Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, suteq napisał:

Pewnie dlatego nie brakowało chętnych bo obecne konsole w dniu premiery były technicznym, przestarzałym sprzętem. Teraz kiedy konsole są bardzo mocne wypuszczanie wersji Pro to jak splunięcie graczom w twarz. 

 

Wszystko zależy jak sytuacja będzie wyglądała np. w 2023/2024 roku. Jeśli PC szybko odbiegną od konsol to nie miałbym nic przeciwko. PS3 i X360 też były rzekomo potężne w dniu premiery, ale zostały bardzo szybko zostawione w tyle przez pecety i 720p bolało do końca generacji.

 

Oczywiście za wydaniem Pro i koksa przemawiał fakt, że można było rozdzielczość podnieść dwukrotnie i więcej, co znacznie poprawia jakość obrazu, gdzie teraz pójście w więcej niż 4k nie ma sensu. 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Lukas_AT napisał:

Jeśli PC szybko odbiegną od konsol to nie miałbym nic przeciwko. PS3 i X360 też były rzekomo potężne w dniu premiery, ale zostały bardzo szybko zostawione w tyle przez pecety i 720p bolało do końca generacji.

 

To nieco inna sytuacja. Punktem odniesienia jest tutaj rozdzielczość FullHD: dla konsol powoli staroć, dla komputerów wciąż standard na najbliższe kilka lat. Wiadomo, że jak wyjdzie nowa generacja kart to na PC nadwyżka mocy z rozdzielczości przejdzie na jakieś ficzery i bajery, Tyle, że konsole nadchodzącej generacji zapowiadają się na naprawdę POTĘŻNE sprzęty, w dodatku w zamkniętej architekturze.

 

Obecna generacja jest akurat tą w której szybciutko zabrakło mocy (przypomnę tylko, że to Sony wydało pierwsze swojego middle-gena mimo, że PS4 radzi sobie po dziś dzień), a poprzednia znacznie się przedłużyła. Nie jest powiedziane, że modele pro staną się teraz standardem. Zwłaszcza, że taka sytuacja nie jest chyba komfortowa dla nikogo.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Już niedługo premiera cytatów perskiego developera z Cryteka, który twierdzi, że na PS5 lepiej się gry robi. Yeti czekamy.

 

Ja poczekam na kolejne cytaty fanatyków ms w tym temacie, które mówią, że mają 12TF. A później spojrzą na wydajność poprzedniej konsoli w takiej grze jak resident evil 3 i zaniosą się płaczem :D

  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Mardok1986 napisał:

 

Ja poczekam na kolejne cytaty fanatyków ms w tym temacie, które mówią, że mają 12TF. A później spojrzą na wydajność poprzedniej konsoli w takiej grze jak resident evil 3 i zaniosą się płaczem :D

No tak, bo to wcale nie wina studia, że gra tak działa. :) 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, MYSZa7 napisał:

Po co komu cytaty, skoro MS pokazał wszystko jasno i przejrzyście?

 

Bo poprzednia generację przegrali z kretesem, a teraz robią błąd, wielki błąd. Już wystrzelili się z największych dział jakim był pokaz konsoli. Nie zostało im wiele, z racji nie posiadania gier ex, tylko jakieś zremasterowane starocie. Teraz rozumiesz? Sony może sobie poczekać, do premiery konsol jeszcze długa droga. O jakiej konsoli będą mówić za parę miesiecy? Tak, dobrze kombinujesz, o ps5.

6 minut temu, suteq napisał:

No tak, bo to wcale nie wina studia, że gra tak działa. :) 

To nie wina studia. Ja specjalnie nie podaje wszystkich ogólnodostępnych informacji, żebyście zaczęli trenować to, co prawdopodobnie macie w głowach. A teraz myśl, dlaczego tak się dzieje?

  • Haha 1
  • Minusik 6
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, suteq napisał:

Specjalnie to ty masz coś nie tak pod kopułą nawalone, że piszesz takie bzdury na forum. :) 

Rozumiem, że dla niektórych taki natłok informacji może wywoływać stany podgorączkowe, ale nie przejmuj się. Przez jakiś czas będzie bolało, a później przejdzie :) Niektórzy starają się tutaj pisać coś wartościowego, a nie siać ferment w temacie. Więc po co wchodzić i pisać pierdoły?

  • Minusik 4
Odnośnik do komentarza

Tak czytam te wszystkie gorące głowy i się trochę dziwię. Gdyby człowiek patrzył tylko na cyferki i statystyki to by kupił sobie mega super komputer, oczywiście jeśli nas stać. Ale tak sobie przypomniałem, że nawet na tym super sprzęcie nie zagrałbym w wiele gier, gdyż są ekskluzywne dla danej platformy. Teraz pomyślmy, czy ludzie wybierający Nintendo robią to przez ilość teraflopow? Oczywiście że nie. Ja jestem od pierwszego psx z Sony. Czy wybieram ich sprzęt bo są Mesjaszem rynku elektroniki? Nie. Robię to ponieważ uważam, że na playstation mam zróżnicowaną ofertę. Dodatkowo właśnie te gry ekskluzywne trzymają mnie tam. Gdyby tego nie było i Sony było jak ms z xboxem, sprzętem do multiplatform człowiek wybrałby ten który jest najlepszy jeśli chodzi o grafikę czy płynność. Ale póki Sony czy Nintendo mają te gry na wyłączność będą miały swoją bazę bez względu na to, czy będzie to sprzęt słabszy czy mocniejszy. I druga sprawa wybór konsumenta jest jego własną decyzją, którą podejmuje przez różne czynniki. Oczywiście są też takie osoby, które wybierają sprzęt danego producenta ponieważ są fanatykami marki i co by się nie działo zawsze to kupią mówiąc, że wszystko inne jest do d... Cieszmy się grami bez względu czy to xbox, switch, playstation, pegazus z rynku czy wilk łapiący jajka. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, czarek250885 napisał:

Tak czytam te wszystkie gorące głowy i się trochę dziwię. Gdyby człowiek patrzył tylko na cyferki i statystyki to by kupił sobie mega super komputer, oczywiście jeśli nas stać. Ale tak sobie przypomniałem, że nawet na tym super sprzęcie nie zagrałbym w wiele gier, gdyż są ekskluzywne dla danej platformy. Teraz pomyślmy, czy ludzie wybierający Nintendo robią to przez ilość teraflopow? Oczywiście że nie. Ja jestem od pierwszego psx z Sony. Czy wybieram ich sprzęt bo są Mesjaszem rynku elektroniki? Nie. Robię to ponieważ uważam, że na playstation mam zróżnicowaną ofertę. Dodatkowo właśnie te gry ekskluzywne trzymają mnie tam

Rzecz w tym, że okres ekskluzywności gier Sony właśnie się kończy, albowiem wszystko z mniejszym lub większym opóźnieniem albo już wylądowało, albo wkrótce wyląduje na blaszce.

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, Czezare napisał:

Rzecz w tym, że okres ekskluzywności gier Sony właśnie się kończy, albowiem wszystko z mniejszym lub większym opóźnieniem albo już wylądowało, albo wkrótce wyląduje na blaszce.

No nie wszystko i z jakim opóźnieniem. Jak będzie wychodzić w tym samym czasie na PC to wtedy wybierze się najlepszy sprzęt czytaj grafika i płynność. A póki co nie chce mi się czekać trzech lat. Ale wszystko przed nami, może Sony przejdzie na taki system jak Ms i wtedy zakup pieca będzie dobrym pomysłem bo zagram w każdą grę, no oprócz tych od Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Dla tego warto mieć obie konsole, bo to gadanie o braku dobrych gier na ONE X już mnie męczy, a następna generacji Series X i PS5 zapowiada się zupełnie inaczej tu MS przygotował się jak trzeba, Phill już na E3 w tamtym roku mówił, że seires X został zaprojektowany w jednym celu gry i jeszcze raz gry.

Także będzie ostra walka, która na dobre nam wszystkim wyjdzie :)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Soul napisał:

Dla tego warto mieć obie konsole, bo to gadanie o braku dobrych gier na ONE X już mnie męczy, a następna generacji Series X i PS5 zapowiada się zupełnie inaczej tu MS przygotował się jak trzeba, Phill już na E3 w tamtym roku mówił, że seires X został zaprojektowany w jednym celu gry i jeszcze raz gry.

Także będzie ostra walka, która na dobre nam wszystkim wyjdzie :)

Oby było jak mówisz że ms zabierze się za robienie dobrych gier. Można mieć więcej sprzętu tylko trzeba mieć jeszcze czas. Xbox ma te same gry co Sony oprócz tych ex ów, więc mówienie że na konsoli ms nie ma w co grać jest daleko niesprawiedliwe. Ja wybierałem do tego momentu Sony przez gry na wyłączność, choć nie wszystkie są dla mnie. Do tej pory nie mogę się przekonać do Uncharted, którego przeszedłem tylko pierwszą część w inne nawet nie grając. Było w plusie może kiedyś usiądę do tego. Ale całą resztę grałem i świetnie się bawiłem, te gry miały to coś. Z tej generacji na pewno zapamiętam Infamous, god of war, horizona, spidermana, until dawn, the last of us (na ps3 nie grałem), days gon, a przed mną jeszcze Ghost of tsushima. Nawet taki Knack jechany przez wszystkich sprawił mi i żonie mnóstwo radości. To jest ta magia, która przyciąga do platformy Sony. Jednakże z kupnem kolejnego sprzętu poczekam chwilę, zobaczę co zaproponują wszyscy, żałuję że Nintendo nie robi już czegoś na wzór gacka, który był mocną konsolą i dzięki czemu miltiplatformy działały tam świetnie. Teraz muszą być kastrowane, a ja lubię zagrać od czasu do czasu w far cry czy assassina. Czas pokaże co tam szykują, ale wydaje mi się że z tymi grami jest coś na rzeczy, poprzedni ludzie mieli inną wizję i ich zwolnili. Może rzeczywiście Sony będzie jak MS i będzie wydawać gry jednocześnie na playstation i na pc, a co za tym idzie na xboxa w końcu będzie tam Windows. Jednakże Sony jest w swojej własnej pulapce ekskluzywności, a zerwanie z tym grozi firmie utrate fundamentu jakim są ich wierni fani, którzy mogą tego dobrze nie przyjąć. MS ma lepiej bo on zawsze chciał wydawać wszystko na wszystko i kosić grube $$$$. No nic to tylko gdybanie, myślę że wiosna/lato przyszłego roku będzie dobrym momentem na podjęcie decyzji. Niech firmy prześcigają się w obietnicach i ich spełnianiu, a my tylko na tym zyskamy. 

Odnośnik do komentarza

Obawiam się, że z tych dobrych gier to dalej będą dobre gry, czyli na 7, w porywach na 8, bo nie wiem, czy Microsoft da tyle czasu developerom na ukończenie swoich gier, ile daje Sony, bo Microsoft rozdaje gry w passie "za darmo". Obawiam się, że będzie dużo więcej gier, ale żadnego system sellera, oprócz flagowych: Halo, Gearsów i Forzy. Czas pokaże.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...