Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

Ale sprzęt. Jakie to wszystko płynne, szybkie, ostre.

Ten nowy Assassin na 65 calach od sonki  jest tak płynny i ostry, że aż moje oczy się cieszą. Ori 2 samo, takiego hdr nie widziałem jeszcze. Jak te słońce wali po oczach i przedziera się przez drzewa:banderas:
 

Aaaa w ogóle motyw odpalam GTA4 włącza się pierwszy ekran ładowania, rozsiadam się na 2-3 minutowy load, nagle pyk, 5 sek i gram XD 

 

No czuje, że to next gen. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, balon said:

Ale sprzęt. Jakie to wszystko płynne, szybkie, ostre.

Ten nowy Assassin na 65 calach od sonki  jest tak płynny i ostry, że aż moje oczy się cieszą. Ori 2 samo, takiego hdr nie widziałem jeszcze. Jak te słońce wali po oczach i przedziera się przez drzewa:banderas:
 

Aaaa w ogóle motyw odpalam GTA4 włącza się pierwszy ekran ładowania, rozsiadam się na 2-3 minutowy load, nagle pyk, 5 sek i gram XD 

 

No czuje, że to next gen. 

U mnie hdr nie działa :(

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Czoperrr napisał:

Kurde, mój TV jest jakiś z(pipi)any. Nie jest to szczyt techniki ale wydaje mi się, że HDR powinien wspierać. Na PS4 kilka razy próbowałem to ustawić i zawsze obraz miałem "wyprany" i odpuściłem. Z XSX nadal to samo. Macie jakieś porady jak to skalibrować? Jak odpalam jakieś filmy z HDR chociażby z YouTube to wygląda to przepięknie, niestety w konsolach jak (pipi). Philips PUS6754. 

Masz opcję kalibracji hdr w ustawieniach konsoli skorzystaj z tego. Dodatkowo są gry które to świetnie wykorzystują i takie które tego nie robią. 

 

 

 

Dobra pograłem 8 h i moje pierwsze wrażenia poniżej.

 

Konsola ta to najlepiej przemyślany i zbudowany sprzęt ms do gier. Miałem x360 premierowy model i czarna slim, miałem Xboxa one FAT, Xboxa one s i Xboxa one x. Ten sprzęt od rozpakowania czujesz że jest sprzętem premium. To jak jest spakowany i nawet to jak kable są zawinięte (nie w te jebane druciki) wszystko wygląda jakbym rozpakowywał flagowy telefon Samsunga Apple czy one plus a nie konsole. Jeden minus tutaj palcowanie obudowy. Musiałem po ustawieniu przetrzeć bo wystarczy dotknąć a zostawiamy masę odcisków. Pad to też premium build. Podoba mi się chropowate wykończenie tiggerow i dołu pada. Pad wydaje się mniejszy w dłoni i jeszcze wygodniejszy. Dodatkowo trudno ulepszyć coś co już było prawie perfekcyjne ale się udało (tak team pady Xboxa używam z konsola i pc od dawna). 

 

 

Teraz sama konsola po uruchomieniu. Dysk SSD to game changer konsolowego grania. Yakuza to jakaś bajka loadingi nie istnieją. AC ładuje się ale potem zero odczytywania, menu się nie wiesza a przeskok na drona nie zauważalny. To samo Forza horizon 4 to jak działa płynnie menu bajka. Jestem pozytywnie zaskoczony też Tetris effect które akurat trzymałem cały czas na quick resume więc odpalałem sobie sesje między grami większymi. Poza SSD zadowolony jestem z funkcji vrr bo niestety już pierwsze gry na konsole pokazały że vrr to mus. Tak nie każdy tv teraz to ma ale z każdym rokiem coraz więcej użytkowników będzie się przesiadać na taki tv lub monitor. Płynność gier to na razie inny wymiar którego nie kojarzę w ostatnich latach na żadnej konsoli. Ostatnia rzecz ale  na pewno nie mniej ważna konsola jest cichutka. Głośniej chodziła tylko przy instalacji płyt (napęd) i raz po chyba 4 h przeskakiwania AC i yakuza zaczęła głośniej chodzić bo wiatrak wydmuchiwal energiczniej ciepłe powietrze. Z tym że głośniej chodzący wiatrak jest po prostu wreszcie jakoś słyszalny. Nadal nawet w tym momencie jak przez minutę wydmuchiwala konsola ciepłe powietrze była cichsza niż mój Xbox one s podczas gry (do tej pory najcichszy mój sprzęt). To jak oni to wszystko upchali w tej cenie w ten kawałek plastiku to jakaś magia. 

 

Xbox live mnie też zaskoczył pozytywnie ściągnąłem 300 GB gier w 2 h mimo startu o 17 kiedy było już dużo ludzi. Dopiero czkawki dostał live ok 21 od naporu ludzi ściągających gry. No ale nawet wtedy mnie nie wywaliło z Xbox live (zakładam że to za zasługi:D). Do 24 ściągnąłem łącznie 600 GB z game pass i z moich bibliotek. Będę testował konsole bardzo intensywnie. 

 

To tyle moich pierwszych wrażeń. Na razie na pewno najlepszy sprzęt do grania jaki kupiłem jeżeli chodzi o aspekty czysto techniczne. A to jaka będzie konsola i za co ja zapamiętamy dowiemy się w najbliższych latach. 

 

 

  • Plusik 8
Odnośnik do komentarza
9 minutes ago, Czoperrr said:

U mnie hdr nie działa :(

Wiele TV nie daje rady dobrze zrobić HDR. 

U mnie HDR ma kilka wersji:
- w nielicznych wypadkach wygląda dobrze - Horizon Zero Dawn na ps4

- W większości gier wygląda słabo i obraz jest w mleku. Plusem jest możliwość widzenia w ciemnościach - np. Resident Evil

- W nielicznych przypadkach gra jest absurdalnie jasna i nie da się grać - np. Surge 2.

 

 

W sprawie Surge 2 pisałem maila do devów i nawet mi odpisali, że są świadomi problemów z HDR, ale nie mają pomysłu jak to zrobić dobrze. 

Skończyło się tak, że mam HDR wyłączone w opcji konsoli i PC.

Edytowane przez C1REX
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, blantman napisał:

 

To tyle moich pierwszych wrażeń. Na razie na pewno najlepszy sprzęt do grania jaki kupiłem jeżeli chodzi o aspekty czysto techniczne. A to jaka będzie konsola i za co ja zapamiętamy dowiemy się w najbliższych latach. 

AVE 

12 minut temu, Czoperrr napisał:

U mnie hdr nie działa :(

Chyba czas najwyższy na zmianę TV :( 

Odnośnik do komentarza
18 minutes ago, funditto said:

Ja też na początku myślałem, że HDR u mnie nie działa, a później przypomniałem sobie, że na One X miałem to samo kiedyś i trzeba było w opcjach TV włączyć tryb Ultra HD na porcie, na którym jest konsola (mój tv to OLED LG 55B7V)

Odkryłem tą opcję, ale nic lepiej nie wygląda. No trudno, odpuszczam temat. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Czoperrr napisał:

Kurde, mój TV jest jakiś z(pipi)any. Nie jest to szczyt techniki ale wydaje mi się, że HDR powinien wspierać. Na PS4 kilka razy próbowałem to ustawić i zawsze obraz miałem "wyprany" i odpuściłem. Z XSX nadal to samo. Macie jakieś porady jak to skalibrować? Jak odpalam jakieś filmy z HDR chociażby z YouTube to wygląda to przepięknie, niestety w konsolach jak (pipi). Philips PUS6754. 

 

To problem z TV, ten Philips ma problem z HDRem podanym po HDMI (w appkach na TV HDR wygląda już dobrze)

 

Tu masz więcej na ten temat:

 

https://www.avforums.com/threads/hdr-issue-on-philips-50pus6703-pus6703.2314302/

Edytowane przez Komar
Odnośnik do komentarza

Dobra, sprawdziłem jeszcze raz wszystkie możliwe opcje, w końcu miliony razy się te obes.rane pady w różnych konsolach parowało i zawsze działało, tutaj ciągle nic, więc postanowiłem przeczytać co tam support radzi :D 

 

Support zaradził przytrzymać przez 10 sekund przycisk włączania konsoli i ch.uj, działa :wallbash:

  • Plusik 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, Absolem napisał:

Widać nie miałeś pierwszego xboxa, to był zawsze odnośnik nowej jakości, grafika, dash, możliwości sprzętowe otwarte niczym android na smartphony, halo na split screenie... gimby nie znajo :reggie:

Wtedy miałem PS2 :(

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, balon napisał:

Ale sprzęt. Jakie to wszystko płynne, szybkie, ostre.

Ten nowy Assassin na 65 calach od sonki  jest tak płynny i ostry, że aż moje oczy się cieszą. Ori 2 samo, takiego hdr nie widziałem jeszcze. Jak te słońce wali po oczach i przedziera się przez drzewa:banderas:
 

Aaaa w ogóle motyw odpalam GTA4 włącza się pierwszy ekran ładowania, rozsiadam się na 2-3 minutowy load, nagle pyk, 5 sek i gram XD 

 

No czuje, że to next gen. 

Po pierwszym dniu widzę też jakieś minusy.

Napęd jest koszmarnie wolny. 48 giga FH4 zrzuca się mega długo. Szybciej mi się pobiera niż instaluje z płyty XD 

 

Dash jest dla mnie brzydki. Nie jest to jakaś duża wada, ale faktycznie na 65 calach widać te 1080p i 4k aż się prosi, tym bardziej w najpotężniejszej konsoli ever.

Odnośnik do komentarza

Wszystko w sumie co napisaliście to prawda. Ekrany ładowania e Yakuzie są tak szybkie, ze nie zdążyłem przeczytać. W Destiny jak udało się wbić menu działa nieporównywanie szybciej i gra jest plynniejsza. Szkoda że mieli problemy wczoraj i musiałem zagrac w rocket league ze znajomymi.

Mega leży mi pad - ta faktura dużo daje. Jest też chyba mniejszy. Cudo.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wooyek napisał:

Dobra, sprawdziłem jeszcze raz wszystkie możliwe opcje, w końcu miliony razy się te obes.rane pady w różnych konsolach parowało i zawsze działało, tutaj ciągle nic, więc postanowiłem przeczytać co tam support radzi :D 

 

Support zaradził przytrzymać przez 10 sekund przycisk włączania konsoli i ch.uj, działa :wallbash:

Niestety Woojas ewidentnie cos ze sprzetem. U siebie wlozylem baterie do padziora i smiga. Nie musialem nic parowac. Dziala wszystko od strzala. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, balon napisał:

Napęd jest koszmarnie wolny. 48 giga FH4 zrzuca się mega długo. Szybciej mi się pobiera niż instaluje z płyty XD 

 

To jest chyba akurat norma od jakiegoś czasu. Przy SSD i dobrym internecie (mówię na przykładzie PC) gry pobierają się błyskawicznie, bo pobieranie jest szybsze niż odczyt z nośnika fizycznego.

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Ja jestem pod wrażeniem prędkości wczytywania gier. Forza Horizon 4 wczytuje się chyba w mniej niż 30sekund względem pewnie 2 minut na poprzedniej generacji, a fast travel to mrugnięcie okiem. Z jednego końca wyspy, na drugi przeskakujemy w 2 sekundy. I tak jak inni zauważyli, płynność gier i cicha praca konsoli. Kultura pracy zszokowała mnie bardziej przesiadając się z xox, niż jak przesiadałem sie z ps4 na xox ponad 2 lata temu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...