Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

10 minutes ago, RadkoR said:

Przecież to to samo...
Co innego to to, że mbit to milibity a nie megabity (Mb/s, Mbps, Mbit).

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka


 

 

Zakręciłem się, tak racja ale 300mb/s by PS4 nie wyciągnęło bo szybkość dysku by nie pozwoliła na to, nawet jak by miał dostęp do. takiego łącza

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Mam takie pytanie odnośnie ładowania padów. Do tej pory używałem klasycznej i oryginalnej ładowarki z czasów PS3, która miała takie parametry:

 

  • Input 100v-200v 0.15A 50/60 Hz
  • Output 5V 500mA 

 

Tak się prezentuje na obrazku:

 

d98871fc-0c47-4c14-af1f-feb4e0c069a9_1.f30dd8cc121519f4b975961719c693b8.jpeg?odnWidth=612&odnHeight=612&odnBg=ffffff

 

Za czasów PS3 i PS4 działała jak złoto. Niestety wczoraj podpiąłem swojego DualSense'a na noc i rano wstaję, a on dalej się ładuje. Odłączyłem, sprawdziłem i niby był naładowany na full. Domyślam się, że wyjście 500mA jest już za małe na tego pada. Szukam jakiejś fajnej ładowarki, z jednej strony do sieci, a z drugiej z kilkoma portami USB. Pewnie trzeba by szukać coś w okolicach 3A-5A? W ostateczności kupię oryginalną stację do ładowania, jednak chwilowo wolałbym rozwiązanie z kabelkami bo są dla mnie znacznie wygodniejsze, bo nie tylko pady tam ładuje. 

 

EDIT:

Tam wstępnie sobie coś szukam i rzuciła mi się w oczy taka ładowarka, prosto do sieci, z dwoma wyjściami USB i 4.8A, czyli mam zapasu w razie czego na przyszłość. Takie coś: Ładowarka sieciowa HAMA 2xUSB 4.8A Czarny 173608 - opinie, cena - MediaMarkt.pl

 

Z góry dzięki za pomoc i ewentualne propozycje. 

Edytowane przez Patricko
Odnośnik do komentarza

Słuchawki (turtle beach Elite 800) mam podłączone optykiem pod tv. Chciałem skorzystać z mikrofonu w padzie. Okazało się, że chat idzie cały przez pada czyli słychać rozmówców na padzie xD nawet słuchawki (stacja) podłączają pod USB działa mikrofon i chat, ale nie działa możliwości regulacji chatu na słuchawkach. Na Xboxie turtle 800x działa wszystko ok (optyk pod tv bo jak wiadomo w nowych konsolach brak optyka). Tak więc tu Sony dało dupy i albo kombinowanie albo trzeba kupować nowe słuchawki.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jedno pytanie. Na PS4 miałem ustawione, że po 1 godzinie braku aktywności konsola po prostu wyłączała się całkowicie, no chyba, że ustawiłem zasilanie na USB to wtedy przechodziła w tryb czuwania. Na PS5, pomimo ze nie mam nic ustawione to po 1 godzinie przeszła i tak w tryb czuwania. Czy jest jakaś opcja, żeby się całkowicie wyłączała, czy niestety zawsze będzie przechodzić w tryb czuwania? 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, creatinfreak napisał:

Słuchawki (turtle beach Elite 800) mam podłączone optykiem pod tv. Chciałem skorzystać z mikrofonu w padzie. Okazało się, że chat idzie cały przez pada czyli słychać rozmówców na padzie xD nawet słuchawki (stacja) podłączają pod USB działa mikrofon i chat, ale nie działa możliwości regulacji chatu na słuchawkach. Na Xboxie turtle 800x działa wszystko ok (optyk pod tv bo jak wiadomo w nowych konsolach brak optyka). Tak więc tu Sony dało dupy i albo kombinowanie albo trzeba kupować nowe słuchawki.

Chyba nie rozumiesz jak działa ta cała "regulacja czatu" w takich słuchawkach. To nie ma ma żadnego połączenia z systemem konsoli ani w PS4 ani w PS5 i nigdy nie miało, bo taka funkcjonalność jest tylko w oficjanych produktach SONY. To zwykły mikser głośności dwóch kanałow stacji bazowej. Jeden kanał to dźwięk który dostarczasz po optyku, a drugi to dźwięk który dostarczasz po USB. Tak więc żeby mieć "chat mix" na takiego typu słuchawkach (TB800, Siberia 800, Astro A50 etc.), do boxa muszą iść DWA źródła dzwięku - optyczny i USB. W PS5 chyba się coś zmieniło i gdy podłączysz zestaw słuchawkowy po USB to wyłącza wyjście audio po HMDI (i jednocześnie optykiem z TV do stacji bazowe) co było denerwujące w PS4 bo podawało caly czas dźwięk na telewizor i dla jednych jest to super rozwiązanie, a dla drugich (tych korzystających właśnie z tego typu słuchawek) jest to problem.

 

Podłącz zarówno optyka i USB, w konsoli w ustawieniach wyjścia na słuchawki ustaw "tylko czat" (o ile jest to nadal możliwe w PS5?) i zobacz czy jest w ogóle przesyłany wtedy dźwięk do TV przez HDMI, bo jak nie to nie będzie się dało już korzystać z miksera. Ja osobiście zrezygnowałem z optyka i podłączyłem tylko USB, a dostęp do czat mixu w PS5, ze względu na płynnie działający UI, jest pod dwoma kliknięciami tak naprawde.

Odnośnik do komentarza

PS5 nie ma już optycznego, wystarczy podlaczyc słuchawki przez USB i w opcjach regulujesz audio i chat

tez mam słuchawki Turtle Beach i po jakimś tam PS4 update już nie było optyczne połączenie potrzebna i nie używa się już suwaka na słuchawkach ale w opcjach PS4/PS5 wszystko się ustawia

Odnośnik do komentarza

Wieczorem jeszcze będę dokłada sprawdzać. Wiem, że jak dałem dźwięk na zestaw to dźwięk z gry jest strasznie spłaszczony. Osobno chatu tylko po USB się nie da (pewny nie jestem). Dlatego jeszcze spróbuję. Jak nie to przeżyje bo akurat teraz szybko i wygodnie można to zrobić z poziomu konsoli.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...