Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Za to na PS4 i PS5 możesz sobie przez appkę i/lub stronę zaraz po zakupie dodać grę do ściągania i  po powrocie do domu odpalasz i grasz przy odpowiednio szybkim łączu, oraz gry i system same się aktualizują:)

Imo wolę to rozwiązanie

 

Tak, na Ps3 też po części coś podobnego było, można było sobie ustawić godzinę kiedy się uruchamiała i sprawdzała czy jest coś do pobrania - czy to aktualizację czy zakup z pss, ale mało kto też pamięta że to było tylko dla subskrybentów plusa ;)

Odnośnik do komentarza

Tak z automatu mnie poprosił o instalację, a dziś jak byś wyczuł i pomyślałem czy muszę wersje ps4 w ogóle instalować, a da się ją wywalić i zostawić tylko wersję ps5?

 

Jakoś drastycznie mi to nie przeszkadza, ale w sumie po co instalować obie wersje jak można tylko jedną:notbad:

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Z tym audio to bym sie kłócił, Sony ma wieloletnie doświadczenie z systemami audio, ziomek który kupił sprzęt konkretnie pod atmosa jest bardzo zadowolony i nie czuje żeby coś tracił grając na PS5. Co do dolby vision to sie zgodzę, brak tego jest dziwny zwłaszcza że ich TV to obsługują, a serwisy streamingowe maja dedykowane ustawienia DV na tych TV

Odnośnik do komentarza
Z tym audio to bym sie kłócił, Sony ma wieloletnie doświadczenie z systemami audio, ziomek który kupił sprzęt konkretnie pod atmosa jest bardzo zadowolony i nie czuje żeby coś tracił grając na PS5. Co do dolby vision to sie zgodzę, brak tego jest dziwny zwłaszcza że ich TV to obsługują, a serwisy streamingowe maja dedykowane ustawienia DV na tych TV
No traci dźwięk z góry. Tylko tyle i aż tyle.
Odnośnik do komentarza

Niektórzy mówią, że przejście z 60 fps na 30 to dramat. Ale ostatnie 17h grałem w Guardians of the galaxy na xsx w 30 fps z vrr, a teraz odpaliłem Kena w 30 fps bez vrr i można się sflurczyć... Jaka ta konsola jest upośledzona przy konkurencji to brak słów. Obsługa dysku dodawana rok, obsługa vrr dodawana rok i ciągle się dodaje...

Jedyne co można zrobić na tą markę:1dc5fb1c11c436fbd727487a58559527.gif

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Wystarczy odpalać gry w 60 fps i po problemie . Vrr i tak pomaga jedynie przy spadkach rzędu kilku klatek . Niech lepiej twórcy gier nie zrzucają win na brak vrr tylko dopieszczą swoje wyprodukowane gooowienka . Betonowe 60 fps to musi być standard w końcu . Switch to ma . 

Edytowane przez malin1976
Odnośnik do komentarza
A to VRR nie działa przypadkiem od 40fps i w górę a przy 30fps nie ma żadnego znaczenia? Może jakiś motion blur jest lepszy w Guardiansach?
Nie. Dlatego sam Microsoft mówił, że symulator samolocików działa w 30, ale dzięki vrr jest znacznie lepiej, jak by było powyżej 40.
No ale jak gra ma stabilne 30fps to co ma ci dać VRR?...
No widocznie to coś co sprawia, że nie chcesz wymiotować patrząc na ekran.

Nie mam pojęcia, ale różnica jest straszna. Chyba, że Guardians ma jakąś swoją sztuczkę dzięki której gra działa całkiem inaczej.
Odnośnik do komentarza

Może o to chodzi :"... Oznacza to, że nie będzie działać w grach, w których jakość wizualna jest ważniejsza niż liczba klatek na sekundę i dążą do 30 klatek na sekundę. Jest jednak rozwiązanie.

Niektóre wyświetlacze VRR mają funkcję zwaną LFC (kompensacja niskiej szybkości klatek). Dzięki temu ekran odświeża się dwukrotnie szybciej niż renderowane klatki. Pozostają zsynchronizowane, ale telewizor działa dwa razy ciężej."

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...