Skocz do zawartości

Xbox Series - komentarze i inne rozmowy


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Szymek napisał:

No wczoraj od h 14 ściągalem pierwsza część Oriego. Zacząłem grać od 19 (super gierka). Przez 3 h instalowalo mi się Horizon 3 a przez noc do tej pory ściągnąłem 40 giga H5 xD w tym tępię zanim ściągnę Gearsy lub Forze będzie grudzień. 

No ale sama konsola to :banderas:padzik bardzo dobrze mi leży, wszystko zapitala, powoli zaczynam odnajdywać się w menu a qiuck resume jak w ciągu 5 sekund przeskakuje z baśniowego do australijskiego świata kosmos. 

 

Musisz wyłączyć wszystkie gry z quick resume bo wtedy konsola ograniczna prędkość sciągania. Wczoraj jak nie miałem nic w tle to Valhalla leciała 450Mb/s a jak tylko coś odpale i ściagam to spada do 30-40

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 minutes ago, Figuś said:

Też chciałem to Dolby Atmos dla słuchawek ale 80zł sobie krzyczą, trochę mnie już pocisnęło z finansami w tym miesiącu :/ dają na to jakieś promki?

tak, zawsze na tych dużych wyprzedażach jest promo na DA, wiec pewnie teraz na black friday lub święta bedzie promka

 

@mozikażde słuchawki sie nadaja do DA, to idzie wirtualnie - słuchawki moga byc podpięte pod pada lub wireless 

@Wredny co do Astro Gen3 to chyba na reddlicie widziałem ze ludzie narzekają na nie w polaczeniu z XSX - wina ponoc leży po stronie Astro - co do Astro to ponoc sa mocno przehajpowane - poza tym te Astro maja swoje Dolby nie wiem czy potrzebujesz do nich DA? ale moge sie mylić 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Działa to wybitnie słabo. Niby ogarnąłem już, że na słuchawkach mam przycisk, który włącza ten Dolby Atmos i faktycznie jest poprawa, ale nadal to przepaść względem tego, co w najch#jowszych, plastikowych i rozsypujących się Goldach za 350zł oferuje Sony.
Straszna lipa, że Microsoft nie ma jakiegoś oficjalnego Headsetu - brak tu tej jasności i przejrzystości - za dużo opcji, a każdy chwali co innego.
No cóż, skupię się na tytułach first party, będę unikał multi i jakoś to będzie, a na dalszą grę w PUBG poczekam sobie do kupna PS5.
 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, MaZZeo napisał:

 

Też miałem to dzisiaj rano, nagle żadne pady i słuchawki nie były sparowane. Twardy reset pomógł.

Przy tej okazji niech wszyscy nowi na zielonych pastwiskach Spencera gracze raz na jutro zapamiętają: Hard Reset konsoli załatwia 99% problemów z xboxem...

Edytowane przez Czezare
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Wredny napisał:

OK, trafiłem na pierwszą lipę - o ile zawieszenie konsoli (a w zasadzie jej całkowite wyłączenie) w przypadku Grounded brałem pod uwagę (bo gierka w early access, info o crashach systemu na stronie tytułowej itp), tak już Halo Master Chief Collection (a konkretnie pierwsza część) wyłącza mi konsolę od samego początku - ledwo Master Chief się obudził i lipa - muszę wstać i wcisnąć przycisk, bo na pada nie reaguje.
Czytałem, że ta kolekcja robiła to samo z XBOX ONE X, więc trochę lipa, że taki babol wciąż w gierce jest.

Drugą lipą jest dźwięk na słuchawkach - Astro a50 Gen 3, prawie 600zł, a tu trzaski (wireless) i zupełny brak dźwięku przestrzennego (tak, mam Dolby Atmos).
Powiem, że niezła lipa, bo specjalnie pobrałem PUBG, jako mój osobisty tester dźwięku no i nie wiem, jak można w ogóle grać w ten sposób - czuję się jak dziecko we mgle.
Czy Microsoft posiada jakiś sposób na emulację 7.1 jak Sony? Bo w grach multi stereo nie wystarczy.

Z pozytywów to stareńka Forza Horizon 2 wygląda i brzmi świetnie - aż chce się jeździć i levelować - czysta frajda :banderas:

A może daj dźwięk na HDMI, daj dolby digital, a stacje podłącz optykiem do tv. Ja tak mam podłączone turtle. Dźwięk taki sam jak na xo czy PS4.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, blantman napisał:

Forza horizon 4 nie ma quick resume obecnie. Ms pracuje nad poprawka. Więc jak uruchamiasz tą grę to wyłączasz inne i w drugą stronę tak samo

FH4 nie ma qr, ale jak ją włączysz to nie wyłączasz wszystkich pozostałych co są w qr. Przynajmniej u mnie tak jest. Ale dobrze, że pracują nad poprawką, bo czasami chciałoby się na szybko zrobić kilka wyścigów i wrócić do innej gry. Chociaż przy ssd to i tak nawet od zera szybko się odpala ;)

 

Ale za to mam też inny błąd, że czasami jak wracam do jakiejś gry z qr to nie ma w niej dźwięku. I wtedy trzeba wrócić do menu i ponownie wejść w grę i już jest okej. Mam nadzieję, że to też poprawią. :lapka:

Odnośnik do komentarza

@Wredny

Pisiałem kiedyś w temacie słuchawek, ale VSS od Sony na ich goldach/pulse/platinum robi najlepszą robotę. Zamieniłem Goldy na Siberie 800 i też się mocno zawiodłem, ale albo dobre VSS i kiepski dźwięk z brakiem basu na Gold, albo słaby VSS ale lepszy dźwięk na 3rd party. Do tego pamiętaj, że przez USB masz tylko dźwięk stereo raczej. Brak optyka wymusza zakup tego całego splittera HDMI do słuchawek o czym pisało samo Astro w odniesieniu do swoich produktów, lub jak ktoś wcześniej pisał, podłącz 5.1 do TV, a optyk z TV puść do stacji od słuchawek takbh aby dostawała ona dźwięk 5.1, a nie stereo. Z 5.1 dużo łatwiej zrobić emulowany surround na słuchawkach niż z samego stereo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, bluber napisał:

 

Musisz wyłączyć wszystkie gry z quick resume bo wtedy konsola ograniczna prędkość sciągania. Wczoraj jak nie miałem nic w tle to Valhalla leciała 450Mb/s a jak tylko coś odpale i ściagam to spada do 30-40

U mnie prędkość skacze od 12 do 1 Mb. Gdzie średnia jest ze dwa 2 xD. Wsiowego neta się nie przeskoczy 

Odnośnik do komentarza

U mnie np. słuchawki na USB z wirtualnym 7.1 nie działają, ogólnie ich nie wykrywa. Działają tylko jak podłącze na mini-jack do pada. Co ciekawe jak jestem w grupie to znajomy bez mikrofonu normalnie mówi i ja go słyszę (nie wiem czy to apka w telefonie czy TV ma mikrofon), ale jak podłącze swoje słuchawki z mikrofonem to wtedy on mnie słyszy, ale ja przestaje go słyszeć.

Odnośnik do komentarza

Jak z temperaturą u Was? Przykładacie łapę do góry i jak oceniacie?

 

U mnie po dłuższym graniu góra jest ciepła ale nie wrzątek. Czyli chyba tak jak być powinno.

 

Poza tym ile bym nie grał to konsola jest niesłyszalna. To jest jakiś yebany cud techniki :banderas:

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, creatinfreak napisał:

A może daj dźwięk na HDMI, daj dolby digital, a stacje podłącz optykiem do tv. Ja tak mam podłączone turtle. Dźwięk taki sam jak na xo czy PS4.

Możesz wysłać zdjęcie jak dokładnie masz ustawione opcje dźwięku w konsoli ? Mam również słuchawki TB i jak podłącze optykiem do TV i włączę DD to mam ok 0,5 sekundowego laga.  A jak ustawie stereo to dźwięk idealnie jest zsynchronizowany z obrazem. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...