Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Janush napisał:

Wiadomo kiedy wyjdzie patch umożliwiający wyświetlanie obrazu w 4K/RGB na TV z HDMI 2.0? Jak narazie to chyba jedyna rysa na diamencie jakim jest PS5 :D

Drugą rysą jest aktualny brak obsługi 1440p. Mam telewizor 4K, ale służy też do oglądania TV przez żonę. ;) W tym czasie grałbym na swoim monitorze w natywnej 1440p, a tak to będzie przeskalowany 1080p.

Odnośnik do komentarza

Miejmy nadzieję, że to dodadzą w którejś aktualizacji. Nie wykluczyli takiej możliwości - ktoś z SONY powiedział wprost, że jak będzie duże zapotrzebowanie to dodadzą wsparcie dla 1440p.

 

PS. Czy z PS5 da się już połączyć dowolne słuchawki z Bluetooth czy tylko te Pulse 3D? Mam bardzo dobre słuchawki Sony WH-XB500N i chciałbym je wykorzystać. Na PS4 musiałem używać adaptera Creative BT-W3.

Edytowane przez RadkoR
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, _Red_ napisał:

(tylko Sleeping Dogs czasem łapie crasha, ale jest określony jako "może zadziała" i konsola ostrzega przy włączaniu)

 

Powiem Ci, że niedawno zaliczyłem SD na PS4 i przez ~15h ze 3-4 razy miałem crasha, więc to chyba ta gra jest spartolona.

Edytowane przez kotlet_schabowy
Odnośnik do komentarza

To ja dla kontrastu pochwalę sprzęt za jakość voice chatu. Korzystając ze starych i budżetowych słuchawek Turtle Beach uzyskałem mega czyściutki dźwięk zarówno wychodzący (znajomy potwierdził) jak i przychodzący. W moim przypadku jest to kolosalna różnica w stosunku do imprezy na PS4.
Z kolei głośnik i mikrofon w DualSense to fajna ciekawostka, jakość sygnału jest zauważalnie niższa, momentami coś przerwie, ale za to mikrofon bez problemu zbiera głos kiedy trzymam pada w naturalnej pozycji a nie zbiera niczego wokół (testy przy odpalonej grze, głośne dźwięki ze Spidera i muzyka).

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Durr napisał:

Czy to prawda, że mając gry na płyta z ps4 można przenieść je na ps5 wersja digital? Jak to się odbywa? I czy jak przeniosę i później sprzedam te płyty, a następnie kiedyś odinstaluje z ps5, to żeby ponownie zainstalować, znów będę potrzebował instalować je pierwotnie na ps4?

 

Wkładając płytę z PS4 pobiera się gra w wersji na PS5 (jeśli jest dostępna), ale płyta jest potrzebna przy uruchamianiu.

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Durr napisał:

Czy to prawda, że mając gry na płyta z ps4 można przenieść je na ps5 wersja digital? Jak to się odbywa? I czy jak przeniosę i później sprzedam te płyty, a następnie kiedyś odinstaluje z ps5, to żeby ponownie zainstalować, znów będę potrzebował instalować je pierwotnie na ps4?

Bedziesz potrzebować płyty aby odpalić grę, taki twój kluczyk. Nie możesz jej sprzedać. 

Odnośnik do komentarza
40 minutes ago, Durr said:

Czy to prawda, że mając gry na płyta z ps4 można przenieść je na ps5 wersja digital? Jak to się odbywa? I czy jak przeniosę i później sprzedam te płyty, a następnie kiedyś odinstaluje z ps5, to żeby ponownie zainstalować, znów będę potrzebował instalować je pierwotnie na ps4?

 

ale zajechało :cebula:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, MEVEK napisał:

Nie rozumiem, dlaczego słuchawki dedykowane 3D nie mogą sie łączyć z konsola przez bluetooth dosłownie, jak kontroler tylko potrzebują dodatkowego sterownika :sapek: Wiedzieli od początku, ze wydadzą takie to czemu nie zaimplementowali w konsoli :philosoraptor: To jest kolejny port usb zajęty.

 

Podobno jest jakiś problem z opóźnieniem dźwięku po BT. Mnie to też wkurza, bo musiałbym kupić 3-ci zestaw słuchawkowy tylko po to, żeby korzystać x niego na konsoli :sapek:

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, RadkoR napisał:

To PS5 w 2020 roku nie korzysta z kodeka AptX-LL (Low Latency)??
Do PS4 używałem dongla Creative BT-W3, który natywnie współpracuje z PS4 i ma obsługę kodeka Aptx-LL zapewniającego minimalne opóźnienia

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka




 

 

Szczerze mówiąc nie wiem, ale generalnie widziałem argumenty o tym, że "nawet zminimalizowane opóźnienie jest za duże i dlatego nie ma obsługi BT", co dla mnie brzmi jak każde inne narzekanie na słuchawki BT przez audiofili spuszczających się do słuchawek za kilka tys, a prywatnie używających Sennheiserów HD201. Ja znowu ze słuchawkami bezprzewodowymi do PS zawsze miałem problem z zakłóceniami, więc dla mnie się po prostu do niczego nie nadają i wolałbym korzystać z BT.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, _Red_ napisał:

Jest jakas roznica w kulturze pracy w położeniu pion vs poziom? Nie wiem, drgania od bluraya itp. Ladniej wyglada na stojaco i lepiej wtapia sie w otoczenie, ale cos nie ufam tej podstawce. Niby haczyki weszly na miejsce, sruba tez, ale tak jakby to na slowo honoru stoi.

 

Bo trochę tak jest niestety. Jak ruszysz mocniej konsolą to może spaść z podstawki, bo trzyma się ona tylko tymi zębami wokół symboli PS, ale nie jest to pewny chwyt. Nie ma tam żadnym zaczepów, więc jeśli przy konsoli lubią majstrować dzieci czy coś to sugerowałbym ustawienie konsoli w pionie ;)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie już ktoś to pisał, ale gratki dla Sony za ogarnięcie w końcu tego, że pobieranie gier w końcu korzysta praktycznie z maks. szybkości mojego internetu. Szybkie sprawdzanie gierki ma wreszcie sens - na PS4 to mocno przymulało i  jak widziałem jakąś gierkę z 40 gb do pobrania np. z Plusa to od razu mi się odechciewało tych kilku godzin.

 

A teraz pięknie. :banderas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...