Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, bluber napisał:

Niesamowite rozwiązanie jak w trakcie grania rozładuje się pad. 

Ile musiałbyś grac, aby rozładować pada? Kończę grac i odkładam go na stacje ładująca,  nie da się tego pada rozładować do zera w ten sposób. Jest to urządzenie elektroniczne i trzeba je ładowac (tak jak telefon). Jeżeli dla kogoś 8-10h działania pada to za mało to i 15h czy więcej bedzie problemem. Zawsze jest moment w którym tego pada trzeba załadować. 

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, bluber napisał:

Niesamowite rozwiązanie jak w trakcie grania rozładuje się pad. 

Ja ci się rozładuje pad w trakcie grania to zznaczy że pora zrobić sobie przerwe bo grasz wiele godzin bez przerwy. 

Jak wziałeś rozładowanego pada do łapy bo wczesniej go nie odłozyłeś do stacji to ..... :ragus: Podobnie jakbyś nie naładował sobie wcześniej akumulatorków.

Takie średniawe tryhardy. 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, LiŚciu napisał:

Ja ci się rozładuje pad w trakcie grania to zznaczy że pora zrobić sobie przerwe bo grasz wiele godzin bez przerwy. 

 

Jezu co za bzdury, nigdy ci sie nie zdarzyło posiedzieć przy konsoli przez 7h bez przerwy? Pamietam jak końcowkę Wiedzmina 3 orałem już na kablu no ale przerywać w trakcie kończenia gry to troche dziwny zwyczaj. Nie wspominając o sytuacji jak wpadają ludzie i gracie w coś co-opowego i nagle jeden pad leży i ktoś musi być przyspawany kablem do konsoli. No co kto lubi, dla mnie po prostu pad z lepszy akumulatorem byłby odpowiedzią (patrz Elite v2 lub Pro Controller od Swticha) akumulatorki to też lepsza opcja tylko nie wiem po cholere szukać problemu po drugiej stronie, zamiast przyznać, że ta opcja, która mamy jest słabsza. Ten whataboutism jest straszny.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jezu ale wy jesteście płaczki z tą bitką baterie vs akumulator xD jako prawdziwy G R A C Z wam wyjaśnię jak się sprawy mają

Baterie? XD no jak ktoś ma pod ręką młodsze dzieci żeby zabrać im baterie z zabawek to całkiem okej sprawa

Akumulatorki? Master race ale nie ten który siedzi w padach sony, nie wiem skąd oni je biorą ale może niech już przestaną to robić  :)

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, bluber napisał:

 

Jezu co za bzdury, nigdy ci sie nie zdarzyło posiedzieć przy konsoli przez 7h bez przerwy? Pamietam jak końcowkę Wiedzmina 3 orałem już na kablu no ale przerywać w trakcie kończenia gry to troche dziwny zwyczaj. Nie wspominając o sytuacji jak wpadają ludzie i gracie w coś co-opowego i nagle jeden pad leży i ktoś musi być przyspawany kablem do konsoli. No co kto lubi, dla mnie po prostu pad z lepszy akumulatorem byłby odpowiedzią (patrz Elite v2 lub Pro Controller od Swticha) akumulatorki to też lepsza opcja tylko nie wiem po cholere szukać problemu po drugiej stronie, zamiast przyznać, że ta opcja, która mamy jest słabsza. Ten whataboutism jest straszny.

Pad w PS5 jeśli ma słabą baterie to ja tego nie odczuwam. Czasem mi się zdarzyło grac 7h non toper ale to musiała być tak wciągająca gra że ból rowa z powodu dopięcia kabla zniknął w sekunde pod wodospadem miodu płynącego z gry. Owszem zawsze więcej znaczy lepiej ale idąc tym tropem odnośnie pada do PS5 to bysmy mieli smartfony na paluszki dzisiaj. Nie wiem po co te problemy sobie piętrzyć. 

 

 

 

 

7 minut temu, Rozi napisał:

Tak, że nie mogę kupić PS5.

Nie mogę skumac czemu nie ogarnałeś preordera. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Faka napisał:

Se kup od resellera XD

 

Nie ma problemu kupna, problem jest, że trzeba zapłacić wiele więcej niż retail cena.

Ale on chce na raty a nie wiem czy resellerzy dają raty xD 

 

Powiedzcie jak ten pad jest wykorzystywany w takim AC valhalla, demon souls , moralesie czy yakuza z tych startowych tytułów. Bo wiem że w strzelaniach i wyścigach się sprawdza oraz astrobot. Zastanawiam się czy gry akcji z tego jakoś korzystają. 

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, _Red_ napisał:

Najbardziej obawiałem się tych szeroko omawianych problemów wieku dziecięcego. Spędziłem przy konsoli pewnie dopiero z 20h (Astro, Spoderman, przeglądanie menusów i PSNa), ale na tę chwilę jestem w pełni zadowolon:

 

Plusy:

- konsola chodzi cicho. Bardzo cicho. Wiatraczek dmucha po 4h gry w Spidera chłodnym lekkim powietrzem, a że chwilowo tył konsoli ustawiony mam w kierunku ramy TV, to nawet nie nagrzewa się on zbytnio. W PS4 miałem saunę wokoło - ściana i szafka były gorące po paru godzinach spędzonych w bliskości konsoli

- gry śmigają póki co. Loadingi kilkusekundowe w open worldzie to dla mnie rewolucja (może byłaby mniejsza jakbym był graczem PCtowym z dyskiem SSD, ale nie byłem i dzielnie znosiłem minutowe przerwy między każdym fast travelem w większości sandboxów. To kompletnie nowe doznanie, gdy gra nie jest przerywana)

- joypad mi odpowiada. W Astro ma te oporowe triggery & wibracje wyeksponowane do przesady (bo i taki jest cel tej demówki), ale w spajderku np. bardzo fajnie i płynnie L2/R2 "naprężają się" i luzują podczas bujania na linie. Po jakimś czasie wchodzi to tak w krew, że wydaje się kompletnie naturalne. Lubię to i nie będę wyłączał

- bateria w padzie mimo światełek, wibracji i innych bajerów schodzi mi dość długo. Dwa pełne wieczory grania i nadal mam 1 kreskę (po 8h?). Docelowo zawsze po skończeniu "dniówki" będę podpinał na czuwaniu pod kabel

- system jest szybki i stabilny. Raz Spider mi się zawiesił na amen przed patchami, ale czytałem, że tak się dzieje. Na szczęście nie zbrickowałem konsoli, ale uruchomiłem hard resetem ponownie, system odbudował bazę danych i działa

- wsteczna kompatybilność: wszystko co miałem z PS4 się póki co odpaliło (tylko Sleeping Dogs czasem łapie crasha, ale jest określony jako "może zadziała" i konsola ostrzega przy włączaniu). Sejwy działają, więc nie muszę znowu męczyć bossów w Cupheadzie.

 

Minusy:

- kształt i gabaryty. Krówsko straszne i te nieregularne płyty, za które nie wiadomo jak chwycić by np. wcisnąć do plecaka. Jak leżały koło siebie legancki PS4 (i to FAT) i ten wieloryb, to tak nie bardzo mi to pasi. No ale trudno, na razie leży w poziomie, żeby nie ryzykować przewrócenia, a przez to ciężko ją dobrze ustawić na komodzie

- pewnie w przyszłości rozmiar dysku i fakt, że jest przylutowany na stałe, więc utrudniona jest samodzielna wymiana. Zwykle mam zainstalowane max 3 gry (1 do aktualnego przechodzenia, 1 jakiś multiplayer na stałe typu Fifka, 1 jakaś cyfra - Cuphead <3) więc osobiście nie zapełnię szybko

- albo jestem ślepy, albo nie ma żadnych demek póki co do pobrania z PSN (chociażby jakieś time triale lub kawałek levelu)

- mam płytę ze spiderem włożoną, zainstalowana i pobrana wersja upgrade do PS5, a co wybudzenie konsoli ostatnio zaczyna mi kopiować na dysk wersję PS4 i muszę cancelować w tle. Wcześniej chyba tak nie robił :/

 

Ogólnie kompletnie nie żałuję zakupu i to była dobra decyzja brać preorder (tym bardziej biorąc pod uwagę jaja cenowe jakie się teraz dzieją). Za mniej niż dałem za biurkowego laptopa mam dobry sprzęt na najbliższe 5-7 lat. Po drodze jeszcze chętnie bym zgarnął XSX dla Gamepassa lub jakichś tamtejszych eksluziwów. Nie miałem Xbox One X więc nawet dla wstecznej obadałbym zaległości typu Sunset Overdrive czy inne Ryse lub Quantum Breaki.

 

PS

Dodatkowo pozytywem jest, że zgodnie z planem, PS4 sprzedał się błyskawicznie, więc wymiana generacji nastąpiła bezboleśnie :nosacz2:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:drinks::good: u mnie tylko cewki grają jak szalone ale jak pisałem wcześniej srał to pies

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...