Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, YETI napisał:

Gierka obecnie zapowiedziana na PS4 i PS5, fajnie jakby wyszlo to pod VR. 

 

 


Wszystko w ciemności ukryte, graficznego szału nie ma.
Gra prezentuje się ciekawie, następca Alien Izolacja, zakładaj temat mamy to w dziale PS5!

Póki nie trafi do multiplatform

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, SlimShady napisał:

Fajnie, pewnie nie grali w half life 2 60 lat temu ze tacy uradowani :)

22 godziny temu, Bzduras napisał:

Berion jest nawet znośny gdy nie roztacza wokół siebie aury wyższości i pogardy dla innych za niewiedzę w specjalistycznych dziedzinach.

Berion to przydatny gosciu dopoki nie wychodzi jakis remake gry z psx

Odnośnik do komentarza

Akurat to, że przywiązują uwagę do fizyki, a nie tylko ładnej graficzki, to duży plus. I to jeszcze biorąc pod uwagę, że to jakieś małe (niezależne?) studio, co pozwala mieć nadzieję, że pod tym względem będzie lepiej na next-genach. Bo na aktualnej generacji to "fizyka" praktycznie nie istnieje, może poza nielicznymi wyjątkami (BotW czy Alyx). 

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, devilbot napisał:

Nie siedzę w temacie next genów może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z tym zachwalaniem i spustami nad SSD? Ja mam SSD w PS3 i PS4. Np dużo szybciej wczytuje się Gran Turismo 5,6 w które jeszcze pykam na kierownicy czy Monster Hunter World. To niby ma być nowość i rewolucja tak bo dadzą taki dysk od razu?

Dla osób zamierzających kupić jedną konsolę jest to nowość i element, który tworzy przewagę jednego sprzętu nad drugim. Za jakiś czas wibracje na triggerach, będą rewolucją dla niektórych.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Jakim napisał:

Ta gra wychodzi tez na ps4.

Przypominam, że Zelda BotW wyszła też na WiiU :whistling:

Więc tak na prawdę moc konsol nigdy nie była tu problem. Tylko może teraz twórcom głupio będzie to podawać jako argument czemu tej fizyki nie ma, przy takiej mocy nextgenów.

 

3 minuty temu, MYSZa7 napisał:

Dla osób zamierzających kupić jedną konsolę jest to nowość i element, który tworzy przewagę jednego sprzętu nad drugim. Za jakiś czas wibracje na triggerach, będą rewolucją dla niektórych.

Sorry, ale ostatnio nie da się ciebie czytać. Szczególnie w tym temacie. Devilbot po prostu pyta o co konkretnie chodzi z tym ssd (i to chyba nawet nie w kontekście samego ps5, tylko ogólnie next-genów), a ty już idziesz ostro w CW. :( Ok, rozumiemy, nie lubisz już playstation, ale nie musisz się z tym obnosić w każdym poście.

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jakie CW. Jeśli chcesz mu odpowiedzieć o co chodzi z tym SSD to odpowiedz, ja też jak @devilbot nie kumam tego podniecania się dyskiem SSD w przeciwieństwie do wielu użytkowników Playstation na tym forum.  Jeszcze to, że nie lubię Playstation. Popatrz na moją sygnaturę poniżej i się zastanów czy nie lubię Playstation. Robię sobie często jaja z ulubionej konsoli tego forum, a ludzie tutaj wydają się, że mogliby zginąć za kawałek plastiku.

 

 

Edytowane przez MYSZa7
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq
29 minut temu, devilbot napisał:

Nie siedzę w temacie next genów może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z tym zachwalaniem i spustami nad SSD? Ja mam SSD w PS3 i PS4. Np dużo szybciej wczytuje się Gran Turismo 5,6 w które jeszcze pykam na kierownicy czy Monster Hunter World. To niby ma być nowość i rewolucja tak bo dadzą taki dysk od razu?

Teraz gry będą inaczej projektowane bo konsole będą mieć dyski SSD. To ma pomóc w szybszym transporcie danych i patche mają już nie ważyć tyle co gra tylko będą zawierać jedynie wymagane pliki. W co oczywiście nie wierzę, ale marzyć można. :) 

Odnośnik do komentarza

@MYSZa7 To jak nie wiesz to może po prostu mu nie odpowiadaj, bo post w stylu "trzeba być jednoplatformowcem i wtedy widzi się przewagę jednej konsoli (ps5) nad drugą (xsx)" prowadzi tylko do cw, a nie do jakiejkolwiek normalnej dyskusji. I jasne, też lubię takie żarty, ale do tego są odpowiednie tematy ("na wesoło", cw) albo nawet statusy, ale za każdym razem w tym temacie to już się robi nudne.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, devilbot napisał:

Nie siedzę w temacie next genów może ktoś mi wyjaśnić o co chodzi z tym zachwalaniem i spustami nad SSD? Ja mam SSD w PS3 i PS4. Np dużo szybciej wczytuje się Gran Turismo 5,6 w które jeszcze pykam na kierownicy czy Monster Hunter World. To niby ma być nowość i rewolucja tak bo dadzą taki dysk od razu?

Hendrix wyjaśniał niejednokrotnie. 

 

Cytat

Skoro już przeglądam CW, to odpowiem: będzie miało kolosalne znaczenie. Dzisiaj, obecne gry, pisane i projektowane są z myślą o streamingu danych z HDD w okolicach 20-40 MB/s, to za sobą ciągnie multum decyzji związanych z game designem (ilość unikalnych assetów na każdą klatkę, agresywność cullingu, budowa świata, budowa poziomów, prędkość poruszania się po nim, pop-up assetów, przejścia między LoD, geometria związana z fizyką etc.) nie tylko z prędkością odczytu.

Swoją drogą różnica między 40 MB/s a 2 GB/s jest ponad 40-krotnie większa, nie dwa razy.

P.S
Żadna istniejąca gra z wyjątkiem niewydanego Star Citizen, nie była do tej pory pisana z myślą o SSD.

hint: Star Citizen bez SSD jest niegrywalny.

 

 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...