tym podobne. Kupilem projektor full hd i gram we wszustko w 90" i nigdy nie zamienie wyswietlacza na cos ponizej 70 ".Ilosc detali na takim wyswietlaczu jest niesamowita i wtedy zaczynasz zauważać ilosc detali jaką tworcy umiesciliw grze. Wolicie 4k prosze bardzo ale granie w takiej rozdzielczosci na ekranach ponizej 65" i siedzenie bardzo blisko ekranu mija sie z celem. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Voytec napisał:

GT to żadna końcówka generacji a 2010 rok i mogę się mylić ale w 1080p działał tryb fotograficzny. 

 

Pisze o roznicy między generacjami gdzie różnica w rozdzielczości jest bardzo duża i może sięgać nawet DO 4K, a nie że każda gra crossgenowa to był przeskok z 720p do 2160p, bo na początku tego nie było. Jezu 

Jezu no to sobie pisz ale po co mnie cytujesz skoro nie ma to nic wspolnego z tym ze porownuje zwykle ps4 i ps5. 

10 minut temu, bluber napisał:

polecam odpalić sobie dajmy na to Forze Horizon 4 w 4K a potem w FHD (pomijając już w ogole fakt, że w trybie 60 fps i 1080 gra traci mase detali) na screenach i YT to może nie robić wrażenia, ale na telewizorze 4K już jak najbardziej jest widoczne.

Wiadomo ze raczej nikt juz na hd ready nie gra ale odpalilem fh4 z ciekawosci u starych na ich starym lg i to byl szok. Gra wygladala jak z x360 albo nawet gorzej. Wiedzialem ze bedzie slabo wygladac bo to logiczne ale nie ze az tak. 

 

Kij z fifa, ciekaw jestem za to pesika na nowym silniku. Szkoda ze az za rok pewnie

Odnośnik do komentarza
14 minutes ago, kanabis said:

Jezu no to sobie pisz ale po co mnie cytujesz skoro nie ma to nic wspolnego z tym ze porownuje zwykle ps4 i ps5. 

Wiadomo ze raczej nikt juz na hd ready nie gra ale odpalilem fh4 z ciekawosci u starych na ich starym lg i to byl szok. Gra wygladala jak z x360 albo nawet gorzej. Wiedzialem ze bedzie slabo wygladac bo to logiczne ale nie ze az tak. 

 

Kij z fifa, ciekaw jestem za to pesika na nowym silniku. Szkoda ze az za rok pewnie

Nikt kto ma jakiekolwiek pojecie o elektronice nie kupi ps5 pod taki tv dla osob ze starszymi tv microsoft skroil specjalnie X serie s. Nie wiem co to za tv twoich rodzicow ale to musi byc antyk. W sklepach sprzedaja dalej tv full hd z porzadnymi algorytmami poprawiajacymi obraz. Ja dalej bede uwazal ze 4 k jest troche na siłę wpychane, co z tego ze dostaniemy ultra gladziutka grafike, jak juz teraz widac ze nowe konsole ida na kompromis, przy wyborze 4k rtx czy full hd 60 fps wybiore to drugie. 

 

 

Ps w tym roku bedzie tylko w  formie aktualizacji trybów i skladow. Za rok dostaniemy nowego pesa na silniku unreala. 

5 minutes ago, Zgredziula said:

spacer.png

 

Potwierdzili że jest wsteczna dla ps4 więc już możecie się uspokoić 

 Tak ale ps4 prosze Pana. 

Edytowane przez AbraHAM
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, MBeniek napisał:

Dla porównania BB na ps4 zajmowało coś koło 30GB, a DS3 - 23GB. Właśnie upada mit "gry będą zajmować mniej dzięki ssd". :reggie:

A MM + SM (w tej ultimate edition) dadzą razem 105GB xD

 

To chyba rozwiązanie zagadki dlaczego dali voucher do Moralesa zamiast fizyka, dwie płyty pewnie nie wchodziły w grę przy takim małym przekroczeniu pojemności(5GB), ale może z czasem nauczą się lepiej kompresować. Przy takim Spyro Trilogy okazało się, że można jednak zmieścić wszystko na płytę(bez patcha) wbrew temu, co gadali twórcy.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, WisnieR napisał:

Co stoi za "back catalog of PS4 games"? Jakby było napisane wprost "Play your PS4 games on PS5" to bym był zadowolony, a tu mam cały czas z tyłu głowy że ten CATALOG to właśnie PS Collection.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka


 

Bardziej niejasne jest te upgradowanie wersji z ps4 do wersji ps5. Brzmi jak darmowy patch. Z tym ze to byloby bez sensu dla nich bo po co wydawac kase na drozsze wersje ps5 wtedy? No ale ze "free" tez w sumie nie napisali. Cos kombinuja. 

Odnośnik do komentarza

https://www.ppe.pl/news/149976/spiderman-miles-morales-i-demons-souls-z-rozmiarami-plikow-przygoda-pajaka-zajmie-przynajmniej-100-gb.html#comments

To gdzie Ci geniusze co to mówili, że gry będą mniej ważyć, bo przecież ssd nie ma kolejkowania plików i 800GB spokojnie starczy

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Soul napisał:

Chwilunia dostępne ma być jakieś 625-650 GB bo reszta na systemik

 

Serio? Myślałem, że te 800 GB z hakiem to podają właśnie tak pro-kliencko. Żeby ludzie wiedzieli ile dostaną. A system zajmuje resztę dysku (1TB w sumie). Jak faktycznie na dane zostanie tam z 600 GB z okładem, to przecież to jest stonoga.jpg.

Odnośnik do komentarza
Just now, l33t said:

 

Serio? Myślałem, że te 800 GB z hakiem to podają właśnie tak pro-kliencko. Żeby ludzie wiedzieli ile dostaną. A system zajmuje resztę dysku (1TB w sumie). Jak faktycznie na dane zostanie tam z 600 GB z okładem, to przecież to jest stonoga.jpg.

Dali 800GB, bo to bardzo drogi NVME pcie4 z nasa jest. 

Tu jest chyba podobna wydajność.

spacer.png

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, kanabis napisał:

Post na milion znakow to tak zwana dyskusja

 

Dyskusja z zasady jest merytoryczna. Ty po raz kolejny udowadniasz, że nie dość, że nie potrafisz się odnieść do konkretów, tylko z napiętą żyłką piszesz posty tą swoją biedaszyderą (w 2020 tym nie zabłyśniesz na FPE), to jeszcze zwyczajnie nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Albo po prostu przeskakujesz po zdaniach w czyimś poście już nakręcony, co by tu odpisać. Zresztą po jakichś urojeniach o nazywaniu innych frajerami, wchodzeniu do tematów o TV czy np. takim fragmencie:

 

Cytat

 skoro pisal ze mgs5 nie roznil sie wiele na ps3 i ps4

 

to nie wiem, po co ja się tu produkuję. To nie jest brak czytania ze zrozumieniem, tylko brak czytania w ogóle i dopowiadanie sobie swojej wersji.

 

A najśmieszniejsze jest to, że o kompleksach pisze gość, z którego zakompleksienie się wręcz wylewa przy okazji każdej pyskówki, w jaką wchodzi na forum. Nawet nie widzisz tego, jak te wszystkie rozbudowane posty, pseudo kąśliwe uwagi, domysły, że ktoś na pewno gra na małym monitorze, pokazują dokładnie odwrotną rzeczywistość, niż ta, w którą uwierzyłeś. Klasyczna projekcja. No ale Ameryki na FPE nie odkrywam.

 

Dobrze, że naczelny bufon forum przyleciał z poklepaniem po plecach, bo właśnie takie Janusze najbardziej się uruchamiają w temacie rozmawiania o tym, co kto ma i ile zarabia xd. Bieda to jednak stan umysłu, możesz mieć dużo, a nadal słoma z kieszeni wystaje. Cóż, takie osoby są właśnie idealnym targetem korporacyjnych marketingowców.

Swoją drogą, widzę, że muszę być ważną osobą w jego życiu, skoro moje niewinne uwagi tak bardzo mu się zapisują w pamięci.

 

Z mojej strony eot, nie chcę zaśmiecać tematu jałową "dyskusją". Bierzcie szybko pre-ordery, przyszłość gamingu czeka! A o tym, jak niesamowicie niedopracowanym i fundamentalnie różniącym się od wersji definitywnej doświadczeniem będzie Horizon 2 na PS4 przekonamy się w swoim czasie.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...