Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, ginn napisał:

Czyli co? Ostatnia generacja, w której Sony będzie miało coś jeszcze do powiedzenia? Bo biorąc pod uwagę skalę tych przedsiębiorstw, to Sony może być naprawdę w dupie.

rynek zmienia się bardzo powoli, ciężko przewidzieć co będzie za jedną generacje. Być może to konserwatywne podejście Sony zwycięży a duże korpo jak MS czy Amazon oparzą się i stracą mase kasy. 

Na pewno w przyszłości Sony będzie musiało się dostować do zmieniającego się rynku, ale robili to już nie raz w historii więc myśle że i teraz dadzą radę.

 

Nie sądze też że są w dupie bo mają bardzo silną pozycje na rynku i przez ostatnie lata oni także przygotowywali się do tych zmian, mają przecież ciągle rozwijaną opcję grania w chmurze, a  ich gry (na razie dosyć nieśmiało) zaczynają wychodzić poza ich konsole

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, XM. napisał:

A czemu mialoby nie przetrwac? :) chłopie, jestem bardziej niż pewien że PS5 i tak osiągnie lepsza sprzedaż całościowo od Xboxa- marka robi swoje. Myślisz że 360 osiągnął taki wynik bo był lepszy od Ps3? Dla wielu owszem, ale złożyło się na na głównie o 300 $ tańsza konsola i rok wcześniejsza premiera (a nawet i 1,5 roku bo w większości krajów wyszło bodajże w marcu 2017). Teraz orzy jednoczesnej premierze i podobnej cenie nie osiągną raczej takie pułapu jak Sony. Czy to źle? To raczej tak, ale xbox trochę w inna stronę zmierza i ja im kibicuje f(pipi) - dlatego też głosowano portfelem i wlatuje xsx na premierę, a ps5 za 2-3 lata(mimo tego że exy od Sony interesują mnie tak 100 razy bardziej niż to co na razie proponuje microsoft)

 

Pierwsze Gearsy też zrobiły dużą robotę. Pierwsza prawdziwe nextgenowa gra z zajefajnym multi. Kto u kogoś zobaczył to od razu 360kę brał.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

rynek zmienia się bardzo powoli, ciężko przewidzieć co będzie za jedną generacje. Być może to konserwatywne podejście Sony zwycięży a duże korpo jak MS czy Amazon oparzą się i stracą mase kasy. 

Na pewno w przyszłości Sony będzie musiało się dostować do zmieniającego się rynku, ale robili to już nie raz w historii więc myśle że i teraz dadzą radę.

 

Nie sądze też że są w dupie bo mają bardzo silną pozycje na rynku i przez ostatnie lata oni także przygotowywali się do tych zmian, mają przecież ciągle rozwijaną opcję grania w chmurze, a  ich gry (na razie dosyć nieśmiało) zaczynają wychodzić poza ich konsole

 

Ciekawi mnie, jak wygląda relacja Microsoft i Sony poza kulisami. Jedno jest pewne, zdrowa rywalizacja jest potrzebna i myślę, że tak duże firmy mają tego świadomość. Monopolizacja z rzadka przynosi pozytywne zmiany.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ginn napisał:

 

Ciekawi mnie, jak wygląda relacja Microsoft i Sony poza kulisami. Jedno jest pewne, zdrowa rywalizacja jest potrzebna i myślę, że tak duże firmy mają tego świadomość. Monopolizacja z rzadka przynosi pozytywne zmiany.

Raczej dobrze skoro Sony w zeszłym roku podpisało z nimi umowę na wykorzystywanie ich chmury

https://www.theverge.com/2019/5/20/18632374/microsoft-sony-cloud-gaming-partnership-amazon-google

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, 20inchDT napisał:

Mam nadzieję, że oni już nic nie kupią. Fajnie, że gierki day1 w GP, ale zayebią sony jak wykupią więcej wydawców 3rd party, a potem szybka droga do podwyżek.

Kupią i to dużo o czym mówił Król Spencer i Nadella. Tu nawet nie chodzi tylko o walkę z soniaczem co o dalszą przyszłości i google, amazon i tencent którzy też zbierają sobie devów pod dach.

Sony nie zayebią, tyle co zmniejszą może różnice między ilością sprzedanych konsol ale to nawet nie jest specjalnie ważne co zarabianie $$$ i na PC i na X bez różnicy co wybierze gracz.

Największym plusem dla MS obecnie jest to co widać na forach i portalach z gierkami że masa HC graczy/zapaleńców wraca lub przerzuca się z pleja na Xa. O co chodzi? taki zapaleniec gierkowy wyda kilka-kilkanaście razy więcej kasy na hobby niż typowy Seba czy innych Janusz z wpisem na fejsie  ,,BIERE'' ps5 na premierę bo sony  :) 

Odnośnik do komentarza
Teraz, ginn napisał:

 

Ciekawi mnie, jak wygląda relacja Microsoft i Sony poza kulisami. Jedno jest pewne, zdrowa rywalizacja jest potrzebna i myślę, że tak duże firmy mają tego świadomość. Monopolizacja z rzadka przynosi pozytywne zmiany.

Patrząc na relacje szefów z obu firm i na to jak obu firmom zdarza się współpracować i podpisywać wspólne umowy, myśle że jest to po prostu zdrowa rywalizacja. Obie marki żyją już obok siebie 15 lat, wiedzą że żadna z nich nie wyeliminuje z rynku drugiej i muszą po prostu funkcjonować razem na rynku.

 

Na pewno o żadnym monopolu na rynku gierkowym na pewno nie ma mowy, jest wręcz na odwrót na rynku jeszcze nigdy nie było tylu poważnych graczy co teraz.

Odnośnik do komentarza
[mention=27627]XM.[/mention]
Ja widzę sytuację inaczej. Widać M$ chce przejąć rynek. 
 
Daję listę argumentów, które dają mi powody do obaw o Sony. 
 
- Sony było blisko bankructwa przy ps3
- Sony ma inwestycje w branże muzyczną i filmową, które się wykrwawiają aktualnie. 
- Sony zachowuje się podobnie antykonsumencko, jak przy ps3
- xbox ma all access. U mnie w UK to jest 29funa za konsolę + game pass ultimate z online. Połowa ceny gry na ps5
- Xbox zyskuje studia i exy
- ps5 traci potencjalnie gry od powyższych studiów 
- darmowy online z darmowymi grami w konsoli prawie za free oznacza, że gracze online mogą się przenieść na xboksa. Online na ps5 może być prawie martwy. 
- preordery w Japonii wyprzedane 
- ps5 wygląda paskudnie, jest wielkie i ma wątpliwe chłodzenie 
- xbox ma niezwykle dobre relacje z develeporami. Sega i EA to dobre przykłady. 
- xbox ma najlepszy PR w historii. Zarty na social media to petarda. 
- xbox ma wsparcie Microsoftu. Firma chyba 20x większą od sony. 
- mega słaby xbox one sprzedal się tylko o 50% gorzej od ps4. 
- xbox ma integrację z PC
- xbox ma xCloud na komórki 
- xbox ma mocniejszą konsolę 
 
 
Jakbym pomyślał, to pewnie więcej argumentów by się znalazło. 
Nie ma też firmy nie do pokonania. 
 
 
 
 
- Sony było blisko bankructwa przy ps3 - i jaki to ma związek teraz ?
- Sony ma inwestycje w branże muzyczną i filmową, które się wykrwawiają aktualnie. - póki co gdybanie co to spowoduje dla sony
- Sony zachowuje się podobnie antykonsumencko, jak przy ps3 - mocno daleko im do tego
- xbox ma all access. U mnie w UK to jest 29funa za konsolę + game pass ultimate z online. Połowa ceny gry na ps5 - wszystko to było zza czasów Xbox One
- Xbox zyskuje studia i exy - i tutaj respekt, są chyba największym wydawcą gier aktualnie
- darmowy online z darmowymi grami w konsoli prawie za free oznacza, że gracze online mogą się przenieść na xboksa. Online na ps5 może być prawie martwy.  - co to za brednie ?
- preordery w Japonii wyprzedane - nie wiemy ile tego było, ale o tak szacun, to nie jest i nie będzie nigdy łatwy rynek dla Micro
- ps5 wygląda paskudnie, jest wielkie i ma wątpliwe chłodzenie  - wygląd kwestia indywidualna, o chłodzeniu nic nie wiesz
- xbox ma niezwykle dobre relacje z develeporami. Sega i EA to dobre przykłady.  - i dlatego Fifa 21 ( największa marka EA ) reklamowana jest na PS4 i PS5 ? Sony ma tak samo dobre relacje co Micro, jak nie większe, bo u nich sprzedaje się po prostu więcej gier
- xbox ma najlepszy PR w historii. Zarty na social media to petarda.  - no w końcu ruszyli, marketingowo sony się zatrzymało kompletnie
- xbox ma wsparcie Microsoftu. Firma chyba 20x większą od sony.  - co nie zrobiło roboty w ostatniej generacji
- mega słaby xbox one sprzedal się tylko o 50% gorzej od ps4.  - Sprzedał się aż o ponad 50% gorzej.
- xbox ma integrację z PC - Miał też na one
- xbox ma xCloud na komórki  - fajna opcja, póki co nie wiadomo czy się przełoży na cokolwiek
- xbox ma mocniejszą konsolę  - kompletnie bez znaczenia, nie tym się zawsze wygrywa.
 
 
Do pokonania PS5 daleka jeszcze droga, ale miło, że Microsoft zaczął się starać, konkurencja to zawsze dobra rzecz. Mnie się mega podoba to co ostatnio robią i czym ich nowy sprzęt będzie.
 
 
Edytowane przez Moldar
Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, ASX napisał:

nie spodziewałbym się jakiś dużych informacji na temat xboxa, TGS to impreza skierowana głownie na rynek japoński więc nie sądze by Sega miała coś ciekawego do ogłoszenia związanego z xboxem.

 

Start nowej konsoli, Sega to typowy rynek japoński, wczorajsza konferencja MS moim zdaniem jak najbardziej, może być coś na rzeczy z tą Segą  ;)

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Moldar napisał:

Do pokonania PS5 daleka jeszcze droga

Co rozumiesz przez "pokonanie" PS5? Przecież M$ ma wywalone na to czy pokona $oony w sprzedaży pudełek pod telewizor. Gdyby to był ich cel to gry od ich devów wychodziłyby tylko na xboxa (bez pc) i już sprzedaż ich konsol znacznie by wzrosła. Oni teraz na pierwszym miejscu stawiają gamepassa. I gdyby mogli to wrzuciliby swoją usługę również na konsole japończyków. 

 

Ale zgadzam się, że konkurencja jest bdb dla klientów. Dlatego cieszę się, że Amazon w końcu dołączył do zabawy i wszyscy wielcy gracze będą musieli jeszcze bardziej spiąć poślady, żeby zawalczyć o naszą kasę. :usmiech:

Edytowane przez MBeniek
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Moldar napisał:

Ale to nie wynikało tylko przez ps3, a wiele innych wewnętrznych problemów.

No chyba nie. Przy kryzysie z PS3 $oony ratowało właśnie to, że bardzo dobrze radzili sobie w TV, filmach, komórkach. A zaś przy PS4 było (a właściwie jest) na odwrót - oprócz ps ich pozostałe działy mają mocno pod górkę.

Edytowane przez MBeniek
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Yap napisał:

Ta odpowiedz Xbox Polska to taka niewiele znaczaca. Kogo polskie wersje obchodza??

Myślę że znacznie więcej osób niż możesz sobie wyobrazić. Wystarczy wyjść poza forumkową bańkę i inaczej spojrzeć na rynek. Albo zapytać @Dave Czezky jak to jest z PL wersjami

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Do przyszłej generacji przymierzalem się około 3 lat. Sukcesywnie odkładając zielone na obie konsole z opcją zakupu poprzez preorder, najszybciej jak to możliwe bo wiedziałem, że cyrk z dostępnością będzie gorszy niż przy PS4. 

 

PS5 głównie pod Exy i plusowe ścierwa. Chociaż te exy i tak pojawiają się na PC to i tak wolę opcję dwóch pudeł przy TV.

 

Series X pod multiplatformy, GP no i zielona miłość od pierwszego Xklocka ciągle nie gaśnie. Spencer to swój chłop no i niesamowite jest to jak PR w M$ zmienił się nie do poznania. Mnie to pasuje. 

 

Główny ból dupy mam do Sony o te ceny za ich gierki. No szanujmy się, ale poczułem nutę nostalgii z czasów PSX i N64. Gdzie na to pierwsze już wtedy było drogie, nie wspominając o cenach na N64. To grube kwoty i lekka przesada imo. 299 zł to już dla mnie sufit cenowy jeśli mam wydać na gierkę. 

 

Dlatego Series X umili mi czas na spadek ceny exów PS5 na rynku wtórnym. 

:reggie:

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...