Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Rtooj napisał:

Ale chyba z telefonu bardzo słabego na flagowca, bo jednak świadomość że loadingów praktycznie nie ma to nie jest zmiana na zasadzie przeglądarka ładuje się dwa razy szybciej. Returnala można przejść praktycznie bez loadingów bo kolejny świat doczytywany jest  w trakcie konstruowania się bram portalowych. Wielka mapa GOT potrzebuje tylko wskazania gdzie chcesz się teleportować i już tam jesteś. To naprawdę robi wrażenie cały czas, bardziej niż zmiana 1080 na 4k.


I tak i nie. Przecież w niektórych grach na poprzedniej generacji też umiejętnie maskowano ekrany wczytywania. Doskonałym tu przykładem może być God of War. Prześliczna gra, odwiedzane tereny nie są małe, a napisu loading nie uświadczysz. Rozumiem jednak co chcesz przekazać.
Idealnym przykładem jest tu stary i odświeżony Demon's Souls. Ewentualnie każda gra, w której szybka podróż występuje.
Ukończyłem niedawno najnowszego Far Cry. Aż przyjemnie podróżuje się po mapie.

Natomiast nie umniejszałbym znaczenia wyższych rozdzielczości. Też robią robotę. Pamiętam, jak grałem w 4tego Krasza bez wykorzystania wsparcia piątej PS i jak doszła opcja 4k. Porażająca różnica. Należy pamiętać, że coraz więcej graczy ma tv z większą przekątną i jednak przyjemniej się gra, gdy obraz jest ostry, wyraźny.

Choć osobiście jestem zdania, że na tej generacji twórcy powinni się trzymać opcji 1440p z dobrodziejstwem 60 k/s. Jeżeli da się osiągnąć 4k - jak najbardziej, ale nigdy kosztem animacji.

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, Observer napisał:

Co to za zakrzywianie rzeczywistości, teraz jest przeskok większy niż przy poprzednich generacjach? xd Serio masz teraz mniejszy przeskok niż przy PS1 do PS2 i przeskok z GTA2 do GTA3? Mniejszy przeskok niż ze SNESa do PS1? Albo chociaż Motorstorm, który by nigdy nie poszedł na PS2? Wtedy dostawaliśmy przede wszystkim gry które by nie poszły na poprzedniej generacji i pokazywały moc nowych sprzętów, a teraz dostajemy to samo tylko działa lepiej. PS5 to takie PS4 Pro 2, gry te same tylko więcej klatek i wyższa rozdzielczość.

Jesteśmy w dziale sony, więc odnosiłem się tylko do konsol ps, a nie do całej historii gier video.

Co do przykładu GTA, to ok, ale żeby było sprawiedliwie poczekajmy aż wyjdzie GTA stworzone pod aktualną generację i się oceni jaki jest przeskok i czy faktycznie jest "tylko więcej klatek i wyższa rozdzielczość".

A jeśli chodzi o Motorstorma - to tak oczywiście, że w niezmienionej formie/bez żadnego downgradu, nie mógłby wyjść na PS2. A czy Rift Apart mogłoby wyjść w identycznej postaci na PS4? :reggie:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Rozi napisał:

 Może się starzejesz i już nic Cię nie cieszy?


Proszę nie mów tego tak wprost :( . Cieszy mnie coś tam... Bawiłem się fajnie w Zeldzie, Ghost of Tsushima ogrywałem w lato i w parze z moją dawną miłością do Japonii/samurajów/sztuk walki to byłem bardzo szczęśliwy. Po prostu pierwszy raz od zawsze nie zależy mi na posiadaniu produktu bo mam wrażenie, że nikt mnie porządnie ani nie okłamał ani nie nagiął prawdy ani po prostu nikt dobrze mi tego swojego produktu nie sprzedał.
Denerwują mnie ogólnie nowe gry, że wszystko musi być takie długie i rozległe a ja bym chciał coś w stylu Batman Arkham Asylum czy Bioshock dobre singlowe tytuły dobrze skondensowane bez gwizdania po konia (tak wiem grałem w GoT i byłem szczęśliwy ale tylko ze względu na tematykę).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, HiS napisał:

Myślę, że obecnie kupno xss, x, ps5 można porównać z wymianą telefonu na mocniejszy. Jednak system zoptymalizowany pod ssd robi  robotę. Całkiem inne odczucie immersji, mimo że czuć w grach poprzednią generację to jednak ogólna przyjemność korzystania z konsoli jest mocno odczuwalna. Szybkie uruchamianie urządzenia, gier, i w końcu przyjemne korzystanie ze sklepu store, ps-w szczególności. 

Jak ktoś miał kompa z ssd to nie robi to nam wrazenia. Moim zdaniem największy upgrade dostał dźwięk. W Metro gra się uszami jak w życie. 

Edytowane przez GSPdibbler
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, GSPdibbler napisał:

Jak ktoś miał kompa z ssd to nie robi to nam różnicy. Moim zdaniem największy upgrade dostał dźwięk. W Metro gra się uszami jak w życie. 


Tak. Niemniej, jak wspomniał MBeniek, jesteśmy w dziale Sony i te sprzęty powinno się rozpatrywać. W każdym razie słuszna uwaga z tym dźwiękiem.
Idąc dalej dodam, że doznania płynące z gry na Dual Sense, to zupełnie nowa jakość. Jak pierwszy raz grałem w Astro's Playroom, to uśmiech gościł długo na mojej twarzy.:yahoo: Growo coś niebywałego i każdy powinien tego spróbować.

Edytowane przez Sylvan Wielki
Odnośnik do komentarza

No właśnie ciekawe gry i w tym tkwi szkopul. Mam ps5 i gram w tytuły z poprzedniej generacji. Jedyną gra dedykowana ps 5 która ograłem był Demons Souls. Gram teraz w Westeland 3, Cybersmiec, Metro, X-com. Wszystkie te gry mógłbym ograć na poprzedniej generacji i bez łez bo się ładuje minutę. Moim zdaniem spokojnie można poczekać na rozwój wypadków, jak rozwiąże się worek z exami. W poprzednia generację wbiłem się tak w połowie i było idealnie.

Odnośnik do komentarza

Ja przyznam, że nie lubię czekać. Cierpliwością mogę wykazać się podczas partii szachów, a nie gdy widzę tyle dobra i miałbym nań czekać, choć nie twierdzę, że to złe podejście. Wskoczyłeś po kilku latach w obcięcia poprzedniego PlayStation i nie wiedziałeś co ogrywać. Tyle pozycji miałeś do wyboru.

U mnie było tak (i u wielu milionów graczy), że nadszedł czas posuchy. Pamiętam jak w pewnym momencie jedyną ciekawą opcją był....remaster Tomb Raider.
Zresztą teraz jest w miarę podobnie. Ograłem w okolicy premiery kapitalne, prześliczne Soulsy, Astro, Moralesa, bardzo dobry Immortal Fenyx Rising, Godfall, którego także chwalę, RE Village, Far Cry sześć, MK XI, Deathloop, NioH kolekcja, FF VII remake, Rift Apart i kilka innych. Czyli źle nie jest, ale szału nie ma, szczególnie, że wiele z tych gier, to tytuły multi, albo remastery/rimejki.

Idzie to jednak w dobrą stronę. Jestem w posiadaniu każdej PlayStation, te konsole przez lata zapewniły mi tysiące godzin kapitalnej zabawy i jestem pewny, że piątka dostarczy nam wielu cudownych gier.

Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Krzysztof93 napisał:


Proszę nie mów tego tak wprost :( . Cieszy mnie coś tam... Bawiłem się fajnie w Zeldzie, Ghost of Tsushima ogrywałem w lato i w parze z moją dawną miłością do Japonii/samurajów/sztuk walki to byłem bardzo szczęśliwy. Po prostu pierwszy raz od zawsze nie zależy mi na posiadaniu produktu bo mam wrażenie, że nikt mnie porządnie ani nie okłamał ani nie nagiął prawdy ani po prostu nikt dobrze mi tego swojego produktu nie sprzedał.
Denerwują mnie ogólnie nowe gry, że wszystko musi być takie długie i rozległe a ja bym chciał coś w stylu Batman Arkham Asylum czy Bioshock dobre singlowe tytuły dobrze skondensowane bez gwizdania po konia (tak wiem grałem w GoT i byłem szczęśliwy ale tylko ze względu na tematykę).

Wiesz wszystko spoko tylko przy dzisiejszych cenach gier gry na 6-8 godzin nie miałyby racji bytu :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Ja jestem w pełni zadowolony przeskokiem graficznym, płynnością gier, nowymi doznaniami związanymi z padem, nowymi grami, których jest zatrzęsienie. Może się starzejesz i już nic Cię nie cieszy? Najlepsze czasy dla graczy, powtarzam po raz kolejny.

 

Z czystej ciekawości jeżeli można zapytać ile masz lat ?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, mario10 napisał:

Wiesz wszystko spoko tylko przy dzisiejszych cenach gier gry na 6-8 godzin nie miałyby racji bytu :)

Nie no błagam... Nadal się przelicza godziny na złotówki? To było modne 12 lat temu. Wolę 8 godzin Batmana w psychiatryku niż 8 godzin na ścieżce w polu galopując kolejną Szprotką

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Rozi napisał:

28.

Powiem Ci jako starszy kolega o 8 lat że mało widziałeś a raczej grałeś. Pierwszego pc miałem jeszcze zanim na rynku pojawiło się ps1, więc trochę czasu gram i to co teraz jest to gówno nie gry i nie nie ma w co grać i wcale się nie zestarzałem, nadal mam ziomków nawet starszych z którymi pykamy na pc. Obecny poziom jaki reprezentują studia jest słabszy od czasów ps3 gdzie była już wzmianka że developerka na tym to był koszmar. Prosty przykład dla mnie, Naugty Dog

PS3 : Uncharted 1,2,3, TLOU + DLC

PS4 : Uncharted 4 + DLC, TLOU 2

PS5 : Nic od roku

 

PS4 to już był remaster trend, ale obecna generacja to jest tylko kopiuj wklej lepsza teksturę bo jesteśmy głąby i nie potrafimy zrobić nic sami, nie podaje dalszych przykładów ale nawet najzdolniejsze studia są kiepskie, zaraz pewnie któryś wyskoczy że "jakość" ale proszę litości jaka jakość ? Far Cry 6 na PS5 to taki szajs że myślałem że naprawdę gram w niektórych miejscach na PS3 (droga asfaltowa przy jeździe autem) i tak będzie do końca tej i zapewne następnej generacji. Ludzie obecnie łykają kicz i kit razem z indykami a obecna generacja kiedy Ja grałem na PC i pierwszych konsolach woli grać na głupich androidach

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, kaktusr napisał:

Powiem Ci jako starszy kolega o 8 lat że mało widziałeś a raczej grałeś. Pierwszego pc miałem jeszcze zanim na rynku pojawiło się ps1, więc trochę czasu gram i to co teraz jest to gówno nie gry i nie nie ma w co grać i wcale się nie zestarzałem, nadal mam ziomków nawet starszych z którymi pykamy na pc. Obecny poziom jaki reprezentują studia jest słabszy od czasów ps3 gdzie była już wzmianka że developerka na tym to był koszmar. Prosty przykład dla mnie, Naugty Dog

PS3 : Uncharted 1,2,3, TLOU + DLC

PS4 : Uncharted 4 + DLC, TLOU 2

PS5 : Nic od roku

 

PS4 to już był remaster trend, ale obecna generacja to jest tylko kopiuj wklej lepsza teksturę bo jesteśmy głąby i nie potrafimy zrobić nic sami, nie podaje dalszych przykładów ale nawet najzdolniejsze studia są kiepskie, zaraz pewnie któryś wyskoczy że "jakość" ale proszę litości jaka jakość ? Far Cry 6 na PS5 to taki szajs że myślałem że naprawdę gram w niektórych miejscach na PS3 (droga asfaltowa przy jeździe autem) i tak będzie do końca tej i zapewne następnej generacji. Ludzie obecnie łykają kicz i kit razem z indykami a obecna generacja kiedy Ja grałem na PC i pierwszych konsolach woli grać na głupich androidach

Aha

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, kaktusr napisał:

Powiem Ci jako starszy kolega o 8 lat że mało widziałeś a raczej grałeś. Pierwszego pc miałem jeszcze zanim na rynku pojawiło się ps1, więc trochę czasu gram i to co teraz jest to gówno nie gry i nie nie ma w co grać i wcale się nie zestarzałem, nadal mam ziomków nawet starszych z którymi pykamy na pc. Obecny poziom jaki reprezentują studia jest słabszy od czasów ps3 gdzie była już wzmianka że developerka na tym to był koszmar. Prosty przykład dla mnie, Naugty Dog

PS3 : Uncharted 1,2,3, TLOU + DLC

PS4 : Uncharted 4 + DLC, TLOU 2

PS5 : Nic od roku

 

PS4 to już był remaster trend, ale obecna generacja to jest tylko kopiuj wklej lepsza teksturę bo jesteśmy głąby i nie potrafimy zrobić nic sami, nie podaje dalszych przykładów ale nawet najzdolniejsze studia są kiepskie, zaraz pewnie któryś wyskoczy że "jakość" ale proszę litości jaka jakość ? Far Cry 6 na PS5 to taki szajs że myślałem że naprawdę gram w niektórych miejscach na PS3 (droga asfaltowa przy jeździe autem) i tak będzie do końca tej i zapewne następnej generacji. Ludzie obecnie łykają kicz i kit razem z indykami a obecna generacja kiedy Ja grałem na PC i pierwszych konsolach woli grać na głupich androidach

 

Tyle lat masz a dałeś się nabrać ubisoftowi ;] Doświadczony gracz wie że to się omija.

Odnośnik do komentarza

Od siebie dodam tylko tyle.Ta konsolowa generacja cieszy mnie przede wszystkim pod względem 60fps.Tak wiem,ciągle nie w 4K ale mając w pamięci te wszystkie artefakty na upłyniaczach ( top qled, oled),micha cieszy się mimo wszystko ze wkoncu jest prawilne 60. A że i tak zawsze znajdą się pcmasterzy co bez końca wymieniać mogą mega przewagę graficzną pudla nad np szarakiem... Sry grom 2 metry od 55 leżąc w sypialni... dosć się nasiedziałem za bajtla na sztywno.

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, McDrive napisał:

Aha

Konstruktywna i bardzo rozwinięta wypowedź, dziękujemy Ci bardzo za wniesienie bardzo dużej wartości do tematu.

 

30 minut temu, Rash napisał:

Od siebie dodam tylko tyle.Ta konsolowa generacja cieszy mnie przede wszystkim pod względem 60fps.Tak wiem,ciągle nie w 4K ale mając w pamięci te wszystkie artefakty na upłyniaczach ( top qled, oled),micha cieszy się mimo wszystko ze wkoncu jest prawilne 60. A że i tak zawsze znajdą się pcmasterzy co bez końca wymieniać mogą mega przewagę graficzną pudla nad np szarakiem... Sry grom 2 metry od 55 leżąc w sypialni... dosć się nasiedziałem za bajtla na sztywno.

Niby tak ale nadal jest to 60fps skalowane w większości do 4k :P Np. Valhalla ale żeby nie było mi to kompletnie nie przeszkadza i też wybrałem 60fps nie 30fps bo kompletnie nie widzę różnicy na oledzie :) i tak też ostatnio wolę uwalić się w fotelu i gram ostatnio już częściej na XSX i PS5 jak na Pc bo bieda.

 

Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, Krzysztof93 napisał:

Nie no błagam... Nadal się przelicza godziny na złotówki? To było modne 12 lat temu. Wolę 8 godzin Batmana w psychiatryku niż 8 godzin na ścieżce w polu galopując kolejną Szprotką

Uwierz mi, że to byłby częsty argument. Z drugiej strony jak dobrze się bawię jeżdżąc na Płotce czy Arturem w RDR2 to niech ta gra trwa nawet 100godzin nie przeszkadza mi to. Ale jednak mimo, że granie to luksus to kupowanie gier za 350zł na kilka godzin trochę by mnie kłuło mimo iż na gierki nie brakuje:cebula:

Odnośnik do komentarza

Mnie właśnie rozwala ten argument, kiedyś płaciłeś 50 dolców za grę która trwała przeciętnie od 1-3h i było dobrze. Teraz jak gra nie jest na 50h to oloboga, drogo. Nie podoba mi się ta moda na otwarte światy ale co zrobisz, ludzie głosują portfelem. GoT świetna gierka, nie widzę jej jako korytarzyk. Jednak brakuje mi liniowych gier AAA na rynku, kiedyś podział był bardziej zbalansowany. Teraz nawet do Gears dodali dwie duże otwarte plansze które świecą pustką, do gierki która była wręcz wzorcowym korytarzykiem. U4 też miał taki epizod. Dla mnie totalny bez sens. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

A mi się mega podobało, świetna gierka drogi. Chciałbym więcej takich liniowych gierek. Jedynie co mi przeszkadzało to większe nastawienia na większe plansze, ale to ostatnio standard.

Z ostatnich wydanych gierek to Metro na mnie zrobiło wrażenie ale tam też poszli w stronę otwartego świata w postaci wielkich plansz zamiast liniowej gierki jak poprzednicy. 

Odnośnik do komentarza

Myślę, że na każdą grę jest miejsce i rozwleczone openworldy jak i takie gierki po 10 godzin. Akurat w tej kwestii mamy wybór i każdy gra w to co lubi.  Wiadomo, że gra nigdy się nie zwróci w takim sensie, że ma być bardzo długa po się zapłaciło. No chyba, że kupić przejść w 10 godzin i sprzedać.
Wiecie co jest fajne, że tych dobrych gier jest na prawdę tak duży wybór, że można przebierać i omijać to co nam nie pasuje. Gry nie są tanie, ale nikt nie mówił, że będzie tanio, ale jak to mówi mój znajomek granie w gry to ekskluzywne hobby :)

 

Tlou2 było dla mnie w sam raz nie za długi nie za krótkie. Metro muszę ograć i chyba teraz jest nawet w promce na ps store :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Na wszystko jest miejsce, racja, ale mam wrażenie, że każda gra idzie teraz w stronę open-worlda aby jak najdłużej utrzymać gracza przy sobie. Mnie to niesamowicie mierzi, bo liniowe Psychonauts 2 czy Shadow of the Damned było haustem świeżego powietrza którego potrzebowałem po kolejnych open-worldach. Teraz jak wychodzi nowy tytuł to twórcy wręcz się SZCZYCĄ tym, że będzie w otwartym albo pół-otwartym świecie. ;/

Odnośnik do komentarza

Tlou2 czy to u4 jest idealny balansem między korytarzem a otwartym światem. W takich gearsach5 to już były za duże i mało zapełnione lokacje. Lubię openworldy, ale też lubię zamknięte korytarzyki jak poprzednie części podanych wyżej gier i mi ich brakuje coraz bardziej (mowa o aaa, nie indykach).

Odnośnik do komentarza

U4 super mi się grało korytarze też są potrzebne, ale teraz właśnie tak będą producenci robić. Mogę wyłożyć pewną kasę na gry, ale jednak większość graczy się szczypie z kasą i moi znajomi co grają sami narzekają, że gry drogie i krótkie. Jak ma wybór kupić coś co chciałby ograć ale jest krótkie i coś co może być ale długie wybierze drugą opcję. Nie do końca rozumiem takie podejście, ale z ekonomicznego punktu widzenia jest w pewnym stopniu uzasadnione. Duża część graczy będzie chciało jak najdłuższej rozgrywki za cenę, którą wykładają i to też dostają od producentów bo kupią i jak wspomnieliśmy zagłosują portfelem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...